مهاجرت تحصیلی مالتا

تحصیل در مالتا

تحصیل در مالتا

امروزه اغلب افراد و متقاضیان در سراسر دنیا خواهان ادامه تحصیل و زندگی در کشورهای پیشرفته و مدرن نظیر ادامه تحصیل در مالتا می باشند. کشورهایی که از نظر علمی اعتبار بالایی در سطح جهانی داشته باشند و البته هزینه های تحصیل و زندگی کمتری نسبت به سایر کشورها داشته باشند. مالتا نیز یکی از این کشورها می باشد که همه ساله افراد بسیاری از سراسر جهان جهت تحصیل در دانشگاه های مالتا به این کشور مهاجرت می نمایند.

 1. شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های مالتا چیست؟
 2. هزینه تحصیل در مالتا چقدر است؟
 3. بدون مدرک زبان هم می توان از مالتا پذیرش تحصیلی گرفت؟
 4. مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی مالتا چیست؟

مالتا کشوری کوچک و زیبا و البته پیشرفته در جنوب اروپا واقع در مدیترانه می باشد که در سالیان اخیر از نظر علمی پیشرفت های چشمگیری داشته است. تحصیل در کشور مالتا از پیشنهاداتی است که اغلب افراد از آن استقبال می کنند و دارای دانشگاه های بسیار معتبری در سطح جهان می باشد که مدارک آن ها دارای اعتبار بین المللی می باشند. به همین دلیل است که مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تلاشند تا مفاهیم کلی در رابطه با این روش مهاجرتی را در اختیار شما قرار دهند.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در مالتا

زبان آموزش رسمی به زبان انگلیسی است، هر چند دانشجویان بین المللی نیز تشویق به یادگیری مالتی می شوند. مالتا دارای دانشگاه های معتبر بسیاری در سطح بین المللی می باشد. دانشگاه های مالتا بالاترین نهاد آموزشی در مالتا می باشد و طیف گسترده ای از انواع رشته های تحصیلی در اختیار دانشجویان قرار می گیرد. تحصیل در کشور مالتا در مقطع لیسانس عموما 4 سال به طول می انجامد که ورود به این مقطع تحصیلی نیازمند داشتن مدرک زبان انگلیسی حداقل آیلتس 6 می باشد.

از این رو متقاضیانی که مدرک زبان ندارند ابتدا می بایست در دوره های یک ساله زبان در کالج های مالتا شرکت نمایند سپس با اخذ مدرک زبان می توانند وارد دانشگاه های مالتا شوند. از این رو پیشنهاد ما به متقاضیان تحصیل در مالتا این است که پیش از رفتن به مالتا مدرک زبان خود را اخذ نمایند تا هم در زمان و هزینه صرفه جویی کرده باشند و هم روند اخذ ویزای تحصیلی مالتا و اخذ پذیرش از دانشگاه های مالتا راحت تر سپری شود. متقاضیان می توانند با مراجعه به موسسه ما و شرکت در دوره های آموزشی زبان موسسه در کوتاه ترین زمان و به صورت تضمینی مدرک زبان خود را اخذ نمایند.

دوره های زبان انگلیسی در کشور مالتا

افرادی که مایل به تحصیل در دانشگاه های معتبر اروپایی هستند می توانند با گذراندن دوره های زبان خود را برای ورود به مقاطع بالاتر آماده کنند. در کشور مالتا زبان توسط اساتید مجرب انگلیسی زبان (Native) آموزش داده میشود. هزینه دوره ها وابسته به مدت تحصیل میباشد، هزینه دوره هشت ماهه 3000€ (یورو) و دوره یکساله 4000€ (یورو) میباشد. دانشجویان پس از گذراندن این دوره های زبان میتوانند در تمام مقاطع تحصیلی در دانشگاه مالتا یا انگلستان ادامه تحصیل دهند و یا خود اقدام به اخذ پذیرش از سایر دانشگاه های اروپایی نمایند. متاسفانه محدودیت های بسیار زیادی از طرف سفارت کشور مالتا برای صدور ویزای ایرانیان در سال های اخیر اعمال شده است.

تحصیل فوق لیسانس در مالتا

تحصیل فوق لیسانس در مالتا

تحصیل در کشور مالتا در مقطع فوق لیسانس 1 تا 2 سال به طول می انجامد. در این مقطع تحصیلی دانشجویان دروس تخصصی مربوط به رشته خود را سپری میکنند و پس از پایان دوره و اخذ مدرک میتوانند وارد بازار کار شوند و یا جهت دستیابی به جایگاه اجتماعی بالاتر و شغل بهتر به تحصیلات خود در مقطع دکتری ادامه دهند. هزینه تحصیل در مالتا در مقطع فوق لیسانس 4500 € (یورو) در سال میباشد.

تحصیل دکتری در مالتا

تحصیل در مقطع دکتری حداقل 4 و حداکثر 8 سال به توجه به پشتکار و رشته تحصیلی هر دانشجو به طول می انجامد. دانشجویان در این مقطع تحصیلی می بایست یک پایان نامه علمی نیز تحویل دهند و در صورت کسب نمره قبولی در امتحانات پایانی و دفاع موفقیت آمیز از پایان نامه خود نزد هیئت علمی دانشگاه مدرک دکترای خود را اخذ نمایند و میتوانند در هر کجای دنیا با توجه به رشته خود مشغول به کار شوند.

معتبرترین دانشگاه در جزیره مالت دانشگاه مالت است، که نزدیک به 450 سال از تاسیس آن می گذرد و یکی از قدیمی ترین دانشگاه ها مشترک المنافع خارج از انگلستان است. این دانشگاه پیشرفت علمی و مدارک تحصیلی بسیار بالایی دارد و اعضای این دانشگاه دکترای خود را از دانشگاه آکسفورد، کمبریج، ادینبورگ و دیگر دانشگاه های معتبر در سراسر جهان دریافت کرده است.

هزینه زندگی دانشجویی در مالتا

هزینه زندگی در کشور مالتا 2021 با توجه به جزیره ای بودن این کشور در هر ماه حدود 1852€ (یورو) می باشد که برخی از هزینه ها به طور تقریبی عبارتند از محل اقامت خصوصی حدود 500€ (یورو)، خوراک حدود 250€ (یورو)، هزینه کتاب و لوازم تحریر حدود 70€ (یورو) و هزینه حمل و نقل 40€ (یورو) می باشد. این هزینه ها با توجه به نحوه زندگی هر فرد متغیر می باشد. هزینه تحصیل در کشور مالتا در سال حدود 4000 تا 6000€ (یورو) می باشد که با توجه به رشته و مقطع تحصیلی و البته دانشگاه محل تحصیل متفاوت می باشد. در نمودار زیر به راحتی می توان به سطح هزینه های پایین زندگی دانشجویی در مالتا نسبت به سایر ملل اروپایی معروف پی برد:

هزینه تقریبی زندگی دانشجویی در کشورهای مختلف اروپایی به یورو

 

بورسیه تحصیلی در مالتا 2021

در طول دهه گذشته مالتا شاهد تعداد قابل توجه دانشجویان بین المللی بوده از این رو دولت این کشور جهت رفاه حال دانشجویان و البته تشویق دانشجویان به ادامه تحصیل در دانشگاه های بین المللیاین کشور، بورسیه تحصیلی برای دانشجویان در مقاطع مختلف در نظر گرفته است. یکی از شروط اخذ بورسیه تحصیلی مالتا شرایط سنی متقاضیان می باشد به این صورت که متقاضیان سنین 18 تا 19 سال برای مقطع لیسانس و دانشجویان حدود 24 سال برای مقطع فوق لیسانس و متقاضیان با سن حدود 27 سال در مقطع دکتری از شانس بیشتری جهت اخذ بورسیه تحصیلی برخوردارند. از دیگر شرایط اخذ بورسیه تحصیلی مالتا در سال 2021 داشتن سابقه علمی درخشان، داشتن مقالات موفق، رزومه قوی و داشتن مدرک زبان انگلیسی می باشد.

خوابگاه دانشجویی مالتا

اغلب دانشگاه های مالتا جهت رفاه حال دانشجویان خارجی خوابگاه های دانشجویی با تمامی امکانات و هزینه هایی کم در اختیار دانشجویان قرار می دهد. معمولا در هر یک از خوابگاه ها 2 تا 3 دانشجو اقامت دارند.

خوابگاه های دانشجویی مالتا دارای امکانات زیر می باشد:

 • اینترنت
 • تخت خواب
 • میز مطالعه
 • کمد شخصی
 • آشپزخانه و …

هزینه خوابگاه دانشویی در مالتا حدود 250€ (یورو) در ماه می باشد.

مزایای تحصیل در مالتا

تحصیل در مالتا دارای مزایای بسیاری می باشد که بخشی از آن شامل جدول زیر می شود:

مزایا توضیحات
آموزش به زبان انگلیسی زبان رسمی ساکنین این کشور مالایی می باشد اما زبان انگلیسی نیز بسیار رایج می باشد و دروس در دانشگاه های مالتا به زبان انگلیسی ارائه می شوند به همین دلیل متقاضیان نیازی به یادگیری زبان دیگری ندارند.
هزینه های پایین و مقرون به صرفه تحصیل و زندگی در مالتا از کیفیتی بسیار بالا برخوردار است و هزینه ها نسبت به دیگر کشورهای پیشرفته بسیار پایینتر میباشد.
کیفیت بالای آموزش و پرورش سیستم آموزشی مالتا با کیفیتی بسیار بالا انجام می پذیرد و مدارک دانشگاهی آن دارای اعتباری بین المللی می باشد.
امکان کار در حین تحصیل متقاضیان تحصیل در کشور مالتا جهت تامین بخشی از هزینه های مربوط به تحصیل و زندگی در مالتا (در صورت عدم تحصیل رایگان در اروپا) می توانند علاوه بر تحصیل 20 ساعت در هفته را مشغول به کار شوند.
ارائه بورسیه های تحصیلی متعدد دولت مالتا جهت رفاه حال دانشجویان بین المللی و البته تشویق دانشجویان جهت تحصیل در دانشگاه های این کشور بورسیه های تحصیلی بسیاری را در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی مالتا

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی در مالتا عبارتند از:

 • آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات
 • مدرک زبان
 • گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار
 • کپی و اصل مدارک شناسایی
 • معرفی یک حساب بانکی جهت اثبات پشتوانه مالی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی سلامت
 • تایید مدارک توسط سفارت

مهاجرت تحصیلی برای متقاضیان مهاجرت به مالتا همواره گزینه مطلوبی محسوب می شود و با توجه به مزایای آن مورد توجه قرار می گیرد. برای اخذ اطلاعات بیشتر در خصوص راه های ورود به کشور مالتا و همینطور کشورهای برتر اروپایی پیشنهاد می شود با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نموده و از کارشناسان زبده، مشاوره تخصصی دریافت نمایید.

3/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *