مهاجرت تحصیلی آرژانتین

تحصیل در آرژانتین

تحصیل در آرژانتین

تحصیل در آرژانتین از جمله راه های رایج مهاجرت به این کشور می باشد و با توجه به مزایای فراوان خود متقاضیان فراوانی را داراست. در صورتی که شما هم علاقه مند به داشتن اطلاعاتی در زمینه شرایط تحصیل در آرژانتین می باشید با مطالعه این مقاله و هم چنین مراجعه به سایر مقالات موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید به اطلاعات جامعی در مورد کشور آرژانتین دست یابید.

 • شرایط لازم برای تحصیل در کشور آرژانتین 2021 چیست؟
 • برترین دانشگاه های کشور آرژانتین کدامند؟
 • آیا تحصیل در دانشگاه های آرژانتین برای همگان رایگان است؟
 • نحوه اخذ ویزای تحصیلی آرژانتین به چه صورتی میباشد؟

کشور آرژانتین در زمینه امور تحصیلی دارای پیشرفت های چشم گیری بوده است، هم چنین این کشور از لحاظ تنوع ملیتی دارای شهرت به سزایی می باشد، چرا که اکثر مردم این کشور از کشورهای اروپایی به آرژانتین آمده اند. پایتخت کشور آرژانتین شهر بوینس آئیرس Buenos Aires می باشد که از لحاظ جمعیتی بیشترین مردم این کشور را در خود جای داده است هم چنین زبان رایج و مادری بین مردم این کشور زبان اسپانیایی می باشد. کشور آرژانتین دارای طبیعت بسیار زیبایی می باشد. به علت ثبات سیاسی این کشور و آب و هوای بسیار معتدل و داشتن آبشارها و دریاچه ها و یخچال هایی که در دره ها وجود دارند مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است.

شرایط تحصیل در آرژانتین

همان طور که ذکر شد از جمله اصلی ترین راه هایی که برای مهاجرت به کشور آرژانتین وجود دارد و بسیار پر طرفدار می باشد، راه تحصیل در آرژانتین هست که از این روش می توان اقامت دائم این کشور را به دست آورد. این نوع از روش مهاجرتی می تواند در کنار گرفتن ویزای کار و ویزای سرمایه گذاری در کشور آرژانتین منجر به گرفتن اقامت دائم کشور آرژانتین شود. لازم به ذکر می باشد که کشور آرژانتین به علت وجود 39 موسسه علمی معتبر و دارای رنکینگ تحصیلی، مورد استقبال اکثر متقاضیان قرار گرفته است. حال می خواهیم به معرفی برترین دانشگاه ها کشور آرژانتین بپردازیم.

آیتم شرح
بهترین دانشگاه حال حاضر Universidad de Buenos Aire (دانشگاه بوینس آیرس)
تعداد دوره های تحصیلی 3 دوره (کارشناسی، ارشد و دکترا)
تعداد دانشگاه های دولتی 39 دانشگاه
زبان تحصیل اسپانیولی
بورس تحصیلی دارد
متوسط هزینه زندگی $5000 (دلار) در سال

دانشگاه بوینس آیرس؛ برترین دانشگاه آرژانتین

دانشگاه بوینس آیرس از دانشگاه های برتر جهان می باشد که رتبه 198 را به خود اختصاص داده است و دارای سطح علمی بسیار عالی می باشد. این دانشگاه در بر گیرنده 13 ساختمان اصلی می باشد و موفق به دریافت جایزه نوبل شده است هم چنین این دانشگاه موفق به اخذ جایزه های بسیار زیادی در مقایسه با سایر دانشگاه های اسپانیایی زبان شده است. اصلی ترین رشته های این دانشگاه عبارتند از:

 • کشاورزی
 • جنگلداری
 • هنر
 • زبان

آشنایی با دیگر دانشگاه های آرژانتین

این کشور به مانند بسیاری از کشورهای دیگر دارای دو نوع دانشگاه ملی و خصوصی می باشد که دانشگاه های ملی این کشور بودجه خود را از دولت در یافت می کنند و تعداد آنها نزدیک به 40 می باشد، هم چنین آرژانتین دارای 45 دانشگاه خصوصی می باشد که در مقایسه با دانشگاه دولتی کوچک تر و از لحاظ پرداخت شهریه گران تر می باشند. البته تعداد زیادی از موسسات آموزشی خصوصی در این کشور وجود دارند که روی مباحث تخصصی تر تمرکز کرده اند. بیان این نکته حائز اهمیت است که دانشگاه های این کشور خواهان بسیاری از دانشجویان بین المللی می باشند.

فرایند اخذ ویزای دانشجویی برای تحصیل در آرژانتین

آشنایی با تقویم آموزشی کشور آرژانتین

زمان شروع فرآیند تحصیل در آرژانتین ماه مارس می باشد که تا ماه نوامبر ادامه می یابد. دانشجویان خارجی باید درخواست پذیرش خود را به صورت مستقیم به موسسات علمی ارائه دهند و یک نمونه کپی از مدرک دبیرستان خود برای این موسسات ارسال کنند. پس از این که دانشگاه مورد نظر این اشخاص مشخص شد باید ویزای دانشجویی خود را که حداقل برای مدت 2 سال دارای اعتبار می باشد، اخذ نمایند.

فرایند اخذ ویزای دانشجویی برای تحصیل در آرژانتین

راه های گرفتن ویزای دانشجویی با توجه به ملیت متقاضیان متفاوت خواهد بود. برای گرفتن ویزا مدرک گذرنامه، شناسنامه و اثبات این که این اشخاص ثبت نام کرده اند الزامی می باشد هم چنین متقاضیان تحصیل در آرژانتین ملزم به پرداخت 100$ (دلار) برای پذیرش تحصیلی می باشند. راه دیگر روش اخذ ویزای توریستی می باشد که از این روش متقاضیان می توانند به عنوان یک گردشگر وارد کشور آرژانتین شوند البته این ویزا فقط برای مدت 6 ماه دارای اعتبار است. اما جزئیات مدارک تحویلی به سفارت آرژانتین جهت اخذ ویزا در سال 2021 بدین قرار میباشد:

 • پاسپورت ملی (با اعتبار بیش از 6 ماه)
 • فرم درخواست ویزای دانشجوئی آرژانتین
 • مدارک هویتی معتبر مثل گواهی تولد یا ID کارت
 • تاییدیه از سوی دانشگاه آرژانتینی
 • تاییدیه سلامت پزشکی
 • گواهی عدم سوء سابقه
 • قبض پرداخت هزینه کنسولی تا US$100 (دلار)

میزان هزینه های تحصیل در آرژانتین

متقاضیان تحصیل در این کشور علاوه بر هزینه تحصیل در آرژانتین، ملزم به در نظر گرفتن هزینه روزمره زندگی در آرژانتین هم می باشند. لازم به ذکر است که هزینه تحصیل در کشور آرژانتین بسیار کمتر از کشورهای آمریکایی است که با توجه به دوره های آموزشی میزان هزینه ها هم متفاوت می باشد. همان طور که ذکر شد تحصیل در دانشگاه های خصوصی این کشور گرانتر خواهد بود و این هزینه برای یک سال نزدیک به $8000 تا 24000$ (دلار) خواهد بود. در کنار این هزینه مبلغی نزدیک به $15700 تا $31700 (دلار) هزینه یک سال زندگی در این کشور می شود. البته دانشجو می تواند در کنار تحصیل به کار هم بپردازد و هزینه زندگی خود را به دست آورد.

زبان آموزش برای تحصیل در آرژانتین

تحصیل در آرژانتین به زبان اسپانیایی می باشد بنابراین دانشجویان باید دوره آموزش زبان اسپانیایی را در موسسه علمی بگذرانند و موفق به اخذ مدرک CELU شوند. این مدرک بیانگر سطح مهارت و میزان توانایی دانشجو در زبان اسپانیایی می باشد. امتحان این آزمون به صورت 2 بار در سال و در دانشگاه های خصوصی برگزار می شود. در صورتی که شما هم با مطالعه این مقاله علاقه مند به موضوع تحصیل در آرژانتین شدید این فرصت را دارید تا با با مراجعه به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و مطالعه مقالات ویزای تحصیلی در آرژانتین و بورسیه تحصیلی در آرژانتین به اطلاعات جامعی دست یابید.

4.2/5 - (42 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :