مهاجرت تحصیلی کانادا

تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا

بررسی تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا

در این مقاله سعی شده است تا به موضوع تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا که یکی از معتبرترین دانشگاه های کشور کانادا است بپردازیم. تحصیل در این دانشگاه به دانشجویان این امکان را می دهد تا بتوانند به رویاهای خود برسند اما قبل از اقدام مهاجرتی بهتر است تا شما با کارشناسان و مشاوران ما در موسسه سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید و از شرایط مهاجرت به کشور های مختلف مطلع شوید و با در نظر گرفتن شرایط شخصی خود، بهترین روش مهاجرتی را انتخاب کنید.

تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا یکی از بهترین گزینه های مهاجرت تحصیلی می باشد و 97% افرادی که در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند، از وضعیت تحصیلی خود رضایت کامل دارند. تحصیل در این دانشگاه که در سال 1827 میلادی تاسیس شده است باعث شکوفایی استعداد های متقاضیان و تبدیل شدن رویا های دانشجویان به واقعیت می شود. دانشگاه بریتیش کلمبیا در ونکوور کانادا ساخته شده است و به دلیل وجود شرایط تحصیلی در این دانشگاه و ارائه مطالب درسی با جدیدترین روش، این دانشگاه در لیست 15 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است.

دانشگاه بریتیش کلمبیا در رنکینگ های جهانی نیز رتبه های بسیار خوبی به خود اختصاص داده است؛ برای مثال در رنکینگ QS این دانشگاه رتبه 45 را به خود اختصاص داده است و همچنین در رنکینگ “وبومتریکس” رتبه 29 را به خود اختصاص داده است و این رتبه ها نشانه بالا بودن سطح این دانشگاه می باشد و باعث جذب دانشجویان به این دانشگاه معتبر می شوند.

دانشگاه بریتیش کلمبیا

جهت تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا دانشجویان می بایست شرایط خاصی داشته باشند تا بتوانند وارد این دانشگاه معتبر شوند. تعداد نفرات و اعضای هیئت علمی دانشگاه به بیش از 5.000 نفر می رسد. تعداد کارکنان این دانشگاه بیش از 9.000 نفر می باشند. تحصیل در این دانشگاه دارای 2 پردیس (ونکوور و اوکاناگان) و بیش از 20 دانشکده و کالج می باشد. تعداد دانشجویان تمامی پردیس های این دانشگاه به بیش از 75.000 نفر در پردیس ها می باشند.

به طور کلی بیش از 300.000 نفر از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند و دانشجویان زیادی از 140 کشور مختلف جهان به کانادا مهاجرت کرده اند تا تحصیل در این دانشگاه را تجربه کنند. دانشگاه بریتیش کلمبیا دارای 2 باشگاه ورزشی بزرگ و مجهز می باشد و دانشجویان می توانند از امکانات این باشگاه های بهره مند شوند. همچنین این دانشگاه تاثیر بسیار مثبتی در اقتصاد کشور کانادا داشته است.

مراحل ورود جهت تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا

به طور کلی برای تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا متقاضیان باید مراحلی را سپری کنند و این مراحل به چند بخش تقسیم می شوند:

  • در مرحله اول متقاضیان باید رشته مورد نظر خود را برای تحصیل انتخاب کنند و اطلاعات لازم درباره تحصیل در رشته مورد نظر و هزینه های آن را کسب کنند.
  • در مرحله دوم متقاضیان باید شرایط تحصیل و شرایط شخصی خود برای مهاجرت به کانادا را بررسی کنند تا از تمامی مسائل آگاه باشند.
  • در مرحله سوم متقاضیان برای تحصیل در این دانشگاه باید مدارک و اسناد مورد نظر را تهیه و آماده کنند و لازم به ذکر است که این مدارک باید بی نقص باشند.
  • در مرحله چهارم متقاضیان به صورت اینترنتی برای ورود و تحصیل در این دانشگاه پذیرفته شوند و لازم به ذکر است که کسب قبولی نیاز به داشتن دانش و اطلاعات کافی دارد.

در آخرین مرحله بعد از کسب قبولی متقاضیان باید اسناد و مدارک مورد نیاز را به دانشگاه بریتیش کلمبیا ارسال کنند تا روند مهاجرت تحصیلی و سپس تحصیل در این دانشگاه واقع در کشور کانادا تکمیل شود. اگر مایل به کسب اطلاعات بیشتر درباره مراحل و مدارک تحصیل در کانادا می باشید، می توانید به مقاله مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در کانادا مراجعه کنید.

تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا

مدارک مورد نیاز برای پذیرش دانشگاه بریتیش کلمبیا

برای ورود و تحصیل در این دانشگاه متقاضیان می باید موارد و مدارک لازم را ارائه دهند و این مدارک به چند بخش تقسیم می شوند:

  • ارائه مدارک دانشگاهی قبلی(در صورت وجود) به همراه ریز نمرات
  • نمره امتحان GRIو امتحان زبان
  • نداشتن سابقه جرم و اثبات آن با ارائه مدرک
  • ارائه توصیه نامه از طرف استاد های مرکز

دوره های تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا

دوره های تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا به 3 بخش لیسانس، فوق لیسانس و دکترا تقسیم می شوند. برای تحصیل در دوره لیسانس، متقاضیان باید مدرک پیش دانشگاهی و همچنین دیپلم خود را به همراه ریز نمرات ارائه دهند و داشتن نمرات عالی از شرط های اصلی ورود به این دانشگاه می باشد. برای تحصیل در دوره فوق لیسانس، متقاضیان باید یک دوره تحصیلی 4 ساله در مقطع لیسانس سپری کرده باشند و معدل مدرک لیسانس آن ها باید بیش از 16 باشد تا بتوانند مشغول به تحصیل در دوره فوق لیسانس در دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا شوند.

برای تحصیل در دوره دکترا، متقاضیان باید یک دوره تحصیلی 2 ساله در مقطع فوق لیسانس سپری کرده باشند و معدل مدرک فوق لیسانس آن ها باید بیش از 16 باشد تا بتوانند مشغول به تحصیل در دوره دکترا در این دانشگاه شوند. در صورت تمایل برای دریافت اطلاعات در باب تحصیل در کانادا به لینک مربوطه مراجعه نمایید.

تحصیل در این دانشگاه در رشته های مختلف و دانشکده های موجود در این دانشگاه امکان پذیر می باشد اما باید در نظر داشته باشید که مهم ترین موارد برای ورود به این دانشگاه داشتن نمرات بالا و توان مالی کافی می باشند. موسسه سفیران سروش سعادت با بکارگیری بهترین روش های مهاجرتی، آماده به عهده گرفتن پرونده های مهاجرت به کانادا و اقصی نقاط دنیا برای همه هموطنان عزیز و گرامی می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *