مهاجرت تحصیلی مجارستان

تحصیل در مجارستان

تحصیل در مجارستان
تحصیل در مجارستان
میانگین امتیاز 5 تعداد 50

تحصیل در مجارستان که کشوری در قلب اروپا است امروزه مورد توجه بسیاری از افراد به خصوص متقاضیان تحصیل پزشکی قرار گرفته است. از این رو تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله به ارائه توضیحاتی در این خصوص می پردازند. در ابتدای امر توضیحاتی راجع به کشور مجارستان خدمتتان ارائه می دهیم تا آشنایی مقدماتی را با این کشور پیدا کنید و در نهایت به موضوع اصلی که همان تحصیل در مجارستان است پرداخته خواهد شد.

شانس موفقیت در رشته پزشکی در مجارستان چقدر است؟

شرایط تحصیل در مجارستان رشته ی پزشکی چیست؟

هزینه تحصیل در مجارستان چقدر است و بهترین کالج مجارستان کدام است؟

دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت ایران در مجارستان کدام است؟

در این مقاله به سوالات بالا میپردازیم . هر یک را شفاف توضیح میدهیم و آنالیز دقیق به شما ارائه میکنیم.

تحصیل در مجارستان 

اخذ اقامت دائم مجارستان به دلایل مختلف بسیار پر طرفدار است.

هزینه تحصیل در مجارستان سالیانه بین 5000 تا 7000 € است و در ردیف کشورهای کم هزینه و ارزان قیمت حوزه شنگن قرار می گیرد. هزینه زندگی در مجارستان بسیار کم است و مجموع هزینه های ماهیانه زندگی شما بین 500 تا 600 € خواهد بود؛ در حالی که زندگی در کشور همسایه آن یعنی اتریش علی رغم داشتن تحصیل نسبتا رایگان، بسیار پر هزینه است و تقریبا دو برابر مجارستان می باشد. فاصله بوداپست، پایتخت مجارستان تا وین (پایتخت اتریش) با قطار تنها 2 ساعت است یعنی امکان پیدا کردن کار در این شهر نیز برای دانشجوی مشغول به تحصیل در مجارستان وجود دارد.

مجارستان پل خوبی برای رسیدن به صنعتی ترین کشور دنیا یعنی آلمان است؛

در واقع با توجه به رایگان بودن تحصیل در آلمان، متقاضی تحصیل در این کشور از ایران آن قدر زیاد شده که وقت تحصیلی در سفارت آلمان بسیار طولانی مدت شده و عملا بیش از 2 سال به طول می انجامد؛ اما مجارستان راهی کم هزینه برای کوتاه کردن این زمان است. در واقع متقاضیان تحصیل در آلمان به جای این که بیش از 2 سال فقط در صف سفارت باشند، یک پذیرش دوره زبان از یکی از کالج های کشور مجارستان می گیرند. طبق قوانین حقوق بین الملل به دلیل داشتن اقامت بالای 6 ماه در مجارستان، فرد می تواند به سفارت کشورهای ثالث از جمله آلمان در مجارستان رفته و وقت سفارت آلمان در مجارستان کمتر از یک ماه صادر می شود.

کاردانشجویی در مجارستان ممکن است و آن هم 20 ساعت در هفته.

شرایط مجارستان و تحصیل

نکاتی در مورد کشور مجارستان وجود دارد که به عنوان کسی که قرار است این کشور را مقصد خود قرار دهد می بایست از آنها اطلاع داشته باشید:

 • پایتخت مجارستان شهر بوداپست است.
 • مجاری زبان اول و رسمی و فورینت واحد پول آنهاست.
 • بهترین سیستم حمل و نقل عمومی متعلق به این کشور است.
 • مجارستان از سال 2007 عضوی از شنگن شده است.
 • مجارستان همسایه کشورهای مهمی از جمله اتریش است.
 • مجارستان در کنار فرانسه و مالتا یکی از سه کشور حوزه شنگن است که هنوز با پذیرش زبان به ایرانیان ویزا می دهد.
 • هزینه دانشگاه و زندگی در این کشور بسیار پایین تر از سایر کشورهای حوزه شنگن است.

کالج زبان در مجارستان

بسیاری از افراد ترجیح می دهند مدرک زبان خود را در یک کشور خارجی بگیرند تا در زمانشان نیز صرفه جویی شود منتهی در حال حاضر اکثریت کشورها با پذیرش زبان به فرد ویزا نمی دهند. خوشبختانه مجارستان در کنار دو کشور فرانسه و مالتا، تنها کشورهایی در حوزه شنگن هستند که با پذیرش زبان نیز به افراد ویزا می دهند. در حقیقت مجارستان از آن جایی که هنوز عضو کنوانسیون پناهندگی نشده است نگرانی ای از این بابت ندارد و در حال حاضر نسبت به ویزا دادن به ایرانیان خیلی سخت گیری اعمال نمی کند.

کالج زبان در مجارستان سالیانه بین 5000 تا 6000 € هزینه در بر خواهد داشت که یک سوم زبان خواندن در کشور همسایه اش یعنی اتریش می باشد و به این دلیل که بسیاری از افراد نمی خواهند از ابتدا نمره آیلتس ارائه دهند، خوشبختانه تحصیل در مجارستان بدون مدرک زبان امکان پذیر است و افراد این فرصت را دارند تا در محیط به یادگیری زبان بپردازند.

هزینه زندگی در مجارستان بستگی به منطقه ی زندگی دارد. غرب و شرق  بوداپست متفاوت است.

زندگی در منطقه ی غرب بوداپست ماهیانه 800 یورو و شرق بوداپست 600 € میباشد.

اجازه کار دانشجویان در مجارستان

آیا در مجارستان اجازه کار حین تحصیل را خواهید داشت یا خیر؟

خوشبختانه پاسخ مثبت است و دانشجویان حق دارند در کنار تحصیل 20 ساعت را به طور هفتگی به کار اختصاص داده و مبلغی در حدود 160 تا 200 € در هفته حقوق کسب کنند. در اکثر موارد این حقوق می تواند قسمت عمده هزینه های تحصیل و زندگی دانشجو را پوشش دهد، البته دانشجویان در مقطع دکترا می توانند حتی 30 ساعت در هفته نیز کار کنند که عملا می تواند تمام هزینه های زندگی فرد را تامین کند.

برای کسب اطلاعات دقیق تر در این خصوص می توانید به لینک هزینه تحصیل و زندگی در مجارستان در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه بفرمایید. با توجه به ارزان قیمت بودن تحصیل و زندگی در مجارستان، بسیاری از افراد که علاقه مند به تحصیل در رشته های پزشکی، دندان پزشکی و … هستند اما در ایران موفق به قبولی نشده اند، مجارستان را انتخاب می کنند، در ادامه به ارائه توضیحاتی در این خصوص نیز می پردازیم.

تحصیل پزشکی در مجارستان

رشته پزشکی در مجارستان و رشته های مشابه، به زبان های مختلف از جمله انگلیسی تدریس می شوند و از آن جایی که درگیر زبان سوم شدن خصوصا زبان های دشواری چون آلمانی و … برای اکثر افراد مطلوب نیست، اکثرا ترجیح می دهند یا سراغ کشورهای انگلیسی زبان مثل انگلستان، کانادا و … روند و یا در صورتی که توانایی پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور ها را ندارند، مجارستان را انتخاب کنند.

تحصیل پزشکی در مجارستان همانند همه کشورها مستلزم طی کردن یک دوره یک ساله پیش پزشکی و شرکت در این دوره ها و در نهایت قبولی در آزمون ورودی است. خوشبختانه هیچ مدرک زبانی برای اخذ پذیرش در این دوره ها اجباری نیست و طی یک سال تحصیلی دروس مختلف در کنار زبان انگلیسی به افراد آموزش داده می شود. در نهایت پس از طی این دوره یک ساله، فرد مجوز شرکت در آزمون را پیدا می کند و اگر موفق به قبولی شود به دانشگاه راه پیدا می کند. توضیحات مربوط به این مبحث یعنی تحصیل پزشکی در مجارستان و پیش پزشکی در مجارستان بسیار مفصل است و برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به آن می توانید بر روی لینک های مربوطه کلیک نمایید.

تحصیل در مجارستان

مقایسه پزشکی مجارستان و روسیه

تفاوت هایی بین تحصیل پزشکی در مجارستان و روسیه وجود دارد.

در ادامه به بعضی از نکات راجع به مقایسه پزشکی مجارستان و روسیه می پردازیم.

اگر بخواهید مدرکی که از دانشگاه روسیه اخذ می کنید مورد تایید وزارت علوم ایران باشد:

ناچارید تحصیلات خود را به زبان روسی تکمیل نمایید در حالی که تحصیل حتی در رشته های پزشکی، دندان پزشکی و … می تواند به زبان انگلیسی باشد. روسیه بر خلاف مجارستان عضو شنگن نیست و داشتن اقامت روسیه هیچ مزیت مثبتی برای فرد به حساب نمی آید اما مجارستان از سال 2007 عضو شنگن شده است.

دانشگاه های مجارستان به طور کلی رنکینگ بهتری نسبت به دانشگاه های روسیه برخوردار هستند

دانشگاه ها در مجارستان

دانشگاه های مجارستان رنکینگ بالا و شرایط تحصیلی خوبی دارند به عنوان مثال تنها دانشگاه 6 زبانه در کشور مجارستان، دانشگاه فنی مجارستان می باشد. این دانشگاه رشته های فنی و مهندسی را علاوه بر زبان آلمانی و مجاری که زبان های رایج مجارستان است به زبان های انگلیسی، فرانسه، ایتالیایی و روسی نیز ارائه می کند تا دانشجویان قدرت انتخاب بیشتری در زبان و دروس ترم داشته باشند.

اساتید دانشگاه فنی بوداپست تاکنون موفق به کسب 9 جایزه نوبل شده اند.

این خود به تنهایی این دانشگاه را در بین دانشگاه های برتر جهان قرار می دهد.

انتخاب کشور مقصد برای تحصیل و کار انتخاب بسیار مهم و تعیین کننده ای است،

از این رو پیشنهاد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به شما عزیزان این است،

که چه در خصوص تحصیل در مجارستان، چه تحصیل و کار در سایر کشورهای دنیا، به منظور بررسی شرایطتتان با بخش مشاوره ما تماس حاصل فرمایید و بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

21 دیدگاه برای “تحصیل در مجارستان

 1. پارسا گفت:

  بعد از تحصیل در مجارستان میشه اقامت پس از تحصیل گرفت؟

  1. حدیثه گفت:

   با سلام خواستم بپرسم منمه پدرم در مجارستان اقامت داره و مغازه داره آیا من میتونم ویزای دانشجویی بگیرم و اونجا درس بخونم؟اگه بله شرایطش چیه؟

 2. سام گفت:

  تحصیل در مجارستان بهترین گزینه برای ورود به اروپا است.

 3. محمد مهدویان گفت:

  مرسی از اطلاعات جامع و کامل …واقعا مفید بود

 4. ترانه گفت:

  سلام آیا تحصیل پزشکی به زبان مجارستانی هست؟

 5. رضاپور گفت:

  با تشکر از مقاله بسیار مفیدتون. بعد از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه می توان در این کشور اقامت داشت؟ و از چه طریقی می توان راح تر اقامت این کشور را دریافت کرد؟

 6. h!va گفت:

  با سلام و عرض ادب
  ایا من با 35 سال سن میتونم برای تحصیل در مجارستان اقدام کنم؟

 7. صبا صابری گفت:

  ممنون از مطالب خوبتون

 8. ارسلان ركني گفت:

  امكان اخذ بورس تحصيلي به چه صورت هست؟؟

 9. صبا گفت:

  خیلی مقاله جامعی بود و استفاده لازم را کردم ممنونم

 10. علی رام رادین فر گفت:

  بابت مطلب جابتون در مورد تحصیل در مجارستان تشکر می کنم اگه امکتنش هست در مورد مهاجرت به مجارستان از طریق کالج زبان هم مطلب بذارید

 11. علی رام رادین فر گفت:

  بابت مطلب جالبتون در مورد تحصیل در مجارستان تشکر می کنم اگه امکاتش هست در موردمهاجرت به مجارستان از طریق کالج زبان هم مطلب بذارید

 12. داود گفت:

  آیا تحصیل در مجارستان تضمین کننده ورود به اتحادیه اروپا است؟

 13. هستی گفت:

  لطفا در مورد صنعت توریسم هم مطلب بگذارید. متشکرم

 14. امیرحسین گفت:

  با تشکر از مقاله خیلی خوبتون

 15. Deniz گفت:

  سلام آیا تحصیل به زبان مجاری اجباری توی دانشگاه ها و کالج های مجارستانی؟

 16. Reza گفت:

  مرسی از مقاله های بروزتون

 17. علی شفیعی گفت:

  ممنون میشم راجب شرایط اقتصادی مجارستان بهم اطلاعاتی بدید

 18. Sana گفت:

  برای تحصیل در مجارستان داشتن مدرک زبان مورد نیاز هست؟

 19. رضا جان محمدی گفت:

  بابت مطلب جالبتون در مورد تحصیل در مجارستان تشکر می کنم اگه اگه امکانش هست در مورد سرمایه گذاری از طریق اوراق قرضه مجارستان هم مطلب بذارید

 20. سیامک گفت:

  بنظرتون مدرک دانشگاه مجارستان مورد. قبول وزارت علوم ایران یا که خیر؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − ده =