مهاجرت تحصیلی تایلند

تحصیل در تایلند

تحصیل در تایلند

تحصیل در تایلند یکی از بهترین روش های ورود می باشد و متقاضیانی که قصد تحصیل در دانشگاه های این کشور دارند، باید اقدام به کسب ویزا کنند. شرایط تحصیل در تایلند برای دانشجویان بین المللی به دلیل کم بودن هزینه های تحصیل بسیار مناسب و مطلوب می باشد. اما مانند سایر کشورهای دنیا، مهاجرت تحصیلی به کشور تایلند نیز نیاز به داشتن اطلاعات و آمادگی کافی دارد. در ادامه کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به شما عزیزان درباره کشور تایلند، شرایط تحصیل در این کشور، بهترین دانشگاه های تایلند، شهریه و هزینه های تحصیل در این کشور و همچنین روند کسب ویزای تحصیلی تایلند اطلاعات بروز ارائه خوهند داد.

درباره کشور تایلند

تایلند در جنوب شرقی آسیا واقع شده است و به این دلیل که این کشور هرگز مستعمره کشورهای دیگر نبوده است و همیشه مستقل است، فرهنگ تسلط دیپلماتیک و مهمان نوازی استثنایی را توسعه داده است. تایلند به دلیل دوستی مردم این کشور به عنوان سرزمین لبخندها شناخته شده است. با این حال، خونگرمی مردم این کشور تنها دلیل تحصیل نمی باشد و تحصیل در این کشور برای دانشجویان بین المللی فواید و مزایای بسیاری دارد. تایلند از همه جنبه ها مدرن نشده و لازم به ذکر است که این کشور ترکیبی از فرهنگ باستانی و مدرن است.

در شهرها، مشاغل بین المللی در کنار معابد بودایی و بازارها قرار گرفته اند. تایلند برای دانشجویان بین المللی علاقمند به تاریخ و همچنین کسانی که سلیقه های مدرن تری دارند محل مناسبی برای ادامه تحصیل در زمینه های تحصیلی مختلف می باشد. تایلند یکی از قوی ترین اقتصادهای جنوب شرقی آسیا را دارد و در جامعه مدرن تغییرات سریع را تجربه می کند. هزینه زندگی در این کشور بسیار کم است و این موضوع تایلند را به مقصد مناسبی برای دانشجویان بین المللی که می خواهند از بودجه محدود خود استفاده کنند، تبدیل شده است. خوراک و تغذیه در این کشور بسیار ارزان می باشد؛ به طوری که دانشجویان می بایست برای هر وعده تحصیلی تنها یک دلار پرداخت کنند. به یاد داشته باشید که سایر هزینه های زندگی در تایلند به همین اندازه کم می باشند.

شرایط کلی تحصیل در کشور تایلند در 2022

برای دانشجویان بین المللی، مهاجرت به تایلند جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور نیاز به داشتن اطلاعات کافی و آمادگی لازم دارد. هزینه زندگی در تایلند در مقیاس بین المللی بسیار مقرون به صرفه است. بنابراین هزینه تحصیل (شهریه) در اکثر دانشگاه های تایلند نیز بسیار کم است. دانشگاه های تایلند در حالی که دارای کیفیت قابل قبول بین المللی را در برنامه های تحصیلی خود می باشند، یکی از ارزان ترین دانشگاه ها برای دانشجویان بین المللی در سراسر جهان می باشند. مانند بسیاری از کشورهای آسیایی، آموزش و پرورش در تایلند بسیار ارزشمند و بسیار مهم است.

دانشجویان تایلندی برای ورود به بهترین مدارس و مراکز تحصیلی، امتحانات سختی را می گذرانند و برای شرکت در برنامه های تحصیلی مختلف با هم رقابت می کنند. هدف دولت تایلند قرار دادن دانشگاه های تایلند در صدر علم و فناوری است که احتمالاً نتیجه اقتصاد قوی این کشور و پیشرفت های مدرنی است که در حال تجربه است و همچنان به تجربه آن ها ادامه خواهد داد. دانشجویان بین المللی که در تایلند تحصیل می کنند می توانند از آموزش فوق العاده با کیفیت در آنجا بهره مند شوند.

چرا تحصیل در تایلند؟

بسیاری از دانشجویان بین المللی برای تحصیل در زمینه های مختلف مانند بوم شناسی و محیط زیست، کشاورزی و توسعه به تایلند سفر می کنند، زیرا بیشتر مشاغلی که در ای در جنوب شرقی آسیا در تایلند وجود دارد، در این زمینه ها می باشد. برنامه های تحصیلی در دانشگاه های کشور تایلند در زمینه های گوناگون تحصیلی از جمله رشته های حسابداری، معماری، هنر، بیوتکنولوژی، مدیریت، تجارت، بازاریابی، امور مالی و بانکی، مدیریت عمومی، هتلداری، تجارت بین المللی، شیمی، اقتصاد، آموزش، مهندسی (همچنین مهندسی نانو، هوافضا، خودرو، مهندسی تولید)، فناوری اطلاعات، حقوق، ارتباطات جمعی، پزشکی، موسیقی، علوم پرستاری، مدیریت ریسک و علم و فناوری در مدارس و کالج های تجاری به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

چرا تحصیل در تایلند

برترین دانشگاه ها جهت تحصیل در تایلند

اگر می خواهید در تایلند تحصیل کنید، باید بدانید که کدام یک از دانشگاه های آن برای شما مناسب است. یکی از بهترین روش های مطلع شدن از برترین و با کیفیت ترین دانشگاه های خارجی، مراجعه به رتبه بندی THEWUR می باشد. این رتبه بندی رتبه بندی جهانی می باشد و به عملکرد دانشگاه های جهان در تمام زمینه های اصلی از جمله آموزش، تحقیق، انتقال دانش و چشم انداز بین المللی اشاره می کند. لازم به ذکر است که در این رتبه بندی، کشور تایلند دارای 16 دانشگاه می باشد. انتخاب محل تحصیل برای کسب مدرک تحصیلی در تایلند یکی از بزرگترین تصمیماتی می باشد که دانشجویان بین المللی آن را انجام خواهند داد. از بهترین دانشگاه های کشور تایلند جهت ادامه تحصیل در زمینه های مختلف تحصیلی می توان به دانشگاه های زیر اشاره کرد:

 • دانشگاه کاستسارت
 • دانشگاه تاماسات
 • دانشگاه چیانگ مای
 • دانشگاه ماهیدول
 • دانشگاه صنعتی کینگ مونگکات، تونبوری
 • دانشگاه نرسوان
 • دانشگاه ماهاساراخام
 • دانشگاه خون کاین

هزینه های تحصیل در کشور تایلند

زندگی در تایلند به دلیل مبادلات ارزی و استاندارد زندگی متوسط ​​بسیار ارزان است. افراد با بودجه دانشجویی می توانند روزانه 30$ (دلار آمریکا) زندگی کنند و هزینه هایی مانند مواد غذایی، حمل و نقل و اقامت را پوشش دهند. برای کسانی که در حین تحصیل در تایلند قصد مسافرت و گشت و گذار را دارند، احتمالاً باید روزانه حدود 55$ (دلار آمریکا) صرف هزینه های زندگی کنند.

البته بخاطر داشته باشید که هزینه های زندگی به محل زندگی متقاضیان نیز بستگی دارد. اجاره یک ماهه در شهر بانکوک می تواند تا 490$ (دلار آمریکا) هزینه داشته باشد، در حالی که زندگی در خارج از شهر تقریبا نیمی از این مقدار و تقریبا 300$ (دلار آمریکا)  هزینه خواهد داشت. اگر متقاضیان تصمیم به زندگی با سایر دانشجویان بین المللی یا در یک آپارتمان مشترک را داشته باشند، هزینه های اقامت آن ها کاهش خواهد یافت. جهت مطلع شدن از شرایط مهاجرت به کشور چین و ورود به خاک این کشور می توانید به مقاله مهاجرت به چین مراجعه کنید.

روند کسب ویزای تحصیلی تایلند

برای تحصیل در این کشور به عنوان یک دانشجوی بین المللی، باید ویزای دانشجویی دریافت کنید. اگرچه بسیاری از ملیت ها می توانند بدون شرط با کسب ویزای توریستی به مدت 30 روز وارد کشور تایلند شوند؛ اما اگر قصد دارید یک ترم یا طولانی تر در تایلند تحصیل کنید، باید برای ویزای تحصیلی غیر مهاجرتی 90 روزه از طریق درخواست خود اقدام کنید. ویزای تحصیلی می تواند تا یک سال در دفاتر رسمی مهاجرت در تایلند تمدید شود.

برای درخواست ویزا قبل از مهاجرت، باید در یک دانشگاه معتبر تایلند پذیرفته شوید. شما باید نامه پذیرش خود را به همراه فرم تقاضا، گذرنامه معتبر، عکس گذرنامه و شواهد مالی کافی به هنگام قرار ملاقات به کنسولگری یا سفارت تایلند در کشور خود نشان دهید. هموطنان گرامی اگر به دنبال کسب اقامت و یا تابعیت در کشورهای خارجی هستید و قصد دارید از طریق تحصیل، اشتغال، سرمایه گذاری و سایر موارد به کشورهای مختلف سفر کنید و یا از بهترین پاسپورت دنیا مطلع شوید، می توانید با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

امتیاز دهید

4 دیدگاه برای “تحصیل در تایلند

 1. الناز گفت:

  سلام من ۲۵ سالمه لیسانس مدیریت دولتی دارم از دانشگاه ازاد با معدل کل ۱۶ راهی هست بتونم برای ارشد پذیرش بگیزم؟مدرک‌ایلتس هم دارم

  1. داوری گفت:

   سلام
   بله راهکار وجود داره
   برای اطلاعات بیشتر با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 2. سینا صمدی گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  بنده مهندس عمران هستم و 53 ساله

  ایا میتوانم برای کار به تایلند مهاجرت کنم . میتوانید راهنمایی کنید.
  از کجا باید شروع کنم .

  1. داوری گفت:

   سلام
   لطفا در ابتدا مقالهکار در تایلند رو مطالعه نمایید اگر ابهامی بود در خدمتتون هستم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :