مهاجرت تحصیلی سوئیس

تحصیل در مقطع دکتری در سوئیس

هزینه تحصیل در مقطع دکتری در سوئیس

تحصیل در مقطع دکتری در سوئیس یکی از مواردی می باشد که دانشجویان جهت ادامه تحصیل در کشور سوئیس مورد توجه قرار می دهند و به بررسی آن میپردازند. کشور سوئیس به دلیل امنیت، شرایط رفاهی و امکانات عالی مورد استقبال بسیاری افراد قرار گرفته است. این کشور در سال 2017 برترین کشور دنیا انتخاب شد. ارتقای کیفیت آموزش، دموکراسی و اشتغال از مهم ترین علت های انتخاب این کشور می باشد. این کشور تقریبا 8 میلیون نفر جمعیت دارد.

این کشور از لحاظ سطح رفاه اجتماعی رتبه سوم را در دنیا به خود اختصاص داده است. دانشگاه های این کشور مورد تایید وزارت علوم ایران می باشد. فارغ التحصیلان این دانشگاه این امکان را دارند با مدرک دانشگاهی ایران در دانشگاه های این کشور به تحصیل خود ادامه دهند. کارشناسان ارشد ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به صورت تلفنی و حضوری به شما بزرگواران مشاوره حرفه ای و تخصصی ارائه می دهند و از ابتدا تا انتها در کنار شما هستند.

مزایای تحصیل در مقطع دکتری در سوئیس

مزایای تحصیل در کشور سوئیس در سال 2022 بیشمار است اما در اینجا تنها به بخشی از آنها می پردازیم:

 • 18 دانشگاه از دانشگاه های سوئیس مورد تایید وزارت علوم ایران می باشد که دانشجویان می توانند با مدرک دانشگاه های ایران در این دانشگاه های به تحصیل خود ادامه دهند.
 • این کشور رتبه دوم از لحاظ رفاه اجتماعی در دنیا و از لحاظ شاخص رفاه اجتماعی رتبه اول را به خود اختصاص می دهد.
 • این کشور کمترین جرم و جنایتی را داشته و امن ترین کشور دنیا می باشد.
 • دانشجویان می توانند در هر هفته به مدت 15 ساعت مشغول کار باشند و به هزینه های زندگی و تحصیلی خود کمک کنند.
 • آموزش و تدریس تحصیل در مقطع دکتری در سوئیس انگلیسی زبان می باشد.

نرخ تولید ناخالص داخلی سوئیس هم همان طور که نمودار ذیل نشان می دهد بالا می باشد که از دیگر مزایای انتخاب این کشور است:

این کشور با داشتن امکانات و شرایط رفاهی بالا، کمترین جرم و جنایت در این کشور، امن ترین کشور دنیا، بیشترین بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا و… باعث شده که بسیاری از دانشجویان و افراد به فکر مهاجرت به این کشور باشند. تحصیل قبل از دانشگاه در این کشور از سن 6 سالگی تا 8 سالگی انجام می شود و مدت زمان تحصیل این دوره در این کشور 8 تا 9 سال می باشد. تحصیلات در این دوره در کشور سوئیس به 2 قسمت ابتدایی و دبیرستان تقسیم می شود. مدت زمان تحصیل در سوئیس در دوره ابتدایی 4 تا 6 سال و مدت دوره تحصیل در دبیرستان در این کشور 3 تا 5 سال می باشد. شرط ورود به موسسات آموزشی و دانشگاه های این کشور دارا بودن مدرک دیپلم می باشد.

تحصیل در مقطع دکتری در سوئیس در 2022

هیچ محدودیت سنی بابت دریافت پذیرش تحصیلی وجود ندارد، هزینه تحصیل در این کشور در هر دوره تحصیلی تقریبا CHF600 تا CHF700 (فرانک سوئیس) می باشد. در سال 2022 دانشجویانی که قصد دارند در خوابگاه زندگی کنند باید ماهیانه مبلغ CHF1000 (فرانک سوئیس) را هزینه کنند. افرادی که قصد دارند در آپارتمان های شخصی اجاره کنند باید هر ماه CHF1200 (فرانک سوئیس) پرداخت کنند. هزینه بیمه دانشجویی در هر ماه تقریبا CHF80 تا CHF100 (فرانک سوئیس) می باشد. برای بررسی جزئی تر هزینه در مقطع دکترا، شرایط ویزا، فرم های مربوطه و سایر موارد در کشور سوئیس می توانید مقاله مربوط به هزینه زندگی در سوئیس را نیز مطالعه نمایید تا اطلاعات جامع و مفیدی را در این مورد بدست آورید.

مزایای تحصیل در مقطع دکتری در سوئیس

تحصیل در مقاطع مختلف کشور سوئیس

تحصیل در این کشور در دوره کارشناسی (لیسانس) به زبان های آلمانی و فرانسوی می باشد که دانشجو حتما باید مدرک زبان b1 را داشته باشد تا بتوانند پذیرش تحصیلی دریافت کنند. در غیر این صورت دانشجو باید یک دوره زبان که به مدت 1 سال می باشد را سپری کند. همه رشته ها آزمون ورودی دارند که از درس دبیرستان گرفته می شود. هزینه تحصیل در دوره کارشناسی از CHF1500 تا CHF3500 (فرانک سوئیس) می باشد.

هزینه تحصیل در مقطع دکتری در سوئیس

تحصیل در دوره فوق لیسانس (کارشناسی ارشد) به زبان های فرانسوی – آلمانی و انگلیسی صورت می گیرد. دانشجویانی که تمایل و قصد دارند که به انگلیسی زبان آموزش ببیند باید معادل مدرک آیلتس 6.5 را داشته باشند و دانشجویانی که تمایل و قصد دارند که به زبان های دیگر مانند فرانسوی و یا آلمانی ادامه تحصیل بدهند باید معادل مدرک b2 را ارائه دهند تا پذیرش تحصیلشان صادر شود. هزینه تحصیل در دوره کارشناسی ارشد بین CHF2000 تا CHF8000 (فرانک سوئیس) می باشد. اما هزینه تحصیل در مقطع دکتری سالانه بین 300€ تا 900€ (یورو) در ماه می باشد.

تامین هزینه تحصیل در مقطع دکتری در سوئیس

این کشور به کسانی که در دوره دکترا در این کشور مشغول تحصیل هستند حقوق و دستمزد می دهند که  تقریبا 2000$ (دلار آمریکا) دریافت می کنند. بهترین دانشگاه های سوئیس برای تحصیل در مقطع دکتری در سال 2022 عبارت هستند از:

 • Eidgenössische Technische Hochschule Zürich
 • École Polytechnique Fédérale de Lausanne
 • Universität Zürich
 • Université de Genève
 • Universität Bern
 • Université de Lausanne
 • Universität Basel
 • Université de Fribourg
 • Universität St.Gallen
 • Fachhochschule Nordwestschweiz
 • Hochschule Luzern
 • Université de Neuchâtel
 • Università della Svizzera Italiana Lugano

در این دوره به دانشجویانی که رزومه تحصیلی بالایی دارند بورسیه تحصیلی داده می شود و با بورسیه تحصیلی در این دوره به تحصیل خود ادامه می دهند. البته اگرچه بورسیه های تحصیلی معمولا تامین کننده هزینه تحصیل در سوئیس است، هزینه های زندگی در این کشور بالا است. پس پیش از انتخاب سوئیس به عنوان مقصد نهایی افراد باید توجه داشته باشند برای زندگی در این کشور ماهانه باید بین 1800€ تا 2200€ (یورو) هزینه پرداخت نمایند. هرچند بخشی از این هزینه ها با مشغول شدن به کار حین تحصیل از سوی دانشجویان دکتری در سوئیس قابل تامین خواهد بود. کارشناسان ارشد و حقوقی ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در زمینه اقامت از طریق تحصیل در سوئیس، تحصیل در سوئیس و مهاجرت به سوئیس به شما بزرگواران به صورت تلفنی و حضوری مشاوره تخصصی و حرفه ای ارائه می دهند.

4.7/5 - (12 امتیاز)

3 دیدگاه برای “تحصیل در مقطع دکتری در سوئیس

 1. Hh گفت:

  جالب بود

 2. sara گفت:

  Ba salam. swiss bad az tahsil misha moghim shod va visa kar graft. merci

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب در اقامت پس از تحصیل باید کار پیدا کنید و پس از ۳ سال کار کردن بین ۳ الی ۵ سال زندگی درخواست اقامت دائم را دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *