مهاجرت تحصیلی کانادا

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

تحصیل در کانادا بی مدرک زبان

یکی از سختی های مهاجرت به کانادا برای ایرانیان اخذ مدرک زبان در ایران میباشد. ومعمولا برای این آیتم از مدارک لازم مهاجرت با مشکل مواجه میشوند. افراد بسیاری که قصد مهاجرت به کانادا را در سر دارند به تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان می اندیشند زیرا غالبا اخذ مدرک زبان برای هر فردی امکانپذیر نیست. تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان با سوالهایی همراه بوده است.

 1. آیا تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟

 2. دانشجویان برای این درخواست نیاز به ابزار خاصی دارند؟

 3. برای چه افرادی یا در چه سنینی بدون مدرک زبان میتوان ویزای کانادا را گرفت؟

 4. اصلا آیا مهاجرت بدون مدرک زبان یا بدون مهارن زبان کاریست عقلانی؟

برای رسیدن به این هدف نیاز است پارامترهای مختلفی لحاظ گردد تا ویزای تحصیلی کانادا برای دانشجو صادر شود. البته این نکته باید قابل توجه باشد که وقتی بدون مدرک زبان اقدام می کنیم طبعا باید هزینه های بیشتری را صرف این موضوع کنیم تا به موفقیت برسیم.

مهاجرت به کانادا

با توجه به اینکه کانادا در 5 سال اخیر بهترین کشور مهاجرتی دنیا شناخته شده و ایرانیان بسیاری این کشور را هدف خود قرار داده اند به صورت کامل به مهاجرت از طریق تحصیل در این کشور می پردازیم و سعی بر آن داریم تا این اطلاعات برای شما واضح باشد. کانادا از جمله کشورهای مطبوع و مورد علاقه ایرانیان برای زندگی است و از معدود کشورهای پیشرفته ای است که می توان در آن به زبان انگلیسی تحصیل نمود.

این کشور صنعتی و پیشرفته در حال حاضر بهترین خدمات در زمینه اقامت تحصیلی را در بین کشورهای تراز اول جهان به ما ایرانیان ارائه می دهد. تحصیل در این کشور از سنین بسیار پایین امکان پذیر است و افراد می توانند از بدو تحصیل و از دوران ابتدایی کودکان خود را برای تحصیل به این کشور راهی کنند. داشتن پاسپورت قوی در این زمینه نیز اثر گذار است. یعنی اگر فردی که برای کانادا تقاضای ویزای تحصیلی می کند چنانچه قبلا کشورهای معتبر دنیا رفته باشد و از این کشورها ویزا داشته باشد (مثل ویزای شنگن یا ویزای توریستی کانادا) که البته مهر ورود و خروج در پاسپورتش باشد، شانس بسیاری برای صدور ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان دارد.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

اداره مهاجرت کشور درجه یکی همچون کانادا برای جذب مهاجران کارآمد برنامه های متنوع مهاجرتی پیش بینی نموده است، در همین ابتدا باید بدانید چنانچه که ذکر گردید اخذ ویزای تحصیلی یک برنامه مهاجرتی است، اما در اصل اداره مهاجرت این کشور ویزای تحصیلی را تحت این عنوان صادر می نماید که شما بعد از تحصیل قصد بازگشت به کشورتان را دارید، ولی در اصل قوانین این کشور راه را برای اقامت پس از تحصیل برای همه افراد باز گذاشته است. البته افرادی که توانسته اند بعد از تحصیل برنامه ای مشخص را برای ادامه اقامت ارائه دهند می توانند در این کشور ماندگار شوند.

مثلا شما بعد از اتمام دوره های تحصیلی در کانادا می توانید درخواست تمدید اقامت را برای حداقل نصف طول دوره تحصیلی نمائید. مثلا کسی که در این کشور کارشناسی را به اتمام رسانده است می تواند درخواست تمدید اقامت برای دو سال را داشته باشد و چنانچه در این حین توانست در میان این همه برنامه های مهاجرتی شرایط خود را با یکی از آنها سازگار نماید اقامت او تمدید و در نهایت به اقامت دائم تبدیل خواهد شد.

در همین راستا خدمت عزیزانی که هدف جدی برای اخذ ویزای تحصیلی به منظور اخذ اقامت کانادا دارند توصیه می کنیم که حتما با یک وکیل و یا مشاور مهاجرتی مشورت نماید و از جزئیات این برنامه ها آگاه باشد.

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان 2019

آیا امکان اخذ ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان برای ایرانیان وجود دارد؟

هر سالی که می گذرد انگار قوانین مهاجرتی سخت تر می گردد و بالطبع برخی راه های آسان مهاجرتی نیز دچار تغییرات می شوند و مهاجرت را برای اتباع ایرانی سخت تر از قبل می کند. اگر شما به دنبال ادامه تحصیل بدون ارائه مدرک زبان هستید شما به عنوان یک ایرانی متاسفانه در کشورهای محدودی می توانید درخواست ویزا نمائید.

در کشور کانادا نیز امکان درخواست این برنامه برای ایرانیان و آموزش زبان وجود دارد، اما می توان گفت بنا به درخواست بالا از سوی اتباع ایرانی برای این دوره ها سختگیری خاصی در صدور ویزا برای اکثریت متقاضیان وجود دارد. در حال حاضر می توان گفت در کشورهای درجه یک امکان اخذ ویزای تحصیلی صرفا برای دوره های زبان برای هر دانشجویی مقدور نمی باشد.

اما دانش آموزانی که در سنین کمتر از 17 یا 18 سال هستند، می توانند راحت تر برای دوره های زبان و یا دوره ه های آماده سازی قبل از دانشگاه درخواست نمایند. حتی برخی خانواده ها برای شناخت اولیه از این کشور می توانند فرزندان خود را قبل از رسیدن به سن قانونی و در حین تحصیل در مدارس برای دوره های زبان در تابستان و دوره های کمتر از سه ماه به این کشور بفرستند.

مزایای تحصیل در کانادا

از جمله مزایایی که تحصیل در کانادا به نسبت دیگر کشورهای سطح اول دنیا دارد این است که هزینه تحصیل در آن به مراتب پایین تر از سایر کشورهای انگلیسی زبان است و همچنین برای همراه شخص دانشجو زودتر از دیگر کشور ها ویزا صادر می کند تا به دانش آموزی که در کانادا مشغول تحصیل است بپیوندد. ویزایی که برای همراه دانشجو صادر می شود ویزای پنج ساله multiple است که بهترین نوع ویزای همراه در دنیا است. زیرا همراه دانشجو با دریافت این ویزا به عنوان همراه می تواند در کانادا از حق کار تمام وقت نیز بهره مند شود.

کانادا جزو معدود کشورهایی میباشد که روی ویزای تحصیلی به صورت همزمان ویزای همراه صادر میکند.

هزینه دوره های زبان در کانادا

هزینه زبان در کانادا بستگی به طول دوره و شهر و کالجی دارد که پذیرش گرفته میشود.

هزینه دوره های سه ماهه (کوتاه مدت)  3000 تا 4000 $ دلار کانادا
هزینه دوره های شش ماهه  5000 تا 6000 $ دلار کانادا
هزینه دوره های نه ماهه (بلند مدت)  9000 تا 10000 $ دلار کانادا

برخی دانشجویان وابسته به دانشگاه کورس زبان پذیرش میگیرند.

مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان

ممکن است خیلی از افراد علاقه مند تحصیل در کانادا باشند اما به دلایل گوناگونی نتوانسته اند مدرک زبان خود را دریافت کنند و در حال حاضر می خواهند بدانند آیا تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان امکان پذیر است یا خیر؟ لذا در ادامه این مقاله به توضیح دقیق تر این موضوع می پردازیم.

چه افرادی شانس بالاتری را برای تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان دارا هستند؟ 

همانطور که در بالا اشاره شد بهترین شانس را در ابتدا می توان برای افرادی که زیر 18 سال دارند قائل شد. دلیلش هم کاملا واضح است که این دانش آموز در کوران تحصیل بوده و هدفش ادامه تحصیل در این کشور است.

شاید متوجه شدید که دلیل این سختگیری در صدور ویزا چیست، متاسفانه در سال های اخیر خیلی از افراد ایرانی با درخواست تحصیل در دوره های زبان پایشان را به این کشور میرساندند و به صورت غیرقانونی درخواست پناهندگی می کردند، این اتفاقات سبب گردیده که با اعتبار نه چندان مطلوب ایرانیان اکثر کشورها از این موضوع باخبر شوند و برای اتباع ایرانی صدور ویزا نداشته باشند.

بهترین زمان برای مهاجرت تحصیلی به کانادا

دانش آموزانی که در سن زیر 18 سال هستند می توانند در دوره های یکساله آماده سازی دانشگاه قبل از ورود به مقاطع بالاتر درخواست ویزا نمایند.

اگر سن شما بیشتر از 18 سال باشد یعنی دیگر شانسی برای دریافت ویزا ندارید؟ 

به مراتب سختگیری بعد از این سنین در صدور ویزا صرفا برای دوره ی زبان بیشتر است و همانطور که متوجه شدید در دوره های یکساله با عنوان دوره های آماده سازی دانشگاه امکان اخذ ویزا وجود دارد که تا سنین 20 تا 21 سال هم ممکن است برای دانشجویان با ارائه مدارک صحیح برای این برنامه ها ویزا دریافت نمود. همانطور که کمی پیش تر خواندید دلایل سختگیری برای صدور ویزا را متوجه شدید اگر شما دارای ضعف هایی همچون فاصله تحصیلی غیر معقول، مدارک مالی ضعیف، عدم دارا بودن ویزا و سفر به کشورهای معتبر دنیا هستید بهتر است ابزار خود را قوی تر کرده و سپس درخواست ورود و تحصیل در این کشور را نمائید.

مدارک مورد نیاز تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

در بدو امر خوب است بدانیم که چه مدارکی برای تحصیل در کانادا مورد نیاز است. داشتن ویزای معتبر، اثبات پذیرش از دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارید. باید نامه پذیرش خود دانشگاهی را که اداره مهاجرت کانادا به رسمیت شناخته است را دریافت نمایید همچنین نیاز به ارائه کامل مدارک مالی می باشد و باید اثبات کند توانایی مالی خوبی دارد.

 • نامه تمکن مالی (اداره مهاجرت کانادا اعلام کرده هر دانشجو در سال حداقل 10.000 $ دلار کانادا برای هزینه های زندگی نیاز دارد)
 • داشتن عکس گذرنامه
 • داشتن معاینه پزشکی مهاجرت (IME)
 • نمره امتحان مهارت زبان انگلیسی که این مورد اگر چه اجباری نیست اما توصیه می شود که قبل از آغاز پروسه درخواست ویزا برای آن اقدام کنید.
 • زیرا برای پذیرش دانشگاه خود نیاز به اثبات حداقل نمره مورد نیاز دارید و دانشگاه مورد نظر از شما مدرکی دال بر تسلط کافی بر زبان درخواست کند.

در پایان این بحث تاکید می کنیم که اگر چه در برخی دانشگاه ها امکان این وجود دارد که بدون مدرک زبان پذیرش شوید اما از مدارک اصلی که در بین مدارک ویزا از دانشجویان طلب می شود ارائه مدرک زبان انگلیسی است. برای مثال اگر شما از یک دانشگاه دولتی پذیرش شده باشید شانس بالاتری برای دریافت ویزا خواهید داشت. وقتی پذیرش از دانشگاه معتبر اخذ شود شانس صدور ویزا بیشتر است. البته نکته سن هم در این موضوع تاثیر گذار می باشد.

شرایط تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان؟

در کل دانشجویان مجبور نیستند اثبات کنند که زبان انگلیسی را به اندازه کافی و نمره زبان مورد نیاز برنامه مسلط هستند. دانشجویان مهارت های زبان را می توانند در کلاس های زبان قبل از ورود به دانشگاه یاد بگیرند و مدارک مورد نیاز را با شرکت در کالج های زبان آموزی دریافت نمایند. مدارس زیادی در کانادا وجود دارد که انگلیسی یا فرانسه را به عنوان زبان دوم آموزش می دهند. بیش از 210 موسسه در این کشور وجود دارد که برنامه های آموزش زبان انگلیسی و فرانسوی را در سراسر کانادا ارائه می دهند.

دانشجویانی که احساس می کنند در مهارت های زبان ضعیف هستند می توانند قبل از ورود به دانشگاه به این موسسات و کالج ها راه پیدا کنند و مهارت های زبان خود را بهبود بخشند. انجمن زبان کانادا (LC) برنامه های معتبری به دو زبان انگلیسی و فرانسوی برای دانشجویان بین المللی تدارک دیده و دانشجویان بین المللی را در سراسر کشور برای برنامه جامع مطالعاتی زبان جذب می کند.

در این موسسات دانش آموزان و دانشجویان ضمن یادگیری زبان انگلیسی یا فرانسه بیشتر با فرهنگ و شیوه زندگی در کانادا آشنا می شوند. برنامه های زبان این انجمن منحصر بفرد است از آنجا که دانش آموزان با سطوح مختلف برای آموزش زبان وارد این موسسات می شوند برخی به سرعت آموزش دیده در صورتی که دیگران زمان بیشتری را برای آموزش صرف خواهند کرد. برنامه های زبان از دو هفته تا یک سال یا بیشتر بسته به نیاز دانش آموزان ادامه خواهد داشت.

دوره های یک ساله در کانادا

طیف گسترده ای از برنامه ها به اهداف متفاوت می پردازند. برخی از دانشجویان برای آموزش گردشگری در صنعت توریسم به کانادا آمده اند در حالی که بعضی دیگر از دانش آموزان می خواهند در یکی از دانشگاه ها و کالج های تراز اول جهانی تحصیل کنند. برخی دیگر نیز قصد زندگی و کار در این کشور را دارند. این برنامه ها به صورت دوره ها و ترم های سنتی نیست و تعلیم برای آنها دیپلم صادر نمی کنند. تعلیم دهندگان مهارت های زبان دانش آموزان را برای سطوح دانشگاهی یا برنامه های مهاجرت کاری آماده می کنند. آمار خیره کننده انجمن زبان کانادا (LC) نشان از موفقیت آن در جذب دانش آموزان و دانشجویان است.

نزدیک به 150.000 دانش آموز در سال 2017 در این انجمن شرکت کرده اند که این میزان 10 % از آمار سال قبل بالاتر است. این انجمن به اعضای خود اجازه می دهد تا در شورای آمریکایی آموزش زبان های خارجی (ACTFL) شرکت کنند که هر ساله در نیواورلئان برگزار می شود. کنفرانس سالانه ACTFL و نمایشگاه زبان های خارجی جایی است که مربیان زبان از سراسر جهان برای دیدار با یکدیگر به آن می آیند.

یکی دیگر از برنامه های آموزشی که در میان برنامه های کانادا رایج است و از سوی دانشجویان بین المللی بسیار درخواست می گردد، شرکت در دوره های آموزشی یک تا دو ساله ای است که بیشتر برای فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی و با هدف کارآموزی و یادگیری فنون و مهارت همراه می باشد.

امکان اخذ ویزا در این دوره ها نیز برای اتباع ایرانی جود دارد، البته با رعایت اصول مهاجرتی و ارائه صحیح مدارک، شما می توانید در این راستا با مشاورین مجموعه تماس گرفته و اطلاعات کامل تری دریافت نمائید.

دوره های زبان در کانادا

افرادی که قصد تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان را دارند می توانند با شرکت در دوره های زبان و کالج ها، مهارت های زبان خود را توسعه دهند و مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در رشته مورد نظر را بدست آورند. از این طریق می توانند مدارک زبانی که دانشگاه از آنها مطالبه می کند را نیز ارائه دهند ضمن اینکه این کلاس ها ممکن است بسته به مهارت شما طبق گفته انجمن اگر از سطح خوبی برخودار باشید تنها دو هفته به طول انجامد. اما اگر مهارت خوبی ندارید نیز نگران نباشید این انجمن برای شما برنامه جامعی در پیشرفت سطح زبان دارد.

در آخر با پی بردن به اینکه برای تحصیل در کانادا شما عزیزان باید زبان  را از اولین نیازهای برنامه در نظر بگیرید بهتر است برای کاهش هزینه خودتان و همچنین بالا بردن شانس ویزا از داخل کشور برای اخذ این مدارک اقدام نمائید. چنانچه شما با تمام تلاش نتوانستید نمره مورد نظر برنامه را کسب نمائید از دانشگاه مورد نظر خود و یا کالج های مورد تائید آن دانشگاه می توانید پذیرش دوره زبان را درخواست دهید.

مهاجرت تحصیلی به کانادا

با توجه به اینکه مهمترین قسمت در مورد مهاجرت تحصیلی شما به کانادا مرحله اخذ ویزای این کشور می باشد حتما به توصیه هایی که در طول این مقاله به شما عزیزان داشتیم توجه نمائید و برای تکمیل اطلاعاتتان می توانید مقاله ویزای تحصیلی کانادا را مورد مطالعه قرار دهید و علم خود را برای مرحله ویزا نیز تکمیل بفرمائید.

شروط کلی صدور ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان (داشتن یکی از این شرایط کافی است)

 • داشتن پاسپورت قوی ( به این صورت که متقاضی به کشورهای معتبر دنیا سفر داشته باشد )
 • سن زیر 18 سال جهت درخواست تحصیل در مقاطع قبل دانشگاه
 • اخذ پذیرش از دانشگاه های برتر با مصاحبه ی اسکایپ و ارائه توانایی مکالمه زبان
 • داشتن ویزای توریستی کشور کانادا از گذشته

به شما این مژده را می دهیم که تجربه بسیار گران بهایی از تحصیل در کالج ها و دانشگاه های کانادا بدست خواهید آورید و بی صبرانه منتظر شما عزیزان برای راهنمایی بیشتر در زمینه مهاجرت تحصیلی به کانادا هستیم. تیم مهاجرتی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت که از بهترین مشاورین مهاجرت تشکیل شده آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما عزیزان در تمام مراحل مهاجرت و اقامت کانادا می باشد.

8 دیدگاه برای “تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

 1. Nahid گفت:

  سلام با تشکر از مطلب جالب و خوبتون.
  امکان تحصیل به این صورت در تمام دانشگاه های کانادا موجود می باشد یا آنها در برخی؟
  رنکینگ این دانشگاه ها در جهان به چه صورت می باشد؟
  خیلی ممنونم.

 2. leilakk گفت:

  شرایط سرمایه گذاری در کانادا به چه صورت هست؟

 3. هزاره گفت:

  برای تحصیل در کشور کانادا چگونه اقدام نمایم؟

 4. امید گفت:

  یعنی اگه زبان بلد نباشیم می تونیم تو کانادا تحصیل کنیم؟

 5. علی رام گفت:

  بابت سایت به روزتون تشکر میکنم

 6. منوچهر گفت:

  برای چه افرادی این موضوع ممکنه که بتونن بدون زبان اقدام کنند ؟ آیا میشه بعد از چند سال فاصله تحصیلی تو این کشور شانس ویزا داشت؟

 7. سحر گفت:

  سلام

  ایا در هنگام درس خواندن می توانیم کار هم کنیم ؟

 8. کارن همایونفر گفت:

  تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان هم امکان پذیره یا خیر؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + بیست =