مهاجرت تحصیلی مالزی

تحصیل در دانشگاه های مالزی

تحصیل در دانشگاه های مالزی برای دانشجویان بین المللی

بسیاری از دانشگاه های مطرح جهان، اقدام به تاسیس شعبه در خاک مالزی کرده اند و از همین رو تحصیل در دانشگاه های مالزی مورد توجه علاقمندان قرار گرفته است. از جمله مراکز آموزشی مطرحی که در این کشور حضور دارند می توان به ناتینگهام انگلستان و موناش استرالیا اشاره داشت. دانشگاه های ریدینگ، سوثهمپتون، دانشگاه پزشکی نیوکاسل و دانشگاه هنرهای نمایشی جنوب کالیفرنیا از دیگر مراکزی هستند که حضور فعالی در این کشور دارند.

به گزارش QS دانشگاه های مالزی از نظر کیفیت در رده 25 جهان قرار دارند و این نشان دهنده قدرت علمی این کشور است. دانشگاه مالایا به عنوان برترین دانشگاه این کشور، در جمع 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارد و فارغ التحصیلان آن به عنوان نخبه شناخته شده و شانس بسیار بالایی برای کاریابی در نقاط مختلف جهان خواهند داشت. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، به منظور افزایش سطح آگاهی شما از شرایط تحصیل در دانشگاه های این کشور، مقاله پیش رو را تدوین کرده اند.

شرایط تحصیل در دانشگاه های مالزی

در حال حاضر کشور مالزی، به عنوان یازدهمین مقصد مهم تحصیل برای دانشجویان بین المللی است و بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته توسط دولت این کشور تا سال 2025، مالزی با در اختیار داشتن 250000 دانشجوی بین المللی به ششمین کشور جهان از این نظر تبدیل خواهد شد، بنابراین می توان گفت که این کشور می تواند مقصدی مناسب برای بسیاری از متقاضیان تحصیل در خارج از کشور باشد.

زبان تحصیل در تمامی دانشگاه های خصوصی مالزی انگلیسی است و در بسیاری از دانشگاه های دولتی این کشور نیز تنها امکان آموزش به زبان انگلیسی ممکن می شود. با این وجود الزامی که در ارائه مدرک زبان به مراکز آموزشی این کشور وجود ندارد و افراد می توانند در دوره های آموزش زبان شرکت کنند و سطح زبان خود را ارتقا دهند.

متقاضیان تحصیل در دانشگاه برای تحصیل در مقطع کارشناسی باید دوره پیش دانشگاهی خود را به پایان رسانده باشند و برای اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور به ریز نمرات تحصیلی خود نیاز خواهند داشت. شرایط برای اخذ پذیرش در مقاطع دیگر تحصیلی نیز مشابه است و دانشجویان باید مدرک و ریز نمرات آخرین دوره تحصیلی خود را به دانشگاه تحویل دهند. در صورتی که دانشجویان موفق به اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کشور مالزی شوند، می توانند با دریافت ویزای تحصیلی مالزی راهی این کشور شوند.

معرفی برترین دانشگاه های مالزی

زمانی که متقاضی قصد آموزش در این کشور را دارد، باید با توجه به رزومه تحصیلی خود نسبت به اخذ پذیرش اقدام کند. برخی از مراکز آموزشی در کشور مالزی در جمع برترین دانشگاه های جهان قرار دارند و از همین روست که بسیاری از افراد در اخذ پذیرش از این دانشگاه ها باز می مانند. در جدول زیر به بررسی رده بندی دانشگاه های این کشور پرداخته ایم.

نام دانشگاه رتبه QS رتبه USN
مالایا 70 266
پوترا مالزی 159 618
کبانگسان مالزی 160 680
سنت مالزی 165 567
تکنولوژی مالزی 217 526
UCSI 442
دانشگاه تکنولوژی پتروناس 482

جدول فوق نشان می دهد که تحصیل در دانشگاه های این کشور می تواند یک فرصت تحصیلی بسیار مناسب از نظر علمی باشد. رتبه علمی دانشگاه های این کشور برتر از دانشگاه های ایران است و با توجه به هزینه های تحصیل در این کشور می توان گفت که مهاجرت تحصیلی به مالزی یک مهاجرت مناسب علمی است که هزینه های چندانی در بر نخواهد داشت. در مقاله معرفی دانشگاه های مالزی شرایط تحصیل در هر یک از دانشگاه های فوق را تشریح کرده ایم.

هزینه تحصیل در دانشگاه های مالزی

هزینه تحصیل در دانشگاه های مالزی

یکی از مسائلی که متقاضیان باید مورد توجه قرار دهند، هزینه های تحصیل است. شهریه دانشگاه های مالزی در هر سال در حدود 4000 $ (دلار آمریکا) است. جالب است بدانید که دانشگاه مالایا به عنوان برترین مرکز آموزشی این کشور شهریه ای در حدود 2500 $ (دلار آمریکا) را از دانشجویان خود دریافت میکند که از میانگین شهریه در مراکز تحصیلی این کشور نیز کمتر است. از سوی دیگر هزینه تحصیل در دانشگاه های خارجی موجود در مالزی نیز بسیار کمتر از شعبه اصلی آن است. برای مثال هزینه دانشگاه موناش 23400 $ (دلار آمریکا) برای یکسال است در حالی که هزینه شعبه مالزی این دانشگاه، 10000 $ (دلار آمریکا) میباشد.

هزینه زندگی در این کشور نیز برای دانشجویان در حدود 3500 تا 4600 $ (دلار آمریکا) ارزیابی می شود که نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی و همچنین آسیایی، هزینه ای ناچیز به شمار می رود. دانشجویان برای تامین هزینه های خود در کشور مالزی می توانند از بورسیه های تحصیلی که روشی رایج در این کشور است استفاده کنند. البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که امکان کار برای دانشجویان خارجی در کشور مالزی وجود ندارد و آن ها تنها در طول تعطیلات دانشگاهی قادر خواهند بود تا سقف حداکثر 20 ساعت در هفته کار کنند.

مالزی یکی از کشور های پیشرفته آسیایی است و رشد اقتصادی این کشور با سرعت فراوانی انجام می گیرد. از همین رو دانشجویان این کشور می توانند امید داشته باشند که پس از پایان دوره تحصیل خود در این کشور، شغل مناسبی برای خود یافته و اقامت کشور مالزی را بدست آورند. در صورت تمایل به تحصیل در کشور مالزی قادر خواهید بود با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *