مهاجرت به کشور چین

تابعیت و اقامت در چین

تابعیت و اقامت در کشور چین

امروزه جهت دریافت تابعیت و اقامت در چین شرایط و قوانین وضع شده است که متقاضیان باید پیش از مهاجرت از آن ها اطلاع داشته باشند. یکی از دلایل مهاجرت به این کشور این است که هزینه های زندگی در چین نسبت به دیگر کشورهای صنعتی بسیار مناسب می باشد. همچنین قیمت مواد غذایی در این کشور بسیار مناسب می باشد. موسسه مهاجرتی و حقوقی سفیران سروش سعادت با سوابق موفق در عرصه مهاجرت سعی دارد در مقاله پیش رو اطلاعاتی در باب تابعیت و اقامت در این کشور در اختیار متقاضیان قرار دهد، تا افراد با آگاهی اقدامات لازم را جهت مهاجرت انجام دهند.

کشور چین با نام رسمی جمهوری چین کشوری است که در شرق قاره آسیا قرار گرفته است. مساحت این کشور 9596000 کیلو متر مربع می باشد و جزء کشور های پهناور محسوب می شود. مرز های طبیعی این کشور با کشور هند و آسیای میانه توسط رشته کوه های هیمالیا و تیان شان ترسیم شده است. نواحی شرقی در کشور چین کم ارتفاع می باشند و از جنوب شرقی با دریای جنوبی چین و از شرق با دریای چین شرقی همسایه و هم مرز می باشند.

این کشور از 22 استان تشکیل شده است. تعداد شهروندان در این کشور حدودا 1400 میلیون نفر می باشد. مردم این کشور به زبان های ماندارین، زبان های ایالتی و زبان های منطقه ای مکالمه می کنند و به عنوان زبان رسمیشان شناخته می شود. حدودا 1700 میلیون نفر به زبان چینی به مکالمه می پردازند و این زبان به عنوان پرشمارترین گوینده در جهان شناخته می شود.

قوانین اخذ تابعیت و اقامت در چین

افرادی که وارد این کشور می شوند باید در مدت زمان تعیین شده این کشور را ترک کنند. در صورتی که فردی به صورت غیر قانونی وارد این کشور شود، طبق قوانین باید مبلغی بین 500 تا 2000 ¥ جریمه پرداخت نماید. همچنین این امکان وجود دارد که فرد به مدت 3 الی 10 روز بازداشت شود. همچنین ممکن است به فرد دستور داده شود که این کشور را ترک نماید. اگر فرد مهاجر در این کشور مرتکب جرمی شود طبق قوانین با او برخورد خواهد شد.

روش های اخذ تابعیت و اقامت در کشور چین

متقاضیانی که قصد مهاجرت به کشور چین را دارند می توانند از طرق مختلفی تابعیت این کشور را دریافت نمایند که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

  • اخذ تابعیت از طریق تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزشی کشور چین
  • از طریق تولد
  • از طریق ازدواج با فردی با تابعیت کشور چین
  • اخذ اقامت از طریق کار در کشور چین
  • مهاجرت به کشور چین از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشور چین

قوانین تابعیت در کشور چین

در جهت اخذ تابعیت از کشور چین باید بدانید که تابعیت این کشور از طریق تولد به دست می آید، آن هم در صورتی است که حداقل یکی از والدین فرد تابعیت این کشور را داشته باشد. با توجه به قوانین ملیت در این کشور، شهروندانی که تابعیت دو گانه دارند به رسمیت شناخته نمی شوند و غیر قانونی می باشد. افراد خارجی و بین المللی برای دریافت تابعیت و اقامت در این کشور برای همسرشان می توانند درخواستشان را ارائه دهند، برای این درخواست افراد باید شرایط زیر را داشته باشند: همسران شهروندان کشور چین؛ ازدواج هایی که مدت آن ها بیشتر از پنج سال باشد؛ متقاضیان باید به مدت 5 سال متوالی در این کشور اقامت داشته باشند و نباید مدت اقامت در چین کمتر از 9 ماه باشد.

افراد خارجی که برای دریافت اقامت دائم در کشور چین تحریم شده اند، اقامت دائم توسط کنسولگری برایشان صادر می شود. مجوز اقامت توسط وزارت امنیت عمومی تایید خواهد شد. متقاضیان در خارج از کشور با فرم تایید شده اجازه اقامت دائمی بیگانه به سفارت خانه و یا کنسولگری چین مراجعه کرده و اقدامات لازم را جهت دریافت ویزای تایپ دی انجام دهند. پس از گذشت یک ماه از ورود به کشور چین متقاضی اقامت دائمی از یک ارگان عمومی که درخواست را تایید کرده اند دریافت می کند.

تابعیت و اقامت در چین

اخذ تابعیت چین از طریق تقاضا

افرادی که شرایط زیر را داشته باشند ممکن است از این طریق بتوانند تابعیت و اقامت در این کشور دریافت نمایند. فرد فامیل و بستگان درجه یک در این کشور داشته باشد؛ فردی که محل اقامتش در کشور چین باشد؛ افرادی که دلایل قانونی برای ساکن شدن در کشور چین داشته باشند. فردی که در گذشته تابعیت و اقامت در این کشور را دریافت کرده باشد و آن را ترک کرده باشد می تواند مجددا برای اخذ اقامت و تابعیت این کشور اقدامات لازم را انجام دهد.

لغو تابعیت و اقامت در چین

طبق قوانین کشور چین شرایطی برای لغو اقامت و تابعیت این کشور در نظر گرفته شده است که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد:

  • در زمانی که شخص قصد داشته باشد تابعیت خود را لغو کند، اقوام نزدیک فرد در خارج زندگی کنند.
  • هر گاه فرد قصد داشته باشد در خارج از کشور چین اقامت داشته باشد.
  • هر گاه فردی دلایل قانونی برای لغو تابعیت خود داشته باشد.

همان طور که مطالعه کردید اطلاعاتی در رابطه با تابعیت و اقامت در این کشور در اختیار شما عزیزان قرار داده شد، اگر قصد مهاجرت به چین را دارید پیشنهاد می شود پیش از مهاجرت به این کشور اطلاعات لازم را به دست آورده و سپس اقدامات لازم را انجام دهید. برای مطالعه بیشتر پیشنهاد می شود مقالات دیگری مانند مقاله راه های اخذ اقامت چین را که توسط موسسه سفیران سروش سعادت به نگارش در آمده است مطالعه نمایید و در صورتی که پاسخ سوالات خود را دریافت نکردید می توانید با مشاوران ما در موسسه در تماس باشید. همچنین این امکان برای شما وجود دارد تا با دریافت وقت قبلی به موسسه مراجعه نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 4 =