مهاجرت تحصیلی استرالیا

تحصیل در استرالیا

تحصیل در استرالیا

استرالیا سرزمینی با مردمی چند فرهنگی است که از همه ادیان، نژادها و فرهنگ ها استقبال میکند، لذا طبیعی است که دانشجویان به تحصیل در استرالیا می اندیشند. این کشور همچنین از لحاظ شرایط تحصیلی یکی از بهترین نظام های آموزشی در دنیا را دارد و دانشگاه های آن نیز بعضا در رتبه بندی آموزشگاه ها در سراسر دنیا همواره از رنکینگ بالایی برخوردار هستند. طبیعت فوق العاده، سیستم آموزش پیشرفته و نظام تحصیلی فوق العاده همه با هم دست به دست یکدیگر می دهند تا این کشور را تبدیل به یکی از قطب های بزرگ تحصیلی در دنیا کند.

 • شرایط صدور ویزای تحصیلی استرالیا چیست؟
 • هزینه تحصیل در استرالیا چقدر است؟
 • اقامت پس از تحصیل در استرالیا چگونه است؟

استرالیا همواره یکی از گزینه های جدی افرادی است که قصد مهاجرت تحصیلی دارند. لذا ما نیز می خواهیم در این مقاله به دغدغه های افرادی که به تحصیل در استرالیا می اندیشند پاسخ دهیم و در مورد نظام تحصیلی در این کشور برایتان مطالب مفیدی را توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت گرد آورده ایم.

تحصیل در استرالیا بدون مدرک زبان 

یکی از سوالات پرتکرار که این روزها از سوی اتباع ایرانی بسیار پرسش می شود این است که می توان بدون مدرک زبان اقدام به اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی استرالیا نمود یا خیر؟ معمولا برای تحصیل در دوره های زبان در هر کشوری برنامه های کوتاه مدت 1 ماهه تا یکساله وجود دارد که عموم مردم دنیا می توانند در این برنامه ها ثبت نام نمایند اما متاسفانه به دلیل اعتبار نه چندان مطلوب پاسپورت ایرانی امکان اخذ ویزا در این برنامه ها برای هر شخصی ممکن نیست و توصیه می شود قبل از اقدام در این برنامه ها شانس موفقیت را از قبل جویا شوید. معمولا در مواردی که سن دانش آموز کمتر از 17 یا نهایتا 18 سال باشد این اتفاق ممکن تر است.

اینفوگرافیک تحصیل در استرالیا

تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم 

اگر شما به تازگی مدرک دیپلم خود را گرفته باشید امکان موفقیت شما در اخذ ویزا بیشتر است، جهت پذیرش در کالج یا دانشگاه های استرالیا نیاز به تکمیل دیپلم دوازده ساله در ایران خواهید داشت، افرادی که دارای فاصله تحصیلی هستند معمولا شانس دریافت ویزای پایینی دارند مگر اینکه با یک وکیل در مورد سایر ابزاری که بتواند شانسشان را افزایش دهد مشورت نمایند.

تحصیل در استرالیا برای ایرانیان

طبق قوانین مشخص شده از سوی اداره مهاجرت استرالیا دانش آموزان خارجی این فرصت را خواهند داشت تا از سن 6 سالگی برای تحصیل به استرالیا مهاجرت نمایند. این اقدام تا قبل از سن 18 سالگی نیاز به داشتن یک سرپرست یا قیم در کنار دانش آموز خواهد داشت. اگر شما علاقه دارید که فرزندتان در یک نظام آموزشی پیشرفته رشد نماید این فرصت را خواهید داشت تا با ثبت نام فرزند زیر 18 سال نیز خودتان با دریافت ویزای گاردین به این کشور مهاجرت نمائید.

برای افراد بالای 18 سال نیز برنامه های متنوع تحصیلی در کالج و دانشگاه های این کشور وجود دارد، این امکان هست تا در برنامه های مقاطع دانشگاهی اقدام نمائید یا در یک دوره مهارتی، تخصصی یک یا چند ساله را آموزش ببینید، همچنین وجود برنامه های آماده سازی قبل از ورود به برنامه اصلی از قبیل آموزش زبان نیز وجود دارد که البته شرایط دریافت ویزا برای هر فردی در این برنامه ها به مراتب برای دانشجویان ایرانی همراه با سخت گیری اداره مهاجرت استرالیا همراه است و برای موفقیت در اخذ ویزای تحصیلی برای دوره زبان بهتر است از قبل با یک مشاور یا وکیل در مورد شانس دریافت ویزا مشورت نمائید.

برنامه درسی جهت تحصیل در استرالیا

در زمینه آموزش و تحصیل دانشجویی یک استاندارد ملی در استرالیا وجود دارد که تمام دانش آموزان و دانشجویان استرالیایی به محتوای درسی مشابهی دست پیدا می کنند. برنامه های تحصیلی و درسی فعلی دانش آموزان استرالیایی به هفت توانایی عمومی که برای زندگی و کار در قرن 21 مورد نیاز است استوار است که شامل:

 • توانایی سواد آموزی
 • توانایی فناوری اطلاعات و ارتباطات
 • قابلیت شمارش
 • توانایی شخصی و اجتماعی
 • درک فرهنگی
 • تفکر انتقادی و خلاق
 • درک اخلاقی

تکنولوژی آموزشی در استرالیا

انواع ابتکاراتی که برای افزایش مشارکت دانشجویان و جامعه در دستور العمل ملی نوآوری و الهام بخشیدن به همه استرالیایی در دستور کار قرار می گیرد در رابطه با سواد دیجیتالی و اندازه گیری در بهبود سواد دیجیتالی است که این ابتکارات عبارتند از:

 • ابتکارات برای الهام بخشیدن به کنجکاوی و توسعه دانش علمی و ریاضی در اوایل کودکی
 • محاسبات آنلاین برای دانش آموزان سال های 5 و 7 در سطح ملی
 • مدارس تابستانی فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) برای سال های 9 و 10
 • مدارس ICT در حمایت از دانش آموزان برای پرورش افراد پیشرو در سواد دیجیتالی و مشارکت بین آنان در این عرصه

مجموع بودجه این ابتکار 112.2 میلیون دلار به مدت 4 سال از سال 2016 به بعد می باشد.

ابتکار دولت هیجان انگیز ویکتوریا

طرح “دولت مدارس” 128 میلیون دلاری ویکتوریا تا سال 2018 ساخت 10 مدرسه فناوری در سراسر ایالت بود. این مدارس از سیستم نوآوری (STEM) و تکنولوژی پیشرفته که دانشجویان به آن نیاز دارند برخوردار خواهند بود. این مدارس تاکید قوی بر مهارت های علمی، فناوری، مهندسی و ریاضی دارند. ویکتوریا همچنین دارای 6 مرکز تخصصی علوم و ریاضی برای درگیر شدن دانش آموزان و معلمین در علوم معاصر، علوم تجربی، تکنولوژی، مهندسی و ریاضی است.

آموزش عالی در استرالیا

سیستم آموزش عالی در استرالیا از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی تشکیل شده است که نقش مهمی در تامین نوآوری دارند. این سیستم آموزشی دانشجویان را برای موفقیت هایی که در آینده نیاز دارند هدایت می کند. این امکان نیز برای دانشجویان خارجی وجود دارد تا بعد از تحصیل در کشوری با موقعیت های کاری خوب برای فارغ التحصیلان جذب بازار کار شوند. در مورد اقامت پس از تحصیل در استرالیا در لینک مربوطه مطالعه فرمائید. در این کشور 125 موسسه رسمی آموزش عالی به ثبت رسیده وجود دارد. استرالیا همچنین دارای 43 دانشگاه است که 40 عدد از آنها استرالیایی و دولتی، 2 دانشگاه بین المللی و یک دانشگاه خصوصی است. دانشگاه های استرالیا دارای بیش از یک میلیون دانش آموز رسمی و 100000 کارمند می باشند.

هزینه تحصیل در استرالیا 

در این بخش به میزان هزینه های تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در این کشور اشاره خواهیم داشت:

برنامه و مقطع تحصیلی میزان هزینه ها
مدارس  8،000 تا 30،000 $ دلار
دوره های زبان بابت هر هفته معمولا $ 300 دلار
دوره های آموزشی (مدارک فنی و حرفه ای)  5,000 تا 30,000 $ دلار
مقطع لیسانس 20.000 تا 40.000 $ دلار
مقطع فوق لیسانس و دکترا 15.000 تا 60.000 $ دلار

نرخ هزینه تحصیل به دلار استرالیا و به ازای شهریه سالیانه می باشد، همچنین باید یادآور شد میزان شهریه ها همانطور که ملاحظه می فرمائید بنا به نوع مدرسه، کالج و دانشگاه و موقعیت آن، نوع دولتی یا خصوصی بودن آن متنوع خواهد بود.

هزینه تحصیل در استرالیا 

برتری تحقیقات علمی و پژوهشی تحصیل در استرالیا

تحقیقات، مشخصه تعریف دانشگاه های استرالیا است. موسسات باید حداقل 3 رشته تخصصی را در زمینه تحقیقات پیگیری نمایند. برتری تحقیقات علمی در استرالیا دلایل و شواهد متنوعی دارد که بخشی از آنها عبارتند از:

 • استرالیا با کمتر از نصف درصد جمعیت جهان چیزی بالغ بر 3% از تولیدات تحقیقاتی در جهان را تشکیل میدهد.
 • در 22 رشته تحقیقات علمی، بیش از 80% از انتشارات اصلی علمی پژوهشی استرالیا حداقل 20% بالاتر از میانگین جهانی است.
 • استرالیا 15 دانشمند نوبل را در قرن گذشته در زمینه های پزشکی، علم و ادبیات تربیت کرده است.
 • استرالیا بزرگترین قطعه مستقل از زیرساخت های علمی در نیمکره جنوبی است.
 • استرالیا یکی از بالاترین نرخ های ثبت اختراع در جهان را برای نوآوری در انرژی تجدیدپذیر و بیوتکنولوژی دارد.

اقامت پس از تحصیل در استرالیا 

می توانید با اخذ SubClass500 یا همان ویزای تحصیلی استرالیا قدم بزرگی در اخذ اقامت استرالیا نیز بردارید، در کشوری همچون استرالیا که از بهترین مقاصد مهاجران و نیروهای کار ماهر است موقعیت های جذابی برای فارغ التحصیلان دانشگاهی وجود دارد. به طور ساده تر می توان گفت اگر شما در این کشور تحصیل می نمائید حتما اگر توانمندیهای خود را بشناسید و آنها را شکوفا نمائید خیلی راحت می توانید یک موقعیت کاری در این کشور بدست آورید. ناگفته نماند که شرایط کار در برخی رشته ها به مراتب با توجه به نیاز روز بهتر نیز می باشد، شما با به دست آوردن یک موقعیت کاری می توانید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری استرالیا تبدیل نموده و طی چند سال آینده به اقامت دائم نیز دست یابید.

مزایای تحصیل در استرالیا

مزایای تحصیل در کشور استرالیا عبارت است از:

 • تحصیل در یک کشور با تنوع فرهنگی بسیار بالا
 • اخذ مدرک تحصیلی فوق العاده معتبر و کلاس بالا
 • امکان اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان
 • امکان اخذ ویزای کار برای همراه
 • تبدیل اقامت تحصیلی به اقامت کاری

در پایان ضمن سپاس و قدردانی از مطالعه این مقاله امید است مطالب مفیدی در خصوص تحصیل در استرالیا در اختیار شما عزیزان قرار گرفته باشد. با این امید صمیمانه از شما عزیزان دعوت می نماییم تا در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل با مشاورین زبده و حاذق در موسسه سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمائید تا راهنمای شما در امر مهاجرت باشند.

16 دیدگاه برای “تحصیل در استرالیا

 1. صبا گفت:

  شما برای مقطع دکترا در این کشور اقدام دارید؟

 2. جلیلی گفت:

  سلام، بین کانادا و استرالیا چطور میتونم انتخاب کنم؟

 3. ديبا گفت:

  آيا ويزاي گاردين وجود داره؟

 4. حسن گفت:

  نحوه تبدیل ویزای تحصیلی استرالیا به ویزای کار توضیح میدین؟ مرسی

 5. اسما گفت:

  هزینه های زندگی در استرالیا چگونه است؟

 6. مینا سرلک گفت:

  سلام. مدرک تحصیلی این کشور چقدر معتبره؟

 7. امیرحسین گفت:

  مقاله مفید و سودمندی بود.
  ممنون

 8. اکبر گفت:

  تحصیل در استرالیا در مقطع دکترا هم امکانپذیره؟

 9. فهیمه راد گفت:

  آیا ویزای گاردین برای تحصیل مدارس وجود دارد؟

 10. امید گفت:

  تحصیل در استرالیا سالیانه چه مقدار نیاز دارد؟

 11. مینا طاهری گفت:

  سلام و خسته نباشید من 30 سالم هست و مدک فوق لیسانس عمران دارم. امکانش هست در استرالیا رشته تحصیلی پزشکی برای ادامه تحصیل انتخاب کنم؟

 12. محمد امینی گفت:

  سلام من در رشته عمران در مقطع کاشناسی تحصیل کردم آیا برای ادامه تحصیل
  تحصیل در استرالیا مناسب است ؟

 13. سهند گفت:

  برای تحصیلات کشور استرالیا رو پیشنهاد میکنید با کانادا شرایط استرالیا برای مهاجرت چیه

 14. ناصر زارعی گفت:

  بسیار عالی..

 15. sohrab گفت:

  تحصیل و زندگی تو شهرهای کوچیک استرالیا ارزنتره یا ونکوور کانادا؟ من می تونم برای ویزای تحصیلی درخواست ویزای همراه هم بدم ؟

 16. یوسف الماسی گفت:

  بابت مطلب جالبتون در مورد تحصیل در استرالیا تشکر می کنم اگه امکانش هست در مورد شرایط مهاجرت به استرالیا هم مطلب بذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *