صفحه اصلی » کانادا » تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا

تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا

تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا
نوشته شده توسط newadmin | کانادا | دیدگاه ۰

تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا به دانشجویان این امکان را می دهد تا بتوانند به رویا های خود برسند اما قبل از اقدام مهاجرتی بهتر است تا شما عزیزان با کارشناسان و مشاوران ما در موسسه سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید و از شرایط مهاجرت به کشور های مختلف مطلع شوید و با در نظر گرفتن شرایط شخصی خود، بهترین روش مهاجرتی را انتخاب کنید.

تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا یکی از بهترین گزینه های مهاجرت تحصیلی می باشد و نود و هفت درصد افرادی که در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند، از وضعیت تحصیلی خود رضایت کامل دارند.

تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا که در سال هزار و هشتصد و بیست و هفت میلادی تاسیس شده است باعث شکوفایی استعداد های متقاضیان و تبدیل شدن رویا های دانشجویان به واقعیت می شود.

دانشگاه بریتیش کلمبیا در ونکوور کانادا ساخته شده است و به دلیل وجود شرایط تحصیلی در این دانشگاه و ارائه مطالب درسی با جدید ترین متد، دانشگاه بریتیش کلمبیا در لیست پانزده دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است.

دانشگاه بریتیش کلمبیا در رنکینگ های جهانی نیز رتبه های بسیار خوبی به خود اختصاص داده است؛ برای مثال در رنکینگ “کیو اس” دانشگاه بریتیش کلمبیا رتبه ی چهل و پنج را به خود اختصاص داده است و همچنین در رنکینگ “وبومتریکس” رتبه ی بیست و نهم را به خود اختصاص داده است و این رتبه ها نشانه ی بالا بودن سطح داشنگاه می باشند و باعث جذب دانشجویان به این دانشگاه معتبر می شوند.

دانشگاه بریتیش کلمبیا

جهت تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا دانشجویان گرامی باید شرایط خاصی داشته باشند تا بتوانند وارد این دانشگاه معتبر شوند اما به طور کلی متقاضیان و هموطنان عزیز برای کسب اطلاعات درباره تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا به دفتر موسسه سفیران سروش سعادت مراجعه می کنند و ما در این بخشبه  تعدادی از سوالات متقاضیان ذکر خواهیم کرد.

تعداد نفرات و اعضای هیئت علمی دانشگاه به چند نفر می رسد؟

اعضای هیئت علمی دانشگاه بریتیش کلمبیا به بیش از پنج هزار نفر می رسد.

تعداد کارکنان دانشگاه بریتیش کلمبیا چند نفر می باشند؟

بیش  از نه هزار نفر در این دانشگاه مشغول به کار می باشند.

تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا در چند دانشکده و پردیس صورت می گیرد؟

دانشگاه بریتیش کلمبیا دارای دو پردیس (ونکوور و اوکاناگان) و بیش از بیست دانشکده و کالج می باشد.

تعداد دانشجویان تمامی پردیس های دانشگاه بریتیش کلمبیا به چند نفر می رسد؟

بیش از هفتاد و پنج هزار نفر در پردیس های مشغول به تحصیل می باشند.

تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا

تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا

به طور کلی بیش از سیصد هزار نفر از بعد از تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند و دانشجویان زیادی از صد و چهل کشور مختلف جهان به کانادا مهاجرت کرده اند تا تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا را تجربه کنند.

دانشگاه بریتیش کلمبیا دارای دو باشگاه ورزشی بزرگ و مجهز می باشد و دانشجویان می توانند از امکانات این باشگاه های بهره مند شوند.

همچنین دانشگاه بریتیش کلمبیا تاثیر بسیار مثبتی در اقتصاد کشور کانادا داشته است.

مراحل ورود به دانشگاه

به طور کلی برای تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا متقاضیان باید مراحلی را سپری کنند و این مراحل به چند بخش تقسیم می شوند:

در مرحله ی اول متقاضیان باید رشته ی مورد نظر خود را برای تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا انتخاب کنند و اطلاعات لازم درباره تحصیل در رشته مورد نظر و هزینه های آن را کسب کنند.

در مرحله ی دوم متقاضیان باید شرایط تحصیل و شرایط شخصی خود برای مهاجرت به کانادا را بررسی کنند تا از تمامی مسائل آگاه باشند.

در مرحله ی سوم متقاضیان برای تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا باید مدارک و اسناد مورد نظر را تهیه و آماده کنند و لازم به ذکر است که این مدارک باید بی نقص باشند.

 

در مرحله ی چهارم متقاضیان به صورت اینترنتی برای ورود و تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا پذیرفته شوند و لازم به ذکر است که کسب قبولی نیاز به داشتن دانش و اطلاعات کافی دارد.

 

در آخرین مرحله بعد از کسب قبولی متقاضیان باید اسناد و مدارک مورد نیاز را به دانشگاه بریتیش کلمبیا ارسال کنند تا پروسه ی مهاجرت تحصیلی و سپس تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا واقع در کشور کانادا تکمیل شود.

اگر مایل به کسب اطلاعات بیشتر درباره مراحل و مدارک تحصیل در کانادا می باشید، می توانید به مقاله ی مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در کانادا مراجعه کنید.

 

موارد مورد نیاز

برای ورود و تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا متقاضیان عزیز باید موارد و مدارک لازم را ارائه دهند و این مدارک به چند بخش تقسیم می شوند:

  • ارائه مدارک دانشگاهی قبلی ( در صورت وجود ) به همراه ریز نمرات.
  • نمره ی امتحان “جی آر ای” و امتحان زبان.
  • نداشتن سابقه ی جرم و اثبات آن با ارائه مدرک.
  • ارائه توصیه نامه از طرف استاد های مرکز.

لازم به ذکر است که دانشجویان می توانند بعد از تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا اقدام به اخذ اقامت دائم در کانادا کنند.

 

دوره های تحصیلی

دوره های تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا به سه بخش تقسیم می شوند:

دوره ی لیسانس.

دوره ی فوق لیسانس.

دوره ی دکترا.

 

برای تحصیل در دوره ی لیسانس، متقاضیان باید مدرک پیش دانشگاهی و همچنین دیپلم خود را به همراه ریز نمرات ارائه دهند و داشتن نمرات عالی از شرط های اصلی ورود به دانشگاه بریتیش کلمبیا می باشد.

برای تحصیل در دوره ی فوق لیسانس، متقاضیان باید یک دوره ی تحصیلی چهار ساله در مقطع لیسانس سپری کرده باشند و معدل مدرک لیسانس آن ها باید بیش از شانزده باشد تا بتوانند مشغول به تحصیل در دوره ی فوق لیسانس در دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا شوند.

برای تحصیل در دوره ی دکترا، متقاضیان باید یک دوره ی تحصیلی دو ساله در مقطع فوق لیسانس سپری کرده باشند و معدل مدرک فوق لیسانس آن ها باید بیش از شانزده باشد تا بتوانند مشغول به تحصیل در دوره ی دکترا در دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا شوند.

 

تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا

تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا در رشته های مختلف و دانشکده های موجود در این دانشگاه امکان پذیر می باشد اما باید در نظر داشته باشید که مهم ترین موارد برای ورود به این دانشگاه داشتن نمرات بالا و توان مالی کافی می باشند.

موسسه سفیران سروش سعادت با بکار گیری بهترین روش های مهاجرتی، آماده ی به عهده گرفتن پرونده های مهاجرتی همه ی هموطنان عزیز و گرامی می باشد.

 

 

تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا
امتیاز دهی