صفحه اصلی » انگلستان » تحصیل در انگلستان

تحصیل در انگلستان

تحصیل در انگلستان
نوشته شده توسط newadmin | انگلستان | دیدگاه ۳۱

همه ساله، هزاران دانشجو از سرتاسر جهان در انگلستان تحصیل می کنند، که این امر تحصیل در انگلستان را به گزینه اول دانشجویان خارجی در اروپا و گزینه دوم در دنیا تبدیل کرده است. آموزش در کلاس جهانی و آینده روشن دو عاملی است که بیش از عوامل دیگر دانشجویان خارجی را ترغیب به تحصیل در انگلستان می کند.

داشتن مدرک دانشگاهی بریتانیایی، بدون توجه به کشوری که در آنجا مقیم هستید، به شما جایگاه برتری در بازار کار رقابتی امروز می دهد. جای تعجب هم ندارد که انگلستان با بیش از یک میلیون دانشجوی خارجی، مرکزی برای دانشجویان خارجی باشد. اگر شما هم همیشه آرزوی حضور سر کلاس های یک دانشگاه معروف را در سر داشته اید، پس با تحصیل در انگلیس آرزوهای تان محقق خواهد شد.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با داشتن روابط با بهترین دانشگاه های اروپا و انگلستان و بالاترین آمار اخذ ویزای تحصیلی کشورهای اروپایی، بهترین گزینه مشاوره و اخذ ویزا محسوب می شود.

چرا تحصیل در انگلستان؟

انگلستان و دانشگاه هایش در زمینه کیفیت و برتری آکادمیک با هزاران دوره تحصیلی دارای شهرت بی چون و چرا  در دنیا می باشد. دو دلیل اساسی وجود دارد مبنی بر اینکه چرا شما بایستی تحصیل در انگلیس را گزینه اول تحصیل در خارج مدنظر قرار دهید:

 • امتیازات آکادمیک.
 • امتیازات مالی.

امتیازات آکادمیک

مزایای آکادمیک شاید دلیل اصلی تحصیل در انگلیس باشد که می تواند بهترین تصمیم زندگی تان هم باشد. اگر شما تصمیم دارید که در انگلستان  به تحصیل بپردازید، بدون توجه به جایی که شما استخدام می شوید، مدرک تان معتبر شناخته می شود.

در حقیقت تحصیل در انگلستان، شالوده خوبی برای تان مهیا خواهد کرد و قابلیت تان را برای کسب کار با دستمزد بالا افزایش خواهد داد. انگلستان دارای موسسات آموزش عالی بی شماری است، و تقریبا هر یک از آنها دارای فرصت های ارزشمندی برای تحصیل دانشجویان خارجی می باشند.

شما می توانید از بین انواع دوره های تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس دوره مورد علاقه تان را انتخاب کنید، و به منظور ایجاد یک برنامه تحصیلی که متناسب با نیازها و علایق تان باشد، ترکیب کنید. در اقتصاد دنیای امروز، شما به مهارت ها و مدارک خاصی نیازمند می باشید تا بتوانید در رشته تان موفق باشید.

تحصیل در انگلستان همان چیزی است که برای شما مهارتهای لازم تان را فراهم خواهد کرد. در مقایسه با دیگر مقاصد تحصیلی برتر دنیا، در انگلستان شما مجاز به کار ضمن تحصیل می باشید. در طی سال تحصیلی، شما مجاز به کار پاره وقت تا 20 ساعت درهفته می باشید.

امتیازات مالی

دانشگاه های انگلستان مقرون به صرفه می باشند. مدت زمان اخذ مدارک آکادمیک انگلستان در مقایسه با سایر کشورها به مراتب کوتاهتر است. در انگلستان، دریافت مدرک لیسانس 3 سال طول می کشد، و یک سال هم برای اخذ مدرک فوق لیسانس طول می کشد.

این بدان معناست که شما در مجموع هزینه کمتری را برای تحصیل تان تقبل خواهید کرد. علاوه بر این، شما به عنوان دانشجوی خارجی به بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی فراوانی در انگلستان دسترسی دارید. مقایسه ها با سایر کشور ها گویای این واقعیت است که هزینه های  زندگی در کشور انگلستان در سطح معقولی قرار دارد.

تحصیل در انگلستان

مسلما، تحصیل در انگلیس یک شیوه مهاجرتی به انگلستان جهت اقامت در این کشور محسوب می گردد. همانند روش های مهاجرتی دیگر به انگلستان، فرآیند تحصیل در انگلیس هم دارای شرایط و مراحل خاص خود می باشد.

در راستای موضوع محوری تحصیل در انگلستان، ما به طور تفضیلی درباره امتیازات تحصیل در انگلستان، سیستم آموزشی انگلستان، اخذ پذیرش تحصیلی در انگلستان، اخذ ویزای تحصیلی Tier 4، مدارک و شرایط لازم ، برترین دانشگاه های انگلستان صحبت خواهیم کرد. پس، علاقه مندان تا آخر ما را همراهی نمایند.

سیستم آموزشی انگلستان

حقیقتا، سیستم آموزش انگلستان به خاطر کیفیت بالا و استانداردهای پیشرفته در کل دنیا زبانزد همگان می باشد. در کل، سیستم آموزش انگلستان دارای پنج مرحله  تحصیلی به شرح زیر می باشد:

 • تحصیل پیش دبستانی.
 • تحصیلات دبستان ابتدائی.
 • تحصیلات متوسطه.
 • تحصیلات بالا (FE) و
 • تحصیلات عالی (HE).

کودکان انگلیسی در سن سه سالگی و تا 16 سالگی وارد سیستم آموزشی شده و ملزم به حضور در مدرسه (تحصیل اجباری) می باشند، درحالیکه  بعد از آن آنها درانتخاب مراحل بعدی تحصیلی، آزاد هستند.

اما بنا به تعریف، آموزش عالی انگلستان سطح تحصیلی است که پس از مدرسه متوسطه در سلسله مراتب آموزشی انگلستان مطرح می شود.

پروسه اخذ پذیرش تحصیلی

دانشجویان خارجی علاقه مند به تحصیل در انگلستان، ابتدا باید پذیرش تحصیلی از دانشگاههای انگلستان را درخواست دهند.

اخذ پذیرش تحصیلی انگلستان، شامل طی مراحلی چند می باشد:

ü      گام اول ü      گام دوم ü      گام سوم گام چهارم
انتخاب دانشگاه

 

انتخاب دوره تحصیلی

 

درخواست پذیرش

 

اخذ ویزای تحصیلی Tier4

 

دانشگاه های انگلستان

در انگلستان، شما گزینه های مختلف و متنوعی در رابطه با دانشگاه های این کشور را در اختیار دارید. در انگلستان بیش از 100 دانشگاه و کالج تایید شده و معتبر  دولتی  وجود دارند. با این حجم انبوه دانشگاه ها و کالج ها در انگلستان، شما می بایست که با توجه به صلاحیت ها و شرایط تان انتخاب کنید. یکی از ملاک های انتخاب دانشگاه ها در انگلستان، توجه به برتری دانشگاه های این کشور می باشد.

برترین دانشگاه های انگلستان به لحاظ مرتبه ملی و جهانی، کیفیت آموزشی و  تعداد دانشجویان خارجی و نرخ استخدام فارغ التحصیلان به شرح ذیل است:

 • دانشگاه آکسفورد.
 • دانشگاه کمبریج.
 • دانشگاه ادینبرو.
 • دانشگاه بریستول.
 • دانشگاه لندن.
 • دانشگاه گلاسکو.
 • دانشگاه کاردیف.
 • دانشگاه منچستر.
 • دانشگاه اسیکس.
 • دانشگاه کییل.

مقاطع مختلف تحصیلات عالی انگلستان

انواع مقاطع تحصیلی آموزش عالی در انگلستان به شرح زیر است:

 • مقطع لیسانس : دوره های لیسانس که شامل طیف وسیعی از درجات اولیه (لیسانس) می باشد: مدارک و درجات معمولی، وضعیت دبیر ماهر، درجات اولیه پیشرفته، درجات یا مدارک متفرقه.

سایر مقاطع لیسانس عبارتند از : درجات Foundation، SVQ، NVQ، HND یا دیپلم ملی عالی ( یا معادل)، NHC ( یا معادل) و غیره.

مقاطع لیسانس معمولا 3 سال طول می کشد در حالیکه در اسکاتلند ممکن است 4 سال هم ادامه یابد.

 • مقطع فوق لیسانس: این دوره ها به دکترا، درجه ارشد، دیپلم های کارشناسی ارشد، گواهی های تحصیلی فارغ التحصیلی (PGCE) منتهی می گردد.

برای ورود به این دوره، شما لازم است که درجه/مدرک اول (لیسانس) را در اختیار داشته باشید.

اتمام این دوره معمولا 1 سال طول می کشد.

 • مقطع PhD : که معمولا اتمام این دوره 3 ساله است، تحصیل دکترا در انگلستان به صورت دو دوره پژوهشی محور و آموزشی محور در رشته های مختلف تحصیلی می باشد.

شما برای اخذ مدرک PhD نیازمند ارایه رساله پژوهشی در حطیه طرح پروپوزال پیشنهادی تان می باشید.

دوره های تحصیلی در انگلستان

انواع دوره های تحصیلی پیشنهادی مقطع لیسانس و فوق لیسانس در دانشگاههای انگلستان به شرح زیر می باشد:

شماره عنوان دوره مدت زمان اتمام دوره زمان
1 پزشکی و دندانپزشکی ۳ سال تمام وقت
2 پیراپزشکی ۳ سال تمام وقت
3 بیولوژی و علوم تربیت بدنی ۳ سال تمام وقت
4 روان شناسی ۳ سال تمام وقت
5 دامپزشکی ۳ سال تمام وقت
6 کشاورزی، علوم غذایی و علوم مربوطه ۳ سال تمام وقت
7 علوم فیزیک ۳ سال تمام وقت
8 علوم پایه و عمومی ۳ سال تمام وقت
9 ریاضیات ۳ سال تمام وقت
10 مهندسی و تکنولوژی ۳ سال تمام وقت
11 کامپیوتر ۳ سال تمام وقت
12 مطالعات جغرافیایی و محیطی ۳ سال تمام وقت
13 معماری، ساخت و ساز و برنامه ریزی ۳ سال تمام وقت
14 علوم انسانی ۳ سال تمام وقت
15 علوم اجتماعی ۳ سال تمام وقت
16 حقوق ۳ سال تمام وقت
17 بازرگانی و مدیریت ۳ سال تمام وقت
18 ارتباطات و رسانه ۳ سال تمام وقت
19 زبان و مطالعات مربوطه ۳ سال تمام وقت
20 تاریخ، فلسفه، و مذهب ۳ سال تمام وقت
21 هنرهای ابتکاری و طراحی ۳ سال تمام وقت
22 دبیری ۳ سال تمام وقت
23 مطالعات عمومی ۳ سال فول تایم

اخذ نامه پذیرش

کلیه درخواست ها جهت پذیرش دانشگاههای انگلستان از طریق UCAS (سرویس پذیرش دانشگاهها و کالج های انگلستان) و به صورت آنلاین صورت می گیرد. جهت رسیدگی به درخواست تان، شما باید درخواست تان را قبل از شروع سال تحصیلی (15 ژوئیه تا 30ژوئن) به UCAS ارسال کنید.

studying-in-the-uk

پس از اتمام مراحل درخواست پذیرش، در صورت پذیرش شما، از طرف دانشگاه مورد نظر نامه پذیرش به همراه شماره ارجاع به آدرس تان ارسال خواهد شد. نامه پذیرش مدرکی ضروری برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان و نیز ثبت نام در دانشگاه محسوب می گردد.

ویزای تحصیلی  Tier 4 انگلستان

اگر شما قصد تحصیل در انگلیس را دارید، اخذ ویزای تحصیلی Tier 4 برای شما الزامی است. شرایط مورد نیاز به منظور تقاضای ویزای تحصیلی Tier 4 انگلستان عبارت است از:

 • سن 16 سال یا بالاتر.
 • تعیین دانشگاه و دوره تحصیلی (پیش از درخواست).
 • اخذ نامه پذیرش دانشگاه (پیش از درخواست).
 • مهارت زبان انگلیسی.
 • اثبات تمکن مالی
 • هزینه درخواست Tier 4 حول و حوش 348£ برای دانشجویان خارجی می باشد.

مدارک موردنیاز

 • پاسپورت معتبر.
 • مدرک اثبات تمکن مالی شما.
 • رضایت نامه پدر و مادر برای دانشجویان زیر 18 سال.
 • نتایج آزمایش مرض سل ( برای دانشجویان کشورهای مشخص شده )

اما دارندگان ویزای تحصیلی Tier 4 انگلستان، بر طبق قوانین مشخص شده در این ویزا باید و نبایدهایی به شرح زیر دارند:

می توان انجام داد نمی توان انجام داد
تحصیل درخواست وام دولتی.
کار ضمن تحصیل تا 20 ساعت در هر هفته کار در مشاغل تمام وقت و انجام هر کاری مثل بیزینس یا استخدام تمام وقت در مشاغل خدماتی.
درخواست تمدید اقامت
درخواست بورسیه تحصیلی.

تحصیل در انگلستان بهترین فرصت برای دانشجویان خارجی جهت اقامت و زندگی در این کشور آکادمیک می باشد. اگر شما هم علاقه مند به تحصیل در انگلیس هستید و اطلاع چندی از شرایط آن ندارید، با کارشناسان و وکلای خبره موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همراه شده و از مشاوره های رایگان بهره مند گردید.

تحصیل در انگلستان
4.9 (98.18%) 44 votes
دیدگاه ها