مهاجرت تحصیلی سوئیس

تحصیل داروسازی در سوئیس

تحصیل داروسازی در سوئیس

تحصیل داروسازی در سوئیس یکی از پرطرفدارترین رشته ها در کشور سوئیس می باشد. امروزه افراد زیادی تصمیم به تحصیل در سوئیس در شاخه رشته های پزشکی دارند. مانند همه جای دنیا قبولی در رشته های پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی در سوئیس نیز با آزمون ورودی همراه است. سوئیس از کیفیت شگفت انگیزی به خصوص زندگی، آموزش در مدارس عالی پزشکی و حقوق بالا برای پزشکان برخوردار می باشد. اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور سوئیس از سیستم رقابتی تابعیت می کنند. قوانین حاکم بر اخذ پذیرش پزشکی در بسیاری از کالج ها برای شهروندان اتحادیه اروپا متغیر است. دانشگاه های این کشور رتبه بندی QS با آمار سال 2020 رتبه خوبی را به خود اختصاص داده اند.

 • هزینه تحصیل داروسازی در سوئیس چه میزان است؟
 • گرایش های رشته داروسازی در سوئیس کدام رشته ها است؟
 • مدارک مورد نیاز تحصیل داروسازی چیست؟

افرادی که تمایل به تحصیل داروسازی در سوئیس دارند می توانند با بررسی شرایط لازم توسط موسسه سفیران سروش سعادت اقدام به اخذ پذیرش و ویزا از سوئیس نمایند.

رشته های داروسازی در سوئیس

بیشترین رشته هایی که با رشته داروسازی مرتبط می باشند و از طریق این رشته ها می توان در رشته داروسازی تحصیل کرد عبارتنداز:

 • شیمی
 • فیزیولوژی
 • ساخت دارو
 • دارو شناسی
 • زیست شناسی

نکته بسیار مهم در کشورهای خوب دنیا و تحصیل در آنها این است که تنها مسیر خوشبختی از یکسری رشته خاص رد نمی شود. فرهنگی که متاسفانه در ایران در این چند سال اخیر نهادینه شده است. پس تنها مسیر موفقیت و خوشبختی از رشته های پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی نمی گذرد و در این کشور به دلیل دارا بودن بالاترین استانداردها و پارامترهای زندگی حتی تحصیل و کار در رشته های دیگر، زندگی آرامش بخشی را رقم می زند.

اینفوگرافیک تحصیل داروسازی در سوئیس

شرایط تحصیل داروسازی در سوئیس در سال 2020

پس از فارغ التحصیلی در رشته داروسازی در سوئیس دانشجو به علومی که با رشته داروسازی مرتبط است آشنا می گردد. از جمله این مهارت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نحوه تجویزهای گوناکون
 • داروها
 • صدور نسخه
 • درمان
 • اعمال بالینی
 • روش ها و تمام حالات بدن

شرایط تحصیل داروسازی در این کشور در سال 2020 بسته به نوع دانشگاهی که دانشجو در آن تحصیل می کند، متفاوت است. شرایط عمومی اکثر دانشگاه های سوئیس در باب اخذ پذیرش داروسازی با موفقیت سپری کردن آزمون های ورودی می باشد که نباید از آن چشم پوشی کرد. افراد متقاضی می بایست آزمون رشته داروسازی را به موفقیت سپری نمانید که بتوانند در رشته داروسازی تحصیل کنند.سوئیس خواستگاه افراد بسیار از همه جای دنیا جهت تحصیل و اقامت و زندگی می باشد.

هزینه تحصیل داروسازی در سوئیس

متقاضیان تحصیل در سوئیس می بایست با درنظر گرفتن هزینه تحصیل و زندگی در سوئیس از این روند آگاهی یابند. هزینه تحصیل در دانشگاهای مختلف سوئیس متفاوت می باشد. دانشگاه ها در کشور سوئیس به دو بخش خصوص و دولتی تقسیم بندی می شوند. همان طور که می دانید هزینه های تحصیل در دانشگاه های خصوصی کشور سوئیس از دانشگاه های دولتی بیشتر می باشد. هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی سوئیس برای خارجیان به میزان سالیانه حدودی 16000€ تا 35000€ (یورو) است. هزینه بیمه ماهیانه نیز در کشور سوئیس 300€ الی 330€ (یورو) در ماه می باشد. لازم به ذکر است که افراد می توانند در رشته داروسازی در کشور سوئیس بورسیه شوند. در حالت عادی این بورس به میزان 9200€ الی 13700€ (یورو) برای هردانشجو می باشد. همچنین هزینه زندگی در سوئیس نیز ماهیانه حدود 1800€ (یورو) می باشد و در سال 2020 همانند قبل٬ سوئیس همچنان یکی از گران ترین کسورهای دنیاست.

گرایش ها و تکنولوژی تحصیل داروسازی در سوئیس

رشته داروسازی دارای چندین گرایش متفاوت است که در جدول زیر به آن و اصلی ترین موارد علم داروسازی پرداخته شده است:

گرایشات رشته داروسازی موارد اصلی علم داروسازی
نحوه دارو درمانی بازار تجاری تجهیزات دارویی
شناخت دارو مراحل رشد دارویی
زهر شناسی بازار عرضه
سموم تقاضای دارو
جذب دارو در بدن آشنایی با نقاط قوت و ضعف دارو
تاثیر مواد غذایی بر بدن
علم تغذیه
انتقال و تجویز دارو

مدارک مورد نیاز جهت تحصیل داروسازی در سوئیس

مدارک مورد نیاز جهت تحصیل متقاضی تحصیل در رشته دارو سازی به شرح زیر می باشد:

 • ارائه اصل و کپی پاسپورت فرد متقاضی
 • ارائه مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات قبولی
 • اثبات تمکن مالی فرد متقاضی در خصوص پوشش هزینه های زندگی
 • ثبت آدرس منزل فرد متقاضی
 • بیمه بهداشت و درمان

متقاضیان تحصیل داروسازی می توانند با کار ضمن تحصیل در سوئیس بخشی از میزان هزینه های زندگی خود را پوشش دهند. امکان کار در داروخانه، آزمایشگاه، بیمارستان، بخش عمل های جراحی، بخش دامپزشکی، شرکت های داروسازی و… انجام پذیر می باشد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی سوئیس

سوئیس برای همسر دانشجو ویزای همراه صادر نمی کند اما کسانی که دغدغه ویزای همراه ندارند غالبا به راحتی می توانند ویزای تحصیلی سوئیس را اخذ کنند. چرا که دانشگاه های این کشور نسبتا گران هستند و اکثرا کشورهایی که نظام تحصیلی رایگان ندارند٬ راحت تر اقدام به صدور ویزا می کنند. لازم به ذکر است فرآیند اخذ ویزا جزییات متعددی دارد اما مهم ترین مدارکی که برای اخذ ویزای تحصیلی سوئیس در سال 2020 لازم است عبارت است از:

مدارک توضیحات
نامه پذیرش دانشگاه با ثبت نام قطعی دانشگاه این نامه را برای فرد ارسال می کند
کپی برابر اصل پاسپورت پاسپورت باید حداقل 1 سال اعتبار داشته باشد
گواهی تمکن مالی نامه بانک که نشان دهنده حسابی به میزان 15000€ (یورو) است
گواهی عدم سوءپیشینه کیفری ترجمه رسمی گواهی پلیس بعلاوه 10
گواهی رزرو هتل٬ خوابگاه یا اجاره منزل اثبات تهیه محلی برای سکونت در سوئیس حداقل برای 4 ماه
گواهی پرداخت شهریه دانشگاه پیش پرداخت شهریه حداقل برای 1 ترم

سطح آموزش و تحصیل داروسازی در سوئیس

شخصی که اقدام به تحصیل داروسازی می کند، سطح علمی بالا از دیگر موارد قابل ذکر در خصوص تحصیل در سوئیس است. حضور قوی در جدول رتبه بندی بین المللی نیز الزامی می باشد. نکته قابل توجه این است که، از 8 دانشگاه برتر کشور سوئیس 4 دانشگاه تنها از دانشجویان بین المللی دانشجو می پذیرد. پس از اتمام دوره کارشناسی باید دوره استادی که درجه ای از فارع التحصیلی است تکمیل گردد. این دوره استادی حدودا 1 تا 3 سال به طول می انجامد لازم به ذکر است که دوره کارشناسی ارشد حدودا 2 سال می باشد.

سطح آموزش و تحصیل داروسازی در سوئیس

دانشگاه های داروسازی در سوئیس

دانشگاه های داروسازی در سوئیس شامل موارد ذیل است:

نام دانشگاه موسسه مکان تحصیل
زوریخ ETH موسسه علوم دارویی زوریخ
دانشگاه داروسازی ژنو-لوزان گروه داروسازی ژنو
دانشگاه بازل گروه داروسازی بازل
دانشگاه لوزان گروه داروسازی لوران

رنکینگ دانشگاه های برتر سوئیس

در سوئیس 3 زبان رسمی وجود دارد که عبارت هستند از آلمانی، فرانسوی و ایتالیایی. با توجه به شرایط بسیار ایده آل بازار کار این کشور کسانی که از دانشگاه های سوئیس فارغ التحصیل شده باشند در صورتی که به یکی از این 3 زبان تسلط داشته باشند به راحتی می توانند در این کشور شغل خوبی پیدا کنند. منتهی فارغ التحصیلان دانشگاه های برتر سوئیس شانس به مراتب بهتری دارند. بهترین دانشگاه های سوئیس عبارتند از:

ردیف بهترین دانشگاه های سوئیس برای تحصیل داروسازی Times Higher Education Ranking 2020 Shanghai Jiao Tong University Ranking 2020 QS Ranking 2020 U.S. News & World Report Ranking 2020
1 University of Zurich 90 61 76 58
2 University of Basel 94 87 51 128
3 University of Bern 113 101 123 112
4 University of Geneva 144 58 110 94
5 University of Lausanne 198 151 153 183

دانشگاه زوریخ کشور سوئیس

دانشگاه زوریخ در سال 1855 در کشور سوئیس تاسیس شده است که در حال حاضر بیش از 19000 دانش آموز دارد. تعدادی از این دانش آموزان در پردیس زوریخ و گروهی دیکر در حومه شهر مشغول تحصیل هستند. دانشگاه زوریخ بزرگ ترین دانشکاه در کشور سوئیس می باشد که به میزان 25500 دانشجو دارد در حال حاضر دانشگاه زوریخ سوئیس رتبه 73 در کل جهان را از آن خود کرده است. دومین شهر بزرگ سوئیس زوریخ می باشد.

امکانات دانشگاه زوریخ جهت تحصیل داروسازی در سوئیس

امکانات دانشگاه زوریخ جهت تحصیل داروسازی در این کشور عبارتند از:

 • دارای موزه
 • کتاب خانه عمومی
 • برنامه های آموزشی من جمله
 • دانشگاه های کودکان
 • دانشگاه های شهروندان ارشد

کشور سوئیس از جمله کشورهای قدرمند اروپایی است که سالانه آمار قابل توجهی در باب مهاجرت به خود اختصاص داده است. اقتصاد در سوئیس بر پایه تولید در مواد شیمیایی و دارویی تاسیس شده است. کشور سوئیس دارای بخش خدمات پیشرفته ای در باب بانکداری و بیمه صنعتی می باشد که از اهمیت بالایی برخوردار است. اخذ ویزای تحصیلی سوئیس یکی از بهترین راه ها برای مهاجرت به سوئیس است که نباید از آن چشم پوشی کرد. آمار بیکاری در سال 2020 در این کشور تنها 0.09% است و فارغ التحصیلان به هیچ وجه دغدغه ای جهت استخدام نخواهند داشت. علاقه مندان به تحصیل در سوئیس می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرند.

سوالات پرتکرار در خصوص تحصیل داروسازی در سوئیس

متقاضیان تحصیل داروسازی در سوئیس در سال 2020 سوالات زیر را عنوان می کنند:

 • رشته های مرتبط با داروسازی که می توان از آن ها به این رشته ورود کرد کدامند؟ از رشته های شیمی، فیزیولوژی، ساخت دارو، داروشناسی، زیست شناسی می توان به رشته داروسازی وارد شد.
 • با تحصیل در رشته داروسازی در سوئیس چه مهارت هایی برای فرد ایجاد می شود؟ نحوه تجویزهای گوناگون، داروها، صدور نسخه، درمان، اعمال بالینی، روش ها و تمام حالات بدن.
 • شرایط ورود به رشته داروسازی در سوئیس چیست؟ از شروط اصلی ورود به رشته داروسازی در کشور سوئیس پشت سر گذاشتن آزمون های ورودی با موفقیت است.
 • هزینه تحصیل داروسازی در سوئیس 2020 چقدر است؟ هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی سوئیس به میزان حدودی 100€ تا 16000€ (یورو) است. هرینه بیمه ماهیانه نیز در کشور سوئیس 300€ الی 330€ (یورو) در ماه می باشد.
 • گرایش های رشته داروسازی در سوئیس کدامند؟ نحوه دارو درمانی، شناخت دارو، جذب دارو در بدن، انتقال و تجویز دارو، علم تغذیه و…

10 دیدگاه برای “تحصیل داروسازی در سوئیس

 1. اکبر شوشتری گفت:

  خیلی عالی بود مرسی

 2. قاسم حسین زاده گفت:

  سلام. تحصیل داروسازیی در سوئیس چقدر هزینه داره و چند سال به طول می انجامه؟ ممنون میشم پاسخ بدید

 3. مهراد گفت:

  این رشته به زبان آلمانی هست بیشتر یا فرانسوی؟؟ اگر تو این رشته پذیرش بگیریم می تونیم کشورمونو تغییر بدیم تو اروپا ؟

 4. حسنا کریمی گفت:

  تحصیل داروسازی در سوئیس برای گرفتن ویزا و اقامت در اونجا ایا شامل همراه هم میشه ؟

 5. Deniz گفت:

  ویزای تحصیلی سوئیس چند سال معتبر است؟

 6. Deniz گفت:

  ویزای تحصیلی سوئیس امکان کار حین تحصیل برای دانشجویان خارجی میده؟

 7. کسرا پارسا گفت:

  بعد از تحصیل داروسازی در سوئیس می تونیم در این کشور کار کنیم؟

 8. فرهادی گفت:

  تحصیل داروسازی در سوئیس بهتر از آلمان است.؟ و اینکه شانس ویزا کدام بیشتر

 9. هزاره گفت:

  بورسیه های دانشگاههای کشور سوئیس کدامند؟

 10. امیرحسین گفت:

  سلام
  مقاله خوبی بود.
  با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *