مهاجرت تحصیلی فرانسه

تحصیل در فرانسه

هزینه تحصیل در فرانسه

تحصیل در فرانسه را میتوان یکی از ساده ترین راه های مهاجرت تحصیلی برای ایرانیان خواند که برای تحصیل در این کشور نیازمند اخذ ویزای تحصیلی می باشید.

هزینه تحصیل در فرانسه چقدر است؟ فرانسه به دلیل اینکه جزء نظام سوسیالیستی می باشد نظام تحصیلی رایگان را به متقاضیان ارائه می دهد. البته برای قبولی و اخذ پذیرش در دانشگاه های رایگان باید شرایط لازم را که در ادامه مقاله خدمتتان ارائه می دهیم، احراز نمائید.

در چه مقاطعی می توان برای تحصیل در این کشور اقدام نمود؟ برای اکثر مقاطع تحصیلی از جمله لیسانس، فوق لیسانس و دکترا می توان اقدام نمود و البته تحصیل در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس آسانتر از مقطع دکترا است.

اینفوگرافیک تحصیل در فرانسه

تحصیل در فرانسه به زبان فرانسوی

هر ساله جمعیت قابل توجهی از ایرانیان از طریق تحصیل راهی فرانسه می شوند. دانش آموزان و دانشجویان می توانند در مقطع دبیرستان، دانشگاه یا دوره های آموزش زبان فرانسوی درخواست پذیرش ثبت کرده و در نهایت با دریافت ویزای تحصیلی این کشور، راهی شوند. اگر دانش زبان فرانسوی را متقاضیان نداشته باشند می توانند در دوره های زبان فرانسوی در این کشور شرکت نمایند و بعد از اتمام دوره وارد دانشگاه های فرانسوی زبان شوند.

در جمع 100 موسسه علمی برتر جهان، نام چهار موسسه علمی کشور فرانسه نیز دیده می شود که نشان از سطح بالای آموزش در این کشور دارد. در این کشور، امکان آموزش به زبان فرانسوی و انگلیسی وجود دارد و متقاضیان باید مطابق با برنامه آینده خود تصمیم بگیرند که ادامه تحصیل به کدام زبان برای آن ها بهتر است. بسیاری از دانشگاه های فرانسه از اعتبار بسیار بالایی برخوردار هستند و دانشجویان می توانند پس از یک دوره تحصیلی برای ادامه تحصیل و یا کار به کشورهای مطرح دیگر نیز مهاجرت کنند. تحصیل در این کشور فرصت بسیار مناسبی است که همواره مورد تایید مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بوده است.

شرایط تحصیل در فرانسه

همه افرادی که قصد تحصیل در این کشور را دارند، باید برای فراهم آوردن شرایط خود تلاش کنند. معمولا شرایط اخذ پذیرش از مدارس کشور فرانسه برای افرادی که در این کشور حضور ندارند کمی دشوار است با این وجود بسیاری از مدارس این کشور، فرم های ثبت نام را به صورت آنلاین در اختیار مخاطبین خود قرار داده اند. شرایط برای متقاضیان تحصیل در دانشگاه های این کشور متفاوت است و آن ها می توانند با ارائه مدارکی نظیر کپی پاسپورت، عکس شخصی و مدارک آخرین دوره تحصیلی، پذیرش خود را بدست آورند.

برخی از دانشگاه های این کشور از متقاضیان طلب می کنند که یک انگیزه نامه نگارش کنند و این انگیزه نامه نقش بسیار مهمی در اخذ پذیرش در فرانسه خواهد داشت. متقاضیانی که قصد تحصیل در رشته های انگلیسی زبان را دارند، باید مدرک زبان خود را نیز ارائه دهند اما متقاضیان تحصیل در رشته های فرانسوی زبان می توانند در دوره زبان در فرانسه شرکت کنند تا شرایط تحصیل خود را فراهم آورند. متقاضیان تحصیل در این کشور باید گواهی تمکن مالی خود را به دانشگاه نیز ارائه دهند تا دانشگاه اطمینان حاصل کند که متقاضی می تواند در طول تحصیل، هزینه های زندگی خود را تامین کنند.

شهریه دانشگاه های فرانسه

اشاره کردیم که متقاضیان باید یک گواهی مبنی بر تمکن مالی ارائه دهند. این گواهی اگرچه نسبت به میزان هزینه های فرد در کشور فرانسه کمتر است اما می تواند یک اطمینان خاطر نسبی برای دولت این کشور ایجاد کند. بر اساس آخرین اطلاعات بدست آمده حداقل مبلغی که فرد باید ارائه دهد، 5160 € برای یک سال است. متقاضیانی که به عنوان شهروند یکی از کشورهای اروپایی شناخته می شوند، می توانند با هزینه های بسیار اندک در این کشور به تحصیل بپردازند اما دانشجویان بین المللی باید هزینه های تحصیل خود را پرداخت کنند. هزینه ها برای دانشجویان بین المللی به شرح زیر است:

  • 2770 € (یورو) برای دوره لیسانس در هر سال
  • 3770 € (یورو) برای دروه فوق لیسانس برای هر سال
  • 380 € (یورو) برای دوره دکترا برای هر سال

هزینه هایی که در رابطه با آن توضیحاتی ارائه شد مربوط به دانشگاه های دولتی کشور فرانسه است اما دانشجویانی که دانشگاه های خصوصی در این کشور را برمی گزینند، باید مبلغی در حدود 3000 تا 20000 € (یورو) را بعنوان شهریه هر سال خود پرداخت کنند. دانشجویان بین المللی در کشور فرانسه این فرصت را خواهند داشت تا از بورسیه های این کشور استفاده کنند و هزینه های خود را کاهش دهند. دانشجویان برای زندگی در این کشور بجز در پایتخت، باید انتظار هزینه های ماهیانه 850 € (یورو) تا 1000 € (یورو) را داشته باشند. هزینه زندگی در پاریس در حدود 1250 € (یورو) تا 1400 € (یورو) در ماه برای یک دانشجوی بین المللی خواهد بود.

هزینه تحصیل در دانشگاه های فرانسه

در دانشگاه های فرانسه هزنیه تحصیل متفاوت است و هر دانشگاه شرایط بخصوصی را ارائه نامه پذیرش مشخص نموده است. به صورت کلی هزنیه تحصیل در برخی از دانشگاه های ارزان فرانسه شامل موارد زیر می باشد:

  • University Lille Science et Technologies: میانگین شهریه تحصیل حدود 261 €
  • Université de Lyon: میانگین شهریه تحصیل حدود 500 €
  • Université du Maine: میانگین شهریه 500 € در سال
  • موسسه مهندسی دانشگاه گرنوبل INP: میانگین شهریه 261 € در سال
  • دانشگاه بورگوندی: میانگین شهریه 500 € در سال

تحصیل در فرانسه مقطع کارشناسی

تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان

برای تحصیل بدون ارائه مدرک زبان یک راه شناخته شده وجود دارد و متقاضیان می توانند بدون ارائه مدرک زبان در این کشور اقامت تحصیلی خود را به دست بیاورند. در این صورت این متقاضیان باید در دوره های زبان که در فرانسه برگزار می شود شرکت نمایند و دانش زبان خود را به سطح مورد نیاز برسانند. همچنین اگر شخصی ثابت نمایند که قبلا تحصیلات خود را به زبان انگلیسی انجام داده است، می تواند پذیرش خود را در این دانشگاه های انگلیسی زبان فرانسه بدون ارائه مدرک زبان دریافت نماید.

تحصیل در فرانسه مقطع کارشناسی

تحصیل در مقطع کارشناسی در این کشور یکی از رایج ترین شیوه های مهاجرت تحصیلی در جهان است به گونه ای که فرانسه امروزه پس از کانادا به عنوان دومین مقصد دانشجویان بین المللی در جهان شناخته می شود. رشته های تحصیلی متنوعی در این کشور وجود دارد که دانشجویان بین المللی قادر خواهند بود در این رشته ها نام نویسی کرده و در کلاس های درس حاضر شوند. پر مخاطب ترین رشته های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در این کشور عبارتند از :

پزشکی جغرافیا داروسازی تاریخ هنر زبان شناسی جامعه شناسی
فرهنگ اروپا و مدیترانه فناوری اطلاعات ادبیات فرانسه مدیریت بازرگانی سینما ارتباطات بین المللی
اقتصاد بین المللی هنر خلاقانه ادبیات جهان روانشناسی اقتصاد بین الملل سیاست بین الملل

مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل یکی از ساده ترین روش های مهاجرت تحصیلی در جهان است و سفارت این کشور با سهولت بیشتری نسبت به صدور ویزای تحصیل اقدام می کند. در صورت تمایل به تحصیل در خارج از کشور، می توانید فرانسه را به عنوان یک گزینه جدی بررسی کنید. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با توجه به دامنه اطلاعات خود در این رابطه، می توانند اطلاعات جامعی را در اختیار شما قرار دهند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =