مهاجرت به کشور شیلی

تبدیل اقامت به تابعیت در شیلی

تبدیل اقامت به تابعیت در شیلی

اصولا می توان به جرات گفت که بعد از کانادا آسانترین گزینه جهت اخذ تابعیت از طریق اقامت، تبدیل اقامت به تابعیت در شیلی می باشد. دو راه برای اخذ تابعیت شیلی از طریق اقامت در این کشور وجود دارد. یا اینکه شما بایست از طریق ویزای قرارداد کاری عمل کنید و یا از طریق ویزاهای سرمایه گذاری، کارآفرینی یا ویزای خانواده اقدام نمایید. این امر در صورتی میسر است که اولا شما ویزای اقامت موقتی خود را با اعتبار یک ساله به ویزای اقامت دائم (PR) شیلی تبدیل کنید.

بنا بر قانون مهاجرتی کشور شیلی نیز شرط تبدیل اقامت موقت به دائم در شیلی نیز زندگی در این کشور به مدت 6 ماه (180 روز) بدون خروج از کشور می باشد. ثانیا، شما پس از دریافت اقامت دائم شیلی به مدت 5 سال مداوم در شیلی زندگی کنید. در این حین سوالات ذیل نیز به دقت مورد کنکاش قرار می گیرد. بدین ترتیب شما با پاسخ های تکمیلی کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آشنا شوید:

 • تفاوت اقامت موقتی شیلی با اقامت دائم این کشور در چیست؟
 • شرایط تبدیل اقامت دائم به تابعیت شیلی چگونه است؟
 • امتیازات اخذ اقامت دائم وتابعیت کشورشیلی درچیست؟

مهاجرت به شیلی و روش های آن

اصولا پدیده مهاجرت به سان درخت واره ای است که هر کدامیک از میوه های آن متناسب فرد خاص با شرایط خاص می باشد. بنابراین فرآیند مهاجرت به شیلی نیز همانند درخت واره مذکور دارای گزینه های مهاجرتی مختلفی می باشد. در این میان آنچه که نوع مهاجرت را مشخص می کند، هدفتان از مهاجرت به کشور شیلی می باشد. بر این اساس، انواع روش های مهاجرت به شیلی عبارتند از:

 • مهاجرت تحصیلی به شیلی
 • مهاجرت کاری به شیلی
 • مهاجرت سرمایه گذاران به شیلی
 • مهاجرت خانوادگی به شیلی
 • مهاجرت به شیلی جهت اهداف توریستی
 • مهاجرت از طریق پناهندگی به شیلی

لازم به ذکر است که تمامی روش های فوق دارای ویزاهای مخصوص به خود هستند که از طریق سفارت شیلی اخذ می شود. همچنین نکته مهم دیگر در اینباره آن است که کلیه ویزاهای مذکور زیرعنوان ویزای اقامت موقتی یا Visa de residencia temporaria دسته بندی می شود. همانطوری که از عنوان ویزا نیز بر می آید، این ویزا یک نوع ویزای با مدت اقامت محدود و حداکثر تا یک سال می باشد. اما قابلیت تمدید از ویژگی های آن می باشد.

تفاوت ویزای اقامت موقتی و دائم شیلی

ویزای اقامت موقتی با اقامت دائم شیلی تفاوت های زیادی دارد. صد البته امتیاز ویزای اقامت دائم کشور شیلی بسیار بیشتر از اقامت موقتی این کشور است. در ابتداء لازم است بدانید که امکان همراه آوردن اعضای خانواده با هر دو نوع اقامت برای متقاضیان فراهم است. اما اعضای خانواده با ویزای اقامت موقتی شیلی نمی توانند در این کشور به کاریابی پرداخته و یا کار کنند. شما پس از آماده سازی مدارک خود می توانید تقاضای درخواست اقامت دهید که این کار 4- 6 ماه طول می کشد. ویزای اقامت موقتی شیلی برای صرفا 1  سال معتبر است.

اما برای کسب صلاحیت جهت اخذ اقامت دائم شیلی، به یاد داشته باشید که متقاضیان می بایست حداقل 6 ماه از سال یا 180 روز متوالی را در کشور شیلی بگذرانند. فرآیند درخواست و مدارک مورد نیاز برای دریافت اقامت دائم شیلی درست همانند ویزای اقامت موقت می باشد. اما به منظور حفظ وضعیت اقامت دائمی خود، ضروری است که شما حداقل یک روز از سال را در شیلی بگذرانید. اقامت دائم شیلی برای مدت 5 سال معتبر است. شما در جدول زیر می توانید با امتیازات این دو نوع اقامت شیلی بهتر آشنا شوید:

امتیازات ویزای اقامت موقت شیلی residencia temporaria امتیازات ویزای اقامت دائم شیلی Permanencia Definitive
به همراه آوردن اعضای خانواده به همراه آوردن اعضای خانواده
حق کار و زندگی در هر نقطه از شیلی بهره مندی از حقوق و امتیازات مشابه شهروندان شیلی
مسافرت آسان داخل شیلی استفاده رایگان از خدمات آموزشی و بهداشت رایگان
امکان تبدیل به اقامت دائم شیلی امکان تبدیل اقامت به تابعیت شیلی

مدارک لازم برای تبدیل اقامت به تابعیت در شیلی

مدارک لازم برای تبدیل اقامت به تابعیت در شیلی

برای اخذ تابعیت شیلی از طریق اقامت 5 ساله در این کشور، شما به عنوان یک متقاضی می بایست شرایط و مدارک مشخصی را نیز به همراه داشته باشید. اداره مهاجرت شیلی با همکاری وزارت امور خارجه شیلی مسئول رسیدگی به درخو0است متقاضیان می باشد. شرایط و مدارک زیر برای تبدیل اقامت به تابعیت در شیلی 2019 عبارت است از:

شرایط تبدیل اقامت به تابعیت در شیلی
برخورداری از ویزای اقامت دائم شیلی یعنی متقاضی نباید وابسته به ویزای همسر یا خویشاوندان دیگر نباشد
نداشتن سوء پیشینه کیفری خاص البته بسته به ملیت هر متقاضی ممکن است سوابق خرد نادیده گرفته شود
داشتن تمکن مالی کافی این مورد را می توان از طریق صورت حساب بانکی یا فیش حقوقی  به اثبات رسانید
مدارک مورد نیاز برای تبدیل اقامت به تابعیت در شیلی
مدارک هویتی عکس پاسپورتی + کپی شناسنامه یا کارت شناسائی معتبر
مدارک مسافرتی پاسپورت معتبر + بیمه سلامت
مدارک مالی گواهی تمکن مالی
مدارک قضایی گواهی عدم سوء سابقه
مدارک پزشکی گواهی سلامت

 شرایط تبدیل اقامت به تابعیت در شیلی

همانطور که در مطالب فوق نیز بیان گردید، متقاضیان مهاجرت به شیلی و اخذ اقامت این کشور برای تبدیل اقامت خود به تابعیت شیلی و دریافت پاسپورت این کشور ناچار هستند که 3 مرحله زیر را پشت سر بگذارند:

 • اخذ اقامت موقتی شیلی: با اعتبار 1 سال
 • اخذ اقامت دائم شیلی: با اعتبار 5 سال و شرط لازم برای اخذ زندگی در شیلی 180 روز
 • اخذ تابعیت شیلی: شرط لازم جهت دریافت پاسپورت شیلی اقامت مداوم 5 سال در کشور شیلی

اهمیت تابعیت شیلی و نیز اخذ پاسپورت این کشور بر همگان روشن است. در این مورد کافی است بدانید که پاسپورت شیلی یکی از قدرتمندترین مدارک مسافرتی همراه می باشد. این پاسپورت جایگاه یازدهم جهانی را در میان پاسپورت های برتر جهانی به خود اختصاص می دهد. بنابراین، نباید از اهمیت این پاسپورت معتبر به این سادگی گذشت. با همین پاسپورت است که شما می توانید به بیش از 150 کشور دنیا شامل کلیه کشورهای اتحادیه اروپایی (EU) ، کانادا، ایالات متحده، انگلستان و … بدون هیچ محدودیتی مسافرت نمائید.

تابعیت شیلی و امتیازات آن

تابعیت شیلی امتیاز حق شهروندی کشور شیلی بر طبق اصل های خاک و خون محسوب می شود.  اصل تابعیت شیلی در بند دهم قانون اساسی جمهوری شیلی به صراحت آورده شده است. برای اخذ تابعیت شیلی هر متقاضی بایستی حداقل 5 سال را در این کشور پیشرفته آمریکای لاتین زندگی کند. در واقع،  چنین می توان گفت که تابعیت شیلی را قانونا می توان از طریق تولد در شیلی و یا اقامت دائم 5 ساله به دست آورد.

از امتیازات تابعیت شیلی و اخذ پاسپورت این کشور می توان به آزادی ورود و خروج از کشور، مسافرت بی ویزا به اغلب کشورهای پیشرفته دنیا، بهره گیری از امتیازات کار در شیلی و یا تجربه زندگی در شهر سانتیاگو، امکان راه اندازی بیزینس در کشور شیلی و موارد دیگر که پاسپورت شیلیایی به متقاضیان اعطاء می کند. اخذ انواع ویزا و اقامت کشورهای جهان منطبق با آخرین قوانین مهاجرتی روز دنیا و نیز سازگار با شرایط فردی هر متقاضی فقط در تخصص موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *