مهاجرت تحصیلی لوکزامبورگ

تحصیل در لوکزامبورگ

تحصیل در لوکزامبورگ

تحصیل در لوکزامبورگ برای افرادی که می خواهند به این کشور مهاجرت کنند و سپس اقامت بدست بیاورند از بهترین گزینه ها می باشد. این آمار در سال 2022 به بالاترین میزان خودش در یک دهه اخیر رسید. متقاضیان این امر با یاری متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آن را انتخاب می کنند و با تحصیل در لوکزامبورگ آینده بسیار درخشانی برای خود به ارمغان می آورند.

کشور لوکزامبورگ یک کشور اروپایی می باشد و با اینکه کوچک ترین عضو اتحادیه اروپا به حساب می آید، اما یکی از موسسان این اتحادیه می باشد. لازم به ذکر است که این کشور کم تر از هشتصد هزار نفر جمعیت دارد. در عین حال از کشورهایی می باشد که اکثر مهاجران به دلیل وجود رفاه اجتماعی به لوکزامبورگ مهاجرت میکنند. به دلیل نزدیکی کشور لوکزامبورگ با کشورهای فرانسه و آلمان، ساکنین این کشور علاوه بر زبان لوکزامبورگی، به دو زبان آلمانی و فرانسوی نیز مسلط می باشند. در برخی از دانشگاه های لوکزامبورگ دروس تحصیلی به این دو زبان نیز تدریس می شوند.

شرایط تحصیل در لوکزامبورگ در سال 2022

تحصیل در لوکزامبورگ برای دانشجویان بین المللی همراه با موارد مثبت بسیار زیادی می باشد. زیرا این کشور سه زبان رسمی دارد. به همین دلیل دانشجویان خارجی زیادی در سال 2022 برای تحصیل در لوکزامبورگ اقدام به ورود به دانشگاه های این کشور می کنند. طبق آخرین آمار، بیش از 7000 دانشجو بین المللی برای تحصیل به کشور لوکزامبورگ مهاجرت کرده اند و مشغول به تحصیل در معتبرترین دانشگاه های این کشور می باشند. لازم به ذکر است که سیستم آموزشی کشور لوکزامبورگ سعی بر این دارد که مطالب درسی در دانشگاه های و مراکز تحصیلی به زبان های فرانسوی، آلمانی و لوکزامبورگی ارائه شوند تا دانشجویان با فرهنگ های مختلف آشنا شوند.

شرایط تحصیل در لوکزامبورگ

دوره های تحصیلی در لوکزامبورگ

تحصیل در لوکزامبورگ در سه دوره اصلی انجام می شود:

  • تحصیل در دوره کارشناسی: شهریه تحصیلی این دوره از 9000€ تا 11000€ (یورو) در سال می باشد که متقاضیان باید در نخستین گام تمامی هزینه های دانشگاهی را پرداخت کنند.
  • دوره کارشناسی ارشد: در صورتی که متقاضیان، مدرک لیسانس معتبر داشته باشند می توانند در این دوره مشغول به تحصیل شوند و باید در نظر داشته باشند که این دوره 2 سال طول می کشد. دانشجویان می توانند تقریبا 2.5 ساعت در روز مشغول به کار شوند تا برخی از هزینه های خود را پرداخت کنند.
  • دوره دکترا: دانشجویان این دوره می توانند به مدت 30 ساعت در هفته کار کنند. لازم به ذکر است که تحصیل در این دوره به مدت 3 سال می باشد.

دانشجویان خارجی می توانند در تمامی رشته ها در دانشگاه های لوکزامبورگ به خصوص رشته های مهندسی، انسانی و پزشکی مشغول به تحصیل شوند و مدرک مورد نظر را از دانشگاه های این کشور بدست آورند.

ورود به دانشگاه جهت تحصیل در کشور لوکزامبورگ

برای ورود به دانشگاه های لوکزامبورگ جهت تحصیل در این کشور ثروتمند، متقاضیان باید مدارک خاصی ارائه دهند. این مدارک بستگی به کشور مبدا متقاضیان دارد. دانشجویانی که در کشورهای اروپایی زندگی می کنند، برای تحصیل این کشور باید مدارک زیر را ارائه دهند:

  • کامل کردن فرم اینترنتی برای ورود به دانشگاه مورد نظر
  • داشتن مدرک دیپلم رسمی و تایید شدن این مدرک توسط دولت لوکزامبورگ
  • ارائه مدارک پزشکی

دانشجویان ایرانی برای تحصیل در لوکزامبورگ باید مدارک تحصیلی و مدرک زبانی ارائه دهند که قابل قبول باشد. لازم به ذکر است که دانشگاه مورد نظر باید توسط وزارت علوم و بهداشت ایران تایید شود. در غیر این صورت مدرک تحصیلی کسب شده در ایران معتبر نخواهد بود. دانشجویان در زمان تحصیل باید مقاله ها و پروژه های تحقیقاتی ارائه دهند. این موارد باید توسط اساتید تایید شود تا سطح دانشجویان در دانشگاه های لوکزامبورگ تعیین شود. دانشجویانی که بتوانند بعد از اتمام دوران تحصیلی در کشور لوکزامبورگ شغل مناسب پیدا کنند، می توانند با داشتن درآمد کافی، نوع روادید خود را تغییر دهند و با دریافت مجوز کاری، در کشور لوکزامبورگ مشغول به کار شوند و سپس اقامت این کشور اروپایی را بدست آورند.

تحصیل در لوکزامبورگ یکی از روش های مهاجرت به این کشور می باشد و متقاضیان برای ورود به خاک این کشور می توانند از راه های ذکر شده نیز اقدام کنند. در صورتی که بخواهید به لوکزامبورگ یا هر کشوری در سراسر جهان مهاجرت کنید، کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قادرند به شما روش های مختلفی را پیشنهاد دهند تا با در نظر گرفتن شرایط خود و هزینه های مهاجرت، یکی از روش ها را انتخاب کنید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *