مهاجرت به کشور امارات

تبدیل اقامت به تابعیت در دبی

تبدیل اقامت به تابعیت در دبی

تبدیل اقامت به تابعیت در دبی برای متقاضیان بین المللی غیر ممکن است و به طور کلی می توان گفت کشورهای عربی به متقاضیان خارجی تابعیت اعطا نمی کنند. تنها در مواردی ممکن است به پاس خدمات ارائه شده مجوز اقامت با مدت نا محدود به افراد اعطاء شود. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این نوشتار سعی دارند به بررسی روش های مهاجرت به دبی و مدت زمان ممکن برای اقامت در این شهر بپردازند.

  • شرایط دریافت تابعیت در دبی چیست؟
  • آیا شهروندان ایرانی می توانند پاسپورت اماراتی به دست آورند؟
  • تفاوت زندگی در دبی با سایر شهرهای امارات در چیست؟
  • مزایای دریافت تابعیت امارات چیست؟
  • راه های دریافت اقامت دبی چیست؟

قانون تابعیت در دبی

شهروندی دبی با مزایای زیادی من جمله دسترسی به آموزش رایگان، مراقبت های بهداشتی و یارانه غذا و مسکن همراه است. با این وجود تبدیل شدن به یک شهروند اماراتی برای متقاضیان خارجی به خصوص ایرانیان کار ساده ای نیست. قانون تابعیت کشور امارات بر صلاحیت شهروندی در امارات حاکم است که این قانون طبق قوانین فدرال شماره 177 1972 در رابطه با تابعیت و صدور پاسپورت تنظیم می شود. به دلیل کاهش جمعیت و ترس از دست دادن هویت ملی ارائه تابعیت به اتباع خارجی بسیار محدود و با شرایط سختی همراه است. شهروندان شورای همکاری خلیج فارس (به جزء قطر) می توانند بدون محدودیت در کشور امارات زندگی کنند.

تبدیل اقامت به تابعیت در دبی از طریق کار

از راه های ممکن برای مهاجرت به شهر دبی می توان به مهاجرت کاری اشاره کرد، متقاضیان خارجی برای شروع کار در این شهر باید از کارفرمایی معتبر دعوت نامه شغلی دریافت کنند و در مرحله بعد لازم است با ارائه مدارک لازم ویزای کار دبی را کسب کنند. کارکنان خارجی که قصد داشته باشند به طور مداوم در دبی مشغول به کار باشند باید پیش از پایان اعتبار ویزای کار اقدامات لازم را در جهت تمدید آن انجام دهند. در مواردی ممکن است کارفرما پس از گذشت سال ها از وفاداری فرد در شرکت مجوز کار نامحدود به فرد اعطاء کند که به واسطه آن فرد می تواند ویزای اقامت نامحدود را اخذ کند. ممکن است پس از بازنشستگی نیز مجوز اقامت در دبی به مدت نامحدود به فرد اعطاء شود، دقت داشته باشید که در این حالت شما شهروند امارات محسوب نمی شوید.

تبدیل اقامت به تابعیت در دبی از طریق کار

تبدیل اقامت به تابعیت در دبی با تولد و ازدواج

تابعیت بر دو اصل خون و خاک به افراد تعلق می گیرد و حتی ممکن است در برخی از کشورها بر اساس هر دو اصل تابعیت به فرد اعطاء شود. طبق قوانین وضع شده دبی تابعیت را بر اساس اصل خون به فرزندان متولد شده اعطاء می کند در نتیجه صرفا با تولد فرزند در خاک دبی نمی توانید اقامت و تابعیت امارات را کسب کنید. پس در زمان تولد باید حداقل یکی از والدین دارای تابعیت امارات باشد تا به فرزند تابعیت این کشور اعطاء شود.

مهاجرت به دبی از طریق ازدواج با فردی با تابعیت کشور امارات با شرایط و قوانین خاص وضع شده همراه است، حداقل سن متقاضیان در زمان ازدواج برای زن 18 سال و برای مرد 21 سال در نظر گرفته شده است. پس از بررسی درخواست و واجد شرایط بودن زوجین ازدواج آن ها باید ثبت شود در زمان ثبت ازدواج باید پدر دختر نیز حضور داشته باشد و در صورت فوت پدر باید بستگان دختر در دادگاه حاضر شوند. لازم به ذکر است فرقه و مذهب زوجین در محل برگزاری ازدواج مهم می باشد. با ارائه گواهی تمکن مالی جهت اثبات توانایی در پرداخت هزینه های زندگی و فراهم بودن ملک برای زندگی فرد می تواند مجوز اقامت را برای همسر خود با اعتبار 3 سال دریافت کند که این مجوز قابلیت تمدید را نیز دارد.

تبدیل اقامت به تابعیت در دبی از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در شهر دبی همانند بسیاری از کشورها از 3 طریق خرید اوراق قرضه، خرید ملک، ثبت شرکت و کارآفرینی امکان پذیر است. متقاضیان خارجی می توانند با توجه به نوع سرمایه گذاری مجوز اقامت با مدت زمان مشخص را دریافت کنند.

  • سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه: اگر قصد خرید اوراق قرضه را دارید باید سن شما از 21 سال بیشتر باشد، همچنین لازم است فتوکپی از پاسپورت خود را با تمبر ورودی ارائه کنید.
  • اگر قصد ثبت شرکت یا کارآفرینی در شهر دبی را دارید باید برنامه کاری دقیق و مشخصی را ارائه کنید، برنامه شما باید به صورتی باشد که مشخص شود سود آور و پایدار است. با ثبت شرکت در این شهر به متقاضی مجوز اقامت 3 ساله با قابلیت تمدید اعطاء می شود. همچنین متقاضیان واجد شرایط می توانند با سرمایه گذاری به مبلغ 10 میلیونAED (درهم امارات) مجوز اقامت برای مدت 10 سال را برای خود و اعضاء خانواده دریافت کنند.
  • با خرید ملک در شهر دبی به ارزش حداقل 5 میلیونAED (درهم امارات) می توانید مجوز اقامت برای مدت 5 سال را دریافت کنید.

به متقاضیان ایرانی که قصد دارند سرمایه گذاری در خارج از کشور را تجربه کنند پیشنهاد می شود به مقاله 5 کشور برتر برای سرمایه گذاری ایرانیان رجوع کنند.

در انتها باید به این نکته اشاره کرد که اگر قصد مهاجرت به کشورهای آسیایی و اخذ تابعیت از این کشورها را دارید بهتر است سایر کشورهای مطرح را انتخاب کنید. به این منظور پیشنهاد می شود به مطالعه مقاله 10 کشور برتر آسیا برای کار و زندگی بپردازید. مشاورین مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آمادگی دارند اطلاعات کامل و تخصصی را در رابطه با شرایط مهاجرت به کشورهای مورد نظر در اختیار متقاضیان عزیز قرار دهند، جهت دریافت پاسخ سوالات خود با ما در ارتباط باشید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.