مهاجرت تحصیلی مالتا

تحصیل در مالتا

تحصیل در مالتا

امروزه اغلب افراد و متقاضیان در سراسر دنیا خواهان ادامه تحصیل و زندگی در کشورهای پیشرفته و مدرن نظیر ادامه تحصیل در مالتا می باشند. کشورهایی که از نظر علمی اعتبار بالایی در سطح جهانی داشته باشند و البته هزینه های تحصیل و زندگی کمتری نسبت به سایر کشورها داشته باشند. مالتا نیز یکی از این کشورها می باشد که همه ساله افراد بسیاری از سراسر جهان جهت تحصیل در دانشگاه های مالتا به این کشور مهاجرت می نمایند.

 1. شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های مالتا چیست؟
 2. هزینه تحصیل در مالتا چقدر است؟
 3. هزینه زندگی در مالتا چقدر است؟
 4. روش های تامین مخارج تحصیلی در مالتا به چه صورتی است؟
 5. بهترین دانشگاه های مالتا 2023 کدامند؟
 6. انواع بورسیه های مالتا در سال جدید کدامند؟
 7. بدون مدرک زبان هم می توان از مالتا پذیرش تحصیلی گرفت؟
 8. مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی مالتا چیست؟

مالتا کشوری کوچک و زیبا و البته پیشرفته در جنوب اروپا واقع در مدیترانه می باشد که در سالیان اخیر از نظر علمی پیشرفت های چشمگیری داشته است. تحصیل در کشور مالتا از پیشنهاداتی است که اغلب افراد از آن استقبال می کنند و دارای دانشگاه های بسیار معتبری در سطح جهان می باشد که مدارک آن ها دارای اعتبار بین المللی می باشند. به همین دلیل است که مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تلاشند تا مفاهیم کلی در رابطه با این روش مهاجرتی را در اختیار شما قرار دهند.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در مالتا

زبان آموزش رسمی به زبان انگلیسی است، هر چند دانشجویان بین المللی نیز تشویق به یادگیری مالتی می شوند. مالتا دارای دانشگاه های معتبر بسیاری در سطح بین المللی می باشد. دانشگاه های مالتا بالاترین نهاد آموزشی در مالتا می باشد و طیف گسترده ای از انواع رشته های تحصیلی در اختیار دانشجویان قرار می گیرد. تحصیل در کشور مالتا در مقطع لیسانس عموما 4 سال به طول می انجامد که ورود به این مقطع تحصیلی نیازمند داشتن مدرک زبان انگلیسی حداقل آیلتس 6 می باشد.

از این رو متقاضیانی که مدرک زبان ندارند ابتدا می بایست در دوره های یک ساله زبان در کالج های مالتا شرکت نمایند سپس با اخذ مدرک زبان می توانند وارد دانشگاه های مالتا شوند. از این رو پیشنهاد ما به متقاضیان تحصیل در مالتا این است که پیش از رفتن به مالتا مدرک زبان خود را اخذ نمایند تا هم در زمان و هزینه صرفه جویی کرده باشند و هم روند اخذ ویزای تحصیلی مالتا و اخذ پذیرش از دانشگاه های مالتا راحت تر سپری شود. متقاضیان می توانند با مراجعه به موسسه ما و شرکت در دوره های آموزشی زبان موسسه در کوتاه ترین زمان و به صورت تضمینی مدرک زبان خود را اخذ نمایند.

بهترین دانشگاه های مالتا

با اینکه نظام آموزش عالی کشور مالتا همانند دیگر کشورهای اروپایی معروف نیست اما در این کشور دانشگاه های معتبری وجود دارد که از نظر آموزشی از سیستم های آموزش عالی انگلستان و آمریکا تبعیت می کنند. به همین دلیل نیز کیفیت آموزشی در مالتا نیز بالاست. از جمله معروفترین کالج ها و دانشگاه های این کشور می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

دانشگاه رتبه در جهان رتبه در اروپا
دانشگاه مالتا 1001 374
مدرسه فارغ التحصیلی اروپایی 2789 824
کالج هنرها، علوم و فناوری مالتا 8003 1856
دانشگاه آمریکایی مالتا 9739 2307
موسسه مطالعات گردشگری مالتا 10213 2407
دانشگاه میدلسکس مالتا 12074 2669

دوره های زبان انگلیسی در کشور مالتا

افرادی که مایل به تحصیل در دانشگاه های معتبر اروپایی هستند می توانند با گذراندن دوره های زبان خود را برای ورود به مقاطع بالاتر آماده کنند. در کشور مالتا زبان توسط اساتید مجرب انگلیسی زبان (Native) آموزش داده میشود. هزینه دوره ها وابسته به مدت تحصیل میباشد، هزینه دوره هشت ماهه 3000€ (یورو) و دوره یکساله 4000€ (یورو) میباشد. دانشجویان پس از گذراندن این دوره های زبان میتوانند در تمام مقاطع تحصیلی در دانشگاه مالتا یا انگلستان ادامه تحصیل دهند و یا خود اقدام به اخذ پذیرش از سایر دانشگاه های اروپایی نمایند. متاسفانه محدودیت های بسیار زیادی از طرف سفارت کشور مالتا برای صدور ویزای ایرانیان در سال های اخیر اعمال شده است.

تحصیل فوق لیسانس در مالتا

تحصیل فوق لیسانس در مالتا

تحصیل در کشور مالتا در مقطع فوق لیسانس 1 تا 2 سال به طول می انجامد. در این مقطع تحصیلی دانشجویان دروس تخصصی مربوط به رشته خود را سپری میکنند و پس از پایان دوره و اخذ مدرک میتوانند وارد بازار کار شوند و یا جهت دستیابی به جایگاه اجتماعی بالاتر و شغل بهتر به تحصیلات خود در مقطع دکتری ادامه دهند. هزینه تحصیل در مالتا در مقطع فوق لیسانس 4500 € (یورو) در سال میباشد.

تحصیل دکتری در مالتا

تحصیل در مقطع دکتری حداقل 4 و حداکثر 8 سال به توجه به پشتکار و رشته تحصیلی هر دانشجو به طول می انجامد. دانشجویان در این مقطع تحصیلی می بایست یک پایان نامه علمی نیز تحویل دهند و در صورت کسب نمره قبولی در امتحانات پایانی و دفاع موفقیت آمیز از پایان نامه خود نزد هیئت علمی دانشگاه مدرک دکترای خود را اخذ نمایند و میتوانند در هر کجای دنیا با توجه به رشته خود مشغول به کار شوند.

معتبرترین دانشگاه در جزیره مالت دانشگاه مالت است، که نزدیک به 450 سال از تاسیس آن می گذرد و یکی از قدیمی ترین دانشگاه ها مشترک المنافع خارج از انگلستان است. این دانشگاه پیشرفت علمی و مدارک تحصیلی بسیار بالایی دارد و اعضای این دانشگاه دکترای خود را از دانشگاه آکسفورد، کمبریج، ادینبورگ و دیگر دانشگاه های معتبر در سراسر جهان دریافت کرده است.

تحصیل پزشکی در مالتا

یکی از مهمترین رشته های تحصیلی در دانشگاه های مالتا مخصوصا در دانشگاه مالتا و دانشگاه کوئین ماری، رشته پزشکی یا مدیکال می باشد. رشته ای که تحصیل آن در دانشگاه مالتا سابقه طولانی دارد و به دانشجویانی که بتوانند دوره پزشکی را با موفقیت به اتمام برسانند مدرک MBBS داده می شود. برنامه مذکور در دانشگاه های مالتا نیز به زبان انگلیسی در دانشکده پزشکی و جراحی به دانشجویان ارائه می شود. این برنامه در اکثر دانشگاه های مالتا نهایتا حدود 5 سال طول می کشد. لازم به ذکر است که متوسط شهریه سالانه برنامه پزشکی در مالتا بین $5000 الی $8400 (دلار) متغیر است.

از جمله شرایط پذیرش در این رشته تحصیلی در دانشگاه های مالتا نیز می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • ارائه مدرک دیپلم متوسطه با معدل خوب معادل سطح 3 مالتا
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی IELTS و یا TOEFL
 • قبولی در آزمون ورودی (UCAT) و احتمالا انجام مصاحبه

هزینه زندگی دانشجویی در مالتا

هزینه زندگی در کشور مالتا 2023 با توجه به جزیره ای بودن این کشور در هر ماه حدود 1200€ (یورو) می باشد که برخی از هزینه ها به طور تقریبی از قرار زیر می باشد. همان طوری که در جدول زیر هم مشاهده می شود بالاترین هزینه از بین هزینه های زندگی در مالتا مربوط به هزینه اجاره خانه می باشد:

آیتم ها هزینه ها
هزینه وعده غذایی در رستوران ارزان 15€
یک کیلوگرم فیله مرغ 7.69€
1 عدد نان 500 گرمی 1.15€
1 کیلو گوشت گوساله 14.44€
بطری آب 1.5 لیتری 0.89€
بلیط یک طرفه در حمل و نقل محلی 1.5€
شیر یک لیتری 1.02€
یک کیلو برنج 2.34€
یک لیتر بنزین 1.36€
هزینه اجاره آپارتمان تک خواب در حومه شهر 827.51€
هزینه اجاره آپارتمان تک خواب در مرکز شهر 1510.31€

این هزینه ها با توجه به نحوه زندگی هر فرد متغیر می باشد. هزینه تحصیل در کشور مالتا در سال حدود 2500€ (یورو) می باشد که با توجه به رشته و مقطع تحصیلی و البته دانشگاه محل تحصیل متفاوت می باشد. از دیگر هزینه های تحصیلی در کشور مالتا می توان به موارد زیر اشاره نمود:

آیتم ها هزینه ها به یورو سالانه
هزینه پذیرش 1000€
هزینه ثبت نام 100€
هزینه فعالیت 100€
ودیعه مسکن غیرقابل برگشت 500€

در قالب نمودار زیر می توان سطح متوسط هزینه تحصیلی مالتا را با دیگر کشورهای اروپایی مقایسه کرد:

مقایسه سطح متوسط هزینه تحصیلی مالتا را با دیگر کشورهای اروپایی

روش های تامین مخارج تحصیلی در مالتا

واقعیت این است که هزینه تحصیل در مالتا کمی بالاست و همین امر سبب تکاپوی دانشجویان بین المللی می شود. اما جای نگرانی نیست! چرا که همانند دیگر کشورهای اروپایی دانشجویان در کشور مالتا نیز با توسل به روش های مختلفی می توانند از عهده تامین مخارج زندگی اشان برآیند. آنها با استفاده از روش های اخذ بورسیه تحصیلی و نیز انجام کار دانشجویی می توانند به این مهم دست یابند. ابتداء از روش کار دانشجویی در مالتا شروع می کنیم.

کار دانشجویی در مالتا به صورت یک کار پاره وقت بوده و از شرایط آن می توان به موارد زیر اشاره نمود:

روش های تامین مخارج تحصیلی در مالتا

اما روش دیگر جهت تامین هزینه های تحصیلی در کشور مالتا تقاضای بورس تحصیلی در این کشور می باشد. در این رابطه نیز برنامه های بورس تحصیلی مختلفی وجود دارد که تحت حمایت دولت مالتا و موسسات غیر دواتی این کشور می باشد که در ادامه همین مطالب به شرح آنها می پردازیم.

بورسیه تحصیلی در مالتا 2023

در طول دهه گذشته مالتا شاهد تعداد قابل توجه دانشجویان بین المللی بوده از این رو دولت این کشور جهت رفاه حال دانشجویان و البته تشویق دانشجویان به ادامه تحصیل در دانشگاه های بین المللیاین کشور، بورسیه تحصیلی برای دانشجویان در مقاطع مختلف در نظر گرفته است. یکی از شروط اخذ بورسیه تحصیلی مالتا شرایط سنی متقاضیان می باشد به این صورت که متقاضیان سنین 18 تا 19 سال برای مقطع لیسانس و دانشجویان حدود 24 سال برای مقطع فوق لیسانس و متقاضیان با سن حدود 27 سال در مقطع دکتری از شانس بیشتری جهت اخذ بورسیه تحصیلی برخوردارند. از دیگر شرایط اخذ بورسیه تحصیلی مالتا در سال 2023 داشتن سابقه علمی درخشان، داشتن مقالات موفق، رزومه قوی و داشتن مدرک زبان انگلیسی می باشد.

از جمله معروفترین بورسیه های تحصیلی با حمایت مالی دولتی و غیر دولتی در این کشور شامل:

 • برنامه بورسیه های ENDEAVOUR
 • برنامه بورسیه های AUM
 • برنامه بورسیه بخش مالی مالتا
 • بورسیه های مشترک المنافع
 • برنامه بورسیه های STEPS
 • گرانت های پسا دکترا

خوابگاه دانشجویی مالتا

اغلب دانشگاه های مالتا جهت رفاه حال دانشجویان خارجی خوابگاه های دانشجویی با تمامی امکانات و هزینه هایی کم در اختیار دانشجویان قرار می دهد. معمولا در هر یک از خوابگاه ها 2 تا 3 دانشجو اقامت دارند.

خوابگاه های دانشجویی مالتا دارای امکانات زیر می باشد:

 • اینترنت
 • تخت خواب
 • میز مطالعه
 • کمد شخصی
 • آشپزخانه

در ضمن هزینه خوابگاه دانشویی در مالتا حدود 250€ (یورو) در ماه می باشد. در حالی که هزینه متوسط اجاره آپارتمان شخصی در مالتا آنهم در حومه شهر ماهیانه در حدود  827.51€ (یورو) می باشد.

مزایای تحصیل در مالتا

تحصیل در مالتا دارای مزایای بسیاری می باشد که بخشی از آن شامل جدول زیر می شود:

مزایا توضیحات
آموزش به زبان انگلیسی زبان رسمی ساکنین این کشور مالایی می باشد اما زبان انگلیسی نیز بسیار رایج می باشد و دروس در دانشگاه های مالتا به زبان انگلیسی ارائه می شوند به همین دلیل متقاضیان نیازی به یادگیری زبان دیگری ندارند.
هزینه های پایین و مقرون به صرفه تحصیل و زندگی در مالتا از کیفیتی بسیار بالا برخوردار است و هزینه ها نسبت به دیگر کشورهای پیشرفته بسیار پایینتر میباشد.
کیفیت بالای آموزش و پرورش سیستم آموزشی مالتا با کیفیتی بسیار بالا انجام می پذیرد و مدارک دانشگاهی آن دارای اعتباری بین المللی می باشد.
امکان کار در حین تحصیل متقاضیان تحصیل در کشور مالتا جهت تامین بخشی از هزینه های مربوط به تحصیل و زندگی در مالتا (در صورت عدم تحصیل رایگان در اروپا) می توانند علاوه بر تحصیل 20 ساعت در هفته را مشغول به کار شوند.
ارائه بورسیه های تحصیلی متعدد دولت مالتا جهت رفاه حال دانشجویان بین المللی و البته تشویق دانشجویان جهت تحصیل در دانشگاه های این کشور بورسیه های تحصیلی بسیاری را در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی مالتا

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی در مالتا عبارتند از:

 • آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات
 • مدرک زبان
 • گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار
 • کپی و اصل مدارک شناسایی
 • معرفی یک حساب بانکی جهت اثبات پشتوانه مالی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی سلامت
 • تایید مدارک توسط سفارت

مهاجرت تحصیلی برای متقاضیان مهاجرت به مالتا همواره گزینه مطلوبی محسوب می شود و با توجه به مزایای آن مورد توجه قرار می گیرد. برای اخذ اطلاعات بیشتر در خصوص راه های ورود به کشور مالتا و همینطور کشورهای برتر اروپایی پیشنهاد می شود با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نموده و از کارشناسان زبده، مشاوره تخصصی دریافت نمایید.

سوالات پیرامون تحصیل در مالتا

و حالا به بخش سوالات مکرر درباب شرایط تحصیل در کشور مالتا می رسیم:

 • در حال حاضر بهترین دانشگاه مالتا چیست؟ در شرایط فعلی بهترین دانشگاه در این کشور دانشگاه مالتا با رتبه جهانی 1001 و رتبه اروپایی 374 می باشد.
 • شرایط اصلی تحصیل در مالتا چیست؟ ارائه مدرک دیپلم 12 ساله، مدرک زبان انگلیسی حداقل آیلتس 6.0 و نیز قبولی در آزمون ورودی یا مصاحبه از جمله این شرایط می باشد.
 • شهریه دوره های زبان انگلیسی در مالتا چقدر می باشد؟ هزینه دوره هشت ماهه 3000€ (یورو) و دوره یکساله 4000€ (یورو) میباشد.
 • سطح متوسط شهریه تحصیلی در دانشگاه های مالتا چقدر میباشد؟ هزینه تحصیل در کشور مالتا در سال حدود 2500€ (یورو) می باشد.
 • متوسط شهریه تحصیل پزشکی در کشور مالتا چقدر است؟ متوسط شهریه سالانه برنامه پزشکی در مالتا بین 5000 الی USD 8400 (دلار) متغیر است.
 • آیا دانشجویان خارجی از حق کار دانشجویی در مالتا برخوردارند؟ بله، آنها می توانند تا 20 ساعت در هفته را در کارهای پاره وقت مشغول شده و درآمد ساعتی بین 8 الی EUR 12 (یورو) نیز کسب کنند.
 • هزینه خوابگاه دانشجویی در مالتا چقدر می باشد؟ هزینه خوابگاه دانشویی در مالتا حدود 250€ (یورو) در ماه می باشد.
4/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *