مهاجرت تحصیلی هلند

تحصیل در هلند

تحصیل در هلند

تحصیل در هلند در سال 2019 با توجه به کیفیت بالای آموزشی و شرایط مطلوب زندگی می تواند یکی از گزینه های بسیار مناسب تحصیلی برای انگلیسی زبان ها باشد. بر اساس گزارشات منتشر شده در رابطه با شرایط تحصیل در هلند، بیش از 2000 دوره آموزشی به زبان انگلیسی در کشور هلند وجود دارد که انگلیسی زبان ها قادر به استفاده از آن خواهند بود. بر خلاف بسیاری از کشورهای جهان، دانشجویان انگلیسی زبان به راحتی می توانند در محیط شهری نیز با مردم ارتباط برقرار کنند. در این مقاله مفتخر به پاسخگویی سوالات شما در این باب می باشیم:

 • آیا تحصیل در هلند رایگان است؟
 • شرایط تحصیل در کشور هلند به چه صورت می باشد؟
 • هزینه های تحصیل در این کشور به چه صورت است؟
 • آیا تحصیل بدون مدرک زبان در هلند امکان پذیر می باشد؟

هلند یکی از کشورهای تاریخی قاره اروپاست و ابنیه تاریخی فراوانی در این کشور وجود دارد. دانشجویان بین المللی در هلند به نسبت دانشجویان خارجی در کشورهای دیگر با استقبال بیشتری روبرو خواهند شد و همین مسئله برای حضور دانشجویان بین المللی از 160 کشور جهان در هلند کافی بوده است. از نظر امنیتی، کشور هلند یکی از امن ترین کشورهای جهان است و به عنوان دهمین کشور شاد جهان شناخته شده است. در صورت تمایل به تحصیل در هلند، قادر خواهید بود با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

درباره کشور هلند

هلند کشوری است که 95% از مردم آن می توانند به زبان انگلیسی صحبت کنند به طوری که در طول اقامت تحصیلی، افراد به راحتی با مردم این کشور سازگار می شوند. احترام به نظرات و اعتقادات هر فرد در این کشور یک فضیلت ملی است که به ساخت یک جامعه متنوع قدرت می بخشد. این مسئله خود پایه و اساس روش تدریس در موسسات آموزش هلندی است.

هلند هجدهمین اقتصاد برتر جهان را در اختیار دارد و همین مسئله کافی است که علاقمندان به تحصیل در این کشور، اطمینان داشته باشند که پس از گذشت مدتی پس از پایان دوره تحصیل خود، قادر خواهند بود تا شغل مورد نظر خود را یافته و اقامت بلند مدت کشور هلند را بدست آورند. این در حالی است که هلند با حدود 17 میلیون نفر جمعیت در جایگاه 66 پرجمعیت ترین کشور های جهان قرار دارد اما از نظر مساحت در جایگاه 131 جهانی قرار دارد.

اینفوگرافیک تحصیل در هلند

ساختار آموزشی کشور هلند

ساختار آموزشی کشور هلند بر روی کار گروهی در محیطی ایده آل برای ایجاد دوستی تمرکز دارد. تحصیل در این ساختار آموزشی باعث دوچندانی آزادی برای ابراز نظرات و دانش می گردد. سابقه تحصیل در دانشگاه های این کشور برای خارجی ها طولانی مدت بوده و توانسته یک ذهنیت باز و توسعه ایجاد نمایند. شایان ذکر است که در سال 1950 این کشور تنها کشور غیر انگلیسی زبان بوده که طیف گسترده ای از دوره ها را به انگلیسی زبان ها ارائه داده است.

کسب مدرک دیپلم هلند، کلید موفقیت حرفه ای در سراسر جهان است. سیستم آموزش عالی و دانشگاهی هلند دارای یک شهرت جهانی در کیفیت بالا است و تجربه نشان می دهد که افرادی که در یکی از موسسات آموزش عالی هلند تحصیل کرده اند در سایر نقاط جهان عملکرد بسیار چشم گیری داشته اند. این سطح از کیفیت از طریق سیستم تضمین و تنظیم کیفیت ملی این کشور به دست آمده است. موسسات آموزش عالی هلند فرصت های تحصیلی بیشماری را برای دانشجویان بین المللی ایجاد کرده است که از این بین تعداد بیش از 2100 برنامه به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می شود و همین امر باعث می شود هلند پیشگام در زمینه برنامه های مطالعاتی انگلیسی زبان در اروپا باشد.

تحصیل در هلند به زبان انگلیسی 

هلند اولین کشور غیر انگلیسی زبان بود که دوره های آموزش انگلیسی را به دانشجویان خارجی ارائه داده است. دانشجویان بین المللی می توانند برنامه ها را به زبان هلندی یا انگلیسی مطالعه کنند، که این امر می تواند گزینه ای عالی برای تحصیل در خارج از کشور باشد. تحصیل در تمامی مقاطع دانشگاهی در هلند به زبان انگلیسی کاملا امکان پذیر است.

قبل از اینکه بتوانید در سطح دبیرستان در هلند مانند سایر مقاصد، تحصیل کنید باید از طریق نتایج رسمی آزمون زبان انگلیسی اثبات کنید که می توانید به این زبان تحصیل کنید. شما حداقل نیاز به نمره از 6.0 IELTS یا TOEFL 550 دارید. سایر آزمون های زبان ممکن است پذیرفته شوند، بنابراین لطفا این نکته را با موسسه انتخاب شده خود بررسی کنید. شما عزیزان برای اینکه بتوانید برای هر یک از مقاطع تحصیل در کشور هلند اقدام کنید نیاز به یک سطح مشخص از نمره آیلتس و یا تافل دارید. اگر می خواهید در این مورد اطلاعاتی داشته باشید٬ پس در ادامه این مقاله با ما همراه باشید!

تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی 

در دانشگاه های علوم کاربردی می توانید در برنامه های کارشناسی در طیف وسیعی از رشته ها نظیر اقتصاد، مراقبت های بهداشتی، هنرهای زیبا، کشاورزی و غیره ثبت نام کنید. در هر رشته، انواع زیادی از برنامه ها وجود دارد که می تواند در محتوا از با موسسات دیگر در کشور هلند متفاوت باشد. دانشگاه های علوم کاربردی آزادی زیادی در تعیین محتوا و ساختار برنامه هایشان دارند. در بیشتر دوره های آموزشی در کشور هلند و در مقطع کارشناسی، دانشجویان به ناچار باید در یک دوره یک ساله آمادگی شرکت کرده و پس از آن وارد دوره اصلی تحصیل خواهند شد.

مزایای تحصیل در مقطع کارشناسی کشور هلند عبارتند از:

 • آمادگی کلی برای شروع تحصیل
 • آمادگی حضور در بازار کار کشور هلند
 • شرکت در دوره های کارآموزی
 • افزایش توانایی پیوستن به بازار کار

الزام تحصیل کارشناسی در هلند

شما مانند هر مقطع دیگری برای تحصیل در کشور هلند باید مدرک زبان انگلیسی برای نشان دادن سطح تسلط خود به زبان انگلیسی در اختیار داشته باشید. این سطح برای دوره کارشناسی در کشور هلند٬ معادل آیلتس 6 می باشد. نکته قابل توجه اینکه در صورت داشتن آیلتس با نمره کمتر می توانید در دوره های پیش نیاز دانشگاه ها شرکت کنید. البته تمامی دانشگاه ها این دوره را ارئه نمی دهند و شما می توانید برای اخذ پذیرش در این دوره ها با ما در ارتباط باشید!

تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی ارشد

سیستم پایه و مبنا تحصیل در دانشگاه های علوم کاربردی کشور هلند بر مبنا افزایش دانش و مهارت های حرفه ای در خصوص تحصیلات تکمیلی و بازار کار نیز طراحی شده است. در این دوره ها تمرکز دانشگاه ها بر مهارت های حرفه ای و بالینی و مدیریت و رهبری می باشد. برنامه های کارشناسی ارشد حداقل یک سال معادل 60 واحد است. اما بسیاری از آنها طولانی تر از 1.5 تا 4 سال (90-240 واحد) هستند. برنامه های حرفه ای پیشرفته در علوم پزشکی مانند پزشکی، دندانپزشکی، دامپزشکی و داروسازی در کل 3 سال معدل 180 واحد به طول خواهد انجامید. اخذ پذیرش تحصیلی در هلند شرایط ویژه ای دارد و افراد برای صرف جویی در وقت و هزینه خود تنها در صورت دارا بودن شرایط کافی باید برای تحصیل در هلند اقدامات لازم را انجام دهند.

انواع برنامه های کارشناسی ارشد عبارتست از:

 • دوره های آموزشی که افراد را مستقیما برای ورود به بازار کار آماده می کنند
 • دوره های آموزشی تحقیق محور که بر روی شاخص های پژوهشی تمرکز دارد
 • برنامه های آموزش محوری که افراد را برای اشتغال به کار معلمی در مقاطع مختلف تحصیلی آماده می کند.

الزام تحصیل کارشناسی ارشد در هلند

شما مانند هر مقطع دیگری برای تحصیل در کشور هلند باید دارای مدرک زبان انگلیسی برای نشان دادن سطح زبان خود باشید. این سطح برای دوره کارشناسی ارشد در کشور هلند٬ معادل آیلتس 6.5 می باشد. نکته قابل توجه اینکه در صورت داشتن آیلتس با نمره کمتر می توانید در دوره های پیش نیاز دانشگاه ها شرکت کنید. البته تمامی دانشگاه ها این دوره را ارئه نمی دهند و شما میتوانید برای اخذ پذیرش در این دوره ها با ما در ارتباط باشید!

تحصیل دکترا در هلند 

طول دوره های دکترا در هلند به میزان 4 سال است. سیستم پایه و مبنا این کشور تحت نظر استاد راهنما می باشد و دوره های کامل پژوهش محور است. علاوه بر این به دانشجویان مقطع دکترا در کشور هلند حقوق یک کارمند پرداخت می شود.

چرا تحصیل در هلند؟

 • مدارس عالی
 • فرصت تحقیق در رشته های مختلف تحصیلی از طریق تعامل
 • حضور 12 دانشگاه کشور هلند در جمع 200 دانشگاه برتر جهان
 • پرداخت حقوق به دانشجویان مقطع دکترا در کشور هلند

همه متقاضیان دوره دکترا در کشور هلند ممکن است به دو روش موفق به اخذ پذیرش از کشور هلند شوند. تحصیل دکترا در کشور هلند در مدارس تحقیقاتی و یا مدارس عادی امکان پذیر است. مدارس تحقیقاتی در حقیقت مراکزی هستند که بر اساس توافقات انجام شده میان چند دانشگاه یا موسسه افتتاح شده اند. مدارس عادی اما همان کلاس های درس عادی است که در محیط دانشگاه واقع شده اند.

روند تحصیل دکترا در هلند

با این حال باید به این نکته اشاره داشت که روند اخذ مدرک دکترا از این دو روش یکسان است و شامل کنفرانس ها، سمینار ها و کلاس های آموزشی می شود. هنگامی که پایان نامه شما برای انتشار مورد تایید قرار می گیرد، شما در دفاع عمومی از تحقیقات خود شرکت خواهید کرد و در مراسم سنتی، مدرک دکترا به شما اهدا خواهد شد. تحصیل دکترا در هلند به دلیل رعایت استاندارد های آموزشی مورد توجه بسیاری از کشورهای جهان است.

تحصیل در هلند در رشته پزشکی 

دوره های پزشکی در کشور هلند به طور کلی متفاوت از سیستم آموزش پزشکی در کشور انگلستان است. این در حالی است که ارزش یک مدرک پزشکی در کشور هلند معادل یک مدرک پزشکی در کشور انگلستان است. همین تفاوت ها میان آموزش پزشکی در کشور انگلستان و هلند سبب شده است تا انتقال دانشجوی پزشکی در 2 کشور به طور کامل متفاوت باشد.

دوره های آموزش پزشکی در هلند به 3 دسته کلی تقسیم میشوند:

مقطع تحصیلی طول دوره
کارشناسی در پزشکی 3 سال
کارشناسی ارشد در پزشکی 3 سال
آموزش 1 سال

دوره 3 ساله اول تحصیل پزشکی در هلند به زبان انگلیسی تدریس می شود اما باید صادقانه گفت که دسترسی به این روش تحصیلی دشوار است. دو دوره سلامت جهانی و پزشکی مولکولی در دانشگاه خرونیخن برای مثال دو دوره ای هستند که به این شکل برگزار می شود. دانشگاه ماستریخ نیز دوره های مشابهی به زبان انگلیسی ارائه می دهند. اگرچه دوره های آموزشی انگلیسی در دسترس است اما برای پزشکان در کشور هلند، تسلط کامل به زبان هلندی یک امر الزامی است. فراگیری زبان هلندی به آن دلیل از اهمیت بالایی برخوردار است که فرد امکان به پایان رساندن دوره کارشناسی ارشد خود نخواهند داشت.

هزینه تحصیل در هلند

جالب است که بدانید که هزینه های تحصیلی در کشور هلند نسبتا پایین است و همچنین هزینه زندگی نسبتا ارزان است. اینکه کلمه نسبتا به کار می بریم این است که با توجه به اینکه کشور هلند در غرب اروپا است و همچنین دوره های تحصیلی به زبان انگلیسی تحصیل می شود.

مقطع تحصیل و مسکن هزینه ها
مسکن برای دانشجویان کشورهای عضو EEA، سوئیس 2060 € (یورو) برای سال تحصیلی 2018 تا 2019 و 2087 € (یورو) برای سال تحصیلی 2019-2020
مقطع کارشناسی 6000 الی 15000  € (یورو)
مقطع کارشناسی ارشد 8000 الی 20000 € (یورو)

تجربه نشان داده است که دانشجویان تحصیل کرده در هلند برای یک ماه زندگی خود، حدودا به 800 تا 1100 € (یورو) در ماه نیاز خواهند داشت. به عنوان یک دانش آموز، می توانید در بسیاری از رستوران ها، موزه ها و سینماها تخفیف بگیرید. همچنین منابع زیادی برای کمک به پرداخت هزینه های شما وجود دارد. به طور کلی هزینه زندگی در هلند به کمک بورسیه های تحصیلی کاملا قابل پوشش است.

تحصیل در دانشگاه های تحقیقاتی در هلند

دانشگاه های تحقیقاتی هلند، در حقیقت همان دانشگاه های عادی هستند که در سراسر جهان دایر می باشند. دانشجویان این دانشگاه ها فرصت خواهند داشت تا پس از پایان دوره تحصیل خود در کشور هلند، در امور تحقیقاتی مشغول به کار شوند. البته حوزه فعالیت آن ها تنها به امور تحقیقاتی ختم نمی شود اما کاریابی در این زمینه ساده تر است. در حال حاضر 240000 دانشجو در این دانشگاه های کشور هلند مشغول به تحصیل هستند و فراوانی دانشجویان در هر دانشگاه از 6000 تا 30000 نفر متغیر است.

دوره های آموزشی در دانشگاه های تحقیق محور کشور هلند بدین صورت میباشد:

مقطع تحصیلی زمان برنامه
دکترا 4 سال
کارشناسی 3 سال
کارشناسی هنر 3 سال
کارشناسی ارشد 1 تا 3 سال
کارشناسی ارشد هنر 1 تا 3 سال

تحصیل در دانشگاه های تحقیقاتی در هلند

دانشگاه های علوم کاربردی در هلند

یکی از روش های آموزشی که در کشور هلند به شدت مورد توجه قرار می گیرد، دانشگاه های علمی و کاربردی هستند. در حال حاضر در حدود 446000 دانشجو در دانشگاه های علمی و کاربردی کشور هلند مشغول به تحصیل هستند. این در حالی است که هیچ یک از دانشگاه های علمی و کاربردی هلند بیش از 40000 دانشجو را پذیرش نمی کنند. دانشجویان پس از 2 سال قادر به دریافت مدرک فنی در این دانشگاه هستند و دوره کارشناسی در این دانشگاه 4 ساله است. برای اخذ مدرک کارشناسی ارشد از این چنین دانشگاه هایی باید بین 1 تا 4 سال به تحصیل پرداخت اما در رشته های هنری نهایتا 2 ساله خواهد بود.

تحصیل در دانشگاه دلفت هلند

تحصیل در دانشگاه دلفت سالانه با استقبال زیادی مواجه شده است. این دانشگاه در سال 1842 پایه گذاری شده است. مبنا اصلی این دانشگاه آموزش کارکنان شهری می باشد. همین موضوع در سال های متوالی باعث دوچندانی جذابیت تحصیل در دانشگاه دلفت شده است. تحصیل در دانشگاه دلفت در 3 مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری در طیف گسترده ای از رشته ها صورت می پذیرد. تحصیل در این دانشگاه برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا با مجوز ورود یا ویزای تحصیلی هلند صورت می گیرد. از جمله دانشکده های این شور عبارتنداز:

 • دانشکده معماری
 • دانشکده طراحی صنعتی
 • دانشکده مهندسی مکانیک
 • دانشکده سیاست و مدیریت
 • دانشکده هوا و فضا
 • دانشکده برق
 • دانشکده ریاضی و کامپیوتر
 • دانشکده عمران
 • دانشکده زمین شناسی
 • دانشکده علوم پایه

موسسات آموزش بین المللی هلند

ویژگی های حائز اهمیت در باب موسسات آموزش بین المللی هلند عبارتنداز:

 • 6 موسسه آموزش بین المللی در کل کشور
 • مقیاس کوچک در کشور هلند
 • ارائه رشته های مختلف تحصیلی به دانشجویان
 • پذیرش دانشجو در دوره های کارشناسی و دکترا
 • تحصیل در محل دانشگاه های تحقیق محور
 • تبادل دانش با کشورهای توسعه یافته

تحصیل در هلند بدون مدرک زبان

آیا می توان بدون مدرک زبان در کشور هلند تحصیل کرد؟

با توجه به اطلاعاتی که پیشتر به شما دادیم این امکان وجود ندارد که شما بدون داشتن مدرک زبان در هلند پذیرش بگیرید. دلیل اصلی این امر آن است که داشتن مدرک زبان یک از الزامات اخذ پذیرش و حتی اخذ ویزا می باشد. پس شما حتما نیاز به داشتن مدرک زبان در هلند را دارید. نکته ای که در این زمینه شما باید بدانید این هست که بدون مدرک زبان اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور ممکن نیست. اما اینکه نمره شما کمتر از حد نساب مورد نیاز باشد مشکلی ایجاد نخواهد کرد چرا که می توانید با داشتن سطح پایینتر از سطح مورد نیاز وارد دوره های پیش نیاز زبان در برخی از دانشگاه های هلند شوید. دانشجویان انگلیسی زبان یا افرادی که مقطع تحصیلی قبلی خود را در یک دانشگاه انگلیسی زبان یا هلندی گرفته باشند، نیازی به ارائه مدرک زبان نخواهند داشت.

اخذ پذیرش از دانشگاه های هلند

قدم اول برای متقاضیان تحصیل در کشور هلند آن است که پذیرش تحصیلی خود را از دانشگاه های این کشور دریافت کنند. همه متقاضیان وظیقه دارند تا مدارک تحصیلی خود که شامل مدرک تحصیلی و ریز نمرات می شود را به زبان انگلیسی یا هلندی ترجمه کنند. در مرحله بعد افراد باید در یک سامانه مشخص شده از طرف دولت هلند که برای دانشجویان بین المللی طراحی شده است نام نویسی کنند. سپس می توانند با مراجعه به سایت دانشگاه مورد نظر خود از مدارک اصلی که به آن نیاز خواهند داشت آگاهی بدست آورد.

این مدارک باید به صورت دقیق و مطابق انتظار دانشگاه در سامانه بارگذاری شود.

 • اخذ پذیرش تحصیلی هلند زیر نظر اداره مهاجرت (ind)
 • اخذ پذیرش از دانشگاه های هلندی به صورت مستقل

پس از گذشت مدتی و مطابق با برنامه رسمی اعلام شده از طرف دانشگاه، متقاضیان نامه ای دریافت خواهند کرد که در آن مشخص می شود فرد قادر به دریافت پذیرش خواهد شد یا خیر؟ پس از دریافت پذیرش فرد می تواند برای دریافت ویزای تحصیلی هلند اقدام کرد.

دانشگاه های کشور هلند

دانشگاه های کشور هلند در 4 گروه تقسیم میشوند که در جدول زیر به اسامی برخی از آنها نیز اشاره شده است.

گروه نام دانشگاه
گروه یک (ممتاز) Delft university of Technology
Erasmus University Roterdam
University of Groningen
Utrecht university
Open University of Netherlands
گروه دو (دانشگاه های جامع غیر دولتی) Katholieke Theologische Universiteit te Utrecht
Theologische Universiteit van de Gereformeerde Kerken
Transnationale Universiteit Limburg
Nyenrode Business Universiteit
گروه سه (دانشگاه های علوم کاربردی دولتی) AVANS University of Professional Education
Helicon University of Professional Education
Hogeschool Leiden, University of Professional Education
Iselinge, University of Professional Education, Teacher Training
Reformed University of Professional Education Zwolle
گروه چهار (دانشگاه های علوم کاربردی غیر دولتی و سایر مراکز آموزش عالی هلند) HANIO, HAN Individueel Onderwijs
Instituut Brouwer
St Amsterdamse Balletacademie
Hogschool GEO
HBO Nederland
Hogeschool Schoevers
Hogeschool DOC

سیستم یادگیری در هلند

تحصیل در هلند در مدارس تحصیلات تکمیلی نیز امکان پذیر است، این مدارس سازماندهی شده توسط دانشگاه ها هستند و مطالعات چالش برانگیز و پژوهشی را مانند موسسات تحقیقاتی و پژوهشی ارائه می دهند. برخی از این مدارس میان رشته ای هستند در صورتی که برخی دیگر تنها بر روی یک یا چند رشته خاص تمرکز دارند. هلند برنده جایزه سیستم آموزش مبتنی بر حل مسئله است و این جایزه را برای تمرین دانش آموزان در تجزیه و تحلیل و حل مشکلات علمی بدست آورده است.

مزایای سیستم یادگیری کشور هلند شامل موارد زیر میشود:

 • خود آموزی و انضباط فردی
 • نوشتن مقالات بین المللی
 • کسب تجربه علمی از طریق کارآموزی
 • انجام آزمایش در آزمایشگاه ها

تحصیل در هلند همانند تحصیل در اسپانیا یا آلمان به صورت تعاملی و دانش آموز محور توصیف کرد. در این مقاله بخشی از سیستم آموزشی این کشور و تحصیل در کشور هلند را برای شما عزیزان بیان کردیم، امید است اطلاعات مفیدی در اختیار شما عزیزان قرار داده باشیم. با این امید از شما صمیمانه دعوت می کنیم تا در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به هلند، تحصیل در هلند و اخذ ویزای تحصیلی این کشور با مجرب ترین مشاورین مهاجرت در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید تا شما را از آخرین اخبار مربوط به تحصیل در این کشور و تمام کشورهای دیگر مطلع سازند.

18 دیدگاه برای “تحصیل در هلند

 1. ترانه گفت:

  چه عالی رشته های top up cours به چه صورت می باشد در هلند؟

 2. صبا گفت:

  خیلی ممنون بایت اطلاعات خوبتون خیلی کاربردی بود

 3. محمود گفت:

  سلام میخواستم ببینم با سن ۳۸ سال میتونیم اقدام کنیم برای هلند؟

 4. مهراد گفت:

  من پارسال توریستی اونجا بودم تابستون خیلی زیباست و مردم خوبی داره ، میخوام برم برای اقامت و موندن بهترین روش برای منی که رشته ام مدیریت هست چی می تونه باشه؟

 5. صبا صابری گفت:

  ممنون از مطالب خوبتون

 6. v!da گفت:

  سلام و تشکر ار مطالب بسیار خوبتون
  تحصیل در هلند ایا با سن بالا هم امکان پذیر هست؟

 7. علی رام رادین فر گفت:

  بابت مطلب جالبتون در مورد تحصیل در هلند تشکر می کنم اگه امکانش هست در موردمقایسه هزینه زندگی در بهترین کشورها جهت مهاجرت هم مطلب بذارید

 8. ژوبین گفت:

  امکان اقامت پس از تحصیل در هلند برای ما چقدره؟

 9. هما گفت:

  آیا امکان انجام کار دانشجویی در هلند وجود دارد؟

 10. Leilakk گفت:

  سلام.میشه همزمان با تحصیل کار کرد؟

 11. Deniz گفت:

  آیا تحصیل رایگان در هلند شامل هزینه زندگی دانشجویی هم میشه یا فقط مخصوص شهریه هاست؟

 12. امیرحسین گفت:

  با تشکر از مقاله خیلی خوبتون

 13. محمد امینی گفت:

  سلام برای تحصیل هلند مستلزم داشتن چه اطلاعاتی هست ؟

 14. ترانه گفت:

  آيا دوره هاي يك ساله در هلند امكان پذير هست؟؟

 15. احمد حسینی گفت:

  سلام میخواستم بدونم شرایط تحصیل در هلند از لحاظ اقتصادی برای ما ها صرفه و توجیه اقتصادی داره

 16. م.رضاپور گفت:

  سلام ‌‌خسته نباشید.
  میخواستم بدونم با سن ۴۰ سال میشه اقامت این کشور دریافت کرد ؟

 17. مصطفی گفت:

  تحصیل در هلند میتونه منجر به اقامت کاری بشه؟

 18. مولودحسینی گفت:

  سلام من25سالمه ومدرک پیش دانشگاهی هنر دارم اگر ایلتس بگیرم امکانش هست درخواست ویزای تحصیلی بدم؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =