ویزای تحصیلی

تحصیل در لوکزامبورگ

تحصیل در لوکزامبورگ

تحصیل در لوکزامبورگ برای افرادی که می خواهند به این کشور مهاجرت کنند و سپس اقامت بدست بیاورند از بهترین گزینه ها می باشد. این آمار در سال 2024 به بالاترین میزان خودش در یک دهه اخیر رسید. متقاضیان این امر با یاری متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آن را انتخاب می کنند و با تحصیل در لوکزامبورگ آینده بسیار درخشانی برای خود به ارمغان می آورند.

کشور لوکزامبورگ یک کشور اروپایی می باشد و با اینکه کوچک ترین عضو اتحادیه اروپا به حساب می آید، اما یکی از موسسان این اتحادیه می باشد. لازم به ذکر است که این کشور کم تر از هشتصد هزار نفر جمعیت دارد. در عین حال از کشورهایی می باشد که اکثر مهاجران به دلیل وجود رفاه اجتماعی به لوکزامبورگ مهاجرت میکنند. به دلیل نزدیکی کشور لوکزامبورگ با کشورهای فرانسه و آلمان، ساکنین این کشور علاوه بر زبان لوکزامبورگی، به دو زبان آلمانی و فرانسوی نیز مسلط می باشند. در برخی از دانشگاه های لوکزامبورگ دروس تحصیلی به این دو زبان نیز تدریس می شوند.

شرایط اقامت لوکزامبورگ از طریق تحصیل

شرایط تحصیل در این کشور از طریق تحصیل امکان پذیر است اما به صورت موقت، دانشجویان خارجی و بین المللی تنها تا پایان دوره تحصیلی خود می توانند در کشور لوکزامبورگ اقامت داشته باشند اگر فردی قصد داشته باشد پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه در این کشور اقامت داشته باشد باید ویزای دانشجویی خود را به ویزای کار یا ویزای سرمایه گذاری تبدیل کند. همچنین دانشجویانی که با فردی با تابعیت لوکزامبورگ ازدواج کنند می توانند از این طریق اقامت دائم این کشور را کسب کنند. ورود به بازار کسب و کار رایج ترین راه برای اقامت پس از تحصیل در لوکزامبورگ است، در این روش متقاضی باید به دنبال شغلی مرتبط با رشته تحصیلی باشد پس از یافتن کار و اخذ قرار داد کاری فرد می تواند اقدامات لازم را در جهت تغییر ویزای تحصیلی به ویزای کار لوکزامبورگ انجام دهد.


با گذشت 5 سال از ورود به بازار کار کشور لوکزامبورگ، پرداخت مالیات تعیین شده و رعایت قوانین این کشور فرد می تواند اقامت دائم لوکزامبورگ را کسب کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط اقامت پس از تحصیل در کشور لوکزامبورگ می توانید به مطالعه مقاله اقامت پس از تحصیل در لوکزامبورگ بپردازید. لازم به ذکر است که حقوق و دستمزد ماهانه بسته به موقعیت شغلی و میزان تحصیلات متفاوت است، در کشور لوکزامبروگ حقوق ماهیانه بین 2060€  الی 67300€ (یورو) می باشد.

شرایط اخذ پذیرش تحصیلی در لوکزامبورگ 2024

اشخاص متقاضی تحصیل در لوکزامبورگ در 2024 که هدف تحصیل نمودن در مقطع کارشناسی این کشور را دارند، لازم به آگاه شدن از شرایط و هم چنین مدارک مورد نیاز در راستای موفقیت در زمینه اخذ پذیرش در این کشور می باشند. این موارد عبارتند از:

 • اشخاص متقاضی، ملزم به سپری نمودن دوران 12 ساله تحصیلی خود می باشند.
 • اشخاص متقاضی، ملزم به کسب نمودن نمره قبولی می باشند که حداقل این نمره به میزان 75% از کل نمره این اشخاص باشد.
 • حداقل معدل درسی این اشخاص نمره 15 می باشد.
 • گرفتن گواهی و هم چنین فرم تایید شده پایان دوره تحصیلی متوسطه توسط این اشخاص الزامی می باشد.

اطلاعات بیشتر: تحصیل دندانپزشکی در لوکزامبورگ

شرایط تحصیل در لوکزامبورگ در سال 2024

تحصیل در لوکزامبورگ برای دانشجویان بین المللی همراه با موارد مثبت بسیار زیادی می باشد. زیرا این کشور سه زبان رسمی دارد. به همین دلیل دانشجویان خارجی زیادی در سال 2024 برای تحصیل در لوکزامبورگ اقدام به ورود به دانشگاه های این کشور می کنند. طبق آخرین آمار، بیش از 7000 دانشجو بین المللی برای تحصیل به کشور لوکزامبورگ مهاجرت کرده اند و مشغول به تحصیل در معتبرترین دانشگاه های این کشور می باشند. لازم به ذکر است که سیستم آموزشی کشور لوکزامبورگ سعی بر این دارد که مطالب درسی در دانشگاه های و مراکز تحصیلی به زبان های فرانسوی، آلمانی و لوکزامبورگی ارائه شوند تا دانشجویان با فرهنگ های مختلف آشنا شوند.

شرایط تحصیل در لوکزامبورگ

دوره های تحصیلی در لوکزامبورگ

تحصیل در لوکزامبورگ در سه دوره اصلی انجام می شود:

 • تحصیل در دوره کارشناسی: شهریه تحصیلی این دوره از 9000€ تا 11000€ (یورو) در سال می باشد که متقاضیان باید در نخستین گام تمامی هزینه های دانشگاهی را پرداخت کنند.
 • دوره کارشناسی ارشد: در صورتی که متقاضیان، مدرک لیسانس معتبر داشته باشند می توانند در این دوره مشغول به تحصیل شوند و باید در نظر داشته باشند که این دوره 2 سال طول می کشد. دانشجویان می توانند تقریبا 2.5 ساعت در روز مشغول به کار شوند تا برخی از هزینه های خود را پرداخت کنند.
 • دوره دکترا: دانشجویان این دوره می توانند به مدت 30 ساعت در هفته کار کنند. لازم به ذکر است که تحصیل در این دوره به مدت 3 سال می باشد.

دانشجویان خارجی می توانند در تمامی رشته ها در دانشگاه های لوکزامبورگ به خصوص رشته های مهندسی، انسانی و پزشکی مشغول به تحصیل شوند و مدرک مورد نظر را از دانشگاه های این کشور بدست آورند.

مقطع کارشناسی لوکزامبورگ

ورود به این مقطع مورد توجه بسیاری از دانشجویان است به طوری که می توان گفت مقطع کارشناسی یکی از مقاطع تحصیلی پرطرفدار در کشور لوکزامبورگ است. طول مدت تحصیل در این مقطع بین 3 تا 4 سال برآورد شده و دانشجویان می توانند در رشته های فنی و مهندسی و رشته های علوم انسانی به ادامه تحصیل بپردازند. دقت داشته باشید که بیشتر رشته های تحصیلی در این مقطع به زبان لوکزامبورگی ارائه می شود، اگر دانشجویی به این زبان تسلط ندارد می تواند پیش از شروع سال تحصیلی به مدت 1 سال در دوره آموزشی در نظر گرفته شده شرکت کند و پس از تسلط به زبان لوکزامبورگی سال تحصیلی را شروع کند.

دانشجویان جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های لوکزامبورگ در مقطع کارشناسی باید دارای مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی باشند، علاوه بر این فرد باید اسکن از پاسپورت و مدارک شناسایی، گواهی مبنی بر عدم منع ادامه تحصیل، مدر معتبر زبان، گواهی تمکن مالی جهت اثبات توانایی در پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی، کارت پایان خدمت (برای متقاضیان مرد)، تکمیل فرم ارائه شده توسط دانشگاه و ترجمه رسمی تمامی مدارک را به دانشگاه ارسال کند تا درخواست وی بررسی شود.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در لوکزامبورگ

طول مدت تحصیل در مقطع فوق لیسانس 2 سال است، برای ادامه تحصیل در این مقطع نیازی به شرکت در آزمون ورودی نیست. در این مقطع رشته های تحصیلی در طیف گسترده ای به زبان لوکزامبورگی و زبان انگلیسی تدریس می شود، اگر قصد ادامه تحصیل به زبان انگلیسی را دارید باید مدرک معتبر زبان انگلیسی (IELTS 6) ارائه کنید. اگر دانشجویی قصد دارد در کشور لوکزامبورگ اقامت داشته باشد بهتر است برای ادامه تحصیل زبان لوکزامبورگی را انتخاب کند تا بتواند به راحتی در این کشور اقامت داشته باشد و با شهروندان ارتباط برقرار کند. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بین 3000€ تا 11000€ (یورو) متغیر است، طبق قوانین وضع شده در این کشور دانشجویان مقطع فوق لیسانس می توانند در طول هفته به مدت 20 ساعت در مشاغل پاره وقت کار کنند.

نکات تحصیل در لوکزامبورگ به زبانهای مختلف

همان طور که گفته شد 3 زبان رسمی در لوکزامبورگ وجود دارد منتهی زبان اصلی که تقریبا تمامی ساکنین کشور لوکزامبورگ به آن تسلط دارند زبان لوکزامبورگی است. البته مدارس تجارت غالبا به زبان فرانسوی هستند و زبان اول برای آموزش در کشور لوکزامبورگ نیز زبان آلمانی می باشد. البته آموزش عالی در لوکزامبورگ در غالب رشته ها معمولا 2 زبانه تدریس می شود که به صورت ذیل است:

 • فرانسوی-انگلیسی
 • فرانسوی-آلمانی
 • انگلیسی-آلمانی

لازم به ذکر است برای تمامی دوره های آموزشی فرد باید مدارک بین المللی که نشان دهنده تسلط وی به زبانهای آموزشی آن دوره است را اخذ نموده و تقدیم دانشگاه نماید. دانشگاه های لوکزامبورگ دوره های زبان را به کسانی که مدرک زبان ندارند پیشنهاد می دهند منتهی اخذ ویزا برای دوره های زبان تقریبا غیرممکن است.

ورود به دانشگاه جهت تحصیل در کشور لوکزامبورگ

برای ورود به دانشگاه های لوکزامبورگ جهت تحصیل در این کشور ثروتمند، متقاضیان باید مدارک خاصی ارائه دهند. این مدارک بستگی به کشور مبدا متقاضیان دارد. دانشجویانی که در کشورهای اروپایی زندگی می کنند، برای تحصیل این کشور باید مدارک زیر را ارائه دهند:

 • کامل کردن فرم اینترنتی برای ورود به دانشگاه مورد نظر
 • داشتن مدرک دیپلم رسمی و تایید شدن این مدرک توسط دولت لوکزامبورگ
 • ارائه مدارک پزشکی

دانشجویان ایرانی برای تحصیل در لوکزامبورگ باید مدارک تحصیلی و مدرک زبانی ارائه دهند که قابل قبول باشد. لازم به ذکر است که دانشگاه مورد نظر باید توسط وزارت علوم و بهداشت ایران تایید شود. در غیر این صورت مدرک تحصیلی کسب شده در ایران معتبر نخواهد بود. دانشجویان در زمان تحصیل باید مقاله ها و پروژه های تحقیقاتی ارائه دهند. این موارد باید توسط اساتید تایید شود تا سطح دانشجویان در دانشگاه های لوکزامبورگ تعیین شود. دانشجویانی که بتوانند بعد از اتمام دوران تحصیلی در کشور لوکزامبورگ شغل مناسب پیدا کنند، می توانند با داشتن درآمد کافی، نوع روادید خود را تغییر دهند و با دریافت مجوز کاری، در کشور لوکزامبورگ مشغول به کار شوند و سپس اقامت این کشور اروپایی را بدست آورند.

تحصیل در لوکزامبورگ یکی از روش های مهاجرت به این کشور می باشد و متقاضیان برای ورود به خاک این کشور می توانند از راه های ذکر شده نیز اقدام کنند. در صورتی که بخواهید به لوکزامبورگ یا هر کشوری در سراسر جهان مهاجرت کنید، کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قادرند به شما روش های مختلفی را پیشنهاد دهند تا با در نظر گرفتن شرایط خود و هزینه های مهاجرت، یکی از روش ها را انتخاب کنید.

پرسش های کلیدی درباره تحصیل در لوکزامبورگ

باید در نظر داشت که لوکزامبورگ یکی از بهترین کشورهای جهان برای زندگی است. افرادی که می خواهند در این کشور به اقامت برسند، راه های زیادی پیش رو نخواهند داشت. باید در نظر داشت که در شرایط کنونی، تحصیل در لوکزامبورگ می تواند بهترین گزینه برای بسیاری باشد. از بین راه های مهاجرتی به این کشور، مهاجرت کاری بهترین گزینه است. با این حال باید در نظر داشت که پیدا کردن فرصت شغلی در این کشور به هیچ عنوان ساده نیست.

 • آیا تحصیل در لوکزامبورگ می تواند مفید باشد؟ بله به شرط این که فرد بتواند پس از تحصیل، شغل مورد نظر خود در این کشور را پیدا کند، قادر خواهد بود تا در یکی از بهترین کشورهای جهان حضور داشته باشد.
 • روند دریافت پذیرش از دانشگاه های لوکزامبورگ سخت است؟ با توجه به شرایط کنونی، دریافت پذیرش ساده تر از دریافت ویزای تحصیلی این کشور است.
 • آیا در لوکزامبورگ می توان به زبان انگلیسی تحصیل کرد؟ بله بعلاوه می توان به زبان آلمانی نیز دراین کشور تحصیل کرد.
 • آیا تحصیل در لوکزامبورگ پر هزینه است؟ انتخاب کشوری مانند لوکزامبورگ برای تحصیل، نیازمند در اختیار داشتن تمکن مالی بالا است.
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *