مهاجرت تحصیلی لوکزامبورگ, مهاجرت تحصیلی لیختن اشتاین

مقایسه تحصیل در لوکزامبورگ و لیختن اشتاین

مقایسه تحصیل در لوکزامبورگ و لیختن اشتاین

دو کشور لوکزامبورگ و لیختن اشتاین دارای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی معتبر می باشند به همین دلیل می توانند یکی از انتخاب های متقاضیانی باشند که قصد مهاجرت تحصیلی به کشورهای اروپایی را دارند. کارشناسان موسسه سفیران سروش سعادت با توجه به تقاضای افراد در این نوشتار تصمیم دارند به مقایسه تحصیل در لوکزامبورگ و لیختن اشتاین بپردازند. اگر بر سر دو راهی برای انتخاب دانشگاه های کشور لوکزامبورگ و کشور لیختن اشتاین قرار گرفته اید پیشنهاد می شود این نوشتار را با دقت مطالعه کنید.

مقایسه شرایط تحصیل در لوکزامبورگ و لیختن اشتاین

کشور لوکزامبروگ کشور کوچکی در غرب اروپا و کشور لیختن اشتاین کشور کوچکی در مرکز قاره اروپا است. با وجود دانشگاه های معتبر و عالی در لوکزامبورگ و لیختن اشتاین این کشورها برای مهاجرت تحصیلی مناسب می باشند. در این بخش سعی داریم به مقایسه تحصیل در لوکزامبورگ و لیختن اشتاین بپردازیم.

پارامترکشور لیختن اشتاینکشور لوکزامبورگ
طول مدت تحصیلمقطع کارشناسی: 3 تا 4 سالمقطع کارشناسی: 4 سال
کارشناسی ارشد: 1 تا 2 سالکارشناسی ارشد: 2 سال
دکتری: 3 تا 5 سالدکتری: 3 سال
رشته های پزشکی: بین 5 تا 6 سالرشته های پزشکی: بین 5 تا 6 سال
تعیین زبان غالب تحصیلزبان تحصیل در موسسات آموزش عالی کشور لیختن اشتاین زبان آلمانی و انگلیسی استزبان تحصیل در موسسات آموزش عالی کشور لوکزامبورگ زبان فرانسوی، آلمانی، لوکزامبورگی و انگلیسی است.
اخذ پذیرش از دانشگاهمدارک تحصیل و ریز نمرات+ اسکن پاسپورت و مدارک شناسایی+ گواهی تمکن مالی+ توصیه نامه+ انگیزه نامه+ مدرک زبان (آلمانی (C1) انگلیسی (IELTS/ TOEFL/ C1))مدارک دوره های تحصیل پیشین و ریز نمرات+ مدرک معتبر زبان+ توصیه نامه+ انگیزه نامه+ گواهی تمکن مالی+ اسکن پاسپورت و مدارک شناسایی
بورس تحصیلیامکان اخذ بورسیه تحصیلی وجود داردامکان اخذ بورسیه تحصیلی وجود دارد

مقایسه شرایط تحصیل در لوکزامبورگ و لیختن اشتاین

مقایسه هزینه های تحصیل در لوکزامبورگ و لیختن اشتاین

در رابطه با هزینه های تحصیل در کشور لوکزامبورگ می توان گفت شهریه دانشگاه های این کشور ارزان و کم است. هزینه های تحصیل در این کشور با توجه به نوع دانشگاه، رشته تحصیلی و مقطع تحصیلی محاسبه می شود، میانگین هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی بین 2000€ تا 9000€ (یورو)، مقطه کارشناسی ارشد بین 3000€ تا 11000€ (یورو) و مقطع دکتری بین 10000€ تا 40000€ (یورو) می باشد. دانشجویان باید علاوه بر شهریه دانشگاه هزینه های زندگی در این کشور را نیز در نظر داشته باشند. هزینه های زندگی در این کشور ارزان نیست و بیشتری بخش آن به هزینه های محل اقامت تعلق می گیرد به طوری که فرد باید ماهانه مبلغی بین 1000€ تا 2000€ (یورو) بابت اجاره خانه بپردازد.

با مطالعه مقاله هزینه تحصیل و زندگی در لوکزامبورگ اطلاعات بیشتری در خصوص هزینه های زندگی در این کشور کسب می کنید. هزینه های تحصیل در کشور لیختن اشتاین نیز با توجه به نوع دانشگاه، رشته و مقطع تحصیلی شما متفاوت است. شهریه دانشگاه های خصوصی لیختن اشتاین سالانه 4000€ (یورو) و هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور برای هر ترم 850CHE (فرانک سوئیس) است.

برخلاف کشور لوکزامبورگ هزینه های زندگی در کشور لیختن اشتاین مقرون به صرفه می باشد هزینه های ماهانه زندگی دانشجویی در این کشور 1500CHE (فرانک سوئیس) است. برای بررسی دقیق تر هزینه های زندگی در کشور لیختن اشتاین پیشنهاد می شود به مقاله هزینه زندگی در لیختن اشتاین مراجعه کنید. طبق قوانین وضع شده در کشور لوکزامبورگ و لیختن اشتاین دانشجویان می توانند در طول دوران تحصیلی در مشاغل پاره وقت مشغول به کار شوند و بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل خود را تامین کنند.

دانشگاه های معتبر 2022 لوکزامبورگ و لیختن اشتاین

متقاضیان خارجی و بین المللی برای مهاجرت تحصیلی به گواهی اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر و ویزای تحصیلی کشور مربوطه نیاز دارند. برای اخذ پذیرش از دانشگاه های لوکزامبورگ یا لیختن اشتاین باید در اولین قدم اطلاعات کاملی در رابطه با دانشگاه های این کشور کسب کنید. پس از بررسی دقیق شرایط تحصیل و امکانات تحصیل باید اقدامات لازم را در جهت اخذ پذیرش تحصیلی انجام دهید. اگر با درخواست شما موافقت شد می توانید اقدامات لازم را جهت اخذ ویزای تحصیلی کشور لوکزامبورگ یا کشور لیختن اشتاین انجام دهید. در ادامه به معرفی برخی از دانشگاه های معتبر در کشور لوکزامبورگ و لیختن اشتاین می پردازیم.

معرفی دانشگاه های معتبر لیختن اشتاین 2022معرفی دانشگاه های معتبر لوکزامبورگ 2022
دانشگاه لیختن اشتایندانشگاه لوکزامبورگ
آکادمی بین المللی فلسفه در لیختن اشتاین(European Institute of Public Administration (EIPA
موسسه آموزش عالی خصوصی لیختن اشتایندانشگاه آموزش عالی تجارت لوکزامبورگ
موسسه بین المللی بین المللی بهداشت و ورزش LUNEX

با مطالعه این مقاله اطلاعاتی در خصوص مقایسه تحصیل در لوکزامبورگ و لیختن اشتاین کسب کردید، متقاضیان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با کشورهای نامبرده شده یا سایر کشورهای دنیا همه روزه با کارشناسان و وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشند و یا با دریافت وقت قبلی برای دریافت مشاوره حضوری به موسسه مراجعه کنند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *