مهاجرت تحصیلی مکزیک

بورس تحصیلی مکزیک

بورس تحصیلی کشور مکزیک

مکزیک از جمله کشورهای آمریکای شمالی است که سالانه شماری از مهاجران به مکزیک سفر می ­نمایند و از طریق بورس تحصیلی مکزیک به تحصیل رایگان در این کشور بپردازند. البته تمامی بورسیه های تحصیلی در مکزیک موجب تحصیل رایگان در این کشور نمی ­شود بلکه برخی از این بورسیه ها تنها بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل دانشجویان را پوشش می­ دهد. دانشجویان با تحصیل در مکزیک می­ توانند پس از اتمام تحصیلات در این کشور ویزای تحصیلی را به ویزای کاری مکزیک تبدیل نموده و پس از مدتی نیز اقدام به تابعیت کشور مکزیک نمایند.

دانشگاه های کشور مکزیک از رنکینگ های بالایی برخوردار هستند و از طرفی این دانشگاه ها علاقمند به جذب دانشجویان خارجی هستند. همچنین تدریس در برخی از دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی صورت می­ گیرد. تمامی این امور باعث شده است تا دانشجویانی از سراسر جهان ادامه تحصیل در این کشور را برگزینند. اخذ بورس تحصیلی مکزیک خود دارای شرایطی است که دانشجویان برای کسب آن می­ باید از کشور مبدأ خود برای دریافت آن درخواست نمایند. کارشناسان و مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاوره های بسیار مفیدی در زمینه چگونگی دریافت اخذ بورس تحصیلی مکزیک در اختیار دانشجویان عزیز قرار می­ دهند.

چگونگی بورس های تحصیلی در مکزیک

دانشجویان در هر مقطع تحصیلی در مکزیک امکان دریافت بورس تحصیلی مکزیک را دارند. میزان دریافت بورسیه های تحصیلی در دوره­ های مختلف دانشگاه های مکزیک با یکدیگر متفاوت است. سطوح بورسیه های تحصیلی در مقاطع مختلف در مکزیک بدین گونه می­ باشند که بورسیه های تحصیلی مکزیک دوره های تخصصی و دوره های دکترا و در برخی مواقع دوره های کارشناسی ارشد را بصورت ویژه پوشش می­ دهند. ناگفته نماند بورسیه های تحصیلی مکزیک دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد و برخی از تحقیقات کوتاه مدت را بصورت کوتاه مدت و برای مدت زمان مشخصی پوشش می دهند.

شرایط دانشجویان برای اخذ بورس تحصیلی مکزیک

دانشجویان برای دریافت بورس های تحصیلی در کشور مکزیک باید دارای شرایط زیر باشند:

دانشجویان برای اخذ بورس تحصیلی این کشور می ­باید خارج از کشور مکزیک درخواست خود را برای دریافت بورسیه ارسال نمایند.
دانشجویانی که درخواست بورسیه های تحصیلی در مکزیک را نموده اند دیگر امکان استفاده از بورسیه های تحصیلی در ماه های نوامبر و دسامبر را نخواهند داشت. البته در برخی موارد امکان استفاده از این بورسیه ها برای برخی از دانشجویان امکان پذیر است.
دانشجویان پس از دریافت بورس تحصیلی مکزیک می­ باید در همان سال از آن استفاده نمایند و امکان انتقال آن برای سال های بعد وجود ندارد.

مدت زمان استفاده از بورس تحصیلی مکزیک

دانشگاه های مکزیک برای استفاده از بورسیه های تحصیلی این کشور مدت زمان های مختلفی را قرار داده است. بدین گونه که دانشجویانی که در دوره های تخصصی مشغول به تحصیلند به مدت 1 سال؛ دانشجویان دوره­ کارشناسی ارشد به مدت 2 سال؛ دانشجویان دوره­ دکترا و دانشجویانی که در دوره­ های تخصصی پزشکی به تحصیل مشغولند، بمدت 3 سال می­ توانند از این بورسیه ها بهره ­مند گردند.

این بورسیه های تحصیلی اکثر شهریه های تحصیلی دانشجویان و هزینه های تحصیلی همچون هزینه های کتب و جزوات، بیمه های درمانی، هزینه های حمل ونقل دانشجویان و هزینه های زندگی دانشجویان را در این مدت تأمین می­ نماید.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی در دانشگاههای مکزیک

دانشجویانی که قصد تحصیل در مکزیک را دارند در ابتدا باید درخواست پذیرش خود را به یکی از دانشگاه های مورد نظر خود در مکزیک ارسال نماید. بدین منظور باید مدارک زیر را به همراه فرم درخواست پذیرش ارائه نمایند:

  • ارائه پاسپورت معتبر دانشجو
  • ارائه دو قطعه عکس
  • ارائه اصل مدراک تحصیلی دانشجو اعم از دیپلم- پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات آنها
  • ارائه مدارکی تمکن مالی دانشجو را برای زندگی در مکزیک ثابت می­ نماید.

هزینه تحصیل در مکزیک

تحصیل در دانشگاه های کشور مکزیک به صورت رایگان نمی ­باشد و دانشجویان شهریه هایی را بدین منظور به دانشگاه پرداخت می­ نمایند. شهریه های تحصیلی در مقاطع مختلف بسته به دانشگاه های این کشور با یکدیگر متفاوت است. ناگفته نماند شهریه های تحصیلی در دانشگاه های خصوصی این کشور بیشتر از دانشگاههای دولتی در مکزیک می­ باشد. هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی 300 الی 818 $ در سال و شهریه های تحصیلی در دانشگاه های خصوصی این کشور 16.000الی 16.400 $ تخمین زده شده است.

در مقابل این شهریه های تحصیلی دانشجویان از امکانات بسیار مناسبی برخوردار خواهند بود. همچنین دانشگاه های مکزیک از بهترین کیفیت های آموزشی در سطح جهان برخوردار می­ باشند. همانطور که بیان نمودیم امکان اخذ دریافت بورس تحصیلی کشور مکزیک براحتی امکان پذیر است.

بورس تحصیلی کشور مکزیک

تحصیل در مقاطع مختلف در مکزیک

مدت زمان تحصیل در دوره­ کارشناسی مکزیک 4 سال، دوره­ کارشناسی ارشد 2 الی 3 سال و دوره­ دکترا نیز 3 سال طول خواهد کشید. دانشجویان در مقطع کارشناسی می ­توانند در رشته های پرستاری، رادیولوژی، مهندسی، تاریخ و روانشناسی به تحصیل بپردازند. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، روابط بین الملل، حسابداری، حقوق اداری امکان پذیر است. دانشجویان در مقطع دکترا موظف به تحقیق در یکی از موضوعات تخصصی می ­باشند. در نهایت برای اخذ مدرک دکترا می ­بایست از پروژه های شان دفاع نموده و در صورت تأیید اساتید به آنان مدرک دکترای مکزیک اعطا خواهد گردید.

هزینه های زندگی در مکزیک

دانشجویان در صورت عدم اخذ بورس تحصیلی مکزیک می ­باید علاوه بر پرداخت هزینه های تحصیلی، هزینه های زندگی در این کشور را نیز پرداخت نمایند. هزینه های زندگی در مکزیک بسته به سطح زندگی افراد با یکدیگر متفاوت است. دانشجویان باید هزینه هایی را نیز باید برای اجاره خوابگاه در این کشور بپردازند. بطور متوسط اجاره یک آپارتمان در مرکز شهر در مکزیک 4569 الی 6667 $ ( واحد پول مکزیک) تخمین زده شده است.

دانشجویان ممکن است با سوالات مهمی در زمینه بورس تحصیلی مکزیک روبرو شوند از جمله: آیا امکان انجام کار دانشجویی در این کشور وجود دارد؟ و یا اینکه شرایط جستجوی کار در مکزیک چگونه است؟ روبرو شوند. دانشجویان عزیز می­ توانند پاسخ تمامی سوالاتشان را از کارشناسان و مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت جویا شوند و اطلاعات صحیحی درباره اعزام دانشجو و تحصیل در مکزیک، معرفی دانشگاههای مکزیک، هزینه زندگی در مکزیک و مانند آن دریافت دارند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =