مهاجرت تحصیلی روسیه

تحصیل در مدارس شبانه روزی روسیه

تحصیل در مدارس شبانه روزی کشور روسیه

کشور روسیه از پهناورترین کشورهای جهان است و از قدمتی طولانی در تاریخ برخوردار است. تحصیل در مدارس شبانه روزی روسیه طرفداران بسیاری دارد. زیرا دانش ­آموزان در این مدارس از کیفیت های آموزشی بسیار مناسبی برخوردار خواهند بود. همچنین این مدارس دارای امکانات بسیار مناسبی برای دانش ­آموزان می­ باشد. کلاس ها در این مدارس کوچک و با تعداد دانش آموزان کمی می­ باشد و دانش ­آموزان می­ توانند براحتی با اساتید خود ارتباط برقرار نموده و در جهت رفع مشکلات درسی خود برآیند. کارشناسان و مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به دانش ­آموزانی که علاقمند به تحصیل در این مدارس هستند یاری می­رسانند.

سیستم آموزشی روسیه بگونه ای است که دانش­ آموزان از سن 6 سالگی وارد مدارس و به تحصیل در مدارس ابتدایی می ­پردازند، معمولاً دوره ابتدایی در روسیه 4 سال است و دانش ­آموزان پس از اتمام این دوره وارد دوره متوسطه مقدماتی می­ شوند. دانش آموزان از سن 10 تا 15 سالگی در این دوره به تحصیل خواهند پرداخت پس از آن وارد دوره تحصیلات تکمیلی متوسطه می­ شوند این دوره 2 سال می ­باشد. پس از اتمام دوران متوسطه تکمیلی به آن مدرک گواهی نامه پایان دوره متوسطه اعطا می­ گردد. کشور روسیه نیز از جمله کشورهای ثروتمند است که درآمد سالانه آن بر پایه ذخایر گازی این کشور می­ باشد. این کشور از رشد اقتصادی بسیار مناسبی برخوردار می­ باشد.

آموزش و تحصیل در مدارس شبانه روزی روسیه

تمامی والدین در جستجوی مدرسه ای مناسب برای تحصیلات ابتدایی و متوسطه فرزندان خود می­ باشند. برنامه های تحصیلی در مدارس روسیه با یکدیگر متفاوت است و هر کدام دارای برنامه های جداگانه و مخصوص بخود می ­باشند. تحصیل در مدارس شبانه روزی روسیه بگونه است که دانش ­آموزان از سیستم آموزشی بسیار مناسب و با کیفیتی برخوردار است و اکثر والدین در تلاشند تا فرزندانشان را جهت تحصیل در مدارس شبانه روزی روسیه ثبت نام نمایند. شناخت مهارت ها و علاقمندی کودکان در دوران ابتدایی از جمله مواردی است که اکثر مدارس روسیه به آن توجه می­ نمایند.

دوره های تحصیل در مدارس شبانه روزی روسیه

در سال 2007 در دانشکده بین المللی مدرسه ای شبانه روزی افتتاح گردید. این مدرسه بخشی از مدرسه ای در تاشکند تاجیکستان است که هر دو تحت نظارت گروه مدارس بریتانیا فعالیت می ­نمایند. این مدرسه در غرب پایتخت روسیه شهر مسکو موقعیت دارد که به تازگی بخشی دیگر از مدرسه نیز افتتاح گردیده است. این مدرسه کودکان 2 الی 13 سال را پذیرش و ثبت نام می­ نماید. این مدرسه هم اکنون میزبان 400 دانش آموز می ­باشد که نیمی از این جمعیت در محدوده سنی 2 الی 8 سال می­ باشند. این مدرسه امکاناتی نظیر زمین بازی، کتابخانه، مجموعه کامپیوتر، سالن ورزشی، سالن بسکتبال را در اختیار دانش آموزان قرار داده است. در صورتیکه از شرایط تحصیل و زندگی در روسیه بی اطلاع هستید با کارشناسان و مشاورین با تجربه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همراه شوید.

سیاست های آموزشی و تحصیلی در روسیه

مقامات مسئول روسیه بر این باورند که آموزش و پرورش کشور نقش هدایتگری جامعه را از نسلی به نسل دیگر دارند. از این رو در تلاش است تا تغییرات گسترده ای را در حوزه آموزش و پرورش خود ایجاد نماید. با این وجود همبستگی پیچیده ای میان تغییر دادن شیوه آموزشی در کشور با محتوای آموزشی قدیم در این کشور وجود دارد. بطور کلی سیاست های آموزشی در کشور روسیه به قرار زیر می­ باشد:

 • ارائه برنامه آموزشی منسجم به دانش ­آموزان در سطوح مختلف تحصیلی
 • توسعه آموزش اجتماعی معلمین جامعه
 • آماده سازی شغلی برای کودکان و بزرگسالان کشور
 • توسعه آموزش تکمیلی کودکان مناطق شهری
 • افزایش بودجه تأسیسات تکمیلی کودکان تا سقف 129 میلیون RUB (روبل روسیه)
 • تشکیل صندوق مالی جهت خرید کتب آموزشی
 • تحصیص 7.27 میلیون RUB (روبل روسیه) برای انتشار کتب درسی برای کودکان نابینا

استراتژی های آموزشی در روسیه

دولت روسیه دارای استراتژی هایی در حوزه آموزش و پرورش در این کشور می­ باشد. این استراتژی های به قرار زیر هستند:

 • توسعه دموکراسی آموزشی در روسیه
 • اتکا به خویشتن ملی، هماهنگی ارتباطات بین المللی، حذف تنش های اجتماعی، توسعه قدرت اقتصادی روسیه در شرایط جدید، طراحی و اجرای سیاست های مدرن آموزشی
 •  ضمانت حقوق شهروندان روسیه ای جهت برخورداری از برنامه های آموزشی با کیفیت بالا
 •  برخورداری حق انتخاب شهروندان روسی از برنامه ها و امکانات آموزشی مطابق با تمایلات طبیعی
 •  ابقاء فضای آموزشی یکپارچه در روسیه
 • اصلاح محتوای آموزشی
 • طراحی نظام آموزش در روسیه و هدایت تحصیلی دانش ­آموزان در زمینه انجام تحقیقات آموزشی
 • تفکیک موسسات آموزشی و تحصیلی روسیه
 • ایجاد تنوع آموزشی در روسیه برمبنای انتخاب کتاب، برنامه ها و رشته های تحصیلی دانش­ آموزان
 • اعمال تغییرات سازمانی و مدیریت آموزشی و محول نمودن عمده مسئولیت های به شهرداری های روسیه

مزایای تحصیل در مدارس شبانه روزی روسیه

از مهمترین مزیت های با تحصیل در مدارس شبانه روزی روسیه این است که این مدارس دانش آموزان را برای ادامه تحصیل در مراکز آکادمیک آماده می ­نمایند. دانش ­آموزان در این مدارس در محوطه مدرسه در کنار دیگر دانش آموزان و با اساتید و معلمان خود زندگی می­ نمایند و برای حضور در جامعه آماده خواهند شد. طبق آمار بدست آمده کشور روسیه بیشترین قشر تحصیل کرده در جهان را دارد. همچنین این کشور عملکرد بسیار مناسب تری نسبت به کشورهایی همچون ژاپن، آمریکا و کانادا داشته است. با توجه به موارد فوق اکثر دانش­ آموزان و دانشجویان از دیگر کشورها جهت ادامه تحصیل به این کشور مهاجرت می­ نمایند. بطوریکه هم اکنون این کشور میزبان 200000 نفر دانشجو و دانش­ آموز در این کشور می­ باشد.

هزینه تحصیل در روسیه

با توجه به هزینه های بسیار زیاد تحصیل در کشورهای اروپایی و آمریکایی کشور می­توان به صراحت بیان نمود که هزینه های تحصیل در روسیه بسیار پایین و مناسب می­ باشد. هزینه های تحصیل در دانشگاه های این کشور در مقاطع مختلف تحصیلی با یکدیگر متفاوت است. بطوریکه دانشجویان در مقاطع کارشناسی 1500 $ (دلار) در سال می ­باشد که این هزینه بسته به رشته تحصیلی دانشجویان متغیر است. شهریه های تحصیلی در دانشگاه های مختلف روسیه با توجه به اعتبار و رنکینگی که در روسیه و در سطح جهان دارند نیز متفاوت می­ باشد. اما طبق تحقیقاتی که کارشناسان در این زمینه انجام داده اند هزینه های تحصیل در معتبرترین دانشگاه های این کشور بطور متوسط 8800 $ (دلار) در سال تخمین زده شده است.

مدرسه بین المللی در روسیه

در این بخش به معرفی تعدادی از مدارس بین الملیی در روسیه نیز می پردازیم که عبارتنداز:

 • مدرسه بین المللی کمبریج
 • مدرسه بین المللی فرانسه
 • مدرسه بین المللی بریتانیا
 • مدرسه بین المللی مسکو
 • مدرسه SAAS

والدینی که بدنبال آموزشی با کیفیت برای تحصیل در مدارس شبانه روزی روسیه هستند و با سوالات مختلفی در این زمینه روبرو می­ شوند می­ توانند با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نموده و در این زمینه با آنان مشاوره نمایند. این مجموعه پاسخگوی تمامی سوالات عزیزان در زمینه مدارس شبانه روزی در روسیه همچنین اقامت پس از تحصیل در روسیه می ­باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *