مهاجرت تحصیلی جمهوری چک

تحصیل در چک و معرفی دانشگاه های چک

بررسی شرایط تحصیل در چک و معرفی دانشگاه های چک

یکی از روشهای رایج مهاجرت در سال 2019 تحصیل در دانشگاه های چک می باشد. نکاتی در رابطه با تحصیل در چک و معرفی دانشگاه های چک برای متقاضیان اهمیت دارد. برای تحصیل در این کشور پس از اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر باید اقدامات لازم برای اخذ ویزای تحصیلی انجام شود. موسسه مهاجرتی سفیران سروش سعادت در مقاله پیش رو سعی دارند اطلاعاتی در باب تحصیل و معرفی دانشگاه های چک و شرایط تحصیل در این کشور در اختیار متقاضیان قرار دهند. پس اگر قصد تحصیل در کشور چک را دارید تا پایان ما را همراهی کنید.

تحصیل در کشور چک

امروزه تحصیل در این کشور مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. دانشگاه های چک دارای اعتبار بین المللی می باشند و دانشجویان مدارکی که از این دانشگاه ها دریافت می کنند در بسیاری از کشورها معتبر می باشد. در برخی از دانشگاه هایی که به عنوان معتبرترین دانشگاه در این کشور شناخته می شوند کیفیت و سطح آموزشی بسیار بالا می باشد.

توجه داشته باشید که در دانشگاه های معتبر این کشور دروس به زبان اصلی این کشور (زبان چکی) آموزش داده می شود. در برخی از رشته های تحصیلی امکان تحصیل به زبان های دیگری نیز وجود دارد. قدمت تشکیل ساختار نظام آموزشی در این کشور به بیش از 600 سال میرسد. در رابطه با تحصیل و معرفی دانشگاه های این کشور باید گفت که امروزه 70 دانشگاه در این کشور وجود دارد که بیشتر دانشگاه ها به صورت خصوصی می باشد. از این تعداد 12 دانشگاه بسیار معتبر بوده و نامشان در بین 200 دانشگاه برتر در دنیا دیده می شود.

بررسی تحصیل در چک و معرفی دانشگاه های چک

برای بررسی تحصیل در چک و معرفی دانشگاه های این کشور، در این بخش به معرفی دانشگاه های این کشور می پردازیم.

دانشگاه فنی چک واقع در پراگ دانشگاه چارلز
دانشگاه ماساریک دانشگاه فناوری Brno

دانشگاه فنی چک

این دانشگاه در سال 1707 میلادی در منطقه پراگ تاسیس شده است. و به عنوان قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاه در کشور چک محسوب می شود. در رتبه بندی EECA  دانشگاه چک رتبه 2 را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه دارای 8 دانشکده می باشد که در این دانشکده ها بیش از 100 رشته تحصیلی ارائه می شود. بیشتر رشته های تحصیلی که در دانشگاه فنی چک ارائه می شود در زمینه فنی و مهندسی و رشته های مرتبط به آن می باشد. تعداد دانشجویان در مقطع کارشماسی و مقطع کارشناسی ارشد حدودا 24 هزار نفر می باشد.

تحصیل در چک و معرفی دانشگاه های چک

معرفی دانشگاه چارلز در چک

در رابطه با تحصیل در چک و معرفی دانشگاه های چک در این بخش به معرفی دانشگاه چارلز می پردازیم. در میان دانشگاه های کشور چک این دانشگاه بالاترین رتبه را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه توسط چارلز 4 ام ساخته شد. این دانشگاه نیز یکی از دانشگاه های بزرگ این کشور محسوب می شود. دانشگاه چارلز دارای 17 دانشکده می باشد و حدودا 51 هزار دانشجو در این دانشگاه تحصیل می کنند. در بین دانشجویان بین المللی این دانشگاه بسیار محبوب می باشد، همچنین دانشگاه چارلز با بیشتر از 200 دانشگاه در سراسر دنیا همکاری دارد. پردیس دانشگاه در شهر پراگ قرار گرفته است.

معرفی دانشگاه ماساریک چک

این دانشگاه به عنوان دومین دانشگاه دولتی در این کشور محسوب می شود که در سال 1919 میلادی تاسیس شد. این دانشگاه دو دومین شهر بزرگ کشور چک که شهر برنو می باشد قرار گرفته است. در رتبه بندی EECA دانشگاه ماساریک رتبه دهم را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه دارای 9 دانشکده می باشد و بیش از 36 هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به ادامه تحصیل می باشند. دروس تحصیلی در دانشگاه ماساریک به دو زبان انگلیسی و آلمانی تدریس می شود. با توجه به شرایط این دانشگاه بسیاری از افراد تلاش می کنند پذیرش دانشگاه ماساریک را به دست آورند.

معرفی دانشگاه Brno

در جهت تحصیل و معرفی دانشگاه های این کشور در این بخش به معرفی دانشگاه برنو می پردازیم. این دانشگاه در سال 1899 م. تاسیس شده است. در رتبه بندی های EECA این دانشگاه رتبه 19 ام را به خود اختصاص داده است. در ابتدا تاسیس تنها رشته تحصیلی ارائه شده در این دانشگاه رشته عمران بوده است.

بعد از گذشت مدتی این دانشگاه پیشرفت های زیادی داشته و به یک موسسه آموزشی بزرگ تبدیل شده است. این دانشگاه دارای 8 دانشکده می باشد و بیشتر از 24 هزار دانشجو در این دانشکده ها مشغول به تحصیل می باشند. در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری امکان تحصیل به زبان انگلیسی در برخی دروس امکان پذیر می باشد. در این مقاله سعی بر آن داشتیم تا موضوع تحصیل در چک و معرفی دانشگاه های چک را بررسی نماییم. برای مطالعه بیشتر و کسب اطلاعات دقیقتر می توانید با مراجعه به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مقالاتی مثل مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در جمهوری چک و بورسیه تحصیلی چک را مطالعه نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × یک =