مهاجرت تحصیلی جمهوری چک

تحصیل در جمهوری چک

تحصیل در چک و معرفی دانشگاه های چک

یکی از روش های رایج مهاجرت در سال 2022 تحصیل در دانشگاه های چک می باشد. نکاتی در رابطه با تحصیل در جمهوری چک برای متقاضیان اهمیت دارد. برای تحصیل در این کشور پس از اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر باید اقدامات لازم برای اخذ ویزای تحصیلی انجام شود. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در مقاله پیش رو سعی دارند اطلاعاتی در باب تحصیل و معرفی دانشگاه های چک و شرایط تحصیل در این کشور در اختیار متقاضیان قرار دهند. پس اگر قصد تحصیل در کشور چک را دارید تا پایان ما را همراهی کنید.

تحصیل در کشور چک در 2022

امروزه تحصیل در چک مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. دانشگاه های چک دارای اعتبار بین المللی می باشند و دانشجویان مدارکی که از این دانشگاه ها دریافت می کنند در بسیاری از کشورها معتبر می باشد. در برخی از دانشگاه هایی که به عنوان معتبرترین دانشگاه در این کشور شناخته می شوند کیفیت و سطح آموزشی بسیار بالا می باشد.

توجه داشته باشید که در دانشگاه های معتبر این کشور دروس به زبان اصلی این کشور (زبان چکی) آموزش داده می شود. در برخی از رشته های تحصیلی امکان تحصیل به زبان های دیگری نیز وجود دارد. قدمت تشکیل ساختار نظام آموزشی در این کشور به بیش از 600 سال میرسد. در رابطه با تحصیل و معرفی دانشگاه های این کشور باید گفت که امروزه 70 دانشگاه در این کشور وجود دارد که بیشتر دانشگاه ها به صورت خصوصی می باشد. از این تعداد 12 دانشگاه بسیار معتبر بوده و نامشان در بین 200 دانشگاه برتر در دنیا دیده می شود.

تحصیل در جمهوری چک و معرفی دانشگاه های چک

برای بررسی تحصیل در چک، در این بخش به معرفی دانشگاه های این کشور می پردازیم:

  • دانشگاه فنی چک واقع در پراگ
  • دانشگاه چارلز
  • دانشگاه ماساریک
  • دانشگاه فناوری Brno

اولین قدم برای تحصیل در جمهوری چک، اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور است. دانشجویان غیر اروپایی بدون دریافت پذیرش از دانشگاه های چک اجازه مهاجرت تحصیلی به این کشور را پیدا نخواهند کرد و بنابراین اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور نکته ای اساسی است. هر دانشگاه بازه زمانی مشخصی را تعیین کرده است که دانشجویان تنها در همان بازه می توانند برای ارسال مدارک خود به صورت آنلاین به دانشگاه اقدام کنند.

هر دانشگاه بسته به شرایطی که خود تعیین کرده است از متقاضیان تحصیل می خواهد تا مدارکی از سابقه تحصیلی خود را در اختیار دانشگاه قرار دهند. مدرک زبان خارجه، ریز نمرات و آخرین مدرک تحصیلی از جمله مهمترین مدارکی است که همه دانشگاه های کشور چک از متقاضیان دریافت می کنند. با این وجود، کیفیت این مدارک در دانشگاه های مختلف، متفاوت است که بسته به ارزش علمی دانشگاه است. شما می توانید با مطالعه مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در جمهوری چک، اطلاعات تکمیلی در این خصوص را نیز مطالعه فرمایید. پس از دریافت پذیرش از طرف دانشگاه، دانشجویان این فرصت را خواهند داشت تا با مراجعه به سفارت این کشور، برای دریافت ویزای تحصیلی چک اقدامات لازم را انجام دهند.

تحصیل در چک و معرفی چارلز از دانشگاه های چک

تحصیل در جمهوری چک و معرفی دانشگاه چارلز

در این بخش به معرفی دانشگاه چارلز می پردازیم. در میان دانشگاه های کشور چک این دانشگاه بالاترین رتبه را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه توسط چارلز 4 ام ساخته شد. این دانشگاه نیز یکی از دانشگاه های بزرگ این کشور محسوب می شود. دانشگاه چارلز دارای 17 دانشکده می باشد و حدودا 51 هزار دانشجو در این دانشگاه تحصیل می کنند. در بین دانشجویان بین المللی این دانشگاه بسیار محبوب می باشد، همچنین دانشگاه چارلز با بیشتر از 200 دانشگاه در سراسر دنیا همکاری دارد. پردیس دانشگاه در شهر پراگ قرار گرفته است.

بورسیه تابستانی در تحصیل و اعزام دانشجو در جمهوری چک

طبق قانون، آموزش عالی در موسسات دولتی برای شهروندان تمام ملیت ها رایگان است. هر ساله وزارت آموزش و پرورش جمهوری چک، تعداد محدودی از فرصت های بورس تحصیلی را برای شرکت در دانشگاه های تابستانی مطالعات اسلاوی به متقاضیان کشورهای مختلف ارائه می دهد. بورسیه تحصیلی شامل هزینه های رایگان تحصیل و ارائه خوابگاه، بن های خرید غذای دانشجویی، دسترسی آزاد به رویدادهای فرهنگی و کتابخانه ها می شود.

دانشکده های تابستانی مطالعات اسلاوی که دوره های زبان چک را برگزار می کنند توسط چندین دانشگاه عمومی در جمهوری چک برگزار می شود. این دوره ها در طول ماه های تابستان برگزار می شود، طول دوره آنها بین 2 تا 4 هفته است و برای دانشجویان خارجی و کارشناسان فعال در زمینه مطالعات چک/ اسلاوی طراحی شده است. در این دانشکده های تابستانی دوره های زبان را در سطوح مختلف مهارت همراه با سمینارها در مورد ادبیات، فرهنگ و تاریخ چک، فعالیت های هنری از جمله نمایش تئاتر، موسیقی و غیره ارائه می دهند.

اقامت پس از تحصیل در چک در 2022

جمهوری چک یکی از قدرتمندترین کشورهای جهان از نظر نرخ بیکاری است به طوری که تنها کمتر از 4% از مردم این کشور با مشکل بیکاری روبرو هستند. این خود نشان از پویایی اقتصاد در این کشور دارد و همچنین دلیل روشنی بر وجود فرصت های شغلی مناسب در این کشور است. دانشجویان بین المللی با توجه به سیستم آموزشی بسیار معتبر ECTS این فرصت را خواهند داشت تا در کشور چک بمانند و به زندگی خود ادامه دهند یا برای کار یا ادامه تحصیل به کشورهای دیگر جهان مهاجرت کنند.

شرایط کار در کشور چک در 2022 بسیار مناسب است و همین مسئله بسیاری از دانشجویان را بر آن می دارد تا اقامت پس از تحصیل در چک را فرصتی مناسب برای خود دانسته و اقدام به یافتن کار در این کشور کنند. دانشجویان پس از پایان دوره کارشناسی نیز از شانس مناسبی برای یافتن شغل در این کشور برخوردار خواهند بود به شرط آنکه زبان رسمی این کشور را به خوبی صحبت کنند. اگر قصد تحصیل در چک را دارید، می توانید با استفاده از دانش مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، دریک بازه زمانی کوتاه تر به این مهم دست پیدا کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *