مهاجرت تحصیلی استرالیا

تحصیل در کالجهای استرالیا

تحصیل در کالجهای استرالیا

در میان برنامه های تحصیلی، تحصیل در کالجهای استرالیا به دلیل نظام آموزش عالی این کشور متقاضیان زیادی را هر ساله جذب می نماید و مورد توجه قرار می گیرد. معمولا در نظامهای آموزشی نوین در حال حاضر نقش کالج ها بسیار پر رنگ می باشد و بهترین کالج ها را می توان در کشورهای انگلیسی زبان یافت. کشور استرالیا همچنین سالانه پذیرای سیل عظیمی از دانشجویانی می باشد که باید قبل از هر اقدامی از شرایط زیر مطلع شد:

 • انواع کالج ها در استرالیا به چه صورت میباشد؟
 • آیا اجازه کار حین تحصیل در استرالیا وجود دارد؟
 • بیمه دانشجویی در استرالیا چقدر میباشد؟

به علت شرایط عالی آموزش، آب و هوای معتدل و استانداردهای بالای زندگی یکی از اولین انتخاب های هر شخص برای ادامه تحصیل است و در حالت کلی به علت وجود 8 دانشگاه برتر جهان در این کشور و همچنین بازار کار مناسب انتخاب مناسبی خواهد بود. در این مقاله که به وسیله تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده راجع به تحصیل در کالجهای استرالیا در سال 2021 توضیحاتی ارائه می گردد.

شرایط تحصیل در کالجهای استرالیا

در حالت کلی افرادی که تمایل به ادامه تحصیل در کالج های استرالیا را دارند بهتر است برای سهولت پذیرش و تکمیل زبان خود و آشنایی با متد آموزشی استرالیا، از دوران دبیرستان مهاجرت تحصیلی خود را آغاز نمایند. سیستم آموزشی کشور استرالیا انگلیسی می باشد و با سیستم های آمریکا و کانادا کاملا متفاوت می باشد. استرالیا بعد از آمریکا دومین رتبه جذب دانشجویان خارجی را دارد.

ترم های تحصیلی مارچ و جولای می باشد برای اخذ پذیرش از دانشگاه های استرالیا داشتن آیلتس 6 الزامی می باشد شاید دانشگاه با ایلتس 5 به دانشجویان پذیرش دهد ولی برای وقت سفارت باید ایلتس 6 را داشته باشند و بهتر است با هزینه پایین تر در کشور مبدا زبان انگلیسی خود را تقویت نمائید. کلاسهای زبان اکادمیک در استرالیا خیلی گرانند مثلا در دانشگاه سیدنی دوره های زبان هفته ای 400$ (دلار استرالیا) می باشد.

نوع و خدمات کالج های استرالیایی

کالجهای استرالیا با ارائه بهترین خدمات آموزشی برای دانش آموزان و امکانات ورزشی و تفریحی، سعی در تعلیم و پرورش نیروی کارآمد و آگاه می باشد و به جز تحصیل به تمام زوایای پرورشی دانش آموزان می پردازد. بدین معنی که دانش آموزان در این کالجها استعداد یابی می شوند چه در زمینه هنر و موسیقی و چه در زمینه ورزشی و همچنین گرایش های تحصیلی و در نهایت راه درست را انتخاب می نمایند. در حالت کلی در استرالیا دبیرستانها به دو بخش خصوصی و دولتی تقسیم می شود و افرادی که در دبیرستانهای خصوصی تحصیل می کنند طبیعتا از مزایا و خدمات بیشتری برخوردارند و هزینه زیادی پرداخت میکنند:

 • هزینه تحصیل در مدارس دولتی در استرالیا حدودا 10000$ تا 18000$ (دلار استرالیا) می باشد
 • در مدارس خصوصی بین 17000$ تا 35000$ (دلار استرالیا) می باشد
 • دوره پیش دانشگاهی که شامل دوره 1 تا 2 ساله می باشد. درحدود 14000$ تا 25000$ (دلار استرالیا) می باشد
 • دانش آموز موظف است قبل از ورود به کالجهای استرالیا هزینه تحصیل و زندگی یک ساله خود را در حساب نشان دهد

سیستم تحصیل در کالجهای استرالیا

سیستم آموزشی در استرالیا به دو بخش ابتدایی و دبیرستان تقسیم میشود که بخش دوم آن یعنی دبیرستان از سال 8 تا 12 نامیده می شود و تقریبا بین سنین 15 تا 18 سالگی است. دانش آموزان بعد از دریافت مدرک دیپلم اگر تمایلی به ادامه تحصیل در دانشگاه را داشته باشند وارد مقطع پیش دانشگاهی می شوند. در دوره دبیرستان دروس به 2 دسته تقسیم میشوند: دروس اجباری و دروس اختیاری.

دانش آموزان در دروس اختیاری درس هایی مانند هنر، موسیقی و ورزش را می گذرانند و در دروس اجباری شامل ریاضیات، بازرگانی یا دروس مربوط به پزشکی را پاس می کنند. دوره پیش دانشگاهی به نام دوره فاندیشن معروف است و معمولا افرادی که این دوره را میگذرانند راحت تر وارد دانشگاه های استرالیا می شوند. در طول دوره پیش دانشگاهی زبان انگلیسی را کاملا آموزش میبینند و همچنین با شرایط و محیط آموزشی استرالیا بیشتر آشنا می شوند و فرصت مناسبی است از نظر جستجو در میان دانشگاه های معتبر و معروف و اخذ پذیرش با حضور مستقیم و اشراف کامل به رشته مورد نظر.

بهترین رشته ها در استرالیا در 2021

در کشور استرالیا مراکز آموزشی فنی و حرفه ای می باشد که بین دبیرستان و پیش دانشگاهی در استرالیا برگزار می شود که دانش آموزان را برای اشتغال یا کار در بازار استرالیا تعلیم می دهد. این دوره ها خیلی ارزان تر از ترم های دانشگاهی می باشد و شامل دوره های 3 ساله می باشد دانش‌ آموزان مي‌توانند از اين دوره‌ها به جاي واحدهای پيش‌ نياز براي ادامه تحصيل در دانشگاه ها استفاده نمايند.

کسانی که در دوره های فنی حرفه ای پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان های استرالیا تحصیل می کنند، در مقایسه با کسی که صرفا مدرک دیپلم دارد 17% بیشتر حقوق دریافت می گیرند. منتهی پیش از ورود به دوره های فنی کالج در استرالیا بهتر است افراد علاوه بر حوزه علاقه خود، به بازار کار رشته های مختلف نیز توجه کنند. این مسئله خصوصا برای خارجی ها اهمیت پیدا می کند. چرا که اگر پس از فارغ التحصیلی از کالجهای استرالیا نتوانند شغلی پیدا کنند، باید خاک استرالیا را ترک نمایند. البته استرالیا در حال حاضر بیشتر به مشاغلی نیاز دارد که تحصیلات دانشگاهی هم داشته باشند؛ مثل مهندسی نرم افزار. از جمله مشاغل مورد نیاز استرالیا در سال 2021 می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • مهندسی نرم افزار
 • آنالیزور سیستم های IT
 • مدیر پروژه ها
 • مدیر تبلیغات
 • مدیر ساخت و ساز
 • پرستار
 • معمار
 • پزشک عمومی
 • مهندس برق و الکترونیک

سیستم تحصیل در کالجهای استرالیا

ویزای 580 برای اعضای خانواده دانش آموزان در استرالیا

در این نوع ویزا ولی، قیم یا سرپرست دانش آموز می تواند همراه وی باشد و سن قیم نباید زیر 21 سال باشد و در ضمن در حین اقدام قیم نباید فرزند زیر 6 سال در منزل داشته باشد. چون اولویت با فرزند کوچک می باشد و قیم باید هزینه های زندگی دانش آموز را پرداخت نماید. برای همراه دانش آموز فقط یکبار این ویزا صادر میشود و شخص متقاضی این ویزا نباید درخواست نوع دیگری از ویزا را نماید. شایان ذکر است که افراد دارنده ویزای 580 می توانند در کلاسهای زبان و یا دوره های علمی کوتاه مدت ثبت نام نمایند یا در صورت اخذ اجازه از وزارت کار استرالیا هفته ای 20 ساعت کار کنند و به محض اتمام 18 سالگی دانش آموزان باید خاک استرالیا را ترک کنند. در مورد ویزای گاردین استرالیا در مقاله فوق مطالعه فرمائید.

هزینه تحصیل در کالجهای استرالیا

مهم ترین هزینه های تحصیل به شرح زیر میباشد:

دوره تحصیلی شهریه به دلار استرالیا
آموزش متوسطه $7800 الی 30000$
دوره های زبان انگلیسی حدود 300$ در هفته بسته به طول دوره
پیش آموزش حرفه ای $4000 الی 22000$
آموزش فنی و حرفه ای $4000 الی 22000$
دوره های پایه ای (فاندیشن) $15000 الی 39000$
دوره های کارشناسی $15000 الی 33000$
دوره های کارشناسی ارشد $20000 الی 37000$
دوره های دکترا $14000 الی 37000$
دوره های MBA $11000 الی 121000$

بیمه دانشجویی در استرالیا

بیمه های دانشجویی در استرالیا اجباری می باشد و دانشجو موظف می باشد هزینه این بیمه را پرداخت نماید. هزینه این بیمه برای یک فرد مجرد 2000$ (دلار استرالیا) می باشد و برای یک فرد متاهل 4000$ (دلار استرالیا) می باشد. دانش آموز یا دانشجو موظف است قبل از ورود به استرالیا بر اساس طول دوره تحصیل خود را بیمه نماید. دانش آموز موظف است قبل از ورود به کالجهای استرالیا هزینه تحصیل و زندگی یک ساله خود را در حساب نشان دهد و این موضوع می تواند در زمینه ویزا تاثیرگذار باشد.

همانطور که در این مقاله مطالعه فرمودید کشور استرالیا برای تحصیل هزینه های زیادی را دربرمی گیرد به همین دلیل بهتر است از طریق انواع ویزای کاری استرالیا که برای اخذ ویزای کاری استرالیا در دسترس است اقدام نمائید. برای اخذ اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله های مربوطه مانند مهاجرت به استرالیا و یا آشنایی با سیستم امتیاز بندی مهاجرت کاری به استرالیا در همین سایت مراجعه نمائید و یا در غیر این صورت می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید و بهترین مسیر مهاجرت را انتخاب نمائید.

سوالات پرتکرار در خصوص تحصیل در کالجهای استرالیا

متقاضیان تحصیل در کالجهای استرالیا سوالات زیر را مورد نظر قرار می دهند:

 • شرایط تحصیل در کالجهای استرالیا چیست؟ برای اخذ پذیرش از دانشگاه های استرالیا داشتن آیلتس 6 الزامی می باشد. شاید دانشگاه با آیلتس 5 به دانشجویان پذیرش دهد ولی برای وقت سفارت باید آیلتس 6 را داشته باشند و بهتر است با هزینه پایین تر در کشور مبدا زبان انگلیسی خود را تقویت نمائید. کلاسهای زبان آکادمیک در استرالیا بسیار گرانند مثلا در دانشگاه سیدنی دوره های زبان هفته ای 400$ (دلار استرالیا) می باشد.
 • هزینه تحصیل در مدارس دولتی استرالیا چقدر است؟ هزینه تحصیل در مدارس دولتی در استرالیا حدودا 10000$ تا 18000$ (دلار استرالیا) می باشد.
 • هزینه تحصیل در مدارس خصوصی استرالیا چقدر است؟ در مدارس خصوصی بین 17000$ تا 35000$ (دلار استرالیا) می باشد.
 • نظام تحصیلی در مدارس استرالیا به چه ترتیبی است؟ سیستم آموزشی در استرالیا به دو بخش ابتدایی و دبیرستان تقسیم میشود که بخش دوم آن یعنی دبیرستان از سال 8 تا 12 نامیده می شود و تقریبا بین سنین 15 تا 18 سالگی است که دانش آموزان بعد از دریافت مدرک دیپلم اگر تمایلی به ادامه تحصیل در دانشگاه داشته باشند وارد مقطع پیش دانشگاهی می شوند. در دوره دبیرستان دروس به دو دسته تقسیم میشوند، دروس اجباری و دروس اختیاری.
 • ویزای 580 برای اعضای خانواده دانش آموزان در استرالیا چه شرایطی دارد؟ در این نوع ویزا ولی، قیم یا سرپرست دانش آموز می تواند همراه وی باشد و سن قیم نباید زیر 21 سال باشد. در ضمن در حین اقدام، قیم نباید فرزند زیر 6 سال در منزل داشته باشد چون اولویت با فرزند کوچک می باشد و قیم باید هزینه های زندگی دانش آموز را پرداخت نماید.
4.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *