ویزای تحصیلی فرانسه

تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان

تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان، از جمله موضوعاتی است که به دلایل مختلف از جمله رایگان بودن تحصیلات در فرانسه و همچنین جاذبه های توریستی این کشور همواره مورد نظر افراد بوده است. در مقاله ای که پیش روی تان قرار دارد، موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت که سال هاست در زمینه مهاجرت کاری و تحصیلی به کشور های دیگر فعالیت دارد، در خصوص تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان به ارائه اطلاعاتی پرداخته اند. در ابتدای امر اطلاعاتی در خصوص کشور فرانسه ارائه می شود و در نهایت موضوع اصلی که همان تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان است مورد بحث قرار خواهد گرفت.

درباره کشور فرانسه

نکاتی در مورد کشور فرانسه وجود دارد که متقاضی مهاجرت  پیش از رفتن به این کشور باید مد نظر داشته باشد:

پایتخت فرانسه شهر پاریس است

بیش از نیمی از مردم فرانسه مسیحی هستند و حدود 40 درصد آن ها بی دین هستند

رییس جمهور کشور فرانسه در حال حاضر امانوئل مکرون است

نخست وزیر کشور فرانسه ادوارد فیلیپ است

مساحت کشور فرانسه 640.679 کیلومتر مربع است و چهل و دومین کشور دنیا به لحاظ وسعت می باشد

بیش از 67 میلیون نفر جمعیت دارد

آمار بیکاری فرانسه 9.3 درصد است

فرانسه هم عضو شنگن است هم اتحادیه اروپا و در نتیجه واحد پولی آن یورو است

حال که اطلاعاتی کلی راجع به کشور فرانسه به دست آمد، در ادامه موضوع تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان توضیح داده خواهد شد.

تحصیل در فرانسه

طبق آماری که به دست آمده از نظرسنجی ای که بیش از 14 هزار دانشجو در آن شرکت داشتند، فرانسه دومین مقصد ایده آل برای تحصیل از دید دانشجویان می باشد و تنها کشور کانادا است که با 69 درصد بالاتر از فرانسه و در رده اول قرار گرفته است، سال تحصیلی در فرانسه از اواسط ماه سپتامبر شروع می شود و تا اواخر ماه ژوئن سال بعد ادامه خواهد داشت البته بعضی دانشگاه ها و موسسات آموزشی امکان دارد در طول سال نیز دانشجو ثبت نام کنند.

هر چند به عنوان یک دانشجوی بین الملی تنها در صورتی می توان درخواست پذیرش داد که تمام الزامات تعیین شده توسط دانشگاه را در رزومه خود داشته باشد و علاوه بر این از دو ماه جلوتر از ددلاین ( Deadline ) تعیین شده توسط دانشگاه فرم درخواست پذیرش خود را برای دانشگاه مورد نظر ارسال نماید. ذکر این نکته حائز اهمیت است که دانشگاه های فرانسه بسیار پر متقاضی هستند و در نتیجه هر چه زودتر فرم درخواست پذیرش و رزومه برای آنها ارسال شود، سریع تر به درخواست متقاضی رسیدگی می کنند و نظر نهایی خود را در مورد این که آیا با ثبت نام وی موافقت بکنند یا خیر اتخاذ می نمایند.

تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه

به منظور تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه فرد می بایست تحصیلات دیپلم خود را تمام کرده باشد و در کشور خود کنکور نیز داده باشد و علاوه بر این بر زبان فرانسوی تسلط داشته باشند. توجه کنید که رنکینگ دانشگاه مقصد دانشجو در فرانسه بستگی به رتبه کنکور وی در کشور مبدا دارد.

متقاضیان تحصیل در رشته هایی که به زبان انگلیسی ارائه می شود نیز ملزم به ارائه نمره آیلتس یا تافل مورد نظر دانشگاه خود را دارند منتهی نکته حائز اهمیت این است که تحصیل به زبان فرانسه رایگان است و دانشگاه های خصوصی که رشته هایی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند بابت تحصیل از دانشجویان هزینه دریافت می کنند.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در فرانسه

به منظور اخذ پذیرش از مقطع کارشناسی ارشد می بایست به چند نکته توجه نمود:

تمام نکات مذکور در سایت دانشگاه مورد نظر را داشته باشید که معمولا در موارد مختلف از جمله مدرک زبان و … شرایط سخت گیرانه تری نسبت به مقطع کارشناسی وجود دارد

پذیرش کارشناسی ارشد فرد می بایست مرتبط با رشته کارشناسی وی باشد

سریع ترین و بهترین راه رسیدن به فرانسه

با توجه به سختگیرانه بودن فرآیند دانشگاه های دولتی فرانسه نسبت به اعطای پذیرش به دانشجویان خارجی بهترین، مطمئن ترین و سریع ترین راه رسیدن به تحصیل رایگان در فرانسه، شرکت در دوره های زبان و اخذ پذیرش از کالج های  زبان در فرانسه است که هم ساده تر از دانشگاه های فرانسوی به دانشجویان بین الملی پذیرش می دهند، هم هزینه نسبتا پایینی دارند و با بالا بردن سطح زبان فرانسه افراد، راهشان را به منظور استفاده از تحصیل رایگان فرانسه در مرحله بعد هموار می کنند.

هزینه تحصیل در کالج های زبان در فرانسه

کالج های زبان در فرانسه بین 4700 یورو تا 6 هزار یورو، به طور سالیانه، هزینه در بر خواهند داشت که بسیار کم تر از دوره های زبان در سایر کشورهای حوزه شنگن است، به عنوان مثال تحصیل در اتریش هم رایگان است اما دوره های زبان آلمانی در اتریش سالیانه بین 10 تا 15 هزار یورو می باشد. یک مزیت دیگر تحصیل در دوره های زبان فرانسه، این است که بر خلاف کشور هایی مثل، مجارستان، اتریش، ایتالیا و مالتا، دوره های زبان در کشور فرانسه همراه با ویزای همراه می باشند یعنی همسر و فرزندان فرد نیز می توانند وی را همراهی کنند و به عنوان یک مزیت بزرگ دیگر باید به این نکته اشاره کرد که همراه نیز اجازه کار خواهد داشت.

با این کار، یعنی اقدام از طریق دوره های زبان در فرانسه، فرد لازم نیست هیچگونه مدرک زبانی را از کشور مبدا ارائه دهد زیرا قرار است زبان را در کشور مقصد یعنی فرانسه فراگیرد و این مزیت بزرگی به لحاظ صرفه جویی در زمان است.

هزینه های زندگی در فرانسه

هزینه های زندگی در فرانسه بین 500 تا 700 یورو به طور ماهیانه است هر چند دانشجویان می توانند از یک سری تخفیفات استفاده کنند و این هزینه را به طوری کاهش دهند که ماهیانه تنها 300 تا 400 یورو بابت هزینه های زندگی خود صرف نمایند. در حقیقت دانشجویان می توانند با ارائه درخواستی رایگان برای کمک هزینه تحصیل و زندگی در فرانسه به سازمان CAF ماهیانه 35 درصد از هزینه ای که بابت خوابگاه یا به طور کل محل زندگی خود می بایست بپردازند را صرفه جویی کنند، البته این درخواست باید ویژگی هایی داشته باشد که در خصوص آن می توانید اطلاعات مفیدی را از مشاورین مهاجرتی به دست آورید.

نکته جالب این است که بسیاری از موزه ها و گالری ها برای افراد زیر 26 سال رایگان می باشند و به طور کل کشور فرانسه در زمینه های مختلف تخفیفات زیادی را برای دانشجویان و دانش آموزان قائل می شود. نکته مهم دیگر نیز این است که دانشجویان در فرانسه این اجازه را دارند تا به طور قانونی هفته ای ۲۴ ساعت کار ضمن تحصیل در فرانسه را داشته باشند که فرصت فوق العاده ای است.

در مقاله ای که از نظر گذراندید به ارائه اطلاعاتی در خصوص تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان پرداختیم که امید است اطلاعات سودمندی را در این خصوص به دست آورده باشید، در نهایت در صورتی که در خصوص تحصیل در فرانسه یا سایر کشورها سوالاتی در ذهن دارید، می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید و پرسش ها و ابهاماتتان را با کارشناسان ارشد ما مطرح فرمایید.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + دوازده =