مهاجرت تحصیلی مجارستان

تحصیل در مجارستان

تحصیل در مجارستان

موضوعی که به بررسی آن میپردازیم تحصیل در مجارستان است که یکی از بیشترین درخواست ها را در میان کشورهای اروپایی برای تحصیل دارد. از این رو تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله به ارائه توضیحاتی در این خصوص می پردازند. در ابتدا اشاره ای به این شده است که تحصیل یکی از نوین ترین راه های مهاجرت به مجارستان است و می تواند برای افرادی که واقعا شرایط اولیه را دارا باشند، پیشنهاد گردد. با خواندن این نوشتار نسبت به نحوه اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی و همچنین هزینه ها و نحوه اخذ اقامت اطلاعاتی ارائه می گردد. در این مقاله سعی شده تا به سوالات ذیل در مورد کشور مجارستان پاسخ داده شود:

 • شانس موفقیت در رشته پزشکی در مجارستان چقدر است؟
 • هزینه تحصیل در این کشور چقدر بوده و بهترین کالج مجارستان کدام است؟
 • دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت ایران در مجارستان کدام است؟
 • تحصیل پزشکی در مجارستان با کشور روسیه چه تفاوت هایی دارد؟

اینفوگرافیک تحصیل در مجارستان

مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل در سال 2022

اخذ اقامت دائم مجارستان به دلایل مختلف بسیار پر طرفدار است و البته اقامت دائم در این کشور به طرق مختلفی قابل اخذ می باشد. یکی از مسیرهای ورود به کشور مجارستان برای اخذ اقامت، تحصیل در این کشور است. هزینه تحصیل در مجارستان در سال 2022 برای دانشجویان ایرانی در اکثر رشته ها سالیانه بین 4000€ تا 8000€ (یورو) است و در ردیف کشورهای کم هزینه و ارزان قیمت حوزه شنگن قرار می گیرد. در تصویر زیر می توانید به طور شماتیک با انواع دوره های تحصیلی و ریز شهریه های سالیانه آنها در مجارستان آشنا شوید:

انواع دوره های تحصیلی و ریز شهریه های سالیانه در مجارستان

هزینه زندگی در مجارستان بسیار کم است و مجموع هزینه های ماهیانه زندگی فرد بین 600€ تا 700€ (یورو) خواهد بود؛ در حالی که زندگی در کشور همسایه آن یعنی اتریش علی رغم داشتن تحصیل نسبتا رایگان، بسیار پر هزینه است و تقریبا دو برابر مجارستان می باشد. فاصله بوداپست، پایتخت مجارستان تا وین (پایتخت اتریش) با قطار تنها 2 ساعت است یعنی امکان پیدا کردن کار در این شهر نیز برای دانشجوی مشغول به درس وجود دارد.

مقایسه تحصیل در آلمان با مجارستان

مجارستان پل خوبی برای رسیدن به صنعتی ترین کشور اروپا یعنی آلمان است، در واقع با توجه به رایگان بودن تحصیل در آلمان، متقاضی تحصیل در این کشور از ایران آن قدر زیاد شده که وقت تحصیلی در سفارت آلمان بسیار طولانی مدت شده و عملا بیش از 2 سال به طول می انجامد؛ اما مجارستان راهی کم هزینه برای کوتاه کردن این زمان است. در واقع متقاضیان تحصیل در آلمان به جای این که بیش از 2 سال فقط در صف سفارت باشند، یک پذیرش دوره زبان از یکی از کالج های کشور مجارستان می گیرند. طبق قوانین حقوق بین الملل به دلیل داشتن اقامت بالای 6 ماه در مجارستان، فرد می تواند به سفارت کشورهای ثالث از جمله آلمان در مجارستان رفته و وقت سفارت آلمان در مجارستان کمتر از یک ماه صادر می شود.

شرایط زندگی در مجارستان

البته که هر دانشجویی شاید معیارهای شخصی جهت انتخاب کشور خود داشته باشد. در این سال ها دانشجویان ایرانی زیادی به مجارستان مهاجرت نموده اند که اکثر آنها برای تحصیل در گروه پزشکی به این کشور آمده اند، نکات مورد توجه برای افرادی که جهت تحصیل در مجارستان اقدام می نمایند، عبارتند از:

 • پایتخت مجارستان شهر بوداپست است.
 • مجاری زبان اول و رسمی و فورینت واحد پول آنهاست.
 • بهترین سیستم حمل و نقل عمومی متعلق به این کشور است.
 • این کشور از سال 2007 عضوی از شنگن شده است.
 • مجارستان همسایه کشورهای مهمی از جمله اتریش است.
 • مجارستان در کنار فرانسه و مالتا یکی از سه کشور شنگن است که با پذیرش زبان به ایرانیان ویزا می دهد.
 • هزینه دانشگاه و زندگی در این کشور بسیار پایین تر از سایر کشورهای حوزه شنگن است.
 • تحصیل در اکثر رشته ها و از جمله رشته های گروه پزشکی به زبان انگلیسی است.

وبینار تخصصی مهاجرت بدون مدرک زبان

 

شرایط اخذ پذیرش جهت تحصیل در مجارستان

از شرایط تحصیل در مجارستان، آشنایی با روند اخذ پذیرش از دانشگاه های مجارستان و نیز آشنایی با مدارک و الزامات لازم برای ثبت نام در دانشگاه های مجارستان می باشد. از مهمترین شرایط تحصیل در مجارستان می توان به شرکت در آزمون ورودی یا Entrance Exam و ارائه مدرک مهارت زبان اشاره نمود. در حقیقت، شرط پذیرش در دانشگاه های مجارستان شرکت در آزمون مذکور است. داشتن مدرک زبان و تسلط بر زبان نیز به دلیل تحصیل به زبان انگلیسی در مجارستان جزو شرایط تحصیل در مجارستان محسوب می شود. حداقل نمره آزمون زبان برای اخذ پذیرش از دانشگاه های مجارستان شامل آزمون IELTS معادل 6.0 – 5.0 و نمره آزمون TOEFL معادل 80-60 می باشد. اما مدارک مورد نیاز جهت پذیرش مجارستان عبارتند از:

 • فرم درخواست پذیرش دانشگاهی
 • مدرک دیپلم متوسطه و ریزنمرات مربوطه
 • انگیزه نامه یا SOP به زبان انگلیسی
 • رزومه یا CV به زبان انگلیسی

تحصیل در کشور مجارستان بدون مدرک زبان

با شرایط روز که خیلی درگیری های ذهنی برای افراد و مشغله کاری و زندگی فرصت زبان آموزی را در این کشور از فرد می گیرد. این دغدغه می تواند شخص را برای همیشه از مهاجرت منصرف نماید، چرا که هم اکنون داشتن یک مدرک زبان از ابزار مورد نیاز ابتدایی مهاجرت است و خیلی از کشورها این مدرک را از متقاضی می خواهند. معدود کشورهایی هستند که فرصت اخذ ویزا و یادگیری زبان را به دانشجویان ایرانی می دهند. البته در اکثر کشورهای دنیا برنامه و دوره های زبان وجود دارد و می توان برای آنها اقدام به پذیرش نمود. اما نکته اصلی موضوع اخذ ویزای تحصیلی است که در اکثر کشورها این امر ممکن نمی شود.

تحصل در مجارستان بدون مدرک زبان

خوشبختانه کشور مجارستان همچنان از کشورهایی است که برای دوره زبان صدور ویزا دارد. در این سالها افراد زیادی برای یادگیری زبان انگلیسی یا آلمانی به این کشور مهاجرت نموده اند. فرد می تواند بعد از تحصیل فرصت ماندن در اروپا را با استفاده از سایر طرق مهاجرتی و تبدیل ویزا بدست آورد. اخذ پذیرش در دوره های زبان در هر سال برای حداقل 2 بار وجود دارد و شروع ترم ها در ماه های شهریور و بهمن ماه می باشد که بایستی حداقل از 6 ماه قبل برای آن برنامه ریزی نمود. برای اطلاع از ویزای تحصیلی مجارستان مقاله مورد نظر را مطالعه نمایید.

کالج زبان در مجارستان

بسیاری از افراد ترجیح می دهند مدرک زبان خود را در یک کشور خارجی بگیرند تا در زمانشان نیز صرفه جویی شود منتهی در حال حاضر اکثریت کشورها با پذیرش زبان به فرد ویزا نمی دهند. خوشبختانه مجارستان در کنار دو کشور فرانسه و مالتا، تنها کشورهایی در حوزه شنگن هستند که با پذیرش زبان نیز به افراد ویزا می دهند. در حقیقت مجارستان از آن جایی که هنوز عضو کنوانسیون پناهندگی نشده است نگرانی از این بابت ندارد و در حال حاضر نسبت به ویزا دادن به ایرانیان خیلی سخت گیری اعمال نمی کند.

کالج زبان در مجارستان سالیانه بین 6000€ تا 7900€ (یورو) هزینه در بر خواهد داشت که یک سوم زبان خواندن در کشور همسایه یعنی اتریش می باشد. از آن جایی که بسیاری از افراد نمی خواهند از ابتدا نمره آیلتس ارائه دهند، خوشبختانه تحصیل در مجارستان بدون مدرک زبان امکان پذیر است و افراد این فرصت را دارند تا در محیط به یادگیری زبان بپردازند. هزینه زندگی در مجارستان بستگی به منطقه زندگی دارد. غرب و شرق بوداپست متفاوت است. زندگی در منطقه غرب بوداپست ماهیانه 600€ (یورو) و شرق بوداپست 400€ (یورو) می باشد.

اجازه کار دانشجویان در مجارستان

دانشجویان حق دارند در کنار تحصیل 24 ساعت را به طور هفتگی به کار اختصاص داده و مبلغی در حدود 160€ تا 220€ (یورو) در هفته حقوق کسب کنند. در اکثر موارد این حقوق می تواند قسمت عمده هزینه های تحصیل و زندگی دانشجو را پوشش دهد، البته دانشجویان در مقطع دکترا می توانند حتی 30 ساعت در هفته نیز کار کنند که عملا می تواند تمام هزینه های زندگی فرد را تامین کند. از آن جایی که هزینه تحصیل و زندگی در مجارستان پایین است کار دانشجویی علی رغم این که تمام وقت نیست اما بخش زیادی از هزینه های زندگی در این کشور را پوشش می دهد.

تحصیل پزشکی در مجارستان

رشته پزشکی در مجارستان، به زبانهای مختلف از جمله انگلیسی تدریس می شوند و از آن جایی که درگیر زبان سوم شدن خصوصا زبان های دشواری چون آلمانی برای اکثر افراد مطلوب نیست، اکثرا ترجیح میدهند یا سراغ کشورهای انگلیسی زبان مثل انگلستان، کانادا و غیره بروند و یا در صورتی که توانایی پرداخت هزینه ها را ندارند، مجارستان را انتخاب کنند. تحصیل پزشکی در مجارستان همانند همه کشورها مستلزم طی کردن یک دوره یکساله پیش پزشکی و در نهایت قبولی در آزمون ورودی است.

نکات مهم در خصوص تحصیل پزشکی در مجارستان:

 • خوشبختانه ارائه هیچ مدرک زبانی برای اخذ پذیرش در این دوره ها اجباری نیست.
 • در طی این یکسال تحصیلی دروس در کنار زبان انگلیسی به افراد آموزش داده میشود.
 • پس از طی این دوره یکساله، فرد مجوز شرکت در آزمون گروه پزشکی را پیدا میکند.
 • در صورت قبولی بمدت 5 تا 6 سال تحصیل مینماید.

با توجه به اینکه مجارستان از سال 2007 عضو شنگن شده اما همچنان هزینه های زندگی در آن پایین است، طبیعتا تحصیل پزشکی در مجارستان نیز طرفداران زیادی دارد. شرایط تحصیل پزشکی در مجارستان به این ترتیب میباشد که دوره پزشکی یک دوره 5 ساله (10 ترمی) بوده و هزینه آن معادل 16000€ الی 19000€ (یورو) می باشد. برای قبولی در این رشته تحصیلی داوطلبان بایستی در آزمون ورودی شامل دروس زیست، شیمی و فیزیک شرکت کنند. هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه های مختلف مجارستان متفاوت است و بالاترین شهریه اخذ شده متعلق به دانشگاه سملوایز میباشد:

نمودار شهریه سالیانه تحصیل پزشکی در مجارستان

مقایسه پزشکی مجارستان و روسیه

با توجه به پرطرفدار بودن دو کشور روسیه و مجارستان برای تحصیل در ادامه به مقایسه پزشکی مجارستان و روسیه پرداخته خواهد شد. اگر فرد بخواهد مدرکی که از دانشگاه روسیه اخذ می کند مورد تایید وزارت علوم ایران باشد ناچارا باید تحصیلات خود را به زبان روسی تکمیل نماید در حالی که تحصیل حتی در رشته های پزشکی، دندان پزشکی و غیره می تواند به زبان انگلیسی باشد. روسیه بر خلاف مجارستان عضو شنگن نیست و داشتن اقامت روسیه هیچ مزیت مثبتی برای فرد به حساب نمی آید اما مجارستان از سال 2007 عضو شنگن شده است. دانشگاه های مجارستان به طور کلی رنکینگ بهتری نسبت به دانشگاه های روسیه برخوردار هستند.

مقایسه هزینه تحصیل در مجارستان با برخی کشورها 2022

هزینه تحصیل دوره های پزشکی در کشورهای مختلف در سال 2022 عبارتند از:

نام کشور هزینه شهریه پزشکی (در یک سال)
مجارستان 16000€ تا 19000€ (یورو) در سال
ترکیه در دانشگاه های دولتی کمتر از 1000$ (دلار آمریکا) در سال
روسیه 8000$ تا 9000$ (دلار آمریکا) در سال
کانادا 15000$ تا 35000$ (دلار کانادا) در سال
انگلستان بیشتر از 20000£ (پوند) در سال

لازم به ذکر است که هزینه های بالا فقط شامل هزینه تحصیل است و هزینه زندگی را شامل نمیشود.

شرایط سنی تحصیل در مجارستان

خوشبختانه سخت گیری های شدیدی که برای تحصیل در مجارستان از نظر سنی وجود ندارد برای اینکه فردی بتواند در مجارستان به ادامه تحصیل ادامه دهد گزینه های محدودی را پیش رو دارد که می توان گفت در یکی از دوره های زیر می تواند به ادامه تحصیل بپردازد:

 • دوره های زبان
 • مقطع کارشناسی
 • دوره کارشناسی ارشد
 • تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی
 • دوره دکتری
 • دوره های پیش پزشکی

محدودیت های سنی چندانی برای پذیرش در این مقاطع و دوره های تحصیل در مجارستان وجود ندارد و می توان گفت از این نظر، مجارستان یکی از معدود کشورهای حوزه شنگن است که بهترین امکانات را در اختیار دانشجویان ایرانی قرار می دهد.

محدودیت های سنی تحصیل در مجارستان

البته باید به این نکته اشاره داشت افرادی که مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد در اختیار دارند، با حدود 30 سال سن نیز شانس شرکت در دوره های زبان را خواهند داشت و می توانند از این طریق به مهاجرت به مجارستان فکر کنند. لازم به ذکر است این محدودیت های سنی صرفا برای دریافت ویزای تحصیلی است و متقاضیان بدون محدودیت سنی می توانند در این کشور پذیرش دریافت کنند. این تفاوت یکی از مهم ترین دغدغه های مربوط به اعزام دانشجو به مجارستان است.

هزینه زندگی در مجارستان

زندگی در مجارستان در سال 2022 به نسبت بسیاری از کشورهای مطرح اروپایی ارزان تر است. زندگی در مجارستان نسبت به بسیاری کشورها کم هزینه تر خواهد بود و یک نفر برای زندگی در بوداپست ماهیانه بین 400€ (یورو) تا 800€ (یورو) هزینه خواد داشت. البته دانشجویان اگر خانه اشتراکی تهیه کنند یا موفق به ثبت نام در خوابگاه های دانشجویی شوند می توانند هزینه های زندگی خود را قدری کاهش دهند. در جدول ذیل هزینه های زندگی در مجارستان در سال 2022 برای محاسبه دقیق تر کسانی که قصد تحصیل در این کشور را دارند، ارائه شده است:

اقلام قیمت (یورو)
یک وعده غذایی در یک رستوران ارزان قیمت 5.51€
یک وعده غذایی در شعب مک دونالد 4.41€
یک بطری آب معدنی 0.76€
یک کیلوگرم فیله مرغ 4.07€
قالب نان سفید 500 گرمی 0.65€
یک کیلوگرم برنج سفید 1.03€
بلیت یک طرفه وسایل نقلیه عمومی 0.96€
بلیت ماهیانه وسایل نقلیه عمومی 26.18€
خدمات ماهیانه (آب، برق و غیره) برای یک واحد 85 متری 136.65€
بلیت سینما 4.82€
اجاره ماهیانه یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 336.06€
اجاره ماهیانه یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر 578.49€

تحصیل مهندسی در مجارستان

هزینه زندگی دانشجویی در مجارستان

اما هزینه زندگی دانشجویی در مجارستان چه شرایطی دارد؟ کدام شهر مجارستان برای زندگی ارزان است؟ اینها سوالاتی است که ممکن است اکنون به ذهن متقاضیان تحصیل در مجارستان برسد. بایستی بدانید که هزینه های زندگی در مجارستان بیشتر به جایی بستگی دارد که شما قصد زندگی دارید. مشخصا شهرهای بزرگ مجارستان گران تر از شهرهای کوچک می باشند. جدول زیر هزینه های زندگی در مجارستان را به تفکیک شهرهای مختلف مجارستان نشان می دهد. همانطوری که در جدول زیر نیز مشاهده می نمائید، گرانترین شهر مجارستان شهر میشکول و عنوان ارزانترین شهر مجارستان مشترکا متعلق به دبرسن و گیور می باشد.

آیتم هزینه بوداپست دبرسن گیور میشکول پچ زگد
خوابگاه 35000Ft 20000Ft 20000Ft 37000Ft 30000Ft 25000Ft
آپارتمان شخصی 124500Ft 88975Ft 103115Ft 67975Ft 70710Ft 75780Ft
آپارتمان مشترک 55500Ft 40275Ft 46335Ft 31275Ft 35355Ft 34620Ft
غذا 45000Ft 40000Ft 30000Ft 32000Ft 40000Ft 40000Ft
حمل و نقل عمومی 9500Ft 3600Ft 2200Ft 3900Ft 3300Ft 4000Ft
فیلم، تئاتر و کنسرت 2500Ft 2000Ft 1500Ft 2000Ft 1700Ft 2000Ft
فعالیت ورزشی 20000Ft 20000Ft 15000Ft 14000Ft 17000Ft 15000Ft
هزینه کل 300000Ft 230000Ft 270000Ft 200000Ft 210000Ft 230000Ft

تعیین هزینه زندگی در مجارستان تابعی از عوامل و فاکتورهای مختلف من جمله سبک زندگی خود دانشجو و نیز شهر اقامتش بستگی دارد اما نکته دیگری که نباید از خاطر دور داشت، توزیع درصدی هزینه ها در مجارستان می باشد که نمودار توزیعی زیر نشانگر آن است که هزینه بازار بیشترین درصد از هزینه های دانشجوئی را به خود اختصاص می دهد:

توزیع هزینه های زندگی در مجارستان

تحصیل رایگان در مجارستان

تحصیل در مجارستان برای دانشجویان خارجی (غیر اروپایی) رایگان نیست و دانشجویان باید هزینه های زندگی خود در این کشور را به طور کامل پرداخت کنند.  برای رسیدن به تحصیل رایگان در مجارستان، دانشجویان تنها می توانند از بورسیه های تحصیلی در این کشور استفاده کنند. در این راستا باید توجه داشت که در مقطع کارشناسی در این کشور محدودیت های بسیار زیادی وجود دارد و دانشجویان نمی توانند به راحتی در این کشور به بورسیه دسترسی داشته باشند. برای آشنایی با شرایط تحصیل رایگان در مجارستان در ادامه توضیحاتی ارائه شده است.

گزینه های فاند و بورسیه در مجارستان

متقاضیانی که مایل به درخواست فاند تحصیلی به عنوان دانشجوی مستقل مالی می باشند، می توانند وام هایی را با نرخ بهره پایین از مرکز وام دانشجویی مجارستان اخذ نمایند. شرایط درخواست وام دانشجویی چنین است که متقاضی بایستی اولا دارای اقامت دائم مجارستان بوده یا کارت مهاجرت داشته باشد و در ثانی سن متقاضی زیر 40 سال باشد. پرداخت وام دانشجویی در مجارستان به صورت بازپرداخت مبتنی بر درآمد یا income-based repayment می باشد. این بدان معناست که مقدار اقساط و زمان بازپرداخت آن به درآمد دانشجو بستگی دارد.

علاوه بر دریافت فاند، دانشجویان خارجی با احراز شرایط لازم می توانند متقاضی دریافت بورسیه تحصیلی در مجارستان نیز باشند. دانشگاه های مجارستان انواع مختلف بورسیه تحصیلی را به دانشجویان ارائه می دهند. اعطای بورسیه تحصیلی مجارستان بر مبنای برتری تحصیلی و یا مبتنی بر نیاز دانشجو می باشد. از انواع بورسیه های تحصیلی در سال 2022 می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • Stipendium Hungaricum: بخشی از برنامه سیاست باز جهانی دولت مجارستان می باشد. برنامه مذکور قرارداد همکاری آموزشی دو جانبه بین وزارت استعدادهای انسانی مجارستان و طرفین خارجی می باشد.
 • Erasmus +: برنامه اتحادیه اروپایی برای تحصیل، آموزش، جوانان و ورزش می باشد.
 • بورسیه های دولتی دوجانبه: بر پایه قراردادهای همکاری علمی و آموزشی امضا شده توسط دولت ها
 • برنامه بورسیه گرانت های EEA: اعطایی توسط کشورهایی همانند نروژ، ایسلند و لیختن اشتاین برای کسب مهارت های جدید و کسب تجربه بین المللی در مجارستان

تحصیل مهندسی در مجارستان

فارغ از علاقه به تحصیل در دوره های زبان و رشته های پزشکی دانشجویان زیادی نیز برای تحصل در رشته های مهندسی به این کشور می روند. چرا که دانشگاههای این کشور امکان تحصیل در تمامی مقاطع را به زبان های مختلف و از جمله زبان انگلیسی به شما می دهد. نکات مهم در این خصوص عبارتند از:

 • در مقطع کارشناسی در رشته های فنی مهندسی امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز وجود دارد.
 • هزینه شهریه در این رشته ها معمولا برای هر ترم 3000€ تا 6000€ (یورو) می باشد.
 • امکان اخذ پذیرش از این دانشگاه ها بعد از گذراندن دوره زبان در مجارستان نیز وجود دارد.

معایب تحصیل در مجارستان

نمی توان انتظار داشت که تحصیل در کشوری مانند مجارستان یا هر کشور دیگری بدون عیب باشد. بدون تردید در مجارستان نیز کمبودهایی برای زندگی وجود دارد که می تواند شرایط زندگی را برای بسیاری از افراد به یک چالش جدی تبدیل کند. در چنین شرایطی انتظار می رود تا افراد با آگاهی کامل نسبت به معایب تحصیل در مجارستان نسبت به این پروسه مهاجرتی اقدام کنند. در تصویر زیر می توان اطلاعاتی در این رابطه به دست آورد.

مزایا و معایب تحصیل در مجارستان

تحصیل در برترین دانشگاه های مجارستان

دانشگاه های مجارستان رنکینگ بالا و شرایط تحصیلی خوبی دارند به عنوان مثال تنها دانشگاه 6 زبانه در کشور مجارستان، دانشگاه فنی مجارستان می باشد. این دانشگاه رشته های فنی و مهندسی را علاوه بر زبان آلمانی و مجاری که زبان های رایج مجارستان است به زبان های انگلیسی، فرانسه، ایتالیایی و روسی نیز ارائه می کند تا دانشجویان قدرت انتخاب بیشتری در زبان و دروس ترم داشته باشند.

بهترین دانشگاه ها و کالج های مجارستان عبارتند از:

 • دانشگاه فنی و مهندسی پوداپست
 • بین المللی بوداپست
 • دانشگاه سملوایز
 • مک دنیل
 • دانشگاه دبرسن
 • دانشگاه چمپلین بوداپست

مجارستان به غیر از دانشگاه های پزشکی شناخه شده در دنیا، دانشگاه های ممتاز دیگری نیز دارد.

 • اساتید دانشگاه فنی بوداپست تاکنون موفق به کسب 9 جایزه نوبل شده اند.
 • این خود به تنهایی این دانشگاه را در بین دانشگاه های برتر جهان قرار میدهد.

در مقاله بالا اطلاعاتی در خصوص تحصیل در مجارستان بیان شد که امید است مطالعه آن مفید بوده باشد. علاقه مندان به تحصیل و زندگی در این کشور اروپایی می توانند به منظور کسب اطلاعات بیشتر راجع به مهاجرت به مجارستان و بررسی شرایط خود با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایند.

سوالات پرتکرار در خصوص تحصیل در مجارستان

متقاضیان تحصیل در این کشور موارد زیر را مورد بررسی قرار می دهند:

 • هزینه تحصیل در مجارستان چه مقدار است؟ هزینه سالیانه تحصیل را میتوان در حدود 6000€ (یورو) قلمداد کرد.
 • زبان تحصیل در این کشور چیست؟ زبان رسمی تحصیل مجاری است اما امکان تحصیل به زبان انگلیسی و آلمانی نیز وجود دارد.
 • آیا امکان تحصیل بدون مدرک زبان نیز وجود دارد؟ افرادی که مدرک زبان معتبر در اختیار ندارند می توانند برای آموختن زبان راهی مجارستان شوند.
 • آیا امکان کار ضمن تحصیل در این کشور وجود دارد؟ دانشجویان اجازه دارند به صورت نیمه وقت مشغول بکار شوند.
 • شرایط کار پس از فارغ التحصیلی در مجارستان چگونه است؟ دانشجویان می توانند پس از پایان دوره تحصیل در فرصت کاریابی قانونی خود به جستجوی کار پرداخته و در صورت یافتن شغل، در این کشور اقامت بدست آورند.
5/5 - (67 امتیاز)

37 دیدگاه برای “تحصیل در مجارستان

 1. میلاد علی یاری گفت:

  سلام برای ثبت‌نام در دوره زبان دانشگاه های مجارستان باید هزینه دوره را کامل از ایران واریز کنیم

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله

 2. مصطفی گفت:

  سلام.
  ایا برای ویزای مدرک زبان میتونیم همسر و فرزندمونم ببریم؟ و ایا اگر برای مثلا من ویزا صادر بشه امکانش هست که برای همراه صادر نشه؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   متاسفانه دوره زبان مجارستان ویزای همراه نداره اگر قصد مهاجرت برای دوره زبان رو داشته باشید و ویزای همراه دریافت کنید می تونید سوئد رو انتخاب کنید.

 3. سیامک گفت:

  بنظرتون مدرک دانشگاه مجارستان مورد. قبول وزارت علوم ایران یا که خیر؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در مجارستان مورد قبول هستند لطفا مقاله بهترین دانشگاه های مجارستان رو مطالعه بفرمائید

 4. رضا جان محمدی گفت:

  بابت مطلب جالبتون در مورد تحصیل در مجارستان تشکر می کنم اگه اگه امکانش هست در مورد سرمایه گذاری از طریق اوراق قرضه مجارستان هم مطلب بذارید

  1. داوری گفت:

   سلام
   لطفا مقاله سرمایه گذاری از طریق اوراق قرضه مجارستان رو مطالعه نمایید

 5. Sana گفت:

  برای تحصیل در مجارستان داشتن مدرک زبان مورد نیاز هست؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   خیر الزامی به داشتن مدرک زبان وجود نداره

 6. علی شفیعی گفت:

  ممنون میشم راجب شرایط اقتصادی مجارستان بهم اطلاعاتی بدید

 7. Reza گفت:

  مرسی از مقاله های بروزتون

 8. Deniz گفت:

  سلام آیا تحصیل به زبان مجاری اجباری توی دانشگاه ها و کالج های مجارستانی؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   خیر میتونید به زبان انگلیسی در این کشور تحصیل کنید

 9. امیرحسین گفت:

  با تشکر از مقاله خیلی خوبتون

 10. هستی گفت:

  لطفا در مورد صنعت توریسم هم مطلب بگذارید. متشکرم

 11. داود گفت:

  آیا تحصیل در مجارستان تضمین کننده ورود به اتحادیه اروپا است؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   شما با تحصیل در مجارستان در اتحادیه اروپا هستید

 12. علی رام رادین فر گفت:

  بابت مطلب جالبتون در مورد تحصیل در مجارستان تشکر می کنم اگه امکاتش هست در موردمهاجرت به مجارستان از طریق کالج زبان هم مطلب بذارید

 13. صبا گفت:

  خیلی مقاله جامعی بود و استفاده لازم را کردم ممنونم

 14. ارسلان ركني گفت:

  امكان اخذ بورس تحصيلي به چه صورت هست؟؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   شرایط بورس تحصیلی مجارستان رو مطالعه فرمایید

 15. صبا صابری گفت:

  ممنون از مطالب خوبتون

 16. h!va گفت:

  با سلام و عرض ادب
  ایا من با 35 سال سن میتونم برای تحصیل در مجارستان اقدام کنم؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   تحصیل در مجارستان برای چه مقطع و رشته ای مد نظر هست؟

 17. رضاپور گفت:

  با تشکر از مقاله بسیار مفیدتون. بعد از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه می توان در این کشور اقامت داشت؟ و از چه طریقی می توان راح تر اقامت این کشور را دریافت کرد؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   در صورتی که به کار برسید بله

 18. ترانه گفت:

  سلام آیا تحصیل پزشکی به زبان مجارستانی هست؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   خیر شما به زبان انگلیسی تحصیل خواهید کرد

 19. محمد مهدویان گفت:

  مرسی از اطلاعات جامع و کامل …واقعا مفید بود

 20. سام گفت:

  تحصیل در مجارستان بهترین گزینه برای ورود به اروپا است.

 21. پارسا گفت:

  بعد از تحصیل در مجارستان میشه اقامت پس از تحصیل گرفت؟

  1. حدیثه گفت:

   با سلام خواستم بپرسم منمه پدرم در مجارستان اقامت داره و مغازه داره آیا من میتونم ویزای دانشجویی بگیرم و اونجا درس بخونم؟اگه بله شرایطش چیه؟

   1. داوری گفت:

    سلام
    بله این امکان رو دارید اما روزمه تون رو بفرستید تا به صورت دقیق خدمتتون عرض کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  +  54  =  61