مهاجرت تحصیلی اسلوونی

تحصیل در اسلوونی

تحصیل کارشناسی در اسلوونی

دانشجویان بین المللی می توانند برای تحصیل در اسلوونی در سال 2021 از دانشگاه های این کشور پذیرش اخذ نموده و با ویزای تحصیلی وارد این کشور شوند. شما به عنوان یک دانشجوی خارج از اتحادیه اروپا شرایط متفاوتی را در امر پذیرش و ویزا با یک دانشجوی اروپایی خواهید داشت.

 • آیا می دانید شرایط تحصیل در مقطع لیسانس، فوق لیسانس و مقطع دکترا در اسلوونی به چه صورت است؟
 • آیا اسلوونی جزو کشورهای شنگن محصوب می شود؟
 • رنکینگ این دانشگاهها به چه ترتیب است؟
 • ویزای تحصیلی اسلوونی ایا شامل ویزای همراه نیز می شود؟
 • هزینه های تحصیل در اسلوونی به چه مقداریست؟
 • آیا از میزان هزینه زندگی دانشجویی 2021 در کشور اسلوونی آگاه هستید؟

اینها مواردی است که در این مقاله بررسی می کنیم.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های کشورهای درجه پایین تر اروپایی نسبت به دانشگاه های کشورهایی همچون آلمان، اتریش و نروژ آسانتر بوده و همچنین پروسه ای کوتاه تر در اخذ ویزا دارند. شما می توانید با آگاهی کامل در این زمینه برای تحصیل در دانشگاه های این کشور در مدتی کمتر از یکسال موفق به ورود به این کشور شوید. شما می توانید برای مهاجرت به هر کشوری با انواع ویزا از مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاوره اخذ نمائید.

درباره کشور اسلوونی

جمهوری اسلوونی یکی از کشورهای کوچک و زیبا وارزان اروپای مرکزی است که قبل از این بخشی از کشور یوگسلاوی سابق و اصطلاحا صربستان حال حاضر محسوب می‌ شد. اسلوونی تا سال 1991 قسمتی از کشور یوگسلاوی بود و پس از آن مستقل شد. کشور اسلوونی شمالی‌ترین بخش یوگوسلاو بود که در سال 1991 و پس از یک کشمکش مختصر نظامی با کشور صربستان، استقلال کشور خود را اعلام کرد و با رفراندوم این کشور تشکیل شد. این جمهوری، از لحاظ ارتباط سیاسی و دیپلماتیک همواره پل ارتباطی بالکان با مرکز و غرب کشورهای اروپایی بوده‌ است.

بخش اعظمی از این کشور، نوع کوهستانی است و اکثر جمعیتش، در شهرکوچک لیوبلیانا و حومه آن زندگی می‌کنند. چرا که این شهر اقتصاد مهیا تری دارد. همانگونه که ذکر شد کشور اسلوونی بر پایه راستی و صداقت عمل می کند و ملتی است که رسانه‌ها در آن به سرعت بیشتری رشد کردند و سرعت اینترنت در این کشور در زمره بهترین های جهان محسوب می شود و اصلی‌ترین روزنامه پرطرفدار آن کشور در اختیار بخش خصوصی است.

جمعیت کشور اسلوونی نزدیک 2میلیون نفر است که جزو کشورهای کم جمعیت اروپا شناخته می شود که به صورت میانگین سنی آنها 41 سال است و نرخ رشد جمعیت در این کشور نیز رو به منفی است. میانگین امید به زندگی در اسلوونی برای زنان 80.47 سال و به صورت میانگین برای مردان 84/72 سال است. کشور اسلونی استقلال یافته میباشد و همسایه کشورهای کرواسی و مونته نگرو و صربستان و غیرهمی باشد. اسلوونی‌ها 1/38%، صرب‌ها 2%، کروات‌ها 8/1%، بوسنیایی‌ها 1/1% و بقیه قومیت‌ها و مهاجرین را اصطلاحا 12% از جمعیت اسلوونی را شامل می شود.

تحصیل کارشناسی در اسلوونی در 2021

جهت تحصیل در دانشگاه های کشور اسلونی در مقطع لیسانس کارشناسی داوطلب باید اخرین مدرک تحصیلی پیش دانشگاهی و مدرک دیپلم به همراه ریزنمرات خود را بعد از ترجمه رسمی به دانشگاه از طریق دی اچ ال فرستاده و پس از صدور پذیریش اقدام به مرحله ویزا کنند. یکی از مواردی که باید در نظر داشته باشیم طول دوره تحصیل در این مقطع بین 4 تا 4.5 سال می باشد و نسبت به دیگر کشورهای همسایه کمی طولانی تر می باشد اما مهمترین نکته داشتن دیپلم و پیش دانشگاهی می باشد.

