مهاجرت تحصیلی صربستان

تحصیل داروسازی در صربستان

تحصیل داروسازی در صربستان

تحصیل داروسازی در صربستان برای متقاضیان خارجی و بین المللی که به این رشته تحصیلی علاقه دارند امکان پذیر است و باید مورد بررسی قرار گیرد. به منظور تحصیل در کشور صربستان شرایط و قوانینی وجود دارد که رعایت آن ها برای تمامی متقاضیان مهاجرت به این کشور الزامی می باشد. دانشگاه های صربستان یکی از گزینه های مناسب برای ادامه تحصیل در رشته داروسازی می باشند زیرا شهریه دانشگاه و هزینه های زندگی در این کشور مقرون به صرفه است، همچنین در دانشگاه های این کشور امکانات بسیار خوبی برای دانشجویان در نظر گرفته شده است. با توجه به سوالات متداول متقاضیان در رابطه با شرایط تحصیل داروسازی در صربستان در این مقاله سعی داریم به بررسی شرایط تحصیل و نحوه اخذ ویزای تحصیلی صربستان بپردازیم.

شرایط تحصیل داروسازی در صربستان

متقاضیانی که قصد دارند تحصیل رشته داروسازی در دانشگاه های صربستان را تجربه کنند باید بدانند که دوره تحصیلی داروسازی با توجه به مقطع تحصیلی شما متفاوت است. در دانشگاه های صربستان رشته داروسازی به صورت پیوسته و دکتری برگزار می شود همچنین تعدادی از دوره ها به صورت تخصصی نیز برگزار خواهند شد. طول مدت تحصیل رشته داروسازی در مقطع دکتری 3 سال، دوره داروسازی پیوسته 5 سال و دوره داروسازی تخصصی 2 ساله است. دقت نمایید که برای تحصیل در تمامی این دوره ها باید به زبان صربی تسلط داشته باشید، در دوره داروسازی پیوسته دروس آموزشی علاوه بر زبان صربی به زبان انگلیسی نیز ارائه می شود. برای تحصیل داروسازی در صربستان متقاضی باید از دوره متوسطه فارغ التحصیلی شده باشد و حداقل نمره قبولی را در آزمون ورودی به دست آورده باشد.

برای تحصیل داروسازی در صربستان لازم است پذیرش یکی از دانشگاه های این کشور را به دست آورید، به این منظور دانشجو باید مدارکی مانند: مدارک تحصیلی پیشین و ریز نمرات، اسکن از پاسپورت معتبر، اسکن مدارک شناسایی، ارائه گواهی قبولی در آزمون ورودی، گواهی تمکن مالی و مدرک معتبر زبان صربی یا زبان انگلیسی را به دانشگاه مورد نظر ارسال نماید.

دانشگاه ها جهت تحصیل داروسازی در صربستان

همانطور که گفته شد برای مهاجرت تحصیلی به صربستان لازم است پذیرش یکی از دانشگاه های این کشور را بدست آورید، برای کسب اطلاعات کامل و دقیق در رابطه با هر یک از دانشگاه های پزشکی این کشور باید به وب سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کنید. دانشگاه های پزشکی معتبر در کشور صربستان عبارتند از:

 • دانشگاه بلگراد
 • دانشگاه نوی ساد
 • دانشگاه نیس صربستان
 • دانشگاه کارگویواک صربستان

متقاضیانی که قصد دارند پس از فارغ التحصیلی به کشور ایران بازگردند و مشغول به کار شوند باید بدانند که دانشگاه بلگراد مورد تایید وزارت بهداشت می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با دانشگاه های پزشکی صربستان مقاله دانشگاه های پزشکی صربستان را مطالعه کنید.

دانشگاه ها جهت تحصیل داروسازی در صربستان

ویزای تحصیلی کشور صربستان

متقاضیان خارجی و بین المللی برای مهاجرت تحصیلی به کشور صربستان نیاز به ویزای تحصیلی دارند. برای دریافت ویزای تحصیلی باید مدارک زیر را تهیه کرده و به سفارتخانه یا کنسولگری این کشور ارائه نمایید و درخواست خود را مبنی بر دریافت ویزای تحصیلی صربستان اعلام کنید.

 • دریافت فرم مربوطه و تکمیل آن
 • پرداخت هزینه ویزای تحصیلی و ارائه رسید آن
 • گواهی سلامت پزشکی
 • ارائه اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر
 • ارائه مدرک زبان معتبر
 • گواهی عدم سوء پیشینه تایید شده
 • عکس پاسپورتی
 • پاسپورت معتبر با حداقل 12 ماه اعتبار
 • گواهی تمکن مالی
 • اصل و فتوکپی از مدارک شناسایی
 • مدرک دیپلم و ارائه ترجمه آن به زبان انگلیسی

هزینه تحصیل داروسازی و زندگی در صربستان

یکی از سوالات متداول متقاضیانی که قصد تحصیل در صربستان را تجربه کنند در رابطه با هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور است. هزینه تحصیل با توجه به دانشگاه و مقطع تحصیلی متفاوت می باشد. جهت تحصیل در دانشگاه بلگراد (تنها دانشگاه پزشکی مورد تایید وزارت بهداشت ایران) باید سالانه مبلغ 2500€ (یورو) پرداخت کنید. هزینه زندگی در این کشور با توجه به عادات دانشجو و منطقه زندگی متفاوت می باشد، اما به طور کلی دانشجویان برای زندگی دانشجویی در این کشور باید ماهانه مبلغ 400€ (یورو) در نظر بگیرند. دقت داشته باشید که هزینه زندگی در این کشور 10 % بیشتر از هزینه های زندگی در کشور ایران می باشد. برای اطلاع از هزینه های زندگی، حمل و نقل و اجاره مسکن در این کشور مقاله هزینه زندگی در صربستان را مطالعه کنید.

اقامت پس از تحصیل در صربستان

دانشجویان پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه می توانند در کشور صربستان اقامت داشته باشند و مشغول به کار شوند، برای این منظور باید ویزای تحصیلی خود را به ویزا کاری تغییر دهید و در جست و جو کار مرتبط با رشته تحصیلی خود باشید. دانشجویانی که به زبان صربی تسلط داشته باشند و از دانشگاه های این کشور فارغ التحصیلی شده باشند شانس بیشتری برای یافتن شغل دارند. متوسط در آمد در کشور صربستان ماهانه 206579 RSD (دینار صربی) است، هر چه میزان سابقه کاری و تخصص شما بیشتر باشد حقوق و دستمزد ماهانه افزایش خواهد یافت. با مطالعه مقاله فوق اطلاعاتی در خصوص تحصیل داروسازی در صربستان کسب کردید، برای اطلاع از شرایط تحصیل داروسازی در دانشگاه های مطرح دنیا با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید و از مشاوره های رایگان در نظر گرفته شده بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *