مهاجرت تحصیلی کانادا

تحصیل در کانادا برای خواندن زبان

شرایط تحصیل در کانادا برای خواندن زبان

تحصیل در کانادا برای خواندن زبان ، باعث ایجاد چشم اندازی ایده آل برای مهاجرت به این کشور شده است که سالانه شمار بالایی افراد را به خود اختصاص می دهد. شمار متقاضیان تحصیل در کانادا برای خواندن زبان انگلیسی یا فرانسه روز به روز در حال افزایش می باشد که همین موارد باعث ایجاد سوالاتی در ذهن افراد شده است که عبارتنداز:

 • شانس ویزای تحصیلی کانادا برای خواندن زبان به چه میزان است؟
 • آیا پذیرش دوره ها زبان منجر به اخذ ویزا می شود؟
 • هزینه های تحصیل در کانادا برای خواندن زبان به چه صورت است؟
 • شرایط سنی تحصیل در کانادا برای خواندن زبان به چه صورت می باشد؟

شاید برای خیلی از افراد نیز این سوال ایجاد شده باشد که آیا تحصیل در کانادا برای خواند زبان نیز امکان پذیر است یا خیر؟ در مقاله ای که پیش رو قرار دارد، کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت که در عین حال آشنا به حقوق مهاجرت هستند، تلاش کرده اند تا ابهامات شما در خصوص تحصیل در کانادا برای خواندن زبان رفع نمایند.

تحصیل در مدارس کانادا

مدارس شبانه روزی کانادایی که اصطلاحا Boarding School نامیده می شوند مختص افراد زیر 18 سال می باشند. خود این مدارس نیز قیم کودکان شده و محیط مناسبی را برایشان فراهم می کنند، جایی که هم در آن درس بخوانند هم به تفریحات مختلف از جمله عضویت در تیم های ورزشی مثل فوتبال و والیبال و هم چنین یادگیری موسیقی و … بپردازند. با توجه به این حقیقت علمی که یادگیری زبان 2 و 3 برای افراد زیر 18 سال خیلی سریع تر از بزرگسالان اتفاق می افتد مدارس کانادایی هیچ مدرک زبانی اعم از آیلتس (IELTS) یا تافل (TOFEL) از این گروه سنی نمیخواهد.

ناگفته نماند که جمله تحصیل در کانادا برای خواندن زبان، نیز در گروه سنی 18 سال صدق می کند و همین امر باعث به ارمغان آوری شرایط مساعد تحصیلی برای این سنین شده است. شایان به ذکر می باشد که مطابق با شعار مهاجرتی کشور کانادا که تا سال 2020 اصول مهاجرتی رو بر مبنا نیروی تحصیل کرده گذاشته است و بیش ترین میزان مهاجرین را دانش آموزان و دانشجویان تشکیل می دهند.

نکته مثبت دیگر این است که افراد زیر 18 سال در تمام دنیا از جمله کانادا پروسه ویزای سریعتری دارند و حتی می توان با قطعیت نسبی ادعا کرد که تقریبا هیچ گونه ریسکی در صورت کامل بودن مدارک مورد نیاز نخواهند داشت. حتی پس از مستقر شدن در کانادا می توان برای والدین این افراد ویزای مولتی یا بلند مدت 5 ساله یا اصطلاحا golden visa کانادا را اخذ کرد که در مقایسه با ویزاهای توریستی کوتاه مدتی که کشورهای اروپایی صادر میکند، موقعیت کاملا استثنایی می باشد.

تحصیل در دانشگاه های کانادا 

کشور کانادا که حدود 500 دانشگاه آن در رنکینگ جهانی، همگی رتبه های زیر 1000 را دارند و هر ساله بیش از 400.000 دانشجوی بین المللی را از سراسر دنیا پذیرش می کنند، بهترین برنامه های آموزشی و امکانات رفاهی و تحصیلی را ارائه می دهد. در صورتی که افراد قصد تحصیل خارج از خاک کشور خود را دارید، کانادا می بایست در صدر لیست باشد. افرادی که 18 سال به بالا دارند و از دبیرستان با اخذ مدرک دیپلم فارغ التحصیل شده اند می توانند برای تحصیل در مقطع کارشناسی درخواست کرده و فارغ التحصیلان کارشناسی صلاحیت درخواست پذیرش از دانشگاه های کانادایی در مقطع کارشناسی ارشد و فارغ التحصیل شدگان از مقطع ارشد می توانند برای اخذ ارشد مجدد اقدام کنند یا با پیدا کردن سوپروایزر یا استاد راهنما مشغول به تحصیل در مقطع دکتری شوند.

در شرایط کلی دانشگاه های مختلف برای پذیرش دانشجویان معمولا در مقطع کارشناسی آیلتس آکادمیک 6، در مقطع ارشد، آیلتس آکادمیک 6.5 و در مقطع دکتری اکثریت دانشگاه ها حداقل آیلتس 7 را به عنوان نمره زبان فرد متقاضی انتظار دارند، اما معمولا برای کسانی که به طور کل در هیچ یک از امتحانات مورد قبول بین المللی برای تعیین سطح دانش زبان انگلیسی شرکت نکرده اند یا حد نصاب مورد نظر دانشگاه را در امتحان آیلتس کسب نکرده اند، تعدادی از دانشگاه ها دوره های زبان انگلیسی را نیز برگذار می کنند.

شرایط تحصیل در کانادا برای خواندن زبان

هر چند بسیاری از ملیت ها به این وسیله و بدون اینکه در کشور خود در آزمون آیلتس شرکت کرده باشند وارد خاک کانادا می شوند و زبان انگلیسی را در این کشور انگلیسی زبان و پیش از ورود به دانشگاه فرا می گیرند اما اشخاص متقاضی باید توجه داشته باشند که در صورتی که پاسپورت آن ها از درجه اعتبار متوسط رو به پایینی برخوردار است درخواست اخذ ویزا بدون در دست داشتن نمره آیلتس قابل قبول حتی اگر افراد پذیرش مشروط خود را از دانشگاه های این کشور یا کالج های زبان اخذ کرده باشند، خیلی کار عاقلانه ای به نظر نمی رسد.

همان طور که مطالعه فرمودید، اشخاصی که تمایل به تحصیل در کانادا برای خواندن زبان را دارند از شانس ویزای بالایی تحصیلی برخودار نمی باشد. ناگفته نماند که یکسری از شرایط سنی با حداکثر سن 20 الی 21 سال شانس اخذ ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان را هم دارند.

هزینه های تحصیل در کانادا برای خواندن زبان

اطلاع از الزامات تحصیل در کانادا برای خواندن زبان

برای اخذ پذیرش تحصیلی کانادا در رشته و مقطع مورد نظر ابتدا باید بررسی کرد چه رزومه و مدارکی می بایست از قبل تهیه کرده باشند. علاوه بر آن افراد باید توجه داشته باشند که برای ورود به کشور کانادا نیاز به اخذ ویزای تحصیلی دارند که بدین منظور به طور ایده آل می بایست 1 سال جلوتر اقدام کنند. الزامات معمول برای اکثریت دانشگاه ها و موسسات آموزشی عالی در کشور کانادا عبارتنداز:

 • ارائه پاسپورت
 • ارائه گواهی دال بر دانش زبان انگلیسی
 • ارائه گواهی دال بر دانش زبان فرانسوی (برای تحصیل به زبان فرانسوی)
 • ارائه گواهی دال بر پوشش هزینه زندگی در کانادا

هر چند موارد مذکور از استانی به استان دیگر تغییر می کند و اشخاص می بایست قبل از اقدام، اطلاعات دقیقی در این خصوص کسب نمایید.

شرکت در آزمون تعیین سطح زبان در کانادا

به منظور ورود به کشور کانادا همه افراد می بایست نشان دهند که توانایی برقراری ارتباط و دانش زبان کافی (انگلیسی یا فرانسوی) را دارند اما اگر همان طور که پیش تر نیز ذکر شد، اگر افراد بخواهند روند اخذ ویزای خود را قطعی تر کنند و ریسک ویزا را به حداقل برسانند بهتر است در آزمون های زبان بین المللی همانند آیلتس و تافل، شرکت نمایید. و اگرچه آیلتس بیشتر از امتحان کمبریج یا تافل برای ورود به کانادا موثر می باشد و از سوی دیگر طیف گسترده تری از دانشگاه ها پذیرفته شده است، آزمون های مذکور نیز مورد قبول بعضی از دانشگاه ها هستند. برای نشان دادن مهارت زبان فرانسوی خود نیز می توانید در آزمون های DALF، DELF  TCF و یا TEF شرکت نمایید.

هزینه های تحصیل در کانادا برای خواندن زبان

اشخاص متقاضی تحصیل در کانادا در ابتدا امر می بایست با در نظر گرفتن شرایط خود نسبت به اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا اقدام نمایند. دانشجویان می توانند با بررسی شرایط تحصیلی خود برای مهاجرت تحصیلی در کانادا نسبت به این امر اقدام کنند. آگاهی از هزینه های تحصیل در کانادا از سایر مواردی می باشد که ذهن دانشجویان را در خصوص تحصیل در این کشور پهناور به خود اختصاص داده است. هزینه های تحصیل در کانادا بدین صورت می باشد: مقاله هزینه تحصیل و زندگی در کانادا اشخاص را در باب هزینه های تحصیل در این کشور بیشتر راهنمایی می کند.

گروه بندی رشته های تحصیلی لیسانس فوق لیسانس
پزشکی 33100 $ CAD (دلار کانادا )
دندانپزشکی 53200 $ CAD (دلار کانادا ) 20600 $ CAD (دلار کانادا )
داروسازی 33000 $ CAD (دلار کانادا ) 10600 $ CAD (دلار کانادا )
معماری 22200 $ CAD (دلار کانادا ) 20200 $ CAD (دلار کانادا )
علوم انسانی 22300 $ CAD (دلار کانادا ) 13500 $ CAD (دلار کانادا )
مدیریت 23600 $ CAD (دلار کانادا ) 20600 $ CAD (دلار کانادا )

در آخرین گام در تحصیل در کانادا برای خواندن زبان، با در دست داشتن پذیرشی که از دانشگاه مورد نظر خود گرفته اید، باید به کنسولگری یا سفارت کانادا در کشور خود مراجعه کرده و درخواست اخذ ویزا دهید. در صورتی که در خصوص تحصیل در کانادا بی مدرک زبان زبان سوالات بیشتری دارید یا میخواهید به طور کل در مورد کشور کانادا و مهاجرت به این کشور اطلاعات کاملی دریافت کنید پیشنهاد ما به شما این است که با مشاورین مهاجرتی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید و سوالات خود را مطرح نمایید.

3 دیدگاه برای “تحصیل در کانادا برای خواندن زبان

 1. میرحسینی گفت:

  با سلام اگه امکانش هست با من تماس بگیرید ممنون میشم من چندتا سوال درباره مهاجرت به کانادا داشتم

  1. em.user2 گفت:

   با سلام
   می توانید با شماره ۲۶۷۰۵۳۵۶ تماس حاصل نمایید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − چهارده =