مهاجرت تحصیلی نیوزلند

تحصیل در نیوزلند

شرایط تحصیل در نیوزلند
تحصیل در نیوزلند
میانگین امتیاز 4.3 تعداد 8

تحصیل در نیوزلند در سال 2019 فرصتی ایده آل در خصوص اخذ اقامت این کشور زیبا با طبیعتی بکر و اقتصاد قوی می باشد که سالانه آمار قابل توجهی به خود اختصاص داده است. اخذ ویزای تحصیلی این کشور از سایر طرق مهاجرت به نیوزلند محسوب می گردد. متقاضیان نیز می توانند از این طریق، زندگی در کشوری قدرتمند را تجربه کنند. دو دانشگاه برتر کشور نیوزلند یعنی دانشگاه آوکلند و دانشگاه اتاگو در جمع برترین دانشگاه های جهان قرار دارند. با این وجود هزینه های تحصیل در کشور نیوزلند به نسبت بسیاری از کشور های اروپایی بیشتر است و همین مسئله سبب می شود که بسیاری از افراد از دریافت پذیرش از دانشگاه های این کشور چشم پوشی کنند.

همه افرادی که قصد تحصیل دارند، باید برای دوره های بیش تر از 3 ماهه در این کشور، ویزای تحصیلی دریافت کنند. دریافت ویزای تحصیلی نیوزلند تنها زمانی ممکن می شود که متقاضی موفق به اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه ها یا موسسات علمی کشور نیوزلند شده باشد. در این مقاله که به کوشش مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگارش شده است، مقدماتی در رابطه با شرایط تحصیل در کشور نیوزلند را بیان کرده ایم.

چرا تحصیل در نیوزلند؟

از جمله دلایل اصلی تحصیل در کشور نیوزلند عبارتست از:

 1. پایه گذاری سیستم آموزشی معتبر بریتانیا

 2. شهرت جهانی ارائه دهنده آموزش

 3. سیستم آموزشی پیشرفته با هنرهای پیشرفته

 4. محیط یادگیری امن با امکانات عالی تحصیلی و خدمات پشتیبانی

 5. فرهنگ غنی مردمان این کشور

 6. ارائه طیف گسترده ای از دوره های دانشگاهی، فنی و حرفه ای و مدارس

 7. هزینه های تحصیلی ارزان تر نسبت به آمریکا، استرالیا و انگلستان

 8. تدابیر تضمین کیفیت سازمان مجوز رسمی مجلس نیوزلند (NZQA)

 9. کشوری توسعه یافته با یک حومه آرام و صلح آمیز

شرایط تحصیل در نیوزلند

از جمله شرایط تحصیل در نیوزلند که متقاضیان می بایست مدنظر قرار دهند، اخذ پذیرش از یکی از موسسات آموزشی و ارائه گواهی دال بر دانش زبان انگلیسی می باشد. از دیگر مدارکی که هر فرد برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کشور نیوزلند به آن نیاز خواهد داشت، می توان به کپی گذرنامه و ارائه مدارک تحصیلی پیشین به همراه ریز نمرات نیز اشاره کرد. پس از آن که فرد تمامی مدارک خود را در اختیار دانشگاه قرار دهد، باید منتظر بماند تا پاسخ نهایی را در مورد پذیرش خود از دانشگاه دریافت کند.

پس از آن که فرد پذیرش تحصیلی خود را دریافت کند، می تواند برای دریافت ویزای تحصیلی کشور نیوزلند اقدام کند. در صورتی که متقاضی بخواهد برای اخذ پذیرش از مدارس یا موسسات آموزش زبان در کشور نیوزلند اقدام کند، فرد می بایست یک گواهی سلامت جسمانی را نیز ارائه کند و همچنین هزینه مربوط به اخذ پذیرش را نیز در صورت نیاز پرداخت کند. در بسیاری از موارد مدارس درخواست می کنند که به صورت آنلاین با دانش آموزی که متقاضی تحصیل است، مصاحبه داشته باشند.

در برخی از موارد محدود از دانش آموزان تقاضا می شود تا گواهی تسلط به زبان انگلیسی را نیز ارائه دهند. باید به این نکته نیز اشاره داشت که متقاضیان تحصیل در مدارس کشور نیوزلند باید بلافاصله پس از اخذ پذیرش، کلیه شهریه یک سال را پرداخت کنند و پس از آن قادر خواهند بود تا برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام کنند.

ساختار آموزش در نیوزلند

ساختار سیستم آموزشی نیوزلند از 6 سالگی شروع می گردد و 8 سال به طول می انجامد. سپس دوره 5 ساله تحصیلی می باشد. بعد از اتمام دوره تحصیلی دانش آموزان نیز می توانند یا وارد دوره های فنی حرفه ای در خصوص ورود به بازار کار یا تحصیلات دانشگاهی شوند.

مقطع تحصیلی طول دوره تحصیلی
لیسانس 3 الی 4 سال
فوق لیسانس 1 الی 2 سال
دکترا 3 الی 6 سال

دانشجویانی که رزومه تحصیلی عالی در مقاطع تحصیلی خود دارند و از سابقه پژوهش و مقاله های بین المللی یا ISI برخودار هستند، نیز می توانند نسبت به اخذ بورس و کمک هزینه های تحصیلی نیز اقدام کنند. امکان کار پاره وقت از دیگر مزایا ویزای تحصیلی می باشد که می تواند هزینه های زندگی دانشجویی را تا بخشی پوشش دهد. میزان درآمد دریافتی به ازای هر ساعت کار 15.00 NZD (دلار نیوزلند) می باشد.

ویزای تحصیلی کشور نیوزلند

اشاره کردیم که که همه افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به نیوزلند را دارند، باید ویزای تحصیلی این کشور را دریافت کنند. روند اخذ ویزا معمولا یک ماه به طول خواهد انجامید اما در صورتی که نیاز به ارائه توضیحات بیشتر باشد، روند صدور گذرنامه طولانی تر خواهد شد.

مدارکی که هر فرد حتما برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور به آن نیاز خواهد داشت عبارتند از:

 • گواهی رسمی اخذ پذیرش از یکی از موسسات علمی در نیوزلند
 • گواهی تمکن مالی که نشان دهنده توانایی متقاضی برای پرداخت شهریه دانشگاه است.
 • ارائه پاسپورت
 • یک قطعه عکس پاسپورتی
 • گواهی تمکن مالی به ارزش 15000 NZD (دلار نیوزلند) برای یک سال برای تامین هزینه های زندگی در نیوزیلند
 • بلیت سفر به کشور نیوزلند یا گواهی تمکن مالی برای خرید یک بلیت
 • گواهی مربوط به محل اقامت رزرو شده متقاضیان با سن کمتر از 18 سال
 • پرداخت هزینه صدور ویزا
 • شهروندان بسیاری از کشور ها باید گواهی سلامت پزشکی، عکس رادیولوژی قفسه سینه و گواهی پلیس را نیز ارائه دهند.

هزینه تحصیل در نیوزلند

هزینه تحصیل در نیوزلند

اگرچه نیوزلند یک مکان فوق العاده برای دانشجویان بین المللی است اما باید اشاره داشت که این افراد باید هزینه های سنگینی را برای تحصیل در این کشور پردازند. برای مثال هزینه های مربوط به پزشکی در این کشور در حدود 750000 NZD (دلار نیوزلند) است. متقاضیان رشته های مهندسی در نیوزلند نیز باید 25000 NZD (دلار نیوزلند) را سالیانه به عنوان شهریه خود پرداخت کنند. هزینه تحصیل برای دانشجویان رشته های علوم پایه نیز در حدود 20000 NZD (دلار نیوزلند) است.

دانشجویان تمام وقت در کشور نیوزلند این فرصت را خواهند داشت تا به صورت قانونی به مدت 20 ساعت در طول یک هفته کار کنند. بنابراین هر فرد می تواند ماهیانه و در حدود، 1040 NZD (دلار نیوزلند) درآمد داشته باشد. استفاده از بورسیه تحصیلی نیوزلند دیگر روش مناسب جهت کاهش هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور است.

هزینه زندگی در نیوزلند برای هر فرد متفاوت است اما می توان اشاره داشت که به صورت متوسط هر فرد برای زندگی در این کشور به حداقل2000 NZD (دلار نیوزلند) در ماه نیاز خواهد داشت. در صورتی که فردی توان پوشش چنین هزینه هایی را داشته باشد، تحصیل در این کشور می تواند یک گزینه بسیار مناسب تحصیلی برای وی باشد. در کشور کوچک نیوزلند تنها 8 دانشگاه وجود دارد اما کیفیت تحصیل در دانشگاه های این کشور در سطح بسیار مناسبی قرار دارد که عبارتست از:

 • دانشگاه آوکلند
 • دانشگاه کانتربری
 • دانشگاه لینکلن
 • دانشگاه مسی
 • دانشگاه اوتاگو
 • دانشگاه ویکتوریا ولینگتون
 • دانشگاه وایکاتو
 • دانشگاه صنعتی اوکلند

مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله تمام سعی و تلاش خود را در باب مهاجرت از طریق تحصیل در نیوزلند برای متقاضیان نیز گذاشته اند و امید بر این است که با به اتمام رسیدن این مقاله توانسته باشیم اطلاعات مفیدی در اختیار شما نیز قرار دهیم. فرصت تحصیل در کانادا نیز گزینه ای ایده آل در باب مهاجرت به کشوری انگلیسی زبان می باشد که در سال های اخیر از روند چشم گیری در خصوص مهاجرت نیز برخودار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 13 =