مهاجرت به کشور اروگوئه

تبدیل اقامت به تابعیت در اروگوئه

تبدیل اقامت به تابعیت در اروگوئه

تبدیل اقامت به تابعیت در اروگوئه از طریق روش های مختلف پس از گذشت مدت زمان مشخص و رعایت قوانین و مقررات برای مهاجران امکان پذیر است. افرادی که قصد مهاجرت به کشور اروگوئه را دارند در وهله اول باید این مسئله را با دقت بررسی کنند که آیا امکان دارد پس از چند سال تابعیت و اقامت آن کشور را به دست آورد یا خیر.

برای مهاجرت به جمهوری اروگوئه راه ها و روش های گوناگونی مثل: سرمایه گذاری، مهاجرت کاری، تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی اروگوئه، ازدواج با فردی با تابعیت کشور اروگوئه و تولد فرزند در خاک اروگوئه وجود دارد که از طریق برخی از روش ها می توان اقامت دائم و پس از آن تابعیت این کشور را به دست آورد. در این نوشتار تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت سعی دارند به بررسی تبدیل اقامت به تابعیت در اروگوئه بپردازند و اطلاعات مختصری در اختیار متقاضیان قرار دهند.

 • شرایط دریافت تابعیت اروگوئه چیست؟
 •   فرایند مهاجرت به اروگوئه چیست؟
 • بهترین روش های رسیدن به اقامت کشور اروگوئه چیست؟
 • مزایای دریافت اقامت این کشور از طریق سرمایه گذاری چیست؟

تبدیل اقامت به تابعیت در اروگوئه از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در جمهوری اروگوئه از روش های ورود به این کشور محسوب می شود که در نهایت منجر به اخذ اقامت دائم و پس از آن تابعیت این کشور می شود. این کشور برای سرمایه گذارانی که به دنبال گسترش و توسعه سرمایه خود هستند گزینه بسیار مناسبی است زیرا اروگوئه از نظر اقتصادی و سیاسی پایدار می باشد و از آشفتگی مالی که بسیاری از کشورهای دنیا با آن دست و پنجه نرم می کنند به دور است. اگر به دنبال صادرات و واردات هستید اروگوئه به دلیل فرصت های زیاد کشور مناسبی است به طوری که با موفقیت در این عرصه به سود بالایی دست پیدا می کنید. متقاضیان خارجی و بین المللی با سرمایه گذاری موفق در اروگوئه می توانند اقامت دائم و پس از آن تابعیت و پاسپورت این کشور را برای خود و اعضای خانواده به دست بیاورند.

تبدیل اقامت به تابعیت در اروگوئه از طریق کار

مهاجرت کاری از روش های معمول برای مهاجرت به شمار می آید اما متقاضیان باید به این نکته توجه داشته باشند که برای مهاجرت کاری به اروگوئه به دعوت نامه شغلی و ویزای کار این کشور نیاز است. دریافت دعوت نامه شغلی از کارفرمایان اروگوئه کار آسانی نیست زیرا فرصت های شغلی در این کشور محدود است از طرفی کارفرمایان ترجیح می دهند شهروندان اروگوئه را استخدام کنند. ویزای کار کشور اروگوئه با اعتبار 12 ماهه صادر می شود و متقاضی موظف است هر ساله اقدامات لازم را در جهت تمدید اعتبار ویزا انجام دهد. با گذشت حداقل 2 سال اقامت در کشور اروگوئه و کار مستمر در این کشور می توانید اقامت دائم اروگوئه را به دست بیاورید. برای تبدیل اقامت به تابعیت اروگوئه از طریق مهاجرت کاری لازم است 5 سال از زمان ورود شما به بازار کار این کشور و پرداخت مالیات بر درآمد گذشته باشد.

تبدیل اقامت به تابعیت در اروگوئه از طریق کار

تبدیل اقامت به تابعیت در اروگوئه از طریق تحصیل

تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور اروگوئه با اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر در این کشور و دریافت ویزای تحصیلی برای متقاضیان خارجی و بین المللی امکان پذیر است اما باید به این نکته توجه داشته که با مهاجرت تحصیلی به این کشور نمی توانید اقامت و تابعیت اروگوئه را به دست آورید. دانشجویان خارجی و بین المللی تنها می توانند در طول مدت تحصیل خود در اروگوئه اقامت داشته باشند، اگر فردی بخواهد پس از اتمام دوره تحصیل همچنان در جمهوری اروگوئه اقامت داشته باشد باید سرمایه گذاری یا کار در این کشور را تجربه کند و ویزای دانشجویی خود را با توجه به نوع اقامت تغییر دهد. علاوه بر این فرد می تواند طی ازدواج با شخصی با تابعیت کشور اروگوئه اقامت این کشور را کسب کند. برای شناخت شهرهای دانشجویی این کشور می توانید به مطالعه مقاله بهترین شهرهای اروگوئه برای تحصیل بپردازید.

شرایط ازدواج در کشور اروگوئه

طبق قوانین وضع شده در کشور اروگوئه شهروندان خارجی طی ازدواج با فردی با تابعیت کشور اروگوئه می توانند بدون اقامت قبلی در این کشور تابعیت اروگوئه را به دست بیاورند. با این حال زوجین باید با ارائه مدارک و شواهدی اعلام کنند که ازدواج آن ها واقعی بوده و تنها برای به دست آوردن اقامت دائم و تابعیت کشور اروگوئه نمی باشد. برای اخذ تابعیت اروگوئه از طریق ازدواج باید ازدواج شما به صورت رسمی و قانونی ثبت شود، متقاضی خارجی برای ورود به کشور اروگوئه به ویزای ازدواج این کشور نیاز دارد. روند اخذ ویزای ازدواج آسان است به این منظور باید درخواست خود را به سفارتخانه یا کنسولگری کشور اروگوئه اعلام کنید و مدارک و مستندات زیر را ارائه دهید.

 • تکمیل فرم درخواست اخذ ویزای ازدواج اروگوئه
 • ارائه گذرنامه معتبر
 • ارائه مدارک شناسایی
 • مشخص بودن محل اقامت در کشور اروگوئه
 • ارائه گواهی تمکن مالی جهت اثبات توانایی در پرداخت هزینه های خود و همسر در کشور اروگوئه و عدم نیاز به کمک های مالی دولت این کشور
 • ارائه مدارک و مستنداتی که مشخص شود ازدواج شما واقعی است
 • عکس پاسپورتی
 • ارائه مدارک پزشکی تایید شده

تابعیت اروگوئه از طریق تولد فرزند

تابعیت کشورهای مختلف در دنیا بر اساس اصل خاک یا اصل خون به افراد تعلق می گیرد، قوانین اعطاء تابعیت بر اساس اصل خون به این صورت است که طفل متولد شده بر اساس تابعیت والدین تابعیت آن کشور را دریافت می کند. در کشور اروگوئه همانند بسیاری از کشورهای آمریکای لاتین تابعیت بر اساس اصل خاک به فرد اعطاء می شود یعنی کودک متولد شده در خاک کشور اروگوئه بدون در نظر گرفتن تابعیت والدین از بدو تولد جزء اتباع این کشور محسوب می شود. همچنین کودکانی که در خاک این کشور متولد شوند و پدر مادر آن ها نامشخص باشد یا والدین دارای تابعیت نباشند کودک تابعیت و پاسپورت اروگوئه را دریافت می کند.

امیدواریم با مطالعه این مقاله پاسخ سوالات خود را در رابطه با تبدیل اقامت به تابعیت در اروگوئه به دست آورده باشید. برای اطلاع بیشتر در رابطه با راه و روش مهاجرت به این کشور مطالعه مقاله مهاجرت به اروگوئه به شما پیشنهاد می شود. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با فعالیت موفق در عرصه مهاجرت آمادگی دارد تا اطلاعات تکمیلی را در رابطه با مهاجرت به اروگوئه و سایر کشورها در اختیار هموطنان عزیز قرار دهد و پرونده های مهاجرتی شما را با موفقیت به سر انجام برساند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.