مهاجرت تحصیلی ایتالیا

شرایط تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم

شرایط تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم

مطلع بودن از شرایط تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم به دانشجویان خارجی کمک میکند تا از شرایط تحصیل در مراکز و دانشگاه های معتبر آگاه شوند. شرایط تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم با اکثر کشورهای پیشرفته اروپایی و آمریکایی یکسان می باشد. سیستم آموزشی کشور ایتالیا یکی از بهترین و با کیفیت ترین سیستم های آموزشی دنیا است و دانشجویان و متقاضیان بین المللی می توانند با تحصیل در مراکز تحصیلی و دانشگاه های این کشور تبدیل به متخصصان حرفه ای در زمینه های مختلف شوند.

در این نوشتار متخصصان و کارشناسان با تجربه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت متقاضیان و هموطنان عزیز را از شرایط تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم، تحصیل در دانشگاه های کشور ایتالیا و همچنین سیستم آموزش و پرورش این کشور به صورت کامل آگاه و مطلع خواهند ساخت.

سیستم آموزشی کشور ایتالیا

سیستم آموزشی کشور ایتالیا بسیار پیشرفته است و به دلیل بالا بودن سطح تدریس در مراکز تحصیلی این کشور، هر ساله به تعداد مهاجرانی که برای تحصیل وارد کشور ایتالیا می شوند اضافه می شود. مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل با کسب ویزای تحصیلی این کشور امکان پذیر می باشد و دانشجویان و متقاضیان در صورتی که بخواهند در دانشگاه های این کشور مشغول به تحصیل شوند حتما باید در آزمون ورودی دانشگاه مورد نظر شرکت کنند. تحصیلات عالی در دانشگاه های کشور ایتالیا به 2 زبان ایتالیایی و انگلیسی امکان پذیر می باشد و یکی از مهم ترین مدارک ورود به دانشگاه های این کشور ارائه مدرک زبان معتبر میباشد.

شرایط تحصیل در ایتالیا برای گروه های سنی مختلف

در کشور ایتالیا افراد از 6 الی 11 سالگی باید به طور اجباری در دوره های تحصیلی ابتدایی شرکت کنند. بعد از 11 سالگی، دانش آموزان وارد دوره تحصیلی متوسطه و یا دبیرستان می شوند که تا 18 سالگی به طول می انجامد. کسب نمرات بالا و داشتن سابقه تحصیلی درخشان برای ورود به دانشگاه های کشور ایتالیا بعد از اتمام دوره متوسطه امری بسیار مهم و ضروری به شمار می رود.

شایان ذکر می باشد که تمامی کودکانی که به همراه پدر و مادر خود به کشور ایتالیا مهاجرت می کنند می توانند به صورت رایگان در کلاس های آموزشی ابتدایی شرکت کنند. دوره تحصیلی متوسطه در مدارس کشور ایتالیا به 2 بخش دوره تحصیلی متوسطه یک و دوره تحصیلی متوسطه تکمیلی تقسیم می شود که به ترتیب 3 و 5 سال به طول می انجامد.

تحصیل در دانشگاه های ایتالیا با مدرک دیپلم در 2022

همانطور که گفته شد، قدیمی ترین دانشگاه های دنیا در کشور ایتالیا واقع شده اند و این دانشگاه ها همواره به فعالیت خود در زمینه های مختلف آموزشی، پژوهشی و تحقیقاتی ادامه می دهند. مطالب درسی و آموزشی در دانشگاه های معتبر کشور ایتالیا با جدیدترین متدها به دانشجویان و متقاضیان بین المللی ارائه می شوند و لازم به ذکر است که این دانشگاه های به 2 بخش خصوصی و دولتی تقسیم می شوند. در دانشگاه های معتبر کشور ایتالیا دانشجویان و متقاضیان می توانند در 3 مقطع تحصیلی اصلی مشغول به تحصیل شوند:

 • (LAUREA (EQUIVALENT TO BACHELOR OF SCIENCE
 • (LAUREA MAGISTRALE (EQUIVALENT TO MASTER OF SCIENCE
 • (RESEARCH DOCTORATE (PH.D

ورود به دانشگاه های کشور ایتالیا در 2022 با مدرک دیپلم نیاز به کسب اطلاعات کافی درباره شرایط تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم دارد؛ اما به طور کلی، جهت ورود به اولین دوره دانشگاهی در کشور ایتالیا که LAUREA می باشد، دانشجویان و متقاضیان باید مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی داشته باشند. علاوه بر این مدارک، ارائه مدارک پزشکی، مدارک شناسایی، پاسپورت و عکس مناسب، بیمه درمانی و رسید پرداخت هزینه های ورودی ضروری می باشد. در بخش بعدی قصد داریم تا شما عزیزان را از شرایط تحصیل در دوره های تحصیلی مختلف در دانشگاه های کشور ایتالیا آگاه و مطلع سازیم.

بررسی شرایط تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم

اولین دوره تحصیلی در دانشگاه های کشور ایتالیا پس از کسب مدرک دیپلم دوره LAUREA می باشد. جهت کسب مدرک تحصیلی این دوره متقاضیان باید که 180 Credit کسب کنند و لازم به ذکر می باشد که تحصیل در این دوره حداقل 3 سال طول می کشد. در این دوره تحصیلی متقاضیان و دانشجویان و متقاضیان از آموزش های مقدماتی در زمینه های مختلف تحصیلی بهره مند می شوند. بعد از اتمام این دوره، متقاضیان مجوز تحصیل در سطوح بالاتر را کسب می کنند. جهت مطلع شدن از شرایط کسب پذیرش تحصیلی در کشور ایتالیا بدون مدرک زبان می توانید به مقاله اخذ پذیرش تحصیلی ایتالیا بدون مدرک زبان مراجعه کنید.

بررسی شرایط تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم

استفاده از بورسیه تحصیل در ایتالیا

یکی از مزایایی که در تحصیل در کشور ایتالیا وجود دارد، استفاده از بورسیه تحصیل در این کشور است. برخلاف بسیاری از کشورهای اروپایی، ایتالیا این امکان را در اختیار دانشجویان مقطع کارشناسی نیز قرار می دهد که از بورسیه تحصیلی این کشور بهرمند شوند. بورسیه تحصیلی ایتالیا به شهروندان خارجی این کشور کمک می کند تا علاوه بر فراهم کردن امکان تحصیل رایگان در این کشور، بخشی از هزینه های سالیانه زندگی خود را نیز تامین کنند. هر فرد برای تامین شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در کشور ایتالیا باید شرایط اولیه آن را فراهم آورد و مطابق با قرارداد تنظیم شده صدور بورسیه عمل کند تا آن را از دست ندهد.

انواع بورسیه های تحصیلی در ایتالیا

دانشجویان ممتاز امکان استفاده از بورسیه های تحصیلی دارند که بعضا توسط دولت ایتالیا، موسسات مختلف، اساتید و دانشگاه های ایتالیا تامین می شوند. برخی از محبوب ترین انواع بورسیه های تحصیلی در ایتالیا طی سال 2022 عبارت هستند از:

 • Education Future International Scholarship 2021
 • AIWA Lucy Kasparian Aharonian Scholarship
 • Sir Ratanji Dalal Research Scholarship
 • Bayer Science & Education Foundation – Jeff Schell Scholarships
 • Bayer Science & Education Foundation – International Fellowships
 • UNISA Scholarship Program For International Students
 • NABA Ausiono Zappa Competition

دوره تحصیلی کارشناسی ارشد در ایتالیا

تحصیل در دوره تحصیلی (LAUREA MAGISTRALE (EQUIVALENT TO MASTER OF SCIENCE با کسب مدرک دوره تحصیلی دوره تحصیلی کارشناسی امکان پذیر می باشد. دانشجویان و متقاضیان برای شرکت در برنامه های تحصیلی این دوره باید پایان نامه (150 الی 250 صفحه) ارائه دهند و همچنین شرایط مورد نیاز را دارا باشند. تحصیل در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد حداقل 2 سال به طول می انجامد و متقاضیان برای اتمام این دوره تحصیلی باید 120 Credit کسب کنند. در برخی از موارد خاص برای مثال پزشکی، مهندسی، معماری و غیره تحصیل در این دوره تا 5 الی 6 سال به طول می انجامد.

دوره تحصیلی دکتری در ایتالیا

دوره تحصیلی (RESEARCH DOCTORATE (PH.D. بالاترین سطح تحصیلی در دانشگاه های کشور ایتالیا می باشد و کسب مدرک این دوره حداقل 3 سال به طول می انجامد. تحصیل در این دوره شامل برنامه های تحقیقاتی و پژوهشی می شود دانشجویان و متقاضیان باید در این دوره از پایان نامه خود دفاع کنند. هدف از ارائه برنامه های تحصیلی در این دوره این است که دانشجویان و متقاضیان تبدیل به محققانی و متخصصانی شوند که مهارت و توانایی لازم را برای پیگیری فعالیت های تحقیقاتی با کیفیت بالا در صنایع، مراکز تحقیقاتی، ادارات دولتی و مؤسسات دانشگاهی را داشته باشند.

در این نوشتار متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت شما را با شرایط تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم و همچنین شرایط ورود به دانشگاه های این کشور به صورت کامل آشنا ساختند. هموطنان گرامی می توانند برای مطلع شدن از شرایط مهاجرت تحصیلی به کشورهای مختلف و همچنین هزینه های تحصیل و زندگی در پیشرفته ترین کشورهای دنیا به دفتر موسسه مراجعه کنند.

سوالات متداول درباب شرایط تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم

افرادی که با مدرک دیپلم تمایل به تحصیل در ایتالیا دارند باید از سوالات زیر مطلع باشند:

 1. آیا امکان تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم وجود دارد؟ افرادی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی در ایتالیا را دارند می توانند با مدرک دیپلم وارد خاک این کشور شوند.
 2. آیا می توان برای دریافت مدرک کارشناسی ارشد در ایتالیا با مدرک دیپلم اقدام کرد؟ برخی از رشته های تحصیلی در کشور ایتالیا به صورت پیوسته برگزار می شوند و افراد پس از 5 سال تحصیل می توانند مدرک کارشناسی ارشد دریافت کنند.
 3. شرایط تحصیل پزشکی در ایتالیا با مدرک دیپلم چیست؟ افرادی که قصد تحصیل پزشکی در ایتالیا را دارند باید در آزمون های زبان ایتالیایی IMAT یا آلفا تست شرکت کنند.
 4. حداقل مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در ایتالیا با مدرک زبان چیست؟ هر متقاضی تحصیل در ایتالیا باید حداقل سطح B1 زبان ایتالیایی یا در سطح نمره 6 آیلتس انگلیسی را پشت سر گذاشته باشد.
 5. آیا امکان اخذ مدرک دیپلم در کشور ایتالیا برای ایرانیان وجود دارد؟ در حال حاضر شانس ورود به مدارس ایتالیا برای دانش آموزان ایرانی به شدت محدود است.
1/5 - (1 امتیاز)

22 دیدگاه برای “شرایط تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم

 1. زهرا گفت:

  سلام آیا برای اپلای در رشته های هنر تفاوتی در تحصیل در رشته های کار و دانش یا فنی و حرفه ای است

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   اهمیت موضوع در این هست که شما 12 سال دوره تحصیلی رو تمام کرده باشید

 2. عسل گفت:

  سلام با دیپلم انسانی میشه در رشته های هنری تحصیل کرد؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بستگی به رشته داره اما به احتما خیلی زیاد می تونید

 3. محمد امین گفت:

  سلام من 21 سالمه دانشجو مهندسی مکانیک هستم. میخواستم بپرسم با توجه به سنم فرصت دارم با مدرک دیپلم اقدام کنم برای رشته های مهندسی دانشگاه های ایتالیا؟ و اینکه ایا یادگیری زبان ایتالیایی یا نمره بالا ایلتس زمینه رو برای گرفتن بورسیه وتحصیل رایگان ایجاد میکنه؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما می تونید برای تحصیل در ایتالیا اقدام کنید
   برای بورسیه در ایتالیا نیازی به مدرک بالای آیلتس ندارید

 4. نرگس گفت:

  سلام
  من الان ۱۱ انسانی هستم و ۱۷ سالمه میخوام برای بورسیه استانی ایتالیا اقدام کنم
  آیا بورسیه استانی بعد از فارغ‌التحصیل بازار کار برای دانشجو بین المللی فراهم میکنه؟صددرصد شغل داریم؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بورسیه یک کمک هزینه مالی هست و ارتباطی به شغل نداره.
   پیدا کردن شغل به توانمندی های خودتون بستگی داره

 5. D.f گفت:

  سلام خسته نباشید اگه تمام کارهامون اوکی باشه و مدرک زبان رو داشته باشیم ..و با گرفتن بورسیه استانی تحصیلی میتونیم اونجا زندگی کنیم ؟..چون شنیدم هزینه ها بالاس ..آیا کار ثابتی میتونیم پیدا کنیم که قراردادی اونجا مشغول به کار باشیم در کنار درس؟ کار ثابت میتونیم داشته باشیم که از پس هزینه ها بربیایم؟..چون ما اتباع خارجی محسوب میشیم پرسیدم

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   با استفاده از بورسیه تحصیلی میشه حدودا 5 ماه هزینه زندگی رو پوشش داد ضمن این که تحصیل رایگان هست.
   از طرف دیگه شما در هفته 20 ساعت اجازه کار دارید که می تونید در حد یک زندگی دانشجویی توی این کشور درآمد داشته باشید اما کار تمام وقت و ثابت برای دانشجوها غیرقانونی هست.

 6. melika گفت:

  سلام با مدرک زبان آیلتس و مدرک ایتالیایی B1میتونم با دیپلم بورسیه فول فاند در رشته مدیریت مالی یا اقتصاد رو یگیرم؟..آیا باید آزمون ورودی بدیم برای هر دانشگاهی که میخوایم وارد بشیم؟و بورسیه فول فاند دقیقا چیه و چقدر هزینه هارو پوشش میده؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بورسیه فول فاند یعنی علاوه بر هزینه تحصیل، هزینه زندگی شما هم پرداخت بشه. در چنین شرایطی باید بهتون بگم که در مقطع کارشناسی امکان پذیر نیست. شما ولی می تونید بورسیه استانی این کشور رو دریافت کنید که هزینه تحصیلتون رو رایگان می کنه و کمک هزینه های زندگی هم دریافت کنید. برای کسب اطلاعات تکمیلی حتما با ما تماس بگیرید.

 7. محمد حسین قره بیگی گفت:

  ایا با سن ۱۸ و مدرک دیپلم میشه بورسیه تحصیلی ایتالیا رو گرفت منظورم همون بورسیه ای هست که برای کارشناسی و کارشناسی ارشد گزاشتن

  1. داوری گفت:

   سلام
   بله برای بورس استانی ایتالیا در هر مقطعی میتونید اقدام کنید

 8. ... گفت:

  سلام من 17 سالم هست میخواستم بعد کنکورم اقدام به مهاجرت کنم ایا برای گرفتن ویزا تحصیلی برای رشته پزشکی دانشگاه بولونیا به زبان انگلیسی داشتن مدرک معتبر زبان ایتالیایی علاوه بر ایلتس مورد نیاز هست ؟ و امکان فول فاند برای دانشگاه های ایتالیا در رشته پزشکی انگلیسی زبان چقدره ؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   خیر نیازی به مدرک زبان ایتالیایی نیست
   امکان فاند هم برای ایتالیا بالاست

 9. زهرا گفت:

  سلام.من 25 سالمه ایا میتونم برای کارشناسی در رشته طراحی لباس یا معماری اقدام کنم؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله مشکلی از این بابت برای شما وجود نداره

 10. علی گفت:

  سلام
  شرایط سن ورود در دانشگاهای ایتالیا چقدر میباشد
  ایا مثل ایران در هر سنی بتوان شرکت کرد
  ممنون از شما

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب ایتالیا از محدودیت سنی کمتری برخوردار هست اما هر سنی امکان اخذ ویزای تحصیلی ندارد شما چند سالتونه؟

   1. mass گفت:

    برای من 43 سالمه امکان تحصیل در لیسانس هست؟

    1. داوری گفت:

     سلام و عرض ادب
     شما بایستی روش های دیگری رو برای مهاجرت در پیش بگیرید
     برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.