مهاجرت به کشور اسلواکی

تحصیل در اسکاندیناوی

در سال 2019 و با توجه به اینکه در این سال نیز آمار ها میگوید بیشتر مهاجرت ها از ایران به طریق مهاجرت تحصیلی است کشورهای برتر اروپا مانند کشورهای اسکاندیناوی مورد توجه قرار گرفته اند. تحصیل در اسکاندیناوی مخصوصا کشورهای نروژ و فنلاند به دلیل رایگان بودن مورد توجه بوده است. تحصیل در اسکاندیناوی برای کشور سوئد همچنان به دلیل وجود دانشگاه های معتبر همچنان مورد توجه است.

تحصیل در اسکاندیناوی هر ساله متقاضیان زیادی را برای مهاجرت جذب می نماید، اسکاندیناوی کشورهای شمال اروپا را در بر می گیرد. کشورهایی از جمله سوئد، نروژ و دانمارک و همچنین گاهی اوقات کشورهای فنلاند، ایسلند و جزایر فارو را می توان جزء کشورهای اسکاندیناوی دانست. ما در مقاله موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قصد داریم اطلاعاتی را در خصوص تحصیل در اسکاندیناوی ارائه دهیم برای متقاضیانی که قصد تحصیل در این مناطق را دارند، اگر شما قصد تحصیل در کشورهای اروپایی را دارید قطعا دانشگاه های اسکاندیناوی گزینه مناسبی برای مهاجرت از طریق تحصیل میباشد.

دانشگاه های اسکاندیناوی

دانشگاه های کشور اسکاندیناوی را در یک کلمه می توان به “نوآوری” تعریف کرد. در همه دانشگاه های مناطق اسکاندیناوی شما شاهد نوآوری میباشید. ویژگی های ملی زیادی در دانشگاه های اسکاندیناوی نهفته است ولی به صورت کلی میتوان به تمرکز بر تحقیق و نوآوری اشاره نمود که در این زمینه از دانشجویان جهت توسعه ایده ها حمایت میشود و مراکز نوآوری را برای توسعه ایده ها فراهم مینمایند.

تحصیل در حوزه اسکاندیناوی این امکان را در اختیار شما قرار می دهد که در بهترین دانشگاه های شمال اروپا که از اعتبار بالایی برخوردار است و رتبه بالایی را در QS جهانی دارند تحصیلات خود را ادامه دهید، اکثر این دانشگاه ها در QS جهانی سال 2019 رتبه 500 را در سطح جهانی کسب نموده اند. نکته قابل ذکر این است که دانشگاه های شمال اروپا تعداد کم تری دارند زیرا آن مناطق جمعیت کمتری نسبت به مناطق دیگر دارند و در واقع جمعیت کشورهای سوئد، نروژ، دانمارک و فنلاند حدود 26 میلیون نفر است، بسیاری از دانشگاه های اسکاندیناوی فرصت انتخاب رو به رشدی را برای ادامه تحصیل به زبان انگلیسی ارائه می دهند. به عنوان مثال درکشور سوئد بیش از 100 دانشگاه در رشته های متفاوت در مقطع لیسانس و بیش از 900 دانشگاه در مقطع فوق لیسانس به زبان انگلیسی وجود دارد.

تحصیل در سوئد در اسکاندیناوی

برای تحصیل در حوزه اسکاندیناوی یکی از گزینه های موجود برای شما کشور سوئد می باشد. تقریبا 40 دانشگاه در سوئد واقع شده است، که بسیاری از آن ها در سطح جهانی قرار دارند، مانند دانشگاه اوپسالا، دانشگاه لندن یا دانشگاه استکهلم. سوئد یکی از پیشگامان اروپایی برای تبدیل شدن به تحصیل در زبان انگلیسی بوده به همین دلیل در اکثر دانشگاه های آن به زبان انگلیسی تدریس می شود و شما برای اخذ پذیرش باید به زبان انگلیسی مسلط باشد و مدرک زبان مورد نیاز دانشگاه را ارائه دهید.

کسانی که در این کشور یا کشور های حوزه اتحادیه اروپا اقامت دائم دارند، می توانند در این کشور از نظام تحصیل رایگان بهره مند شوند.ولی اگر شخصی عضو کشوری خارج از اتحادیه اروپا باشد و قصد ادامه تحصیل در این کشور راداشته باشد، با داشتن هزینه تحصیل در دانشگاه مورد نظر خود می تواند تحصیلات خود را ادامه دهد، هزینه دانشگاه بسته به مقطع تحصیلی فرد و بسته به رشته تحصیلی او متفاوت است و حدودا بین 8.000 تا 15.000 یورو در سال هزینه های تحصیل متغیر است، نکته ای که باید مورد توجه افرد قرار دهند این است که قبل از اقدام باید لیست مدارک مورد نیاز هر دانشگاه را بررسی نمائید و در صورت واجد شرایط بودن اقدام به تحصیل در حوزه اسکاندیناوی، در کشور سوئد نمایید.

تحصیل در دانمارک در اسکاندیناوی

اگر شما متقاضی تحصیل در اسکاندیناوی و اخذ ویزای تحصیلی دانمارک می باشید، می توانید در کشور دانمارک نیز تحصیلات خود را ادامه دهید، دانمارک به بسیاری از اشخاص در حوزه اتحادیه اروپا و خارج از اتحادیه اروپا اجازه ادامه تحصیلات را می دهد. بسیاری از دانشگاه های آن یک رویکرد یادگیری و آموزش مبتنی بر کار و فعالیت گروهی دارند،این امکان برای شما وجود دارد که در این کشور در دانشگاه های انگلیسی زبان تحصیلات خود را ادامه دهید. هزینه تحصیل در این کشور معمولا بین 6000 یورو تا 15000 یورو در سال می باشد.

تحصیل در نروژ در اسکاندیناوی

اگر قصد ادامه تحصیل در اسکاندیناوی به زبان انگلیسی را دارید کشور نروژ هم گزینه مناسبی می باشد. حدود 250 دانشگاه به زبان انگلیسی در این کشور وجود دارد، این کشور یکی از گرانترین مکان های برای زندگی است، با این وجود نروژ به دلیل سیستم آموزشی پیشرفته ای که دارد، یک تجربه تحصیلی منحصر به فردی را به افراد ارائه می دهد، دانشگاه های نروژ معمولا هزینه تحصیلی از شما دریافت نمی کنند ولی متقاضی تقریبا باید برای انجام مراحل ثبت نام خود حدود 600 یورو را ارائه دهد، درحالی که هزینه تحصیل برای افراد تقریبا رایگان است ولی نروژ یک کشور اروپایی گران است و هزینه زندگی در این کشور بالا است.

تحصیل در فنلاند در اسکاندیناوی

کشور دیگری که شما برای تحصیل در حوزه اسکاندیناوی می توانید انتخاب نمایئد کشور فنلاند می باشد. کشور فنلاند را به انضمام هلند و تحصیل در هلند هنوز به طور قطع یقین نمی توان جزء اسکاندیناوی دانست ولی به دلیل شباهت های فرهنگی که با کشورهای حوزه اسکاندیناوی دارند می توان این کشور را نیز جزء کشورهای جزء اسکاندیناوی دانست، از نظر سیستم آموزش و پرورش کشور فنلاند دارای سیستم توسعه یافته ای می باشد.

تقریبا 500 دانشگاه در فنلاند وجود دارد که تحصیل در این دانشگاه ها به صورت رایگان انجام می شود.ولی این سیستم رایگان بیشتر برای کسانی فراهم است که عضوی از اعضای اتحادیه اروپا باشند و اقامت یک کشور اروپایی را کسب کرده باشند.هزینه دانشگاه برای کسانی که خارج از اتحادیه اروپا هستند تقریبا بین 10.000 تا 15.000 یورو می باشد، که البته این رقم بسته به رشته تحصیلی و مقاطع تحصیلی متفاوت است.

هزینه زندگی دانشجویی در اسکاندیناوی

در جدول زیر اهم هزینه های زندگی یک دانشجور ا در کشورهای اسکاندیناوی تحلیل میکنیم:

 نوع هزینه های  میزان هزینه به یورو
 هزینه مسکن در اسکاندیناوی ماهانه 650 یورو
هزینه غذا در اسکاندیناوی ماهانه 300 یورو
هزینه حمل و نقل ماهانه 100 یورو
هزینه های جانبی ماهانه 150 یورو

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در اسکاندیناوی 

برای بسیاری از دانشجویان بین المللی، تحصیل در حوزه اسکاندیناوی یک تجربه زندگی در حال تغییر است. در اینجا فهرستی از دانشگاه های برتر را که در رتبه بندی 2017 جزء برترین دانشگاه ها قرار گرفته اند:

 • دانشگاه کارولینسکا در سوئد
 • دانشگاه هلسینکی در فنلاند
 • دانشگاه اوپسالا در سوئد
 • دانشگاه کپنهاگ در دانمارک
 • دانشگاه لوند در سوئد
 • دانشگاه اوهوش در دانمارک
 • دانشگاه اسلو در نروژ
 • دانشگاه استکهلم در سوئد
 • دانشکده فنی دانمارک
 • دانشگاه گوتنبورگ در سوئد
 • دانشگاه برگن در نروژ
 • دانشگاه صنعتی چارلمز در سوئد
 • دانشگاه آلبرگ در دانمارک
 • دانشگاه علوم کشارزی در سوئد
 • دانشکده بازرگانی کپنهاگ در دانمارک
 • دانشگاه آلتو در فنلاند
 • دانشگاه لینچوپینگ در سوئد
 • دانشگاه اومئا در سوئد و دانشگاه تورکو در فنلاند.

چهار دانشگاه از بیست دانشگاه در رتبه 100 در سراسر جهان قرار دارند. دانشگاه برتر، موسسه کارولینسکا است که در زمینه تحقیقات و فعالیت در زمینه پزشکی تمرکز دارد، اما بسیاری از دانشگاه های رتبه بندی شده مانند دانشگاه لند، دانشگاه هلسینکی و دانشگاه اوپسالا برنامه های زیادی را برای بسیاری از مناطق مختلف ارائه می دهند، دانشگاه اسلو دارای طیف گسترده ای از برنامه های تحقیقاتی از کارآفرینی در رشته  فیزیک است و سال های زیادی را به خاطر برنده شدن جایزه نوبل شناخته شده است.

زندگی در اسکاندیناوی

کسانی که تحصیل در اسکاندیناوی را به عنوان مسیری برای مهاجرت به کشورهای اروپایی انتخاب می نمایند باید با شیوه زندگی در این مناطق نیز آشنا باشند، فراتر از کیفیت دانشگاه ها به کیفیت زندگی در این کشورهای اسکاندیناوی می توان اشاره کرد.کیفیت زندگی بالا در این کشورها، سیستم های پشتیبانی اجتماعی بسیار توسعه یافته و مدیریت جامع در مسائلی از قبیل برابری جنسیتی و سیاست های کلان حفاظت از محیط زیست در کشورهای اسکاندیناوی به جذابیت این کشورها می افزاید، هزینه زندگی در کشورهای اسکاندیناوی بر اساس کیفیت متفاوت است و پیشنهاد ما این است کهقبل از اقدام برای مهاجرت از طریق تحصیل یک برآورد اولیه از هزینه های زندگی در کشور مورد نظرداشته باشید.

در این مقاله سعی ما این بود که کلیه اطلاعات را در خصوص تحصیل در اسکاندیناوی ارائه دهیم. اگر شما متقاضی تحصیل در کشورهای حوزه اسکاندیناوی می باشید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید و مشاوره رایگان را از تیم مجرب ما در خصوص مهاجرت دریافت نمائید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + بیست =