مهاجرت تحصیلی هلند

تحصیل در هلند با مدرک دیپلم

تحصیل در هلند با مدرک دیپلم

متقاضیان مهاجرت و تحصیل در خارج از کشور با انتخاب تحصیل در هلند با مدرک دیپلم زمینه اقامت در این کشور را به صورت دائم فراهم می کنند. از محاسن این کشور برای افرادی که هلند را برای ادامه تحصیل انتخاب کردند می توان گفت این کشور این فرصت را به دانشجویان خود می دهند که پس از تحصیل و فراغت از تحصیل در این کشور به مدت یک سال حضور داشته باشند و نسبت به جستجوی کار اقدام کنند.

این امر زمینه ساز اخذ ویزای کاری در کشور هلند می باشد که در پی آن می توانید به مدت طولانی تری در این کشور سکونت داشته باشید. در قدم های بعدی نسبت به اخذ شهروندی این کشور اقدام کنید. در این مقاله که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده، تلاش بر این شده تا با بررسی شرایط تحصیل در هلند با مدرک دیپلم مسیر روشنی پیش روی علاقمندان مهاجرت قرار گیرد.

شرایط کشور هلند

هلند از کشورهای عضو کشورهای حوزه شنگن است که در زمینه های مختلفی در جهان صاحب نام است به طور مثال در زمینه های کشاورزی و پرورش گل و گیاه و همین طور صنعت توریست این کشور همواره از کشورهای پیشتاز اروپا بوده است. پایتخت هلند شهر آمستردام است و واحد پول این کشور یورو می باشد. در هلند بالغ بر 180 مرکز تحقیقاتی و همین طور دانشگاهی وجود دارد که این مراکز در مقایسه با سایر دانشگاه های اروپای از جایگاه های قابل توجهی برخوردارند.

متقاضیان تحصیل در این دانشگاه ها باید این امر را بدانند که تنها برخی از دانشگاه های کشور هلند مورد تایید وزارت بهداشت و وزارت علوم ایران قرار دارد به همین علت پیش از هر گونه اقدامی مبنی بر انتخاب دانشگاه برای اخذ ویزای تحصیلی با مشورت با یک وکیل مهاجرتی از مورد تایید بودن دانشگاه مد نظرتان در وزارت علوم ایران مطمئن شوید. این امر سبب می شود در صورتی که تمایل بازگشت به ایران را داشته باشید بتوانید در دانشگاه های ایران نیز به ادامه تحصیل خود بپردازید.

بررسی شرایط تحصیل در هلند با مدرک دیپلم

افرادی که متقاضی تحصیل در هلند هستند و می خواهند برای اخذ ویزای تحصیلی کشور هلند اقدام کنند. در این مرحله باید بخشی از هزینه های اولیه واریز شود این هزینه ها عبارتند از:

 • شهریه نیم سال تحصیلی که باتوجه به نوع دانشگاه و رشته دانشگاهی انتخابی شما متفاوت خواهد بود.
 • مبلغ 850€ (یورو) ماهانه برای دریافت اقامت به مدت یک سال
 • هزینه اجاره اتاق برای یک ماه

با پرداخت این هزینه ها احتیاجی به پشتوانه مالی نخواهید داشت و می توانید این اطمینان را داشته باشید که ویزای تحصیلی خود را در مدت زمان کوتاه تری از سفارت دریافت خواهید کرد. به علت اعتبار بالای دانشگاه های هلند در سطح بین الملل میزان تقاضا برای تحصیل در هلند در مقاطع مختلف تحصیلی از دبیرستان تا مقطع دکترا بسیار بالا است. شروع سال تحصیلی در کشور هلند از اول سپتامبر است. اما دانشجویان باید از چند ماه قبل تر نسبت به اخذ اقامت اقدام کنند. برای تحصیل در این کشور باید حداقل مدرک دیپلم را داشته باشید. با ارائه این مدرک و همین طور مدرک زبان می توانید نسبت به پذیرش دانشگاه اقدام کنید.

بررسی شرایط تحصیل در هلند با مدرک دیپلم

هزینه های تحصیل در هلند با مدرک دیپلم در 2022

توجه داشته باشید که مدرک دیپلم شما باید حداقل نمره 12 را داشته باشد. در سال 2022 در مقطع لیسانس هزینه های دانشگاه در حدود 7000€ تا 12000€ (یورو) متفاوت می باشد. همین طور دانشجویان مقطع لیسانس اجازه کار به مدت 16 ساعت در هفته را خواهند داشت که این میزان هزینه ای در حدود 80€ تا 100€ (یورو) در هفته از هزینه های آن ها را تامین خواهد کرد. دانشجویان در مقطع ارشد نیز می تواند در کمتر از 2 سال مدارک خود را دریافت کنند. هزینه های زندگی در کشور هلند در نقاط مختلف متفاوت است. اما به طور تقریبی می توان گفت هزینه ی زندگی دانشجویی در کشور هلند مبلغی درحدود 700€ تا 1000€ (یورو) را دربرمی گیرد. این هزینه با احتساب هزینه های مسکن محاسبه می شود.

اخذ پذیرش از دانشگاه های هلند با مدرک دیپلم

برخی از دانشگاه های هلند برای پذیرش دانشجویان در رشته های خاصی آزمون ورودی دارند که از آن جمله می توان به رشته های پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری و غیره اشاره نمود. برای سایر رشته ها مثل مدیریت بازرگانی، مهندسی مکانیک و غیره نیازی به شرکت در آزمون ورودی نیست. به علاوه غالبا با مدرک دیپلم ایران وقتی فرد برای تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه های هلند اقدام می کند باید به زبان هلندی مسلط باشد. اما برخلاف اکثر کشورهای غیر انگلیسی زبان، در دانشگاه های زیادی از هلند امکان تحصیل به زبان انگلیسی هم در مقطع کارشناسی وجود دارد.

برای اخذ پذیرش از دانشگاه های هلند مثل دانشگاه آمستردام و غیره در مقطع کارشناسی، مهم ترین مدارک در سال 2022 عبارت هستند از:

 • CV
 • ترجمه رسمی مدرک دیپلم به زبان انگلیسی
 • ترجمه رسمی ریز نمرات تحصیلی به زبان انگلیسی
 • تمکن مالی برای پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در هلند
  • هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی هلند سالانه بین 6000€ تا 10000€ (یورو) است.
  • هزینه زندگی در هلند ماهانه بین 700€ تا 1200€ (یورو) است.
 • انگیزه نامه
 • مدرک زبان معتبر
 • توصیه نامه از اساتید پیشین
 • پاسپورت معتبر

اخذ ویزا جهت تحصیل در هلند با مدرک دیپلم

اگر متقاضی تحصیل در هلند با مدرک دیپلم هستید در صورت داشتن شرایط عمومی و اخذ ترجمه مدارک تحصیلی خود به راحتی می توانید برای مقطع کارشناسی اقدام کنید. با ارائه مدارک خود به دانشگاه مد نظرتان می توانید پذیرش نامه را دریافت کنید سپس با ارائه نامه پذیرش به همراه مدارک زیر به سفارت کشور هلند نسبت به اخذ ویزا اقدام نمایید.

 • پاسپورت
 • عکس پاسپورتی
 • کپی و ترجمه مدرک دیپلم
 • مدارک زبان
 • بیمه سلامت
 • فیش های بانکی واریز شهریه های دانشگاه

توجه داشته باشید که در تمامی مراحل از قبیل انتخاب دانشگاه بررسی اعتبار دانشگاه و انتخاب رشته مناسب و همین طور بررسی روند پذیرش دانشگاه در رشته مورد نظر شما می توانید از یک وکیل مهاجرت کمک بخواهید تا مسیر مهاجرت برای شما روشن تر از پیش باشد. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده ارائه اطلاعات لازم در خصوص کار ضمن تحصیل در هلند می باشند.

3/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  +  14  =  19