مهاجرت تحصیلی شیلی

تحصیل در شیلی

تحصیل در شیلی

تحصیل در شیلی یکی از روش های مهاجرتی و اقامت در این کشور است و هر ساله متقاضیان بسیاری از سراسر دنیا تلاش می کنند پذیرش دانشگاه های شیلی را بدست آورند. این کشور از سیستم آموزشی بسیار قوی، موقعیت جاه طلبی، فرهنگی غنی و مناظر زیبا برخوردار می باشد، به همین دلیل تحصیل در شیلی به بسیاری از متقاضیان توصیه می شود.

جمهوری شیلی کشوری کوچک در سواحل غربی آمریکا لاتین می باشد که مانند نواری به طول 5 هزار کیلومتر در امتداد اقیانوس آرام قرار گرفته است. جمعیت این کشور 18.1 میلیون نفر تخمین زده شده است، مردم این کشور به زبان اسپانیایی به مکالمه می پردازند. در مدارس این کشور یادگیری زبان انگلیسی اجباری می باشد. در ادامه این مقاله که توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به نگارش درآمده است سعی داریم به بررسی شرایط تحصیل در شیلی بپردازیم. اگر تصمیم دارید در دانشگاه های شیلی ادامه تحصیل دهید تا پایان با ما همراه باشید.

شرایط تحصیل در شیلی در 2022

متقاضیانی که می خواهند تحصیل در شیلی را تجربه کنند باید در آزمون ورودی در نظر گرفته شده به نام PSU (Pruebade Selection Universitaria) شرکت نمایند، این آزمون مشابه آزمون SAT در کشور آمریکا می باشد. دانشجویان باید به این نکته توجه داشته باشند که شرایط برگزاری آزمون در هر یک از دانشگاه های شیلی متفاوت می باشد. اگر قصد تحصیل در دانشگاه های دولتیدر 2022 را دارید باید نمره بالایی در آزمون PSU کسب کنید، اما کسب نمره در دانشگاه های خصوصی شیلی به این صورت نمی باشد. برای دریافت پذیرش از دانشگاه مورد نظر لازم است دانشجو مدارک زیر را شخصا یا با کمک متخصصین حوزه مهاجرتی به دانشگاه ارسال نماید.

 • گواهی تمکن مالی
 • مدارک تحصیلی مقطع پیش دانشگاهی و دیپلم و ریز نمرات کسب شده در این مقطع
 • ارائه رزومه تحصیلی
 • مدرک معتبر زبان اسپانیایی
 • انگیزه نامه
 • پاسپورت معتبر

معرفی دانشگاه های معتبر جهت تحصیل در شیلی

برای اخذ پذیرش از دانشگاه های شیلی باید دانشگاه های معتبر در این کشور را بشناسید، دانشگاه های معتبر در شیلی عبارتند از:

دانشگاه شیلی این دانشگاه در سال 1842 میلادی در شهر سانتیاگو پایتخت کشور شیلی تاسیس شد. دانشگاه شیلی جزء دانشگاه های دولتی می باشد. این دانشگاه توانسته رتبه 6 در بین دانشگاه های آمریکای لاتین کسب نماید.
دانشگاه سانتیاگو شیلی یکی دیگر از دانشگاه های قدیمی شیلی دانشگاه سانتیاگو شیلی است. این دانشگاه در سال 1849 تاسیس شد. دانشگاه سانتیاگو دارای 9 دانشکده می باشد.
دانشگاه کاتولیک پونتیفیکال شیلی یکی از قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاه های آمریکا لاتین دانشگاه پونتیفیکال می باشد. این دانشگاه در بین دانشگاه های آمریکای لاتین رتبه 1 را به خود اختصاص داده است.

معرفی دانشگاه های معتبر جهت تحصیل در شیلی

اخذ ویزای تحصیلی کشور شیلی

پس از آنکه دانشجو موفق به دریافت پذیرش از دانشگاه مورد نظر شد، باید اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای تحصیلی انجام دهد. نحوه دریافت ویزای تحصیلی شیلی به این صورت می باشد که دانشجو باید مدارک زیر را تهیه کرده و در زمان تعیین شده برای مصاحبه به سفارتخانه یا کنسولگری کشور شیلی ارائه نماید و درخواست خود را اعلام کند.

 • دریافت فرم مربوطه و تکمیل آن
 • ارائه گواهی اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر
 • گواهی عدم سوء پیشینه تایید شد
 • گواهی تمکن مالی جهت اثبات توانایی فرد در پرداخت هزینه های زندگی و تحصیل
 • ارائه رزرو خوابگاه یا قرار داد اجاره خانه، جهت مشخص شدن محل زندگی فرد
 • پاسپورت معتبر
 • چند قطعه عکس پاسپورتی
 • آخرین مدرک تحصیلی
 • مدرک معتبر زبان

هزینه های تحصیل در شیلی

در طول چند سال اخیر شهریه دانشگاه های شیلی افزایش یافته است، دانشجویانی که در دانشگاه های خصوصی این کشور تحصیل می کنند باید سالانه مبلغ  5500$ (دلار آمریکا) بابت شهریه دانشگاه پرداخت کنند. متقاضیانی که قصد دارند در رشته های فنی و مهندسی، ریاضیات و فناوری تحصیل کنند باید سالانه مبلغ 5900$ (دلار آمریکا) بپردازند. رشته های تحصیلی پزشکی جزء رشته های پر هزینه در کشور شیلی محسوب می شوند، شهریه در نظر گرفته شده برای این رشته تحصیلی سالانه 6300$ (دلار آمریکا) می باشد. دانشجویان باید علاوه بر هزینه های تحصیل، هزینه های زندگی در این کشور را نیز در نظر داشته باشند. هزینه های زندگی دانشجویی در کشور شیلی ماهانه بین 700$ تا 1100$ (دلار آمریکا) می باشد. این هزینه ها با توجه به منطقه و سبک زندگی شما متفاوت می باشد.

در این مقاله سعی داشتیم به بررسی تحصیل در شیلی بپردازیم. اگر قصد تحصیل در آمریکا جنوبی را دارید یکی از گزینه های شما می تواند دانشگاه های برزیل باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص مقاله مهاجرت تحصیلی به برزیل را مطالعه کنید. اگر با مطالعه این مقالات پاسخ سوالات خود را دریافت نکردید می توانید همه روزه با کارشناسان و وکلاء موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *