ویترین

تحصیل در سوریه

تحصیل در سوریه

تحصیل در سوریه یکی از گزینه هایی است که در خاورمیانه می توان از آن برای رسیدن به اهدافی خاص استفاده کرد اما شرایطی خاص دارد. در حال حاضر باید به این نکته اشاره کرد که سوریه از جمله کشورهایی است که به سادگی نمی توان آن را به عنوان مقصد تحصیل معرفی کرد. برای مدت مشخصی، تحصیل در دانشگاه های این کشور محدود شده بود اما امروزه و مجدد می توان تحصیل دانشگاهی در این کشور را تجربه کرد. دانشگاه های پرشماری در سوریه وجود دارد اما مسئله تعداد دانشگاه های در دسترس نیست. مهم ترین مسئله، کیفیتی است که دانشجویان می توانند در مسیر تحصیل و دریافت مدرک خود به دست آورند. فرایند دریافت پذیرش در دانشگاه های سوریه بسیار ساده شده است و این خود یکی از امتیازهایی است که باید به آن توجه ویژه تری داشت.

 • مزایا و معایب تحصیل در سوریه برای دانشجویان خارجی چیست؟
 • بهترین دانشگاه های سوریه کدامند؟
 • آیا سوریه مقصد گران قیمتی برای تحصیل است؟
 • پروسه دریافت پذیرش از دانشگاه های سوریه چگونه طی می شود؟
 • فرایند زندگی پس از دریافت مدرک در سوریه مناسب است؟

در زمان کنونی که سوریه با شرایط استاندارد زندگی فاصله مشخصی دارد، باید به این نکته توجه کرد که انتخاب آن برای دانشجویان نمی تواند مناسب باشد. افرادی که این کشور را برای تحصیل خود انتخاب می کنند، معمولا شرایط خاص تری دارند که از جمله آن ها می توان شهروندی این کشور را اشاره کرد. با توجه به شرایط زندگی در این کشور، شاید بهتر آن باشد که گزینه های دیگری برای تحصیل در خارج از کشور نسبت به آن انتخاب شوند. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با توجه به همین موضوع، توضیحاتی درباره شرایط تحصیل در سوریه را ارائه خواهند کرد.

معرفی چند دانشگاه برتر در سوریه

در سوریه دانشگاه های بسیار زیادی وجود دارد که انتخاب آن ها می تواند به فرد کمک کند که آینده بهتری داشته باشد. البته باید در نظر داشت که این دانشگاه ها نیستند که همه چیز را تعیین می کنند. کیفیت زندگی در طول دوره تحصیل و امکاناتی که به دانشجویان داده می شوند نیز بسیار مهم است. در سوریه کنونی، امکان دریافت کمک هزینه های دولتی برای دانشجویان خارجی وجود ندارد.


اگرچه کیفیت زندگی در سوریه چندان مناسب نیست، با این حال چند دانشگاه نسبتا خوب در این کشور وجود دارد. برخی از مهم ترین آن ها عبارتند از:

 • 3563- Damascus University
 • 5279- Tishreen University
 • 5771- University of Aleppo
 • 6574- Al-Baath University
 • 7399- Arab International University
 • 8990- Al-Sham Private University

معرفی چند دانشگاه برتر در سوریه

باید در نظر داشت که تاریخچه این دانشگاه ها خود در روند امتیازگیری آن ها نیز موثر بوده است و بخشی از این قدرت آموزشی به زمان قبل از وقوع جنگ در این کشور باز می گردد.

هزینه های تحصیل در سوریه

یکی از موضوعات بسیار مهمی که باید در مسیر تحصیل به سوریه به آن توجه داشت، هزینه های زندگی در این کشور برای دانشجویان است. این هزینه ها را می توان به دو بخش عمده تقسیم کرد. در شرایط کنونی هزینه های تحصیل در این کشور برای بسیاری از افراد ممکن است بسیار ارزان قیمت است. با این حال عوامل مختلفی در این رابطه دخیل هستند. در صورتی که فرد در دانشگاه های خصوصی این کشور تحصیل کند، نیاز به تمکن مالی بسیار بالایی خواهد داشت.

شرایط تحصیل در هلند

بالاترین هزینه های تحصیل در سوریه را می توان به شرح زیر دانست:

بالاترین هزینه ها تحصیل در سوریه

در چنین شرایطی که رشته پزشکی در سوریه نمی تواند امتیازهای کافی داشته باشد، هزینه ها در این کشور بسیار بالا است.

بررسی مزایا و معایب تحصیل در سوریه

یکی از مهم ترین چالش های مهمی که باید پیش از ورود به این کشور به عنوان مهاجر در نظر داشت، مزایا و معایب تحصیل در سوریه است. دانشجویان می توانند امتیازهایی را در این کشور به دست آورند اما معایب تحصیل در این کشور می تواند بیشتر باشد. برخی از مهم ترین معایب تحصیل در سوریه عبارتند از:

 • هزینه های بالای تحصیل و زندگی به نسبت کیفیت آموزش
 • در دسترس نبودن همه دانشگاه های این کشور برای تحصیل
 • شرایط سخت پذیرش تحصیلی به زبان انگلیسی در برخی از دانشگاه ها
 • شرایط نامناسب زندگی پس از تحصیل در این کشور
 • محدودیت هایی که با ویزای سوریه ممکن است در پاسپورت فرد ایجاد شود

امتیازهای تحصیل در نیوزلند

در حال حاضر، نباید سوریه به عنوان یکی از کشورهای مناسب برای تحصیل در نظر گرفته شود. شاید در سال های آینده بتوان از این کشور به عنوان مقصد مناسب برای مهاجرت یاد کرد با این حال، امروزه شرایط بسیار نامناسب است. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت گزینه های متعددی را می توانند در این زمینه در اختیار شما قرار دهند.

چند سوال درباره تحصیل در سوریه

چالش های مهمی ممکن است در مسیر تحصیل در سوریه پیش آید که مهم ترین آن ها عبارتند از:

 • شرایط تحصیل در سوریه به طور کلی چگونه است؟ در حال حاضر می توان گفت که تحصیل در سوریه کیفیت کافی را ارائه نمی کند.
 • آیا سوریه کشور ارزان قیمتی برای تحصیل است؟ بله اما در مسیر مقرون به صرفگی، شرایط کاملا متفاوت خواهد بود.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *