مهاجرت تحصیلی ژاپن

تحصیل در ژاپن به همراه بورسیه

تحصیل در ژاپن به همراه بورسیه

یکی از جذابیت های تحصیل در ژاپن برای دانشجویان خارجی، امکان تحصیل در ژاپن به همراه بورسیه می باشد که ما در این مقاله شرایط تحصیل را توضیح می دهیم. اما اگر ما از بعدی دیگر به قضیه تحصیل در ژاپن نگاه کنیم، ما متوجه نکاتی مهم در این خصوص می شویم مبنی بر اینکه هزینه تحصیل در ژاپن بالاست و شما با توجه به شرایط خود و به منظور تامین بودجه تحصیلی در ژاپن می توانید از 2 گزینه تحصیل در ژاپن به همراه بورسیه و نیز تحصیل در ژاپن به همراه کار پاره وقت بهره ببرید.

ما در مقاله بر روی موضوع تحصیل در ژاپن به همراه بورسیه متمرکز می شویم. به شما توضیح می دهیم که برای درخواست بورسیه تحصیلی ژاپن باید چه شرایطی داشته باشید و از چه طریقی و با کدام آزمون درخواست بورسیه دهید. شما عزیزان جهت دست یابی به اطلاعات جامع تر درباره بورسیه تحصیلی ژاپن(Monbukagakusho)، می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل کرده و از مشاوره های به روز و راهگشای وکلای مهاجرتی این موسسه برخوردار شوید.

برنامه بورسیه تحصیلی Monbukagakusho

بورسیه تحصیلی دولت ژاپن (Monbukagakusho(MEXT))، برنامه ای است که از طریق آن دانشجویان می توانند به همراه بورسیه ای از طرف دولت ژاپن، مخصوصا وزارت آموزش، فرهنگ، ورزش، فنآوری(Monbukagakusho(MEXT)) ادامه تحصیل دهند. دانشجویان از کلیه مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می توانند این بورسیه تحصیلی را درخواست دهند.

شرایط تحصیل در ژاپن به همراه بورسیه

یکی از گزینه های مقرون به صرفه تحصیل در ژاپن، تحصیل در ژاپن به همراه بورسیه می باشد. تحصیل در ژاپن به همراه بورسیه از 2 جهت می تواند برای افراد به عنوان دانشجوی خارجی مفید باشد: اولا، بواسطه صرفه جویی در هزینه های تحصیلی و ثانیا، به خاطر آموزش زبان ژاپنی. ما در ادامه همین مقاله با ارایه جدولی مفصل از شرایط و ضوابط اخذ بورسیه های تحصیلی در ژاپن، افراد را بیشتر با گزینه تحصیل در ژاپن به همراه بورسیه آشنا می کنیم.

انواع بورسیه های تحصیلی دولت ژاپن

همانطوریکه می توان در فهرست زیر هم ملاحظه کرد، کلا 6 نوع بورسیه تحصیلی دولتی در دسترس تحت برنامه بورسیه تحصیلی دولت ژاپن (Monbukagakusho) وجود دارد:

  • بورسیه ها برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی (الویت 1)
  • بورسیه ها برای دانشجویان تربیت معلم
  • بورسیه ها برای دانشجویان کارشناسی
  • بورسیه ها برای دانشجویان مطالعات ژاپن
  • بورسیه ها برای دانشجویان کالج صنعتی
  • بورسیه ها برای دانشجویان آموزش خاص

افرادی که مایل به درخواست بورسیه تحصیلی هستند باید که یکی از معیارهای فهرست شده در زیر را تامین نمایند که عبارتنداز:

  • توصیه شده توسط سفارت ژاپن (Embassy Recommendation).
  • توصیه شده توسط دانشگاه ژاپنی که افراد را پذیرش خواهد کرد (University Recommendation).
  • انتخابی توسط دانشگاه ژاپنی که دانشجو در آن دانشگاه ثبت نام کرده. اگر فرد دانشجو در حال حاضر با بودجه شخصی در ژاپن تحصیل می کند (Domestic Selection).

شرایط تحصیل در ژاپن به همراه بورسیه دولتی (2019)

شرایط تحصیل در ژاپن به همراه بورسیه دولتی (2019)

همانطوریکه در مباحث قبلی نیز عنوان شد، هزینه تحصیل در ژاپن در مقایسه با سایر کشورهای هم رتبه بالاست و افراد برای تعدیل و جبران این وضعیت ناچار هستید که گزینه تحصیل در ژاپن به همراه بورسیه را مدنظر قرار دهند. اما در خواست این بورسیه تحصیلی تابع شرایطی است که قبل از درخواست باید به آن توجه نمود. در این بخش از مقاله و در جدول زیر ما انواع بورسیه های تحصیلی ژاپن در سال 2019 را به همراه شرایط برای دانشجویان نشان می دهیم. افراد با بررسی این جدول، از شرایط تحصیل در ژاپن و شرایط سنی، مدت زمان، رشته تحصیلی، کشورهای هدف، آموزش زبان ژاپنی، مبلغ بورسیه، موارد تحت پوشش، و تعداد افراد تحت پوشش این بورسیه اطلاع کاملی کسب می نمایید.

پارامتر دانشجوی تحصیلات تکمیلی دانشجوی تربیت معلم دانشجوی کارشناسی دانشجوی مطالعات ژاپن دانشجوی کالج صنعتی دانشجوی کالج آموزشی خاص
سطح تحصیلات سطح فوق لیسانس و بالاتر سطح فوق لیسانس و بالاتر سطح لیسانس سطح لیسانس سطح لیسانس سطح لیسانس
شرایط احراز صلاحیت فارغ التحصیل کالج/ دانشگاه فارغ التحصیل کالج/ دانشگاه فارغ التحصیل دبیرستان یا معادل آن دانشجوی دانشگاه (سطح لیسانس) فارغ التحصیلان متوسطه فارغ التحصیلان متوسطه
شرایط سنی) در موقع دریافت بورسیه) Under 35 Under 35 حداقل 17 و زیر 25 سال حداقل 18 و زیر 30 حداقل 17 و زیر 25 سال حداقل 17 و زیر 25 سال
مدت حداکثر 2 سال و شامل آموزش زبان ژاپنی حداکثر 1 سال و 6 ماه 5 سال شامل آموزش زبان ژاپنی یک سال تحصیلی 4 سال شامل آموزش زبان ژاپنی 3 سال شامل آموزش زبان ژاپنی
آموزش زبان ژاپنی مقدماتی دوره 6 ماهه (افرادی که مهارت زبان ژاپنی دارند نیازی به این آموزش ندارند) دوره 6 ماهه (افرادی که مهارت زبان ژاپنی دارند نیازی به این آموزش ندارند) 1 سال (دانشگاه توکیو و اوزوکا) هیچکدام 1 سال (انستیتوی دولتی مستقل: سازمان خدمات دانشجویی ژاپن، مرکز آموزش زبان ژاپنی، توکیو) 1 سال (موسسه زبان بونکا، انستیتوی دولتی مستقل: سازمان خدمات دانشجویی ژاپن، مرکز آموزش زبان ژاپنی، اوزاکا)
رشته تحصیلی رشته تخصصی در مقاطع تحصیلات تکمیلی تربیت دبیری آموزش لیسانس زبان ژاپنی یا آموزش خاص مرتبط با ژاپن کالج سه ساله دوره های صنعتی دوره های کاردانی
کشورهای هدف 168 کشور دنیا کشورهای درحال توسعه (64 کشور) 100 کشور دنیا 74 کشور کشورهای درحال توسعه (40 کشور) کشورهای در حال توسعه (49 کشور)
تعداد برنامه ریزی شده دریافت کننده های بورسیه جدید 4,042 نفر 89 نفر 460 نفر 190 نفر 86 نفر 90 نفر
مبلغ بورسیه ¥143,000 الی 148,000 (ین ژاپن) در ماه ¥143,000 الی 148,000 (ین ژاپن) در ماه ¥117,000 الی 120,000 (ین ژاپن) در ماه ¥117,000 الی 120,000 (ین ژاپن) در ماه ¥117,000 الی 120,000 (ین ژاپن) در ماه ¥117,000 الی 120,000 (ین ژاپن) در ماه
شهریه های تحت پوشش کلیه دانشگاه ها و کالج های دولتی و خصوصی ژاپن
مجوز سفر امکان خرید بلیط دوسره (سفر هوایی)
توصیه سفارت بله بله بله بله بله بله
توصیه دانشگاه (درخواست خارجی) بله خیر خیر خیر خیر خیر
دانشگاه (پذیرش محلی) بله خیر بله خیر خیر خیر
سوالات آزمون دارد دارد دارد دارد دارد دارد

آزمون سفارت ژاپن

اگر افراد متقاضی ایرانی بورسیه تحصیلی دولت ژاپن باشند، در ابتدا باید قبل از درخواست بورسیه تحصیلی در آزمون سفارت ژاپن شرکت کرده و نمره کافی را از این آزمون دریافت نمایید. در خصوص این آزمون و نحوه شرکت در آن با کارشناسان مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

دانشجویان زبان تحصیل
دانشجویان تحصیلات تکمیلی زبان ژاپنی و انگلیسی
دانشجویان تربیت معلم زبان ژاپنی و انگلیسی
دانشجویان کارشناسی زبانهای انگلیسی، ژاپنی، ریاضیات و علوم
دانشجویان مطالعات ژاپن زبان ژاپنی
دانشجویان کالج صنعتی زبانهای انگلیسی، ژاپنی، ریاضیات و فیزیک و شیمی
دانشجویان کالج آموزش ویژه زبانهای انگلیسی، ژاپنی و ریاضیات

تحصیل در ژاپن به همراه بورسیه برای کلیه دانشجویان خارجی بخاطر سطح گرانی تحصیل در این کشور، امری حیاتی تلقی می شود. در ژاپن، بورسیه تحصیلی دولت ژاپن ((Monbukagakusho (MEXT) برای همه دانشجویان در کلیه مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری مهیاست. شما جهت درخواست این بورسیه ها می بایست که شرایط و مدارک مربوطه را تهیه نموده و در آزمون سفارت ژاپن شرکت نمایید. نهایتا، در صورت احراز صلاحیت، به شما بورسیه تحصیلی تعلق می گیرد. کارشناسان و وکلای مهاجرتی ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قادرند با بهره گیری از دانش و تجربه چندین ساله خود، اخذ پذیرش تحصیلی و بورسیه تحصیلی ژاپن را برای شما عزیزان تضمین نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *