مهاجرت تحصیلی اتریش

تبدیل ویزای تحصیلی اتریش به ویزای ازدواج

تبدیل ویزای تحصیلی اتریش به ویزای ازدواج

اتریش یکی از غنی ترین فرهنگ های جهان و بهترین سیستمهای آموزشی را داراست. حال امکان تبدیل ویزای تحصیلی اتریش به ویزای ازدواج وجود دارد؟ با توجه به افزایش سالانه تعداد متقاضیان دریافت ویزای ازدواج اتریش، ویزای تحصیلی اتریش یا ویزای کار اتریش فرآیند درخواست و صدور ویزا در این کشور می تواند بسیار زمان بر و مشکل باشد. یکی از مهم ترین امتیازاتی که متقاضیان مهاجرت تحصیلی به اتریش می توانند از آن برخوردار باشند تا شانس خود را برای پذیرش در دانشگاه های این کشور چند برابر کنند، افزایش تسلط و دانش خود به زبان آلمانی است که به طور معمول در دوره های فشرده آموزشی 2 ساله ارائه می شود. این مقاله توسط کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و برای راهنمایی شما علاقه مندان محترم تهیه و تنظیم شده است.

تحصیل در اتریش در مقاطع دانشگاهی در 2023

در کشور اتریش تمام رشته های تحصیلی مقطع کارشناسی فقط به زبان آلمانی ارائه می شود اما در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا شرایط کمی متفاوت است و دانشجویان محترم می توانند با زبان انگلیسی نیز به تحصیل بپردازند. در قدم اول شما باید در رشته خود از یک دانشگاه اتریشی نامه پذیرش دریافت کنید و برای این کار کافی است به زبان آلمانی یا انگلیسی با یکی از دانشگاه های این کشور که مد نظر دارید مکاتبه کرده و مدارک ترجمه شده خود را برای آن ها ارسال کنید. اگر درخواست شما مورد قبول واقع شد باید همراه با مدارک مورد نیاز که در لیست زیر مختصر به آن ها اشاره می کنیم به سفارت اتریش در کشور خود مراجعه کنید:

 • اصل و کپی شناسنامه همراه با ترجمه رسمی
 • اصل و کپی آخرین مدرک تحصیلی با ریز نمرات
 • گواهی سلامت پزشکی و عدم ابتلا به بیماری ایدز
 • گواهی عدم سوء پیشینه در داخل و خارج از اتریش
 • در صورت متاهل بودن ارائه گواهی و سند ازدواج
 • ارائه نامه پذیرش شما در دانشگاه اتریشی
 • تکمیل و تحویل فرم درخواست ویزای تحصیلی
 • چند قطعه عکس پاسپورتی همراه با گذرنامه معتبر
 • ارائه مدارک مبنی بر تمکن مالی و گردش 3 ماهه حساب
 • ارائه بیمه معتبر مسافرتی ایران و بیمه درمانی اتریش

توجه داشته باشید که مدارک فوق همراه با ترجمه باید به سفارت اتریش ارائه شوند و ممکن است با توجه به نوع ویزای درخواستی با تغییرات همراه باشند. لازم به ذکر است که شما باید حداقل 12 ماه قبل از شروع ترم تحصیلی مورد نظرتان مدارک لازم را به سفارت اتریش تحویل دهید زیرا فرآیند صدور ویزای تحصیلی ممکن است تا ماه ها طول بکشد.

بهترین دانشگاه های اتریش

کشور اتریش همیشه بهترین مقصد مهاجرتی دانشجویان خارجی بوده و هست. از آن جایی که ویزای تحصیلی اتریش، ویزای همراه دارد نیز انتخاب مناسبی برای افراد متاهل است. دانشگاه های برتر اتریش و رنکینگ آن ها در سال 2023 از دید طبقه بندی های مختلف جهانی از جمله THE Ranking یعنی Times Higer Education Ranking در ادامه معرفی شده اند:

بهترین دانشگاه های اتریش THE Ranking U.S. News Ranking
University of Vienna 151 201
Medical University of Graz 308
Medical University of Vienna 203
Medical University of Innsbruck 308 339
University of Klagenfurt 486

اخذ پذیرش از این دانشگاه ها ساده نخواهد بود و تنها دانشجویان ممتاز قادر خواهند بود موفق به اخذ نامه پذیرش شوند. منتهی در مقایسه با دانشگاه های کم تر شناخته شده اتریش، فارغ التحصیل شدن از دانشگاه هایی که در جدول بالا معرفی شده اند امتیاز بزرگی به حساب می آید. البته فرصت های شغلی زیادی در اتریش وجود دارد اما برای پیدا کردن کار به عنوان یک خارجی توجه به دو نکته ضروری است:

 1. تسلط به زبان آلمانی
 2. تحصیل در دانشگاه هایی که رنکینگ بالایی دارند.

شرایط تبدیل ویزای تحصیلی اتریش به ویزای ازدواج

شرایط تبدیل ویزای تحصیلی اتریش به ویزای ازدواج

مانند بسیاری از کشورهای اروپایی که برای حفظ ارزش نهاد خانواده برای شهروندان خود شرایط و قوانین مطلوبی را برای ازدواج با افراد خارجی تصویب کرده اند. اتریش نیز مجموعه ای از شرایط و ضوابط را مشخص کرده است که به طور کلی وقتی یکی از طرفین ازدواج تابعیت و اقامت کشور اتریش را داشته باشد بعد از ازدواج همسر وی می تواند برای اخذ ویزای اقامت و تابعیت کشور اتریش درخواست بدهد.

از جمله شرایط مورد نیاز باید اشاره کنیم که لازم است هر دو طرف بالاتر از 18 سال سن داشته باشند و از طریق ارائه اسناد و مدارک معتبر مانند عکس های مشترک از سفرهایی که طی 2 سال گذشته رفتند اثبات کنند که ازدواج آن ها سوری و صرفاً برای اخذ اقامت صورت نمی گیرد. پس از ثبت رسمی ازدواج طرفین در کشور اتریش زوجین باید 5 سال زیر یک سقف و در یک خانه مشترک با یکدیگر زندگی کنند و پس از گذشت این زمان آن همسری که اقامت کشور اتریش را نداشته است می تواند برای اخذ تابعیت و اقامت این کشور و همچنین جواز کاریابی اتریش اقدام کند.

لازم است بدانید زمانی که افراد برای اخذ تابعیت و اقامت اتریش پس از گذشت 5 سال از زندگی مشترک درخواست می دهند باید از تابعیت پیشین خود صرف نظر کنند، زیرا قوانین اتریش مخالف دو تابعیتی بودن افراد می باشد. از دیگر شرایط که هنگام درخواست برای اخذ تابعیت و پاسپورت اتریش پس از گذشت 5 سال زندگی مشترک باید داشته باشید اثبات سطح دانش مطلوب از زبان آلمانی و همچنین آگاهی از تاریخ فرهنگی و سیاسی این کشور می باشد.

هزینه تحصیل در اتریش 2023 چقدر است؟

دانشگاه های کشور اتریش از رتبه های بین المللی خوبی در رنکینگ جهانی دانشگاه ها از نظر سطح امکانات و کادر آموزشی برخوردار هستند. اگر شما شهروند یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستید تحصیل در کشور اتریش به صورت رایگان برای شما میسر است، اما اگر شهروند کشورهای غیر از اتحادیه اروپا هستید لازم است که مبلغی معادل 746.92€ (یورو) برای هر ترم در رشته های غیر پزشکی شهریه پردازید. خوب است بدانید هزینه تحصیل در اتریش به نسبت سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا (EU) بسیار پایین می باشد و حتی دانشگاه های این کشور شرایطی دارند که اگر دانشجو بتواند در طول ترم بیش از 9 واحد درسی را پشت سر بگذارد شهریه آن ترم را به او مسترد خواهند کرد.

همان طوری که می دانید از نظر سطح هزینه تحصیلی در کل قاره اروپا، اتریش را نه در بین کشورهای رایگان بلکه در جمع کشورهای ارزان برای تحصیل می توان در نظر گرفت. چراکه در دانشگاه های دولتی اتریش، شما به عنوان یک دانشجوی خارجی فقط هزینه ای حدود 746.92€ (یورو) بابت شهریه تحصیلات ترمی خود پرداخت خواهید کرد که ریز این هزینه تحصیلی بدین قرار است:

شهریه دانشجویان در اتریش

تبدیل ویزای تحصیلی اتریش به ویزای ازدواج و هزینه زندگی

سیستم آموزش رایگان در کشور اتریش باعث ایجاد رغبت برای دانشجویان نیز شده است. از جمله مواردی که در باب تحصیل در این کشور می بایست مدنظر قرار داد، هزینه های زندگی می باشد. بخش عمده هزینه ها بابت محل اقامت پرداخت خواهد شد. دانشجویان گرامی این نکته را هم مدنظر قرار دهند که هزینه زندگی آنها در اتریش بسته به سبک و محل زندگی در کشور اتریش از 800€ (یورو) شروع و ممکن است تا 1200€ (یورو) ادامه یابد که البته جدا از هزینه اجاره مسکن در این کشور است. توزیع این هزینه در قالب آیتم های هزینه ای مختلف بدین قرار است:

توزیع هزینه های زندگی در اتریش

با این شرح، ریز هزینه های زندگی در اتریش 2023 بدین صورت است:

عنوان هزینه های ماهیانه به یورو
اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر وین  €955
اجاره یک آپارتمان سه خوابه در مرکز پایتخت  €1916
خرید ماهانه یک خانواده 4 نفره (بدون اجاره)  €2909

این مبلغ با توجه به سبک زندگی هر خانواده می تواند بسیار متفاوت باشد و آنچه در اینجا ذکر کردیم مربوط به مخارج یک زندگی معمولی و به دور از تجمل می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ اقامت از طریق ویزای تحصیلی اتریش و اخذ تابعیت اتریش از طریق ازدواج می توانید با کارشناسان متخصص و وکلای مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمائید؛ همکاران ما با سال ها تجربه در زمینه امور مهاجرتی شما را تا رسیدن به سرزمین رویاهای شما همراهی و راهنمایی خواهند کرد.

4.9/5 - (12 امتیاز)

21 دیدگاه برای “تبدیل ویزای تحصیلی اتریش به ویزای ازدواج

 1. قراری گفت:

  آیا درصورت وقوع طلاق اقامت در اتریش منتفی میشه؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   اگر به ااقامت دائم رسیده باشه خیر

 2. Deniz گفت:

  مرحله اول اخذ تابعیت از طریق اردواج کدام

  1. داوری گفت:

   سلام
   بایستی یک وکیل بگیرید که کارهاتون رو انجام بدن

 3. امید گفت:

  اقامت دائم بعداز ازدواج در اتریش رو چحوری میشه کسب کرد؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   با به کار رسیدن در این کشور

 4. شجاعی گفت:

  اخذ تابعیت از طریق ازدواج در کشور اتریش راحته؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   راحت خیر اما امکانپذیر بله

 5. امیرحسین گفت:

  با تشکر از مقاله خیلی خوبتون

 6. ali ram گفت:

  بابت مطلب جالبتون در مورد اخذ تابعیت از طریق ازدواج در کشور اتریش تشکر می کنم اگه امکانش هست در مورد اخذ تابعیت از طریق ازدواج در کشور اتریش هم مطلب بذارید.

  1. داوری گفت:

   سلام
   این مقاله در همین مورده دوست عزیز

 7. محمودرضا گلزار گفت:

  برای اخذ تابعیت از طریق ازدواج در کشور اتریش باید به سفارت این کشور مراجعه کنیم؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   بله همین کار رو انجام بدید

 8. ناصر زارعی گفت:

  سلام
  سن ازدواج در اتریش 21 سال نیست؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   سن ازدواج در اتریش همینه که میفرمائید

 9. leilakk گفت:

  اگر زوج دارای فرزند هم باشن شرایط به چه شکلی پیش میره؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   منظورتون رو واضح تر بفرمائید

 10. mani گفت:

  از مطالب و موسسه خوبتون ممنونم
  اخذ تابعیت از طریق ازدواج در کشور اتریش ایا گزینه کم ریسکی برای کسی که شرایط مهاجرت را دارد،هست؟

  1. رهنما گفت:

   سلام دوست عزیز
   هر روشی شرایط و سختی های خود را داراست. برای بررسی شرایط و رزومه خود پیشنهاد میکنیم با موسسه ارتباط بگیرید.

  2. داوری گفت:

   سلام
   بله البته اثبات واقعی بودن ازدواج کار راحتی نیست

 11. عادل گفت:

  سلام ممنون از مطالب خوبتون. استفاده کردم عالی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *