مهاجرت به کشور ارمنستان

تبدیل اقامت به تابعیت در ارمنستان

تبدیل اقامت به تابعیت در ارمنستان

تبدیل اقامت به تابعیت در ارمنستان با در نظر گرفتن شرایط متقاضی خارجی و بین المللی و وضعیت اقامتی وی امکان پذیر است و محقق میگردد. برای مهاجرت به جمهوری ارمنستان و اقامت در این کشور راه ها و روش های گوناگونی وجود دارد که برای هر یک از این روش ها شرایط و قوانینی در نظر گرفته شده است. طبق توافقنامه کشور ارمنستان با ایران، شهروندان ایرانی می توانند بدون اخذ ویزا وارد کشور ارمنستان شوند و به مدت 3 ماه در این کشور اقامت داشته باشند اگر فرد همچنان بخواهد بدون دریافت ویزا در این کشور اقامت داشته باشد باید از ارمنستان خارج شده و دوباره وارد این کشور شود. با توجه به افزایش درخواست هموطنان برای مهاجرت به کشور ارمنستان تیم موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تصمیم گرفته اند به بررسی شرایط تبدیل اقامت به تابعیت در ارمنستان بپردازند و متقاضیان را از قوانین آن مطلع سازند.

 • آیا ارمنستان مقصد مناسبی برای دریافت تابعیت است؟
 • هزینه های زندگی در ارمنستان چگونه است؟
 • آیا ارمنستان مقصد مناسبی برای دریافت تابعیت است؟
 • بهترین روش دریافت تابعیت این کشور چیست؟
 • آیا از طریق تحصیل می توان به تابعیت این کشور رسید؟

مهاجرت به کشور ارمنستان از طریق تولد فرزند

تابعیت در کشورهای مختلف در دنیا بر اساس 2 اصل خون و خاک به افراد تعلق می گیرد همچنین در برخی از کشورها تابعیت بر اساس 2 اصل خاک و خون به افراد اعطاء می شود. کشور ارمنستان جزء کشورهایی است که تابعیت را بر اساس اصل خون اعطاء می کند یعنی در زمان تولد باید والدین طفل یا حداقل یکی از آن ها دارای تابعیت کشور ارمنستان باشد تا به فرزند متولد شده تابعیت این کشور اعطاء شود.

در زمان تولد اگر حتی یکی از والدین جزء اتباع کشور ارمنستان باشند دولت خدماتی مثل: ثبت و صدور شناسنامه، مراقبت های پزشکی و خدمات متنوعی را ارائه می کند. طبق قوانین کشور ارمنستان اگر والدین دارای تابعیت مشخصی نباشند برای جلوگیری از بی تابعیتی فرزند متولد شده در خاک ارمنستان به طفل تابعیت ارمنستان اعطاء می شود. در نتیجه متقاضیان باید دقت داشته باشند که مهاجرت از طریق تولد فرزند صرفا موجب اخذ اقامت و تابعیت این کشور نمی شود.

تبدیل اقامت به تابعیت در ارمنستان از طریق ازدواج

اگر متقاضی خارجی و بین المللی با فردی با تابعیت کشور ارمنستان ازدواج کند می تواند با رعایت قوانین و مقررات این کشور اقامت و پس از آن تابعیت ارمنستان را کسب کند. به این منظور متقاضیان باید با ارائه دلایل و مدارکی اثبات کنند که ازدواج آن ها واقعی است و صرفا برای به دست آوردن اقامت کشور ارمنستان نمی باشد. شرایط ازدواج در کشور ارمنستان عبارتند از:

 • مهمترین اصل رضایت زوجین است
 • والدین زوجین باید از ازدواج راضی باشند و رضایت خود را اعلام کنند
 • فرد باید دارای درآمد مکفی باشد و اثبات نماید که توانایی پرداخت هزینه های زندگی خود و همسر را دارد
 • در صورتی که یکی از زوجین دارای مشکل قانونی باشد امکان ازدواج وجود ندارد
 • آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم ارمنستان
 • تسلط با زبان ارمنی
 • اثبات مجرد بودن زوجین در زمان ازدواج، اگر یکی از زوجین پیش از این ازدواج کرده باشد باید مدارک طلاق یا فوت همسر قبلی خود را ارائه کند

پس از موافقت با ازدواج و دریافت سند ازدواج زوجین به مدت 6 ماه فرصت دارند تا ازدواج خود را در دفاتر دولتی و معتبر ثبت کنند. پس از گذشت 2 سال از ازدواج رسمی و ثبت شده می توانید اقدامت لازم را در جهت اخذ تابعیت ارمنستان انجام دهید.

تبدیل اقامت به تابعیت در ارمنستان از طریق ازدواج

تبدیل اقامت به تابعیت در ارمنستان از طریق کار

مهاجرت کاری به کشور ارمنستان یکی از روش های معمول و رایج برای مهاجرت به این کشور است که در نهایت منجر به اخذ تابعیت ارمنستان می شود. متقاضیان بین المللی برای ورود به بازار کسب و کار این کشور به دعوت نامه شغلی و ویزای کار ارمنستان نیاز دارند. برای دریافت دعوت نامه شغلی از کارفرمایی معتبر در این کشور باید پس از جست و جو کار از طرق مختلف مدارک تعیین شده را به کارفرما یا موسسه مربوطه ارسال کنید تا درخواست شما برای شروع کار مورد بررسی قرار گیرد، در صورتی که واجد شرایط لازم برای شروع کار باشید دعوت نامه شغلی برای شما صادر می شود.

با دریافت دعوت نامه شغلی می توانید به سفارتخانه یا کنسولگری کشور ارمنستان مراجعه کنید و درخواست خود را برای دریافت ویزای کار به سفارتخانه اعلام کنید. پس از صدور ویزای کار ارمنستان متقاضی می توان وارد کشور ارمنستان شود و کار خود را شروع کند. با مطالعه مقاله ویزای کار ارمنستان از چگونگی دریافت ویزای کار و مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار مطلع خواهید شد. پس از 5 سال کار مستمر در کشور ارمنستان، رعایت قوانین وضع شده در این کشور و پرداخت مالیات می توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید، با گذشت 5 سال از اقامت دائم ارمنستان می توانید اقدامات لازم را در جهت اخذ تابعیت و پاسپورت این کشور انجام دهید.

تبدیل اقامت به تابعیت در ارمنستان از طریق سرمایه گذاری

در جمهوری ارمنستان فرصت های زیادی برای سرمایه گذاری وجود دارد، سرمایه گذاری در این کشور از طریق خرید ملک و ثبت شرکت یا کارآفرینی امکان پذیر است. سرمایه گذاری بر اساس هر دو روش منجر به اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور برای فرد و اعضای خانواده وی می شود، سرمایه گذاران خارجی با توجه به نوع سرمایه گذاری واجد شرایط یکی از انواع اقامت ذیل می شوند.

 • مجوز اقامت دائم که به صورت کارت با اعتبار 1 ساله صادر می شود
 • اجازه اقامت دائم که به صورت کارت با اعتبار 5 ساله صادر می شود
 • مجوز اقامت خاص که به صورت پاسپورت با اعتبار 10 ساله صادر می شود

سرمایه گذاران باید به این نکته توجه داشته باشند که سرمایه گذاری در کشور ارمنستان روش امنی برای گسترش کسب و کار و رسیدن به سود نیست و ریسک های زیادی پیش روی شما وجود دارد. اگر قصد سرمایه گذاری در خارج از کشور را دارید کشورهایی مثل: آلمان، اتریش، سوئیس، سوئد، هلند و غیره با شاخص های سرمایه گذاری و اقتصادی استاندارد می تواند گزینه مناسبی برای شما محسوب شود.

متقاضیانی که قصد مهاجرت و اقامت در کشورهایی آسیایی را دارند می توانند برای اطلاع از بهترین کشورهای آسیایی برای مهاجرت به مقاله 10 کشور برتر آسیا برای کار و زندگی رجوع کنند. کارشناسان مجرب و متخصص ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آمادگی دارند تا اطلاعات لازم را در خصوص تبدیل اقامت به تابعیت در برترین کشورهای دنیا را در اختیار هموطنان قرار دهند، برای بهره مندی از مشاوره های رایگان با ما در تماس باشید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.