یعنی اینکه در 2021 فرد باید دیپلم 12 ساله داشته باشد و این لزوم مدرک این موضوع را روشن می کند که افرادی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع پایینتر مانند مدراس و کالج را دارند در عین حال باید کشورهای دیگر را برای این موضوع انتخاب کنند. شهریه سالانه مقطع کارشناسی دانشگاه های اسلوونی در سطح نمودار ذیل می باشد:

تحصیل در اسلوونی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا

برای ادامه تحصیل و گرفتن پذیرش در دانشگاههای اسلونی در مقطع کارشناسی ارشد فوق لیسانس متقاضیان باید حتما آخرین مدرک تحصیلی لیسانس یعنی همان کارشناسی را بعد از ترجمه به دانشگاه مورد نظر ارسال کرده و پس از صدور پذیریش اقدام به دریافت ویزا شود. ذکر این نکته اساسیت که معدل نهایی اخرین مقطع اخذ شده یعنی مدرک لیسانس نفش موثری در انتخاب دانشجو و دادن پذیرش به او توسط دانشگاه دارد، که این موضوع برای دانشگاه مقصد و کم تعداد کشور اسلوونی در مقطع کارشناسی ارشد مهم و اساسی است. طول این دوره تحصیل بین 2 تا 3 سال می باشد که البته اکثر رشته ها 2 ساله می باشند. شهریه دانشگاه های اسلوونی در مقطع کارشناسی ارشد به شرح نمودار ذیل است:

در مقطع دکترا رشته ها نیاز به نمره زبان بالا می باشد چرا که معمولا این مقطع به زبان انگلیسی تدریس می شود و بیشتر رشته های ارائه شده توسط دانشگاه ها به زبان انگلیسی و اسلوونیایی می باشد. طول تحصیل در مقطع دکترا نیز مانند دیگر مقاطع طولانی تر است و بین 4 تا 6 سال می باشد و معمولا شانس آنهایی بیشتر است که فارغ التحصیل و یا تبعه اسلوونی هستند٬ پاسپورت این کشور را دارند و می توانند برای تحصیل در مقطع دکترا اقدام نمایند. در رابطه با کار دانشجویی در کشور اسلوونی در مقاله مربوطه مطالعه نمائید.

تحصیل در اسلوونی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسلوونی

شرایط تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی برای داوطلبین تحصیل در کشور اسلوونی رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی به زبان انگلیسی و اسلوونی مهیا است. دانشجویان متقاضی در شرایطی خاص حتی به زبان انگلیسی باید کورس زبان اسلوونیایی را نیز بگذرانند. آیا کشور اسلوونی برای ورود به مقاطع تحصیلی مدرک زبان نیاز دارد یا خیر؟ برای ورود به مقاطع تحصیلی مدرک زبان از شما نمی خواهد. اما به این نکته توجه داشته باشید که برای ورود به سفارت باید در سطح حدودا 5.5 آیلتس داشته باشید یا اینکه بتوانید تا حد آیلتس 5.5 صحبت کنید.

زندگی دانشجویی در اسلوونی در سال 2021

یک دانشجو با توجه به میزان هزینه ها در طول سال و سبک زندگی دانشجویی ماهیانه بین 500€ تا 800€ (یورو) هزینه دارد که این هزینه شامل مسکن، خورد و خوراک و غیره می باشد که این هزینه ها با توجه به زندگی افراد و نوع زندگی کاملا متفاوت است. یکی از مهمترین موضوعات در انتخاب کشور این است که اقامت این کشور چه تاثیری در کشورهای دیگر دارد؟ همانطور که می دانید کشور اسلوونی عضو شنگن می باشد و شما عزیزان می توانید از کشور اسلوونی برای کشورهای عضو شنگن سفر داشته باشید و نیاز به هیچ ویزایی نخواهید داشت.

هزینه زندگی دانشجویی در اسلوونی در سال 2021 بدین صورت می باشد:

 • خوابگاه/ اقامت دانشجویی: 80€ تا 200€ (یورو) در هر ماه
 • محل اقامت خصوصی: 150€ تا 250€ (یورو) در هر ماه
 • کارت حمل و نقل عمومی اوربانا: 20€ (یورو) در هر ماه

همچنین امکان اقامت شما در هر یک از کشورهای اروپایی نیز وجود خواهد داشت، شما می توانید با اخذ ویزای کار اسلوونی در کمتر از 5 سال به اقامت دائم این کشور و اتحادیه اروپا دست یابید. اگر در حال حاضر از عواملی همچون سن خوب، تحصیلات دانشگاهی بهره مند هستید می توانید به طرقی از قبیل ویزای کاری یا تحصیل با هزینه های خیلی کمتر نسبت اخذ اقامت کشورهای اروپایی اقدام نمائید، سوالات مهاجرتی خود را با مشاروین و وکلای ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در میان بگذارید.

امتیاز دهید

2 دیدگاه برای “تحصیل در اسلوونی

 1. امین گفت:

  با درود . من کارشناسی زبان انگلیسی رو دارم و دانش
  زبانیم خوبه. میخواستم بپرسم برای ارشد میتونم بدون مدرک زبان پذیرش برای دانشگاه اسلوونی بگیرم یا خیر

  1. داوری گفت:

   سلام
   داشتن مدرک زبان برای اخذ پذیرش الزامیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *