مهاجرت تحصیلی پرتغال

تحصیل در پرتغال

شرایط تحصیل در پرتغال

معمولا کشورهای واقع در بخش غربی قاره اروپا از سطح علمی بالا و میانگین سواد بالایی برخوردار هستند و این اجازه به فارغ التحصیلان داده می شود که پس از پایان تحصیلات بدون واسطه وارد بازار کار شوند و پس از گذراندن مقدمات قانونی بتوانند تابعیت و اقامت دائم کشور مطلوب خود را به دست آورند. امروزه تحصیل در پرتغال با توجه به مدارک تحصیلی دانشگاه های این کشور که در سطح بین المللی از اعتبار بسیار خوبی برخوردارند بسیار محبوب است اما در زمان های دور تحصیلات در این کشور فقط مخصوص افراد خاص از طبقه ثروتمندان جامعه بوده است.

پرتغال تا سال 1960 دارای نرخ آموزش بسیار پایینی بود اما از سال 1960 میلادی درصد بیشتری از مردم توانستند در مقاطع مختلف به تحصیلات بپردازند، شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در کشور پرتغال و مهاجرت تحصیلی به این کشور با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نموده و برترین دانشگاه ها را جهت اخذ پذیرش و ویزا برگزینید.

تحصیل در پرتقال در مقاطع پیش از دانشگاه

آموزش عالی در کشور پرتغال به سه بخش دانشگاه خصوصی، دانشگاه دولتی و دانشگاه پلی تکنیک تقسیم می شود. پلی تکنیک در دوره های عملی در بخش های مختلف مانند پرستاری و مهندسی مشغول می باشد و تحصیل در این نوع از دانشگاه ها به دلیل جذب راحت متقاضیان در بازارهای کار از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است.

در این کشور شروع به تحصیل برای تمام دانش آموزان از اتمام سن 6 سالگی است. دانش آموزان در این کشور متمدن می توانند هم در مدارس دولتی به تحصیل بپردازند و هم در مدارس خصوصی به تحصیلات خود در مقاطع مختلف آموزشی ادامه دهند. دانش آموزان خارجی که قصد تحصیل، شروع به تحصیل یا ادامه تحصیل در مدارس پرتغال را دارند و سن آن ها از 18 سال کمتر است لازم است که والدینشان اقامت پرتغال را اخذ کرده باشند و یا قیم کودک که تابعیت پرتغال را دارد بتواند سرپرستی او را عهده دار شود. تحصیلات در مدارس پرتغال به سه سطح تقسیم می شود که در ذیل توضیح می دهیم:

مقطع اول مقطع ابتدایی در کشور پرتغال از سن 6 سالگی آغاز و تا سن 9 سالگی ادامه یافته و دروس ریاضی، موسیقی، محیط زیست، زبان انگلیسی، زبان پرتغالی و … در این مقطع آموزش داده می شود.
مقطع دوم مقطع دوم در کشور پرتغال از سن 10 سالگی آغاز و تا سن 15 سالگی ادامه یافته و دروس ریاضی، فیزیک، جغرافی، تاریخ، کامپیوتر، شیمی، زبان انگلیسی، زبان پرتغالی و… در این مقطع آموزش داده می شود.
مقطع سوم دانش آموزان تا سن 17 سالگی در متن تحصیل در این مقطع خواهند بود. به پایان رساندن تحصیل در این مقطع تحصیلی منجر به اخذ دیپلم خواهد شد. هر سال تحصیلی در پرتغال از ماه سپتامبر شروع می شود و تا ماه ژوئن به پایان می رسد.

تحصیل در پرتغال در مقطع کارشناسی

در این کشور مقطع کارشناسی یا لیسانس شامل 4 سال پیوسته تحصیلی است که متناسب با رشته تحصیلی هر دانشجو باید در کل 180 الی 240  واحد درسی را بگذارند تا موفق به اخذ مدرک شود. اگر قصد مهاجرت به پرتغال و ادامه تحصیل در این کشور را دارید لازم است که دارای مدرک دیپلم 12 ساله باشید. علاوه بر الزام به داشتن مدرک دیپلم لازم است که شما دوره پیش دانشگاهی را مجددا در کشور پرتغال بگذرانند تا برای ورود به دانشگاه واجد شرایط شوید. برای اشتغال در پرتغال بعد از فارغ التحصیلی تسلط کامل به زبان پرتغالی اهمیت زیادی دارد تا بتوانید به راحتی وارد بازار کار این کشور شوید.

تحصیل در پرتغال در مقطع کارشناسی ارشد

مدت زمانی که دوره کارشناسی ارشد در کشور پرتغال به طول می انجامد دو سال است و دانشجویان محترم باید نسبت به رشته انتخابی خود 90 الی 120 واحد درسی را با موفقیت پشت سر بگذارند تا موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد شوند. این مقطع تحصیلی در کشور پرتغال به دو زبان انگلیسی و پرتغالی برگزار می شود. دانشجویان خارجی که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند اکثرا تمایل دارند به زبان انگلیسی در دانشگاه های این کشور به دلیل ساده تر بودن تحصیل کنند.

تمام افراد متقاضی تحصیل در پرتغال برای پذیرفته شدن در مقطع کارشناسی ارشد باید حداقل مدرک IELTS 6 را ارائه کنند. البته این امکان هم کاملا برای دانشجویان خارجی فراهم شده است که اول از دانشگاه پرتغالی مورد نظر خود پذیرش بگیرند و سپس با گذراندن دوره های خاص آموزش زبان پرتغالی وارد آن دانشگاه شوند و به تحصیل بپردازند. خوب است بدانید که تحصیل به زبان پرتغالی در دانشگاه های پرتغالی زبان به شدت باعث کاهش هزینه های شما در شهریه دانشگاه خواهد شد. هزینه دوره های زبان پرتغالی حدودا بین 250 الی 400 € (یورو) متغیر است.

تحصیل در پرتغال

تحصیل در پرتغال در مقطع دکترا

دوره دکترا در کشور پرتغال با توجه به رشته تحصیلی دانشجو بین 3 الی 5 سال طول خواهد کشید و مانند اکثر کشورهای پیشرفته ارائه پایان نامه لازمه اخذ مدرک دکترا می باشد. دانشجویان این مقطع در هفته حدود 30 ساعت اجازه کار دارند و می توانند با میانگین 15 € (یورو) حقوق برای هر ساعت کسب درآمد کنند. تحصیل در پرتغال در مقطع دکترا به مانند دیگر کشورهای پیشرفته به شما این اجازه را می دهد که با اساتید متخصص هر رشته و با کارشناسان مجرب در رشته تحصیلی مورد نظرتان به صورت کاملا تخصصی به کار و تحقیق بپردازید. تحصیل در مقطع دکترا به شدت رقابتی است، بنابراین تنها آن دسته از افرادی که دارای شرایط ایده آل مقرر شده هستند می توانند از بورس تحصیلی در پرتغال بهره مند شوند.

تحصیل در این کشور در تمام مقاطع دانشگاهی، در دانشگاه های دولتی بسیار ارزانتر از دانشگاه های خصوصی این کشور است ولی برخی از دانشگاه های خصوصی به صورت گزینشی و بر اساس ارزیابی نمرات دانشجویان تخفیف هایی در حدود %50 به آن ها ارائه می کنند. به صورت حدودی و با نظر به درجه و رنکینگ بین المللی دانشگاه های مختلف تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در کشور زیبا و متمدن پرتغال برای شما بین 950 تا 1250 € (یورو) در سال هزینه خواهد داشت اما در مقطع دکترا این مبلغ تقریبا دو برابر می شود و در حدود 2500 تا 3000 € (یورو) در سال خواهد بود. این مقاله توسط همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است؛ علاقه مندان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت با انواع ویزا به سراسر کشورهای جهان با کارشناسان متخصص ما تماس حاصل نمایند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + شانزده =