مهاجرت تحصیلی یونان

تحصیل به زبان انگلیسی در یونان

تحصیل به زبان انگلیسی در یونان

تحصیل به زبان انگلیسی در یونان امکان پذیر است و در حقیقت دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی این کشور دروس تحصیلی را به زبان یونانی و انگلیسی ارائه می دهند. متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل به زبان انگلیسی را دارند باید توجه داشته باشند که بیشتر دروس در مقاطع تحصیلی فوق لیسانس و دکتری به زبان انگلیسی ارائه می شود. تحصیل در یونان در دانشگاه های معتبر و با قدمت صورت می گیرد و برای دانشجویان با مزایای زیادی مثل: اخذ بورس تحصیلی، کار در حین تحصیل، مدرک تحصیلی معتبر در دنیا، اقامت پس از پایان دوره تحصیل، هزینه های تحصیل و زندگی مناسب در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی همراه است. به درخواست مکرر هموطنان، کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بر آن شدند تا به بررسی شرایط تحصیل به زبان انگلیسی در یونان بپردازند و اطلاعات مفیدی در اختیار متقاضیان و علاقه مندان قرار دهند.

  • شرایط تحصیل در یونان چیست؟
  • آیا یونان مقصد مناسبی برای کار است؟
  • شرایط پذیرش از دانشگاه های یونان چیست؟هزینه تحصیل در دانشگاه های یونان چقدر است؟
  • زبان تحصیل در یونان چیست؟
  • آیا دانشگاه های یونان به زبان انگلیسی نیز دروس را ارائه می کنند؟

تحصیل مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی در یونان

در دانشگاه های یونان طول مدت تحصیل در مقطع کارشناسی 4 ساله است اما اگر دانشجویی بخواهد در رشته پزشکی ادامه تحصیل دهد باید به مدت 5 الی 6 سال مشغول به تحصیل باشد. تحصیل در این مقطع به دو زبان یونانی و انگلیسی امکان پذیر است اما باید دقت داشته باشید که بیشتر رشته های تحصیلی به زبان یونانی ارائه می شود. اگر به زبان یونانی تسلط ندارید می توانید پیش از ورود به دانشگاه در دوره های آموزش زبان شرکت کنید ولی اگر قصد ادامه تحصیل به زبان انگلیسی را دارید باید مدرک معتبر IELTS 6 یا مدارک زبان معادل آن ارائه کنید. لازم به ذکر است دانشجویان برای اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی باید دارای مدرک تحصیلی دیپلم 12 ساله باشند. مجوز کاری اعطاء شده به دانشجویان در مقطع تحصیلی کارشناسی 10 ساعت در طول هفته است.

تحصیل مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی در یونان

طول مدت تحصیل در این مقطع تحصیلی 2 ساله است، ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های یونان به 2 زبان انگلیسی و یونانی امکان پذیر است. رشته های تحصیلی فلسفه، حقوق و زبان های خارجه بیشتری آمار دانشجویان را به خود اختصاص داده اند و جزء رشته های تحصیلی پر مخاطب در این مقطع تحصیلی شناخته می شوند. دانشجویان برای تحصیل به زبان انگلیسی در این مقطع باید مدرک معتبر زبان آیلتس 6.7 یا تافل ارائه کنند همچنین متقاضیان باید دارای مدرک فارغ التحصیلی از مقطع کارشناسی باشند و موضع پایان نامه خود را مشخص کرده باشند. طبق قوانین وضع شده در کشور یونان دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد می توانند در طول هفته به مدت 20 ساعت کار کنند.

تحصیل مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی در یونان

تحصیل مقطع دکتری به زبان انگلیسی در یونان

تحصیل دکتری در دانشگاه های یونان بین 3 تا 5 سال طول می کشد در این مقطع تحصیلی نیز دروس به زبان انگلیسی و یونانی تدریس می شوند، برای تحصیل به زبان انگلیسی در این مقطع ارائه مدرک IELTS 7 یا معادل این مدرک الزامی است علاوه بر این متقاضی باید دارای مدرک فارغ التحصیلی از مقطع کارشناسی ارشد باشد. در این مقطع تحصیلی دانشجویان با توجه به پروژه خود حقوق و دستمزد دریافت می کنند علاوه بر این دانشجویان می توانند در طول هفته به مدت 30 ساعت در مشاغل پاره وقت کار کنند. برای اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع دکتری متقاضی باید دارای رزومه قوی و مقالات بین المللی باشد.

شهریه دانشگاه ها برای تحصیل در یونان

هزینه تحصیل و زندگی دانشجویی در کشور یونان به صرفه است با این حال دانشجویان می توانند با اخذ بورس تحصیلی به صورت رایگان تحصیل کنند و یا در طول دوران تحصیل مشغول به کار شوند. هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی یونان برای دانشجویان خارجی و بین المللی بین 200€ الی 3000€ (یورو) و برای تحصیل در رشته های فنی و مهندسی سالانه بین 2000€ الی 3000€ (یورو) برآورد شده است. اگر موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه های خصوصی این کشور شده باشید باید سالانه مبلغی بین 5000€ الی 20000€ (یورو) با توجه به رشته و مقطع تحصیلی پرداخت کنید.

اما برای زندگی در این کشور دانشجویان باید ماهانه مبلغی بین 600€ الی 1200€ (یورو) در نظر داشته باشند، بخش زیادی از هزینه های زندگی مربوط به هزینه های اقامت است دانشجویانی که در خوابگاه های دانشجویی اقامت داشته باشند در هزینه های زندگی آن ها صرفه جویی زیادی خواهد شد. با مطالعه مقاله خوابگاه دانشجویی در یونان اطلاعات بیشتری در رابطه با شرایط اقامت در خوابگاه های دانشجویی و آپارتمان های دانشجویی کسب می کنید.

اقامت پس از تحصیل در کشور یونان

مهاجرت تحصیلی به یونان از راه های آسان و متداول برای مهاجرت و اقامت موقت در این کشور است، دانشجویان به موجب اخذ ویزای دانشجویی این کشور می توانند به صورت موقت در یونان اقامت داشته باشند و باید پس از پایان دوره تحصیلی این کشور را ترک کنند. اما اگر دانشجویی بخواهد پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه همچنان در یونان اقامت داشته باشد می تواند وارد بازار کسب و کار این کشور شده و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار یونان تغییر دهد. به این منظور دانشجو باید از طریق راه های ممکن کاریابی در کشور یونان را آغاز کند و پس از آن از کارفرمایی معتبر در این کشور قرار داد کاری کسب کند پس از آن دانشجو می تواند اقدامات لازم را در جهت تغییر ویزا انجام دهد.

علاوه بر این دانشجویان می توانند پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه در صورتی که دارای سرمایه لازم باشند سرمایه گذاری در یونان را تجربه کنند. سرمایه گذاری در یونان از طریق راه های مختلف امکان پذیر است که متقاضی می تواند طی مراجعه به لینک سرمایه گذاری در یونان از این روش ها مطلع شود. یکی دیگر از راه های ممکن برای اقامت در کشور یونان این است که دانشجو با فردی با تابعیت کشور یونان ازدواج کند و به موجب آن اقامت دائم و تابعیت این کشور را به دست بیاورد. دانشجویان می توانند برای کسب اطلاعات تخصصی در رابطه با شرایط مهاجرت تحصیلی و انجام پرونده های مهاجرتی خود همه روزه با تیم مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به صورت حضوری و غیر حضوری در تماس باشند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *