مهاجرت تحصیلی لیتوانی

تحصیل در لیتوانی

تحصیل در لیتوانی

در سال 2022 می توان گفت تحصیل در لیتوانی موضوعی است که به جهت هزینه های پایین تحصیل و زندگی نظر متقاضیان ایرانی را جلب می کند. برای آن دسته از عزیزانی که به عنوان یک دانشجوی خارجی قصد تحصیل در این کشور را دارند در این مقاله به بررسی این موضوع می پردازیم. ضمنا مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگوی سوالات شما عزیزان به صورت تلفنی نیز هستند. لیتوانی مرکز ارتباطات شلوغ بین اروپای غربی و شرقی است. این کشور با جمعیتی حدود 2.8 میلیون نفر از سال 2004 به عضویت اتحادیه اروپا پیوسته است. در طول دو دهه گذشته، سیستم آموزشی لیتوانی اصلاحات هیجان انگیزی انجام داده است. در ادامه مقاله تحصیل در لیتوانی با ما همراه باشید.

مهاجرت تحصیلی به لیتوانی 2022

کشور لیتوانی امروزه صدها گزینه آموزشی تحصیلی به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین ­المللی قرار داده است. در لیتوانی بیش از 30 موسسه آموزشی عالی وجود دارد. برنامه های تحصیلی در لیتوانی بر اساس سیستم انتقال اروپایی ارزیابی می شوند. تحصیلات تکمیلی در لیتوانی را بر اساس سه سطح لیسانس، فوق لیسانس و دکترا میتوانید بگذارانید. 14 دانشگاه عمومی، 8 دانشگاه خصوصی در این کشور وجود دارد. برای تحصیل در لیتوانی باید با هزینه تحصیل، مدارک مورد نیاز و غیره آشنا شوید و یک برآورد اولیه داشته باشید. در 2022 آغاز سال تحصیلی در این کشور از ماه سپتامبر است و تا پایان ماه ژوئن ادامه دارد. هر سال آموزشی به دو ترم پاییز و بهار تقسیم می شود.

هزینه تحصیل در لیتوانی

لیتوانی از واحد یورو به عنوان پول رایج استفاده می نماید. برای شهروندان اتحادیه اروپا هزینه تحصیل در لیتوانی معمولا از 1000€ تا 5000€ (یورو) در سال است. در سال برای مقطع لیسانس و فوق لیسانس 2000€ تا 6000€ (یورو) در سال است. در حالی که برنامه های دکترا در محدودهای بالاتر از 7000€ تا 8000€ (یورو) در سال است. دانشجویان خارجی خارج از اتحادیه اروپا ممکن است هزینه های مختلف تحصیلی را پرداخت نمایند. بسته به برنامه دانشگاه و محل دانشگاه این هزینه متفاوت است. همچنین اگر در یک دانشگاه در لیتوانی تحصیل کنید، ممکن است واجد شرایط دریافت کمک هزینه تحصیلی برای تحصیل در دانشگاه باشید. یک مزیت قابل توجه برای کسانی که تحصیل در لیتوانی را انتخاب می کنند، هزینه پایین زندگی است. مسکن دانشجویی می تواند به اندازه 200€ (یورو) در هر ماه هزینه داشته باشد.

بازار کار لیتوانی برای فارغ التحصیلان

لیتوانی دارای یک اقتصاد مدرن با یک ذهنیت جهانی است و بسیاری از شرکت های بین المللی دارای دفاتر در کشورهای دیگر هستند. اما با وجودی که مهارت انگلیسی به طور قابل توجهی بالا است، به ویژه در میان جوانان، زبان لیتوانی ممکن است هنوز بزرگترین مانع برای کارگران خارجی باشد. اگر بعد از فارغ التحصیلی در کشور بمانید، بهترین فرصت برای پذیرش یک دوره زبان لیتوانی در اوایل اقامت است تا بتوانید شانس خود را برای رقابت با متقاضیان شغلی محلی افزایش دهید. در حین تحصیل نیز شما اگر مجوز کار دریافت نمائید و همچنین بتوانید کار نیمه وقت پیدا نمائید می توانید مشغول به کار شوید. در مقطع کارشناسی و مقطع کارشناسی ارشد معمولا 20 ساعت اجازه کار در هفته را دریافت می نمائید. در مقطع دکترا نیز شما 30 ساعت اجازه کار در هفته را دارید.

اخذ ویزا جهت تحصیل در لیتوانی

اخذ ویزا جهت تحصیل در لیتوانی

دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا برای مهاجرت به این کشور و ادامه تحصیل نیازمند اخذ ویزا می باشند. برای اخذ ویزا شما نیاز دارید در مرحله اول نامه پذیرش خود را از یک دانشگاه در لیتوانی دریافت نمائید. مدارک تحصیلی خود را برای اخذ پذیرش به دانشگاه ارسال می نمائید و در صورت مناسب بودن شرایطتان از لحاظ تحصیلی و مالی می توانید نامه پذیرش را دریافت نمائید. بعد آن وارد مرحله اخذ ویزای تحصیلی می شوید. برای اخذ ویزا شما باید مدارک لازم را به سفارت آن کشور در کشور خودتان ارائه دهید مدارک مورد نیاز بسته به مقطع تحصیلی شما و بته به شرایط شما متفاوت است. ولی به صورت کلی شامل موارد زیر می باشد:

  1. مدارک هویتی شامل شناسنامه و کارت ملی
  2. نامه پذیرش از دانشگاه
  3. گذرنامه ای که دارای اعتبار کافی باشد.
  4. مدارک مالی که شامل تمکن مالی شما می باشد که از بانک شما صادر می شود.
  5. گواهی سلامت پزشکی
  6. عدم سوء پیشینه
  7. مدارک زبان که بسته به دانشگاه و مقطع تحصیلی شما متفاوت است.

الزامات زبان برای تحصیل در لیتوانی

مدرک زبان انگلیسی شما برای مقطع لیسانس معمولا باید در سطح آیلتس 5 یا 5.5 باشد. برای فوق لیسانس مدرک زبان شما باید در سطح آیلتس 6 یا 6.5 باشد. برای مقطع دکترا مدرک زبان شما باید حداقل در حد آیلتس 7 باشد. اتباع کشور لیتوانی معمولا چند زبانه هستند. زبان اصلی این کشور لیتوانی می باشد ولی دو سوم جمعیت این کشور به زبان انگلیسی مسلط هستند. دانشگاه های این کشور این امکان را در اختیار شما قرار می دهند که به دوره های زبان در لیتوانی را آموزش ببینید. ولی این امکان را دارید که به زبان انگلیسی در دانشگاه های این کشور تحصیل نمائید.

طول دوره تحصیل در لیتوانی

طول دوره تحصیل در این کشور مانند سایر کشورهای اروپایی است. برای مقطع لیسانس شما معمولا باید 4 سال را برای اخذ مدرک کارشناسی طی نمائید. برای مقطع فوق لیسانس شما معمولا 2 سال را برای اخذ مدرک کارشناسی ارشد طی می نمائید. برای مقطع دکترا نیز معمولا 3 سال را باید به تحصیل در این کشور اختصاص دهید. لازم به ذکر است که برای اخذ پذیرش در مقطع دکترا شما نیازمند این می باشید که استاد راهنما یا سوپروایزر داشته باشید. تیم موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با توجه به سال ها تجربه در زمینه مهاجرت، شما عزیزان را در راستای اخذ ویزای کاری، سرمایه گذاری و تحصیلی در تمام مسیر راهنمائی نموده و گام به گام شما را هدایت نماید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *