مهاجرت تحصیلی دانمارک

تحصیل در مقطع دکترا در دانمارک

تحصیل در مقطع دکترا در کشور دانمارک

تحصیل در مقطع دکترا در دانمارک از سال 2019 به بعد رشد بیشتری داشت چرا که کارهای تحقیقاتی و پژوهشی و ریسرچ اعتبار بیشتری پیدا کرد. در این میان افرادی که علاقه مند به تحصیل در مقطع دکترا هستند تلاش میکنند تا کشور معتبری را انتخاب کنند. تحصیل در مقطع دکترا در این کشور یکی از اهداف مورد علاقه متقاضیان به دلیل امکان دریافت بورسیه می باشد و با احراز شرایط می توان به آن دست یافت. اخذ پذیرش از کشورهای با بار علیم بالا مورد توجه همیشگی بوده است. هزینه‌های زندگی و دانشگاه در کشور شادیها مناسب است.

متقاضیان می‌توانند از این طریق به پیدا کردن شغل و اخذ اقامت دست پیدا نمایند. تعداد زیادی از دانشگاه های این کشور، رشته‌های مقطع دکترا را ارائه می‌دهند. بسیاری از دانشگاه ها با شرکت‌های خصوصی همکاری می‌کنند. این دانشگاه ها دنبال دانشجویانی هستند که ادامه تحصیل می‌دهند و پروژه‌های تحقیقاتی را انجام می‌دهند. شرایط دریافت فاند و بورسیه تحصیلی دانمارک از سال 2019 با تعیین بودجه از سوی دولت همراه بوده است.

شرایط تحصیل در مقطع دکترا در دانمارک

یکی از کشورهای مناسب عضو اتحادیه اروپا از نظر علمی برای ادامه تحصیل، کشور دانمارک است. رقابت برای پذیرش دکتری میان دانشجویان خارجی بسیار زیاد است. بسیاری از متقاضیان خواهان ادامه تحصیل با هزینه‌های مناسب در کشور دانمارک هستند. سخت ترین قسمت پذیرش دکتری پیدا کردن یک استاد راهنما و اکسپت گرفتن از اوست. شرایط تحصیل در مقطع دکترا در کشور دانمارک بسیار ایده‌آل است. این کشور جزء شش کشور برتر دنیا در حوزه تحقیق و توسعه، R & D قرار دارد. مقطع دکترا در دانمارک حدود 3 سال به طول می‌انجامد. موسسه‌های تحقیقاتی و دانشگاه های دانمارک از دانشجویان خارجی برای تحصیل در مقطع دکترا استقبال خوبی انجام می‌دهند.

دانشجوی مقطع دکترا باید بتواند دانش خود را منتقل نماید و این موضوع در این مقطع به وی آموزش داده می‌شود، گذراندن 30 واحد درسی برای دانشجویان این مقطع در دوره‌ های آموزشی لازم است، دانشگاه های دانمارک در مقطع دکترا برای دوره‌ های آموزشی و برنامه‌ های ارائه شده، امکانات آزمایشگاهی، کتابخانه و تحقیقات عالی را برای دانشجویان و محققان فراهم می‌ کنند و کامل کردن پایان نامه دکترا از سوی دانشجویان زیر نظر استاد راهنما، تحقیقات جدا و بدون کمک دیگران انجام دهد. در موسسات آموزشی و درجه یک دیگر کشورها در زمینه شبکه‌های تحقیقاتی، شرکت نمایند.

انجام یک پروژه تحقیقاتی در دانمارک

در دوره 6 ماهه آموزشی، دانشجوی مقطع دکترا باید توانایی تدریس و انتقال دانش خود به صورت عملی به دیگر دانشجویان داشته باشد. دانشجویان این مقطع باید این دوره‌های آموزشی مرتبط با رشته خود را تجربه نمایند. دانشجو باید این توانایی را داشته باشد تا با استفاده از روش‌های علمی، یک پروژه تحقیقاتی مرتبط به رشته خود را انجام دهد. دانشجو باید در راستای کمک به علم و دانش در سطح دنیا قدم‌ های بزرگی بردارد.  با ارائه دفاع از پروژه‌ها و پایان نامه، دانشجو می‌تواند مدرک دکترا را دریافت نماید.

دانشگاه های دانمارک در مقطع دکترا

برخی از دانشگاه های مهم دانمارک برای تحصیل در مقطع دکترا به شرح زیر است:

 • Aarhus University
 • Aalborg University
 • Technical University of Denmark
 • Copenhagen Business School
 • Roskilde University
 • University of Copenhagen
 • University of Southern Denmark
 • Royal Danish Academy of Fine Arts, School of Architecture

شرایط پذیرش جهت تحصیل در مقطع دکترا در دانمارک

یکی از شروط مهم برای پذیرش این است که مقطع کارشناسی ارشد را با موفقیت به پایان رساند و اخذ این مدرک با نمره خوب است. مدرک کارشناسی ارشد دیگر دانشگاه های کشورهای مختلف، باید معادل دو سال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد کشور دانمارک باشد. در بعضی مناطق به دانشجویانی که مدرک کارشناسی دارند یک دکترای 4 ساله ارائه می‌شود. این ارائه به عنوان یک سال تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد محسوب می‌شود. مصاحبه دانشجویان قبل از پذیرش به 2 روش تلفنی یا به شکل حضوری انجام می‌شود. تسلط به زبان انگلیسی، یکی از موارد مهم برای تحصیل در دانشگاه های کشور دانمارک است. سطح زبان مورد نیاز برای مقطع دکترا در کشور دانمارک، سطح B است. مدارک معتبر آیلتس و تافل برای دانشجویان واجب است و حتی امتحان ورودی در مورد سطح زبان دانشجو در دانشگاه های مختلف گرفته می‌شود.

مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در مقطع دکترا در دانمارک

این مدارک برای تحصیل در مقطع دکترا در این کشور به شرح زیر است:

 • داشتن مدرک زبان انگلیسی سطح B
 • داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد
 • رزومه انگلیسی خیلی حرفه‌ای
 • داشتن سوابق کاری در مقاطع فوق لیسانس و لیسانس در خصوص رشته دانشجو و پروپوزال تحقیقی
 • انگیزه نامه

تحصیل در مقطع دکترا در دانمارک

هزینه‌ های جانبی در کشور دانمارک

نمونه‌ هایی از این هزینه‌های جانبی شامل نان 15 دونات، قهوه 30 دونات، وعده غذایی 65 دونات، بلیط سینما 80 دونات و حمل و نقل 72 ساعته، 180 دونات می باشد. به طور متوسط هزینه زندگی در دانمارک ماهینه بین 800 تا 1000 € می باشد. کشور دانمارک در سال 2000 تصمیم گرفت پول ملی خود یعنی کرون دانمارک را حفظ کند و به واحد یورو تغییر ندهد. مقاطع دکترا به طول کامل تأمین مالی می ‎‌شوند. تمام هزینه‌های تحصیل و زندگی در دانمارک با حقوق و دستمزد به صورت ماهیانه پرداخت می‌ شود. دانشگاه کپنهاگ در سال 2019 بیشترین ورودی این مقطع را داشت.

بورس تحصیلی در مقطع دکترا در دانمارک

بورس های تحصیلی در کشور دانمارک در مقطع دکترا به شرح زیر هستند:

 • کمک هزینه دانشجویی از طریق موسسات تحقیقاتی، دانشگاه های دانمارک، نهادهای دولتی و شرکت‌ها از جمله شرکت‌های خصوصی در مقطع دکترا در کشور دانمارک تأمین می‌شود.
 • حمایت مالی بین المللی برای دانشجویان مقطع دکترا در نظر گرفته می‌ شود. متقاضیان می‌ توانند از بورسیه و کمک هزینه استفاده نمایند. آنها می‌ توانند از حمایت‌ های مالی خارج از کشور خود یا سازمان‌ های بین المللی مانند دوره‌ های تحقیقاتی کمیسیون اتحادیه اروپا استفاده نمایند.
 • کمک هزینه صنعتی از همکاری بین شرکت‌ های خصوصی و دانشگاه ها انجام می‌ شود. در طول برنامه‌ های مقطع دکترا یک پروژه تحقیقاتی معرفی می‌ شود. مدت زمان کمک هزینه صنعتی حدود 3 سال است. همکاری و ارتباط بین دانشگاه ها و شرکت‌های خصوصی در این پروژه باعث می‌ شود تا این ارتباط آسان تر شود.
 • بعضی از کمک هزینه‌ ها و کمک‌ های ملی اتحادیه اروپا برای اشخاص خیلی خاص است که اصطلاحا به آن کمک هزینه مادام کوری گفته می‌ شود. این کمک هزینه برای دانشجویان کشورهای اروپایی است که ویژگی‌ های خاصی دارند.

کار حین تحصیل در دانمارک

در مورد تحصیل در مقطع دکترا در این کشور می‌توان گفت یکی از بهترین کشور‌ها برای تحصیل در مقطع دکترا به دلیل هزینه‌های مناسب می‌باشد. پس از اخذ ویزای دانمارک، درحین تحصیل شما می‌توانید کار پیدا کنید و در حین تحصیل مشغول به کار شوید شما همچنی می توانید اقامت پس از تحصیل در دانمارک را دریافت نمائید. وکلا و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می‌توانند اطلاعات کاملتری در اختیار شما قرار دهند. بررسی هزینه‌های زندگی و تحصیل در دانمارک توسط موسسه به طور کامل انجام می‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 2 =