مهاجرت به کشور نروژ

تابعیت از طریق سیستم خون در نروژ

چگونگی تابعیت از طریق سیستم خون در نروژ

در راستای اخذ اقامت و تابعیت در کشورهای اروپایی، امکان اخذ تابعیت از طریق سیستم خون در نروژ را در این نوشتار مورد بررسی قرار داده ایم. طبق قوانین تابعیت در این کشور تابعیت از طریق سیستم خون به افراد ارائه می شود و فرزندانی که از پدر و مادری بدون تابعیت کشور نروژ در این کشور متولد می شوند اقامت این کشور را به آسانی دریافت نمی کنند. آیا اتباع ایرانی که برای سفر به این کشور رفته اند در این کشور صاحب فرزند شوند می توانند برای آن اقامت بگیرند؟

در این مقاله موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قصد بررسی اجمالی تابعیت از طریق سیستم خون در نروژ و شرایط اعطا آن در سال 2019 را دارد. با توجه به شرایط و قوانین برای اعطا تابعیت افراد نیاز به دریافت اطلاعات و مشاوره دارند، شما می توانید برای دریافت مشاوره با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس گرفته و در مورد کشورها و نظام خون یا خاک حاکم در آنها برای اخذ تابعیت مشورت نمائید.

شرایط تابعیت از طریق سیستم خون در نروژ

در بخش قبلی مطالعه کردید که در کشور نروژ تابعیت از طریق سیستم خون به فرد اعطا می گردد. به عبارتی می توان گفت افرادی که در خاک این کشور متولد می شوند تابعیت این کشور را دریافت نمی کنند. ولی اگر پدر و مادر طفل دارای تابعیت کشور نروژ باشند کودک بعد از تولد به صورت خودکار تابعیت این کشور را دریافت می نماید.

اعطا تابعیت به متولدین در کشور نروژ

اعطا تابعیت از طریق سیستم خون در نروژ به این صورت می باشد که اگر فرزندانی که در تاریخ 1/ سپتامبر/ 2006 و بعد از آن از پدر و مادر نروژی متولد شوند تابعیت این کشور را دریافت می نمایند. حتی اگر کودک در خارج از خاک نروژ نیز متولد شود تابعیت را اخذ می کند. کودکانی که قبل از این تاریخ به دنیا آمده باشند طبق قوانین دارای تابعیت این کشور می باشند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد:

 • در صورتی که مادر فرد تابعیت کشور نروژ را داشته باشد
 • پدر فرد دارای تابعیت نروژی باشد و در زمان تولد فرزند با مادر او ازدواج کرده باشد
 • پدر فردی با تابعیت کشور نروژ با مادر فرزند ازدواج کرده باشد و در زمان تود فرزند فوت شده باشد
 • اگر پدر طفل دارای تابعیت کشور نروژ باشد ولی با مادر فرزند ازدواج نکرده باشد، کودک می تواند قبل از سن 18 سالگی اقدامات لازم را انجام دهد تا تابعیت این کشور را به دست آورد

تابعیت فرزند خوانده در نروژ 

برای مطالعه تابعیت از طریق سیستم خون در نروژ بهتر است در رابطه با فرزند خواندگی در این کشور نیز آگاهی داشته باشید. افرادی که از تاریخ 1 / سپتامبر / 2006 و بعد از آن به فرزند خواندگی گرفته شوند تحت شرایط و قوانینی می توانند تابعیت کشور نروژ را به دست آورند.

 • سن فرزند باید زیر 18 سال باشد
 • مقامات کشور نروژ باید گواهی فرزند خواندگی کودک را صادر کرده باشند

فرزند خواندگی در کشور نروژ در صورتی معتبر است که فرزند خواندگی در این کشور توسط مقامات تایید شده باشد. اگر فرزندی بدون کمک نماینده به فرزند خواندگی پذیرفته شود، پدر و مادر باید در زمان انجام اقدامات در آن کشور حضور داشته باشند. اگر فرزندی در کشور نروژ زندگی می کند، ضروری است که Buetat با فرزند خواندگی فرد موافقت نماید. بعد از موافقت Buetat باید Bufdir فرزند خواندگی کودک را ب رسمیت بشناسد.

تابعیت از طریق سیستم خون در نروژ

تابعیت اکتسابی در کشور نروژ

ممکن است پدر و مادر فرزندی شهروندان کشورهایی مثل: سوئد، فنلاند، دانمارک و یا ایسلند باشند، و قبل از سن هجده سالگی فرزندشان تابعیت کشور نروژ را به دست آورده باشند در این صورت فرزندشان جزء توابع کشور نروژ محسوب می شود. در مواردی نیز فرزند تابعیت کشور نروژ را دریافت نمی کند که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

 • فرزند افراد در کشور نروژ اقامت داشته باشد و همسر و یا شریک زندگی در این کشور نداشت باشد. و فرد تابعیت قبلی خود را لغو کرده باشد و یا از دست داده باشد
 • اگر فردی همچنان تابعیت کشوری که در آنجا به دنیا آمده است را دارد باید تابعیت خود را لغو نماید و بعد از آن اقدامات لازم را برای به دست آوردن تابعیت کشور نروژ انجام دهد

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تابعیت از طریق سیستم خون در نروژ می توانید مقاله تولد در نروژ را که توسط موسسه مهاجرتی سفیران سروش سعادت تهیه شده است را مطالعه نمائید.

استفاده از رحم جایگزین جهت اخذ تابعیت نروژ

متقاضیانی که قصد اخذ تابعیت از طریق سیستم خون در نروژ را دارند و تصمیم به استفاده از روش رحم جایگزین دارند، باید بدانند که این روش در این کشور غیر مجاز و غیر قانونی می باشد. ولی بسیاری از افراد از این راه برای دریافت تابعیت این کشور استفاده می نمایند. استفاده از رحم جایگزین به این صورت است که زنی قبول می کند بعد از تولد فرزند او را به فرد دیگری تحویل دهد. کشور نروژ در رابطه با این موضوع قوانین و مقرراتی وضع نکرده است. ولی می توان گفت فردی که فرزند را به دنیا می آورد قطعا مادر طفل می باشد.

شرایط والدین با فرزندان زیر 18 سال در نروژ

پدر و مادری که در کشور نروژ زندگی می کنند و سن فرزند یا فرزندانشان زیر سن 18 سال می باشد برای اخذ تابعیت از طریق سیستم خون شرایط خاصی برایشان در نظر گرفته شده است. ممکن است فرد ازدواج کرده باشد و یا بخواهد با ناپدری و یا نامادری فرزندش زندگی کند. فرد با این شرایط نمی تواند ب صورت فامیلی مهاجرت نماید و فقط می تواند با همسر و یا شریک زندگی اش مهاجرت نماید. مواردی که افراد باید رعایت نمایند به شرح زیر می باشد:

 • متقاضی باید هزینه های مربوط به درخواستش رابپردازد
 • ارائه پاسپورت معتبر
 • ارائه کارت شناسایی و یا شناسنامه
 • گواهی که اثبات نماید فرد محدودیتی برای ورود به کشور نروژ و یا کشورهای حوزه شنگن ندارد

در این صورت فرزند باید به طور دائم با پدر و مادر زندگی کند و باید از فرزند مراقب نمایند. در صورتی که افراد اقامت کشور نروژ را به دست آورند باید مسئولیت فرزند بین آن ها تقسیم شود. و فرزند باید حداقل 1 بار در هفته، 2 هفته در تعطیلات تابستانی، برای شرکت در مراسم کریسمس و یا عید پاک با یکی از والدینش باشد. در این مقاله اطلاعاتی را در رابطه با اخذ تابعیت از طریق سیستم خون در نروژ در اختیار متقاضیان قرار دادیم. اگر پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نکرده اید می توانید با کادر حرفه ای موسسه مهاجرتی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید و از مشاوره های رایگان بهره مند شوید. همین طور می توانید با مراجعه به سایر مقالات در مورد سایر برنامه های مهاجرتی پر درخواست مخصوصا برنامه مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل مراجعه نمائید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *