مهاجرت تحصیلی اسپانیا

تحصیل به زبان انگلیسی در اسپانیا

تحصیل به زبان انگلیسی در اسپانیا

تحصیل در رشته های علوم بهداشتی علوم اجتماعی و حقوق، مهندسی، معماری و علوم انسانی در برخی از دانشگاه های اسپانیا به دو زبان انگلیسی و اسپانیایی ممکن است. مزیت تحصیل به زبان انگلیسی در اسپانیا موضوع قابل توجهی می باشد که دلیل جذب سالانه تعداد زیادی از دانشجویان متقاضی تحصیل در خارج است. تسلط نسبی به زبان اسپانیایی برای ارتباط گرفتن با دانشجویان و محیط اجتماعی این کشور برگ برنده شما نسبت به سایر متقاضیان می تواند باشد.

مدارک فارغ التحصیلی دانشگاه های اسپانیا معمولاً از اعتبار و ارزش بین المللی بالایی برخوردار است و در اکثر کشورهای اروپایی و آسیایی از جمله وزارت علوم ایران قابل قبول می باشد. این مقاله توسط کارشناسان متخصص موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و با هدف بالا بردن سطح آگاهی علاقه مندان مهاجرت تحصیلی به اسپانیا تهیه و تنظیم شده است.

مزیت تحصیل به زبان انگلیسی در اسپانیا در 2022

دانشجویان خارجی که در 2022 به کشور اسپانیا مهاجرت می کنند در اولین مرحله که زمان انتخاب رشته است می توانند با بررسی دوره های تحصیلی، رشته مورد نظر خود را در مقطع کارشناسی تا دکترا به زبان انگلیسی انتخاب کنند. لازم به ذکر است که امکان انتخاب تمام رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی در حال حاضر در کشور اسپانیا وجود ندارد و هنوز بعضی از رشته ها فقط به زبان اسپانیایی در مقطع کارشناسی ارائه می شوند. تحصیل در اسپانیا به زبان انگلیسی به شما فرصت می دهد با آداب و رسوم و فرهنگ این کشور آشنایی پیدا کنید و از یک مدرک تحصیلی معتبر و با ارزش در سطح بین المللی برخوردار شوید.

لازم به ذکر است که هزینه تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان اسپانیا گران تر از زبان اسپانیایی خواهد بود و دانشجویان باید این نکته را در نظر داشته باشند. ارائه مدرک آیلتس با نمره حداقل 6.5 برای تحصیل با زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی در اسپانیا مورد نیاز متقاضیان خواهد بود و توسط سفارت و دانشگاه های اسپانیا از متقاضی درخواست می شود. ارائه رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی در تمام دانشگاه های این کشور قابل انجام نیست و تنها برخی از مراکز رشته های تحصیلی را به انگلیسی ارائه می کنند.

مزیت تحصیل به زبان انگلیسی در اسپانیا

تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های اسپانیا

در لیست زیر چند مورد از دانشگاه های انگلیسی زبان اسپانیا را به ترتیب رتبه های بین المللی عالی معرفی خواهیم کرد:

UNIVERSITAT AUTONOMA DE BARCELONA: یک دانشگاه دولتی که از بهترین دانشگاه های اسپانیا محسوب میشود و 140 دوره آموزشی در مقاطع کارشناسی ارشد و کارشناسی را به انگلیسی ارائه میدهد. این دانشگاه در رشته های زبان شناسی و ادبیات انگلیسی، مهندسی کامپیوتر، علوم سیاسی، نانو و بیو تکنولوژی، مدیریت اقتصاد و گردشگری و رشته مدیریت کسب و کار فعالیت میکند.

BUNIVERSITY OF BARCELONA: قدیمی ترین دانشگاه اسپانیا برای دانشجویان خارجی که بیش از 1000 برنامه تحصیلی و فوق برنامه به زبان انگلیسی در این دانشگاه ارائه میشود. این دانشگاه یک مرکز تحقیقاتی مهم در قاره اروپا محسوب میشود و در مقاطع تحصیلی کارشناسی تا دکترا اکثر رشته های تحصیلی را در دانشکده های خود ارائه میکند.

UNIVERSITY OF POMPEU FABRA: این دانشگاه دومین دانشگاه بزرگ اسپانیا میباشد که برنامه هایی به زبان انگلیسی برای دانشجویان در پردیس این دانشگاه در شهر بارسلونا برگزار میشود. این دانشگاه بیشتر در بخش فعالیتهای تحقیقاتی و رشته های پزشکی و علوم اجتماعی فعالیت میکند.

POLYTECHNIC UNIVERSITY OF CATALONIA: یکی از بزرگترین دانشگاه های فنی و حرفه ای در اسپانیا برای دانشجویان بین المللی است که اساس آموزشهای خود را بر مفهوم بین المللی قرار داده است. دانشجویان در مقاطع کارشناسی تا دکترا به زبان انگلیسی و اسپانیایی میتوانند در تمام رشته های مهندسی و فنی حرفه ای مشغول به تحصیل شوند.

ABAT OLIBA CEU UNIVERSITY: یکی از دانشگاه های معتبر خصوصی اسپانیا است که دانشجویان بین الملل بسیاری پذیرش میکند و بعضی از رشته ها را به زبان انگلیسی به متقاضیان ارائه میکند. سالانه بیش از %30 فارغ التحصیلان این دانشگاه از دانشجویان بین المللی میباشند که بعد از فارغ التحصیلی موفق به یافتن شغل میشوند.

شرایط تحصیل به زبان انگلیسی در اسپانیا

اکثر کشورهای اروپایی که زبان رسمی آن کشورها نیز انگلیسی نیست برای جذب دانشجویان خارجی رو به این آورده اند که اکثر برنامه های تحصیلی خود را به زبان انگلیسی ارائه دهند. شما می توانید در اکثر کشورهای اروپایی مخصوصا برای مقاطع کارشناسی ارشد به بالا برنامه های انگلیسی زیادی در اروپا پیدا کنید. دانشگاه های اسپانیا نیز برای جذب هر چه بیشتر دانشجویان خارجی در صدد این هستند که برنامه های تحصیل به زبان انگلیسی را افزایش دهند. در حال حاضر در میان کشورهای اروپایی ایتالیا پیشتاز کشورهایی است که بیشترین برنامه های تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی را به زبان انگلیسی ارائه می دهد.

در حال حاضر بسیاری از برنامه های تحصیلی این کشور به زبان انگلیسی حتی در مقطع کارشناسی و رشته های گروه پزشکی ارائه می شود. کشور ایتالیا محبوبیت زیادی از این حیث دارد. شما می توانید در این نمودار میزان جمعیت دانشجویان خارجی در اسپانیا را در سال 2022 مشاهده بفرمایید.

تعداد دانشجویان بین المللی در اسپانیا از قاره های مختلف

همانطور که در این نمودار ملاحظه می فرمایید بیشترین ظرفیت دانشجوهای خارجی در اسپانیا را شهروندان کشورهای قاره آفریقا و سپس اتحادیه اروپا و آمریکای جنوبی و آسیا تشکیل می دهند. اقیانوسیه کمترین تعداد دانشجو در این کشور را دارد.

هزینه تحصیل به زبان انگلیسی در اسپانیا

هزینه تحصیل دانشجویان کشورهای عضو اتحادیه اروپا با دانشجویان کشورهای غیر اتحادیه اروپا در کشور اسپانیا تفاوت زیادی دارد؛ برای مثال تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در رشته های روانشناسی، زمین شناسی، مهندسی شیمی و مهندسی معدن سالانه 7100€ (یورو) هزینه خواهد داشت. تحصیل در رشته های روانشناسی بالینی و جامعه شناسی، ارتباطات تخصصی، مدیریت فرهنگی، مدیریت اقتصادی و ادبیات اسپانیایی سالانه 6580€ (یورو) هزینه دارد. تحصیل در رشته های اقیانوس شناسی و مدیریت محیط زیست می تواند برای دانشجویان تا 8200€ (یورو) سالانه هزینه در بر داشته باشد.

تحصیل در اسپانیا در رشته حقوق بین الملل و تجارت بین الملل، مالیات و حسابداری در مراکز معتبر €9520 (یورو) به صورت سالانه هزینه خواهد داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه امور مهاجرتی مهاجرت به اسپانیا یا شرایط اخذ ویزای کار اسپانیا با کارشناسان متخصص و وکلای با تجربه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید؛ همکاران مجرب موسسه ما برای رسیدن به سرزمین رویاهایتان شما را همراهی و راهنمایی خواهد کرد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :