ویزای تحصیلی هلند

تحصیل در هلند

تحصیل هلند

تحصیل در هلند به عنوان یک سیستم آموزشی منحصر به فرد جذابیت های فراوانی دارد، اشخاصی که تحصیل در این کشور را تجربه کرده اند به این نکته اذعان دارند. تحصیل در کشور هلند همانطور که جذاب است متفاوت با برنامه های تحصیلی است که ما در زندگی خود تجربه کرده ایم. برای کشور کوچکی مانند هلند جهت گیری و سمت و سوی بین المللی در زمینه آموزش و پرورش بسیار حائز اهمیت است.

علاوه بر این به رغم اینکه زبان این کشور هلندی است 95 درصد از مردم این کشور می توانند به زبان انگلیسی صحبت کنند که در طول اقامت تحصیلی، افراد به راحتی با مردم این کشور سازگار می شوند. احترام به نظرات و اعتقادات هر فرد در این کشور یک فضیلت ملی است که به ساخت یک جامعه متنوع قدرت می بخشد. این پایه و اساس روش تدریس در موسسات آموزش هلندی است.

سیستم آموزشی هلند

سیستم آموزش هلند بر روی کار گروهی در یک محیط ایده آل برای ایجاد دوستی تمرکز دارد. دانش آموزان از آزادی کافی برای ابراز نظرات و کسب دانش مورد نیاز برخوردارند. با تحصیل در هلند شما ذهنیت باز و توسعه عقاید بین المللی خود را افزایش می دهید.

این کشور همچنین سابقه بسیار طولانی در جذب دانشجویان بین المللی برای تحصیل دارد. در سال 1950 هلند نخستین کشور غیر انگلیسی زبان بود که برنامه های ویژه به زبان انگلیسی را برای دانشجویان بین المللی طراحی کرد. کسب مدرک دیپلم هلند، کلید موفقیت حرفه ای در سراسر جهان است. سیستم آموزش عالی و دانشگاهی هلند دارای یک شهرت جهانی در کیفیت بالا است و تجربه نشان می دهد که افرادی که در یکی از موسسات آموزش عالی هلند تحصیل کرده اند در سایر نقاط جهان عملکرد بسیار چشم گیری داشته اند. این سطح از کیفیت از طریق سیستم تضمین و تنظیم کیفیت ملی این کشور به دست آمده است.

موسسات آموزش عالی هلند مجموعا 1560 برنامه تحصیلی بین المللی و دوره های آموزشی را برگزار می کند که از این بین تعداد 1543 برنامه به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می شود و همین امر باعث می شود هلند پیشگام در زمینه برنامه های مطالعاتی انگلیسی زبان در اروپا باشد.

دانشگاه های تحقیقاتی هلند

تعداد چهارده دانشگاه تحقیقاتی دولتی در سراسر هلند وجود دارد که از این عدد 9 دانشگاه در تمامی رشته ها، 3 دانشگاه در رشته های مهندسی، یکی از آنها در زمینه کشاورزی و دیگری یک دانشگاه با سیستم باز است. این موسسات آموزشی دانشجویان را برای مطالعات آکادمیک و وتحقیقات علمی پرورش می دهد و همچنین برنامه های تحصیل در هلند بسیار دقیق و برنامه ریزی شده هستند و بیشتر فارغ التحصیلان در خارج از محیط تحقیقاتی موفق به یافتن شغل مورد نظر خود می شوند.

همه برنامه های آموزشی در دانشگاه های تحقیقاتی هلند اولین سال خود را با دوره های پایه شناخته شده این کشور شروع می کنند. این دوره ها مقدمه ای کلی در زمینه رشته انتخاب شده ارائه می دهد و پایه ای برای ادامه تحصیلات تخصصی فراهم می کنند. با پیشرفت برنامه، دانشجویان آزادی بیشتری برای انتخاب موضوعات خود دریافت می کنند و گام نهایی پایان نامه بر اساس تحقیق خود دانشجو است.

دانشگاه های این کشور به نسبت ظرفیت از 6 هزار تا 30 هزار دانشجو در هر دانشگاه ثبت نام می کنند که مجموعا سالانه 205 هزار دانشجو در این دانشگاه ها ثبت نام می کنند. دانشگاه های تحقیقاتی تنها به ارائه آموزش های 6 ساله می پردازند و از آنها به عنوان دانشگاه های واقعی یا دانشگاه های آکادمیک یاد کرده اند. در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دانشگاههای هلند به لینک مربوطه مراجعه بفرمایید.

مدت زمان برنامه های مطالعاتی

 • دکترا: 4 سال
 • کارشناسی ارشد هنر: 1 الی 2 سال
 • کارشناسی ارشد : 1 الی 2 سال
 • کارشناسی هنر : 3 سال
 • کارشناسی : 3 تا ۴ سال

دانشگاه های علوم کاربردی هلند

دانشگاه های علوم کاربردی هلند برنامه های تحصیلی حرفه ای در زمینه هنر و علوم کابردی را ارائه می دهد. هلند 40 دانشگاه دولتی علوم کاربردی دارد که بزرگترین این دانشگاه ها سالانه بین 20 هزار تا 39 هزار دانشجو را ثبت نام می کند و در مجموع 365 هزار دانشجو در این برنامه ها شرکت می کنند. کسانی که قصد تحصیل در هلند در این دانشگاه ها را دارند باید آگاه باشند که دانشگاه های علوم کاربردی هلند تمرکز بیشتری بر برنامه های کاربردی نسبت به دانشگاه های تمام وقت و یا پاره وقت دارند. تمام برنامه های حرفه ای شامل فاز پایه و فاز اصلی و پایان دادن به پروژه و پایان نامه فردی می باشد. هدف اصلی از این برنامه ها کسب تمرین و تجربه در موقعیت های کاری واقعی است.

موسسات آموزش بین المللی هلند

هلند برای بیش از 50 سال دوره های تحصیلات عالی خود را با نام آموزش بین المللی (IE) ارائه کرده است. دوره های متنوع بسیار زیادی در IE وجود دارد و این دوره ها دانشجویان بسیاری را به خود جذب می کند. این دوره ها حتی در خارج از مرزهای هلند نیز شهرتی به دست آورده اند و شامل دوره هایی در زمینه مطالعات مدیریت، علوم کشاورزی، نجوم، پزشکی، مهندسی عمران، سنجش از راه دور و هنر هستند. تحصیل در این کشور در موسسات آموزش بین المللی در درجه اول برای افرادی که در مقطع تحصیلات تکمیلی هستند و دانشجویان بین المللی مناسب است.

سرعت در پیشرفت سریع است و تمام دوره ها به زبان انگلیسی انجام می شود. برنامه های آن از چند هفته تا 4 سال به طول می انجامد و طراحی شده اند تا انتظارات دانشجویانی را که به دنبال دانش تخصصی هستند برآورده نمایند. موسسات آموزش بین المللی فقط دوره های مقطع ارشد را ارائه می دهد و برای مقطع لیسانس یا کارشناسی هیچ برنامه ای ندارد.

تحصیل در هلند

سیستم یادگیری در هلند

تحصیل در هلند در مدارس تحصیلات تکمیلی نیز امکان پذیر است، این مدارس سازماندهی شده توسط دانشگاه ها هستند و مطالعات چالش برانگیز و پژوهشی را مانند موسسات تحقیقاتی و پژوهشی ارائه می دهند. برخی از این مدارس میان رشته ای هستند در صورتی که برخی دیگر تنها بر روی یک یا چند رشته خاص تمرکز دارند.

هلند برنده جایزه سیستم آموزش مبتنی بر مسئله است و این جایزه را برای تمرین دانش آموزان در تجزیه و تحلیل و حل مشکلات علمی بدست آورده است. سیستم یادگیری مبتنی بر مسئله خود آموزی و انضباط فردی را به عنوان بخش بزرگی از تمام برنامه های تحصیلی دانش آموزان برای حل مشکلات، نوشتن مقالات و کسب تجربه علمی از طریق کارآموزی و انجام آزمایش در آزمایشگاه ها اختصاص داده است. سبک تحصیل در این کشور را می توان همانند تحصیل و اعزام دانشجو به اسپانیا یا تحصیل پزشکی در آلمان به صورت تعاملی و دانش آموز محور توصیف کرد.

در این مقاله بخشی از سیستم آموزشی این کشور و تحصیل در کشور هلند را برای شما عزیزان بیان کردیم، امید است اطلاعات مفیدی در اختیار شما عزیزان قرار داده باشیم. با این امید از شما صمیمانه دعوت می کنیم تا در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به هلند، تحصیل در هلند و اخذ ویزای تحصیلی این کشور با مجرب ترین مشاورین مهاجرت در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید تا شما را از آخرین اخبار مربوط به تحصیل در این کشور و تمام کشورهای دیگر مطلع سازند.

18 دیدگاه برای “تحصیل در هلند

 1. ترانه گفت:

  چه عالی رشته های top up cours به چه صورت می باشد در هلند؟

 2. صبا گفت:

  خیلی ممنون بایت اطلاعات خوبتون خیلی کاربردی بود

 3. محمود گفت:

  سلام میخواستم ببینم با سن ۳۸ سال میتونیم اقدام کنیم برای هلند؟

 4. مهراد گفت:

  من پارسال توریستی اونجا بودم تابستون خیلی زیباست و مردم خوبی داره ، میخوام برم برای اقامت و موندن بهترین روش برای منی که رشته ام مدیریت هست چی می تونه باشه؟

 5. صبا صابری گفت:

  ممنون از مطالب خوبتون

 6. v!da گفت:

  سلام و تشکر ار مطالب بسیار خوبتون
  تحصیل در هلند ایا با سن بالا هم امکان پذیر هست؟

 7. علی رام رادین فر گفت:

  بابت مطلب جالبتون در مورد تحصیل در هلند تشکر می کنم اگه امکانش هست در موردمقایسه هزینه زندگی در بهترین کشورها جهت مهاجرت هم مطلب بذارید

 8. ژوبین گفت:

  امکان اقامت پس از تحصیل در هلند برای ما چقدره؟

 9. هما گفت:

  آیا امکان انجام کار دانشجویی در هلند وجود دارد؟

 10. Leilakk گفت:

  سلام.میشه همزمان با تحصیل کار کرد؟

 11. Deniz گفت:

  آیا تحصیل رایگان در هلند شامل هزینه زندگی دانشجویی هم میشه یا فقط مخصوص شهریه هاست؟

 12. امیرحسین گفت:

  با تشکر از مقاله خیلی خوبتون

 13. محمد امینی گفت:

  سلام برای تحصیل هلند مستلزم داشتن چه اطلاعاتی هست ؟

 14. ترانه گفت:

  آيا دوره هاي يك ساله در هلند امكان پذير هست؟؟

 15. احمد حسینی گفت:

  سلام میخواستم بدونم شرایط تحصیل در هلند از لحاظ اقتصادی برای ما ها صرفه و توجیه اقتصادی داره

 16. م.رضاپور گفت:

  سلام ‌‌خسته نباشید.
  میخواستم بدونم با سن ۴۰ سال میشه اقامت این کشور دریافت کرد ؟

 17. مصطفی گفت:

  تحصیل در هلند میتونه منجر به اقامت کاری بشه؟

 18. مولودحسینی گفت:

  سلام من25سالمه ومدرک پیش دانشگاهی هنر دارم اگر ایلتس بگیرم امکانش هست درخواست ویزای تحصیلی بدم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =