مهاجرت تحصیلی دانمارک

تحصیل در مقطع دکترا در دانمارک

تحصیل در مقطع دکترا در کشور دانمارک

تحصیل در مقطع دکترا در دانمارک از سال 2019 به بعد رشد بیشتری داشت چرا که کارهای تحقیقاتی و پژوهشی و ریسرچ اعتبار بیشتری پیدا کرد. در این میان افرادی که علاقه مند به تحصیل در مقطع دکترا هستند تلاش میکنند تا کشور معتبری را انتخاب کنند. تحصیل در مقطع دکترا در این کشور یکی از اهداف مورد علاقه متقاضیان به دلیل امکان دریافت بورسیه می باشد و با احراز شرایط می توان به آن دست یافت. اخذ پذیرش از کشورهای با بار علیم بالا مورد توجه همیشگی بوده است. هزینه‌های زندگی و دانشگاه در کشور شادیها مناسب است.

 • شرایط و مدارک لازم برای تحصیل دکتری در کشور دانمارک چیست؟

 • آیا به دانشجویان دکترا در دانمارک بورس تحصیلی تعلق می گیرد؟

 • آیا دانشجویان دکترا می توانند در دانمارک حین تحصیل کار بکنند؟

متقاضیان می‌توانند از این طریق به پیدا کردن شغل و اخذ اقامت دست پیدا نمایند. تعداد زیادی از دانشگاه های این کشور، رشته‌های مقطع دکترا را ارائه می‌دهند. بسیاری از دانشگاه ها با شرکت‌های خصوصی همکاری می‌کنند. این دانشگاه ها دنبال دانشجویانی هستند که ادامه تحصیل می‌دهند و پروژه‌های تحقیقاتی را انجام می‌دهند. شرایط دریافت فاند و بورسیه تحصیلی دانمارک از سال 2019 با تعیین بودجه از سوی دولت همراه بوده است.

شرایط تحصیل در مقطع دکترا در دانمارک

یکی از کشورهای مناسب عضو اتحادیه اروپا از نظر علمی برای ادامه تحصیل، کشور دانمارک است. رقابت برای پذیرش دکتری میان دانشجویان خارجی بسیار زیاد است. بسیاری از متقاضیان خواهان ادامه تحصیل با هزینه‌های مناسب در کشور دانمارک هستند. سخت ترین قسمت پذیرش دکتری پیدا کردن یک استاد راهنما و اکسپت گرفتن از اوست. شرایط تحصیل در مقطع دکترا در کشور دانمارک بسیار ایده‌آل است. این کشور جزء شش کشور برتر دنیا در حوزه تحقیق و توسعه، R & D قرار دارد. مقطع دکترا در دانمارک حدود 3 سال به طول می‌انجامد. موسسه‌های تحقیقاتی و دانشگاه های دانمارک از دانشجویان خارجی برای تحصیل در مقطع دکترا استقبال خوبی انجام می‌دهند.

برای تحصیل دکتری در دانمارک، فرآیند درخواست و مهلت ها بسته به نوع موسسه آموزش عالی متفاوت است. با همه ان اوصاف، مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع دکتری دانمارک عبارتند از:

مدارک تحصیلی کپی برابر اصل مدرک کارشناسی ارشد همراه با ترجمه رسمی به زبان دانمارکی و مورد تایید وکیل
ریزنمرات تحصیلی کپی برابر اصل ریز نمرات تحصیلی همراه با مهر های اصیل
انگیزه نامه معروف به عنوان کاور لتر در برخی موسسات
پروپوزال پژوهشی در صورت درخواست تحصیل در برنامه دکترا ارایه این پروپوزال الزامی است
ارجاعات ارایه 2 معرفی نامه از اساتید قبلی

انجام یک پروژه تحقیقاتی در دانمارک

در دوره 6 ماهه آموزشی، دانشجوی مقطع دکترا باید توانایی تدریس و انتقال دانش خود به صورت عملی به دیگر دانشجویان داشته باشد. دانشجویان این مقطع باید این دوره‌های آموزشی مرتبط با رشته خود را تجربه نمایند. دانشجو باید این توانایی را داشته باشد تا با استفاده از روش‌های علمی، یک پروژه تحقیقاتی مرتبط به رشته خود را انجام دهد. دانشجو باید در راستای کمک به علم و دانش در سطح دنیا قدم‌ های بزرگی بردارد. با ارائه دفاع از پروژه‌ها و پایان نامه، دانشجو می‌تواند مدرک دکترا را دریافت نماید.

دانشگاه های دانمارک در مقطع دکترا

مطابق رتبه بندی های دانشگاهی جهان QS در سال 2020، برخی از دانشگاه های مهم دانمارک برای تحصیل در مقطع دکترا به شرح زیر است:

Rank University
81= University of Copenhagen
145 Aarhus University
112 Technical University of Denmark
324 Aalborg University
Copenhagen Business School
327 University of Southern Denmark
Roskilde University

شرایط پذیرش جهت تحصیل در مقطع دکترا در دانمارک

یکی از شروط مهم برای پذیرش این است که مقطع کارشناسی ارشد را با موفقیت به پایان رساند و اخذ این مدرک با نمره خوب است. مدرک کارشناسی ارشد دیگر دانشگاه های کشورهای مختلف، باید معادل دو سال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد کشور دانمارک باشد. در بعضی مناطق به دانشجویانی که مدرک کارشناسی دارند یک دکترای 4 ساله ارائه می‌شود. این ارائه به عنوان یک سال تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد محسوب می‌شود. مصاحبه دانشجویان قبل از پذیرش به 2 روش تلفنی یا به شکل حضوری انجام می‌شود. تسلط به زبان انگلیسی، یکی از موارد مهم برای تحصیل در دانشگاه های کشور دانمارک است. سطح زبان مورد نیاز برای مقطع دکترا در کشور دانمارک، سطح B است. مدارک معتبر آیلتس و تافل برای دانشجویان واجب است و حتی امتحان ورودی در مورد سطح زبان دانشجو در دانشگاه های مختلف گرفته می‌شود.

مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در مقطع دکترا در دانمارک

این مدارک برای تحصیل در مقطع دکترا در این کشور به شرح زیر است:

 • داشتن مدرک زبان انگلیسی سطح B
 • داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد
 • رزومه انگلیسی خیلی حرفه‌ای
 • داشتن سوابق کاری در مقاطع فوق لیسانس و لیسانس در خصوص رشته دانشجو و پروپوزال تحقیقی
 • انگیزه نامه

تحصیل در مقطع دکترا در دانمارک

هزینه‌ های جانبی در کشور دانمارک

نمونه‌ هایی از این هزینه‌های جانبی شامل نان 15 دونات، قهوه 30 دونات، وعده غذایی 65 دونات، بلیط سینما 80 دونات و حمل و نقل 72 ساعته، 180 دونات می باشد. به طور متوسط هزینه زندگی در دانمارک ماهینه بین 800 تا 1000 € می باشد. کشور دانمارک در سال 2000 تصمیم گرفت پول ملی خود یعنی کرون دانمارک را حفظ کند و به واحد یورو تغییر ندهد. مقاطع دکترا به طول کامل تأمین مالی می ‎‌شوند. تمام هزینه‌های تحصیل و زندگی در دانمارک با حقوق و دستمزد به صورت ماهیانه پرداخت می‌ شود. دانشگاه کپنهاگ در سال 2019 بیشترین ورودی این مقطع را داشت.

بورس تحصیلی در مقطع دکترا در دانمارک

بورس های تحصیلی در کشور دانمارک در مقطع دکترا به شرح زیر هستند:

 • کمک هزینه دانشجویی از طریق موسسات تحقیقاتی، دانشگاه های دانمارک، نهادهای دولتی و شرکت‌ها از جمله شرکت‌های خصوصی در مقطع دکترا در کشور دانمارک تأمین می‌شود.
 • حمایت مالی بین المللی برای دانشجویان مقطع دکترا در نظر گرفته می‌ شود. متقاضیان می‌ توانند از بورسیه و کمک هزینه استفاده نمایند. آنها می‌ توانند از حمایت‌ های مالی خارج از کشور خود یا سازمان‌ های بین المللی مانند دوره‌ های تحقیقاتی کمیسیون اتحادیه اروپا استفاده نمایند.
 • کمک هزینه صنعتی از همکاری بین شرکت‌ های خصوصی و دانشگاه ها انجام می‌ شود. در طول برنامه‌ های مقطع دکترا یک پروژه تحقیقاتی معرفی می‌ شود. مدت زمان کمک هزینه صنعتی حدود 3 سال است. همکاری و ارتباط بین دانشگاه ها و شرکت‌های خصوصی در این پروژه باعث می‌ شود تا این ارتباط آسان تر شود.
 • بعضی از کمک هزینه‌ ها و کمک‌ های ملی اتحادیه اروپا برای اشخاص خیلی خاص است که اصطلاحا به آن کمک هزینه مادام کوری گفته می‌ شود. این کمک هزینه برای دانشجویان کشورهای اروپایی است که ویژگی‌ های خاصی دارند.

کار حین تحصیل در دانمارک

در مورد تحصیل در مقطع دکترا در این کشور می‌توان گفت یکی از بهترین کشور‌ها برای تحصیل در مقطع دکترا به دلیل هزینه‌های مناسب می‌باشد. پس از اخذ ویزای دانمارک، درحین تحصیل شما می‌توانید کار پیدا کنید و در حین تحصیل مشغول به کار شوید شما همچنی می توانید اقامت پس از تحصیل در دانمارک را دریافت نمائید. شرایط کار حین تحصیل برای دانشجویان دکترا در دانمارک بدین صورت است:

مجوز لازم ویزای اقامت تحصیلی دانمارک
ساعات کاری نیمه وقت 20 ساعت در هفته
ساعات کاری تمام وقت فول تایم در طی تعطیلات تابستانی

وکلا و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می‌توانند اطلاعات کاملتری در اختیار شما قرار دهند. بررسی هزینه‌های زندگی و تحصیل در دانمارک توسط موسسه به طور کامل انجام می‌شود.

سوالات پرتکرار در خصوص تحصیل در مقطع دکترا در دانمارک

متقاضیان تحصیل دکترا در دانمارک سوالات زیر را عنوان می نمایند:

 1. شرایط تحصیل دکترا در دانمارک چیست؟ ارائه مدارک تحصیلی پیشین به همراه ریزنمرات، ارائه پروپوزال، ارائه 2 توصیه نامه از اساتید، مقاله های بین المللی، مدرک آیلتس یا تافل.
 2. شرایط پذیرش دکترا در دانمارک به چه صورت است؟ افراد باید حتما گواهی زبان دانمارکی در سطح B2 داشته باشند. معدل تحصیلی بالا در مقاطع پیشین، در مواردی هم آزمون زبان در این کشور از افراد گرفته می شود.
 3. هزینه زندگی در دانمارک چقدر است؟ هزینه های زندگی در این کشور بسته به سبک زندگی شخصی هر فرد دارد و به میزان 800€ الی 1000€ (یورو) در هر ماه است.
 4. بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا در دانمارک به چه صورت است؟ در این کشور بورسیه های متعددی با توجه به ملیت دانشجویان، میزان تحصیلات، رشته های تحصیلی و دانشگاه مقصد در نظر گرفته شده است.
 5. شرایط کار حین تحصیل در مقطع دکترا به چه صورت است؟ در این مقطع دانشجویان در حین تحصیل مجوز کار 20 ساعت در هفته و در تابستان ها مجوز کار 40 ساعت در هفته را دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *