مهاجرت تحصیلی کانادا

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا

سالیانه دانشجویان بسیاری علاقه ­مند به تحصیل در کانادا و اخذ پذیرش در دانشگاه ها و موسسات آموزشی این کشور می شوند و بر تعداد آنها افزوده میشود. پیش از هر اقدامی نیاز است در خصوص شرایط و مزایای تحصیل در کشور کانادا، نحوه اخذ پذیرش و ویزا از کانادا، مدارک مورد نیاز، هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور و بسیاری از نکات دیگر اطلاعات کسب نمایید که در این مقاله که توسط موسسه سفیران سروش سعادت نگارش شده است، به توضیحاتی در این باره می پردازیم. برای تحصیل در کانادا قطعا به شرایطی نیاز است که با وجود آن می توان امیدوار بود که متقاضی این امر، شانس تحصیل در این کشور را دارا باشد.

لذا در ذهن مخاطبین سوالاتی در این خصوص شکل می گیرد که؛

 • تحصیل در کانادا چه شرایطی دارد؟
 • شرط معدل برای تحصیل در کانادا چیست؟
 • آیا شرط سن در این خصوص ملاک است؟
 • هزینه های زندگی در کانادا چه میزان است؟
 • آیا تحصیل در این کشور رایگان است؟
 • برای ویزای تحصیلی کانادا چه مدارکی نیاز خواهد بود؟

پاسخ به تمامی این سوالات و سوالات دیگری که ممکن است ذهن خوانندگان این مقاله را به خود مشغول نموده باشد در ادامه این مقاله برای مخاطبین عزیز گرد آمده است. لذا از شما دعوت می نماییم تا برای اطلاع از تمامی شرایط مربوط به تحصیل در کانادا به مطالعه ادامه این مقاله بپردازید.

درباره زندگی در کانادا

کانادا دومین کشور پهناور جهان می باشد که تنها جمعیتی در حدود چهل میلیون نفر دارد و از همین رو یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا به شمار می رود. کانادا در آمریکای شمالی واقع شده و تنها با کشور ایالات متحده همسایه است. این کشور از شرق و غرب، محصور به دو اقیانوس بزرگ است و از شمال نیز به قطب شمال راه دارد و تنها از سمت جنوب مرز مشترک بسیار طولانی با کشور آمریکا دارد.

کانادا دارای یک ساختار اجتماعی مدرن است و از اینرو برای داشتن یک زندگی امن و راحت در محیط آموزشی عالی مناسب است. کانادا دارای 2 زبان رسمی انگلیسی و فرانسوی است که البته فرانسوی زبان ها بیشتر در استان کبک زندگی می­ کنند. تحصیل در این کشور به منظور ورود به بازار کار و اخذ اقامت این کشور از سایر مزیت های ورود تحصیلی محسوب می شود.

اینفوگرافیک تحصیل در کانادا

اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا

آموزش عالی در کانادا هر ساله در حال تکامل است که باعث می­ شود کانادا برای دانشجویان بین المللی کشوری بسیار جذاب محسوب شود. متقاضیان برای تحصیل در کانادا باید الزامات مورد نیاز را برآورده نموده و برای دریافت مجوز تحصیلی و پذیرش در دانشگاه فرآیند آن را طی نمایند. مدت زمان دوره کارشناسی در کانادا حدودا 3 الی 4 سال، دوره کارشناسی ارشد بین 1 الی 2 سال و دوره دکترا معمولا 2 الی 3 سال است. آغاز سال تحصیلی در این کشور هر ساله از ماه سپتامبر می باشد اما برخی از دانشگاه ها دوره های بسیار مهمی را برای تحصیلات تکمیلی خود ارائه می کنند. دو معیار مهم جهت دریافت پذیرش تحصیلی کانادا، سطح نمرات اشخاص متقاضی در آخرین مقطع تحصیلی و همچنین مهارت های زبان انگلیسی (در اکثر استان ها) و یا فرانسوی در بعضی ایالات فرانسوی زبان می باشد.

شرط معدل برای اخذ پذیرش از بسیاری از دانشگاه های کشور کانادا نیز اهمیت بسیار بالایی دارد و همین مسئله می تواند روند اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور کانادا را کمی تخصصی کند چراکه هر فرد باید با توجه به معدل و سوابق تحصیلی خود در سال های گذشته برای اخذ پذیرش در کشور کانادا اقدام کند. علاوه بر وضعیت تحصیل، شرایط سنی نیز در مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل نقش ویژه ای دارد.

شرط معدل برای تحصیل در کانادا

در این خصوص چیزی که کاملا واضح و مبرهن است این است که شرط معدلی که بتوان به صورت رسمی بیان نمود وجود ندارد و هیچ دانشگاهی هم در وب سایت های خود از آن یاد نمی کند. اما اتفاقی که در عمل می افتد چیز دیگری است. برای بیان ساده تر بهتر است بگوییم تجربه در این میان بسیار دخیل است و بر اساس کسب تجارب فراوان در زمینه اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا بهتر آن است که فرد متقاضی حداقل نمره معدل 15 را داشته باشد تا بتوان شانس بالایی برای پذیرش از اکثر دانشگاه های این کشور برای او قائل شد. طبیعتا برای گرفتن پذیرش از دانشگاه هایی که دارای رتبه عملی بسیار بالایی هستند بهتر است که حداقل معدل 17 یا 18 را کسب نموده باشند.

البته با توجه به این که دانشگاه های این کشور به دانشگاه های دولتی و خصوصی تقسیم می شوند، می توان برای افرادی با معدل پایین تر نیز پذیرش تحصیلی از دانشگاه های خصوصی این کشور بدست آورد که این خود مستلزم صرف هزینه های فراوان برای تحصیل در کانادا می شود. با در نظر گرفتن این مساله که این دانشگاه ها عمدتا در وهله اول به سود و منفعتی که از جذب دانشجو به دست می آورند اهمیت می دهند، قاعدتا به مسائلی چون معدل وی خیلی توجهی نخواهند کرد.

شرایط سنی تحصیل در کانادا

برای تحصیل در کانادا شرایط سنی بسیار حائز اهمیت می باشد و کانادا جزء کشورهایی است که به شرایط سنی افراد متقاضی تحصیل در این کشور بسیار حساس است. در این مورد نیز مانند شرط معدل نکته مکتوبی وجود ندارد اما چیزی که بنا بر عرف تحصیلی وجود دارد این است که سنین مشخصی در مورد مقاطع تحصیلی مختلف وجود دارد که متقاضی تحصیل در هر مقطع باید در میانگین سنی آن مقطع قرار داشته باشد.

معمولا در مورد دانش آموزانی که می خواهند به تحصیل در مقاطع قبل از دانشگاه بپردازند باید بین سنین 10 تا 18 سال باشند. افرادی که این مقاطع را پشت سر نهاده و می خواهند در مقطع کارشناسی به تحصیل بپردازند معمولا در سنین بین 18 تا 20 سال قرار دارند و در مقاط کارشناسی ارشد نیز برای افرادی با سن زیر 30 سال به شرط نداشتن فاصله تحصیلی می توانند ویزای تحصیلی این کشور را بدست آورد. شرایط سنی برای تحصیل در مقطع دکترا محدودیت سنی چندانی را برای متقاضیان ایجاد نمی کند. متقاضیان می توانند شرایط تحصیل دکترا در استرالیا را نیز برای خود در نظر داشته باشند.

روند مهاجرت تحصیلی به کانادا

قبل از شروع مراحل ویزا اولین قدم برای تحصیل در کانادا اخذ پذیرش از یک موسسه آموزشی در این کشور است. این موسسات می­ توانند مدارس، کالج ها، مراکز آموزش فنی حرفه ای یا دانشگاه ها باشند. در مرحله دوم برای تحصیل در کانادا شخص نیاز به یک سند صادر شده توسط دولت کانادا دارد که بعنوان مجوز دانشجویی شناخته می­ شود. برای اکثر دوره های تحصیلی در کانادا مجوز دانشجویی ضروری است.

ارزیابی اصلی مربوط به امور مالی افراد نیز می باشد. اشخاص متقاضی باید مدارکی که نشان دهنده توانایی های کافی برای پوشش هزینه­ های کالج یا دانشگاه خود باشد، را ارائه نمایند. علاوه بر آن، اشخاص باید مدرکی داشته باشند که نشان دهد می­ توانند در طول اقامت خود در کانادا از نظر مالی، هزینه های زندگی خود را حمایت کنند. اگر خانواده­ اشخاص متقاضی بعنوان همراه با نفر اصلی می آیند، باید با منابع مالی کافی ثابت کنند که هزینه­ های آن ها را نیز می­ توانند، فراهم کنند. به صورت مختصر، روند مهاجرت تحصیلی به کانادا به شرح زیر است:

 • در اختیار داشتن مدرک تحصیلی
 • برآورد هزینه های تحصیل در کانادا
 • اخذ مدرک زبان متناسب با درخواست دانشگاه مورد نظر
 • ترجمه ریز نمرات و مدرک تحصیلی آخرین دوره تحصیل
 • انتخاب دانشگاه مورد نظر
 • در اختیار قراردادن مدارک مورد نیاز دانشگاه برای اخذ پذیرش
 • دریافت نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه
 • اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا
 • سفر به کانادا برای قطعی کردن ثبت نام در کشور کانادا

انتخاب دانشگاه مورد نظر جهت تحصیل در کانادا

یکی از مهم ترین مسائلی که برای تحصیل در کشور کانادا باید مورد توجه قرار گیرد، انتخاب دانشگاه برای تحصیل در این کشور است. دانشجویان باید در نظر داشته باشند که برای مثال تحصیل در اکثر استان های کانادا به زبان انگلیسی ممکن است اما برای تحصیل در کبک، تسلط به زبان فرانسوی الزامی است. به همین دلیل است که آگاهی از شرایط دانشگاه ها بسیار حائز اهمیت است.

در جدول زیر به معرفی برترین دانشگاه های کشور کانادا می پردازیم.

نام دانشگاه رتبه QS  رتبه شانگهای رتبه USN رتبه THE  رتبه وبومتریک
دانشگاه تورنتو 29 24 20 21 19
دانشگاه McGill 35 90 43 44 28
بریتیش کلمبیا 51 35 29 27 56
دانشگاه آلبرتا 113 101-150 137 132 65
دانشگاه مونترال 137 151-200 136 90 160
دانشگاه McMaster 140 90 130 77 131
دانشگاه واترلو 173 151-200 215 201-250 85
اونتاریو غربی 211 201-300 276 190 172
دانشگاه کلگری 233 151-200 178 199 96
دانشگاه کینگستون 239 301-400 371 251-300 196

هزینه تحصیل در کانادا

یکی از مهم­ترین جنبه­ های انتخاب محل تحصیل در خارج از کشور، دانستن هزینه تحصیل در آن کشور است. هزینه­ های تحصیل در کانادا برای دانشجویان ملی و بین المللی مناسب است و هزینه­ های تحصیل در کانادا بسته به دوره ­های آموزشی، دانشگاه ها و ایالت­ ها متفاوت خواهد بود. به طور کلی هزینه تحصیل در کانادا را می­ توان به 4 بخش تقسیم کرد:

 • هزینه ثبت­ نام (هزینه های بررسی مدارک 50 الی 150$ (دلار) بسته به نوع دانشگاه متفاوت است)
 • هزینه صدور ویزا 150$ (دلار کانادا)
 • هزینه­ های تحصیل
 • هزینه زندگی و هزینه ­های دیگر (از جمله بیمه، هزینه های سفر و هزینه ویزا)
هزینه های تحصیل در کانادا قیمت به دلار کانادا
اخذ پذیرش تحصیلی 50 تا 150
شهریه دانشگاه (سالیانه) 20000 تا 32000
بیمه و کتاب (ماهیانه) 1000 تا 2000
هزینه های زندگی (ماهیانه) 1000 تا 2000

شرایط تحصیل در کانادا رایگان

تحصیل در کانادا برای اتباع این کشور و همچنین افرادی که اقامت دائم این کشور را دارند تا سن 18 سال و پایان دوره متوسطه کاملا رایگان است. در مورد والدینی که اقامت این کشور را دارند می توانند فرزندان خود را به صورت رایگان در مدارس ثبت نام نموده و از این امتیاز بهره مند شوند که فرزندانشان در طول دوره تحصیل در مدارس دولتی کانادا به آموزش و تحصیل بپردازند. ذکر این نکته نیز خالی از لطف نخواهد بود که افرادی که با ویزای تحصیلی وارد کانادا می شوند بعد از اتمام دوره تحصیل در صورت اخذ اقامت دائم این کشور نیز می توانند مقاطع بعدی تحصیلی را به صورت رایگان بگذرانند.

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی کانادا

برای بورسیه تحصیلی از کشور کانادا نیاز است اطلاعاتی در زمینه نحوه اخذ بورسیه از دانشگاه های این کشور را بدست آورید تا با دانش کافی در این زمینه اقدام به اخذ بورس تحصیلی نمایید. روند دریافت بورسیه به علت نکات مهم و ریزه کاری هایی که در آن وجود دارد می تواند حتی برای شخصی با یک رزومه قوی پژوهشی و علمی نیز غیرممکن باشد. زیرا روال اخذ بورسیه نیازمند رعایت نکاتی خاصی است که در ادامه به آن اشاره می شود. خوب است در این زمینه به این نکته آگاه باشیم که اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا از کشوری چون کانادا کار راحت و آسوده ای نخواهد بود زیرا تعداد افرادی که متقاضی بورسیه تحصیلی از این کشور هستند و رقابتی که در این زمینه وجود دارد بسیار زیاد است.

در مقطع دکترا در هر استاد یا سوپروایزر تنها می تواند در هر سال به تعداد انگشتان یک دست دانشجو پذیرش نماید. لذا دور از ذهن نیست اگر در این مقطع کسی با وجود سابقه درخشان نتواند موفق به اخذ بورسیه تحصیلی کانادا شود. در هر حال برای دریافت بورسیه تحصیلی باید رزومه علمی قابل توجه و قابل رقابتی داشت. یعنی باید اولا نمرات بالایی داشت و بعد از آن سوابق تحقیقاتی و پژوهشی ارزنده ای داشت که مجموعا متقاضی را به عنوان یک دانشجوی فعال و سطح بالا معرفی نماید.

اخذ بورسیه در حین تحصیل در کانادا

برای دریافت بورسیه تحصیلی در کشور کانادا، ابتدا دانشجویان متقاضی باید با صرف وقت و حوصله فراوان به مکاتبات فراوانی از دانشگاه های مختلف مشغول شوند. در ادامه با یافتن یک استاد از دانشگاهی به مکاتبه با آن شخص و نامه نگاری های اصولی و صحیح در راستای ابراز علاقه به فعالیت های علمی و پژوهشی با آن استاد بر اساس سابقه کاری ایشان و مرتبط بودن فعالیت های علمی ایشان با پروهش های خود و همچنین ارائه رزومه علمی مناسب از خود بپردازد.

از دیگر مواردی که در این خصوص بسیار به فرد متقاضی کمک خواهد نمود، داشتن یک توصیه نامه از اساتید دانشگاه خود است که می تواند در راستای اخذ پذیرش و بورس تحصیلی بسیار مفید فایده واقع شود. البته شرایط اخذ بورسیه در هر دانشگاه متفاوت با دیگر دانشگاه ها خواهد بود که دانشجویان باید با مطالعه آن شرایط مربوط به آن را نیز فراهم نمایند. از دیگر مواردی که دانشجویان باید برای آن اهمیت ویژه ای قائل شوند داشتن رزومه قوی یا CV خواهد بود که در روند اخذ بورسیه تحصیلی بسیار تاثیرگذار است. انواع بورسیه تحصیلی در کشور کانادا به شرح زیر هستند:

 • وام های دانشجویی بلند مدت و بدون بهره
 • بورسیه تحصیلی پوشش دهنده هزینه های تحصیل
 • بورسیه تحصیلی پوشش دهنده هزینه های تحصیل و کمک هزینه زندگی
 • بورسیه تحصیلی پوشش دهنده بخشی از هزینه های زندگی
 • بورسیه تحصیلی با مبلغ مشخص

اخذ بورسیه در حین تحصیل در کانادا

شرایط تحصیل در کالج های کانادا

یکی از پر مخاطب ترین روش های مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا، استفاده از امکان تحصیل در کالج های کانادا است. کالج های مختلفی در کشور کانادا وجود دارد و هر فرد بسته به نیاز خود و شرایط تحصیل در این کشور باید یکی از آن ها را برای خود انتخاب کند. اولین نکته در رابطه با تحصیل در کالج های کشور کانادا، انتخاب رشته تحصیلی است چرا که همه رشته ها در کالج های این کشور برای دانش آموزان بین المللی وجود ندارد. برای تحصیل در کالج های کشور کانادا سه دوره وجود دارد که عبارتند از:

 • ترم پاییزه ماه آگوست/ سپتامبر
 • ترم زمستانه ماه ژانویه
 • ترم بهاره ماه می

شرط دیگر شروع تحصیل در کالج های کشور کانادا، تسلط به یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسوی بسته به محل قرارگیری کالج مورد نظر افراد است. برای کسب اطلاع از حداقل نمره مورد نظر برای ورود به کالج در کشور کانادا هر فرد باید به سایت رسمی کالج مورد نظر خود مراجعه کند. شهریه کالج ها در کشور کانادا از 14000$ (دلار کانادا) در سال شروع می شود و ممکن است تا 35000$ (دلار کانادا) نیز افزایش پیدا کند. متقاضیان تحصیل در کالج های کشور کانادا نیز باید برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا

دانشجویانی که تمایل به تحصیل در کانادا دارند نیز باید با ارائه مدارک زیر و احراز شرایط نسبت به این امر اقدام نمایند. البته لازم به ذکر است که مدارکی را که باید ارائه گردد، بسته به شرایط و وضعیت اشخاص متفاوت است ولی به صورت کلی برای دریافت ویزای تحصیلی در کشور کانادا به مدارک زیر نیاز خواهد بود:

 • گواهی اخذ پذیرش از یکی از موسسات معتبر علمی کشور کانادا
 • پاسپورت معتبر
 • دو قطعه عکس رنگی جدید و پشت نویسی شده
 • گواهی تمکن مالی که نشان دهنده توان متقاضی برای پوشش مخارج تحصیل در کانادا باشد
 • گواهی انگیزه نامه
 • اظهار نامه سرپرست برای افراد کمتر از 18 سال برای معرفی قیم قانونی
 • پرداخت 150$ (دلار کانادا) حق صدور ویزا

شرایط کار برای دانشجویان در کانادا

بسیاری از دانشجویان که کانادا را برای تحصیل انتخاب می کنند در حقیقت هدف آن ها تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری کانادا می باشد. برای تحقیق و تحلیل در مورد کار در کانادا روی لینک مربوطه کلیک نمائید و اطلاعات لازم را کسب کنید. تنها دانشگاه ها و کالج ­های خوب کانادا از جاذبه­ های این کشور برای دانشجویان محسوب نمی شوند. یکی دیگر از عوامل جذابیت این کشور این است که دانشجویان می­ توانند در حالی که تحصیلات خود را دنبال می­ کنند، به کار بپردازند.

برای کار در طول دوره تحصیل، افراد باید یک مجوز کار از دانشگاه نیز داشته باشند. مجوز کار بسته به مقطع تحصیلی به افراد اجازه کار پاره وقت در طول هفته را می ­دهد. در بسیاری از برنامه های آموزشی آکادمیک برای دانشجویان، دوره ای کوتاه و گاهی اوقات اجباری بر اساس موضوع مورد مطالعه، تحت عنوان دوره کارآموزی در نظر می گیرند که برای تجربه کاری افراد بسیار ارزشمند می باشد. در این رابطه می توان بیان کرد که بر خلاف کشورهای اروپایی، همراهان دانشجویان در کشور کانادا می توانند بدون محدودیت در این کشور کار کنند.

کار پس از تحصیل در کانادا

پس از فارغ التحصیلی، دانشجویان خارجی حق دارند که برای کار در کانادا به مدت طول دوره تحصیل در این کشور درخواست تمدید ویزا دهند. هنگامی که دانشجویان در این کشور مشغول به تحصیل شوند ویزای تحصیلی آن ها به ویزای کاری تبدیل خواهد گردید. این افراد سپس می توانند اقامت موقت بگیرید و کشور کانادا این امکان را به ایشان می دهد که این اقامت موقت را در صورت یافتن کار به اقامت دائم تبدیل گردد.

راه های اقامت پس از تحصیل در کانادا عبارتند از:

 • تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری کانادا
 • تبدیل ویزای تحصیلی به سرمایه گذاری
 • تبدیل به ویزای تحصیلی به ازدواج
 • تبدیل تحصیل به پناهندگی در کانادا

شایان ذکر است که اصولا برای یافتن کار در کانادا، هنگامی که یک مدرک را از یک موسسه کانادایی اخذ می­ گردد، شانس افراد برای کار و اخذ اقامت دائم در کانادا افزایش می­ یابد. افرادی که مدرک تخصص و مهارت از یک موسسه کانادایی دارند، با سرعت بیشتری موفق به یافتن کار در این کشور می شوند و شغل آنان نیز طبیعتا از کیفیت بیشتری برخوردار است. علاوه بر این به دلیل ارزش بالای مدارک تحصیلی در کانادا، دانشجویانی که مدرک تحصیلی خود را از این کشور دریافت کرده اند شانس بالایی برای کاریابی در اروپا خواهند داشت.

هزینه زندگی در کانادا

معمولا دانشگاه ها در کانادا، برای دانشجویان محل اقامتی را نزدیک به دانشگاه در نظر می­ گیرند. معمولا اتاق های خصوصی را به سختی می ­توان اخذ نمود زیرا اتاق ها بیشتر با سایر دانشجویان مشترک هستند، اما قطعا از طریق جنسیت جدا می شوند. اگر شخصی بخواهد برای خود خانه اجاره کند، اجاره بسته به موقعیت، کیفیت و در دسترس بودن متفاوت است. در کانادا چندین نوع خانه وجود دارد که اشخاص نیز می­ توانند به عنوان یک دانشجوی خارجی اجاره کنند.

میانگین هزینه اجاره آپارتمان 400 الی 1.500$ (دلار کانادا) در ماه
میانگین هزینه زندگی در کانادا بین 1.000 الی 2.000$ (دلار کانادا) در هر ماه

با افتخار بیان می داریم که با توجه به سابقه درخشان و تجربه کافی در زمینه اخذ ویزای تحصیلی کانادا، راهنمای شما عزیزان در تک تک مراحل مهاجرت به کشور کانادا بر اساس علم روز و دقت نظر بالا خواهیم بود. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در کانادا بی مدرک زبان و یا اطلاع از سایر نکات در خصوص تحصیل در این کشور بی نظیر پیشنهاد می کنیم با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید و مشاوره رایگان تلفنی مشاورین ارشد این موسسه بهره مند شوید.

سوالات پرتکرار در خصوص تحصیل در کانادا

متقاضیان تحصیل در کانادا در سال 2020 سوالات زیر را مطرح می نمایند:

 • کدام شهرها برای تحصیل در کانادا مفید می باشند؟ طبق رتبه بندی QS شهرهای مونترال، تورنتو، ونکوور، اوتاوا و کبک جز بهترین شهرها برای تحصیل هستند.
 • آیا امکان تحصیل رایگان در کانادا وجود دارد؟ تحصیل در کانادا رایگان نیست اما مقرون به صرفه است. متوسط هزینه یک دانشجوی خارجی برای یک سال تحصیلی (8 ماه) در یک برنامه کارشناسی ارشد 11903$ (دلار کانادا) است.
 • درآمد دانشجویان در کانادا چقدر می باشد؟ میانگین حقوق پاره وقت دانشجویان در کانادا 35100$ (دلار) در سال یا 18$ (دلار) در ساعت است.
 • درصد ریجکتی ویزای کانادا در سال 2020 چقدر است؟ عمدتا کانادا بر روی تمکن مالی افراد و هدف افراد برای سفر به کانادا بسیار حساس می باشد، اما اگر آفیسر تشخیص دهد که ممکن است دانشجو هدفش ازمهاجرت، پناهندگی باشد ویزا را رد میکند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تا به امروز تعداد بالایی ویزای کانادا اخذ نموده است.
 • محدودیت سنی برای ویزای تحصیلی کانادا چقدر است؟ برای تحصیل در کانادا، شما باید حداقل 18 سال سن داشته باشید و محدودیت سنی در هر استان متفاوت است.

4 دیدگاه برای “تحصیل در کانادا

 1. شیخان گفت:

  سلام. ممنون از این مقاله ی خیلی خوبتون. کامل بود و جامع. به نظرم یکی از بهترین کشورها جهت مهاجرت همین کشور کاناداست. من که خیلی روشن شدم با این مقاله.

 2. علیرضا سلطانی گفت:

  سلام بنده ۲۱ سالم هستش و لیسانس مهندسی پزشکی با معدل ۱۷.۳۲دارم و مسلط ب تمامی مدارک علوم کامپیوتر و نرم افزار ها هستم،ایتلس ۷.۵زبان هم دارم،میخواستم برای ادامه تحصیل واسه ارشد رشتم ب کانادا اقدام کنم و همزمان درکنار تحصیل کار هم بکنم،سوالم این بود ک با ویزای کار بنده میتونم هم تحصیل و هم کار کنم،ضمنا بنده میخوام حتما بورسم بشم ایا این امکان وجود داره؟

  1. em.user2 گفت:

   سلام و عرض ارادت
   در صورتی که ویزای کار اخذ نمایید امکان تبدیل ویزا به ویزای تحصیلی برای شما وجود ندارد اما با ویزای تحصیلی امکان کار حین تحصیل وجود خواهد داشت. برای بررسی شرایط در خصوص اخذ بورس تحصیلی پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما از طریق شماره ۲۶۷۰۵۳۵۶ تماس حاصل نمایید.

 3. رضا محمدي گفت:

  سلام
  ممنون از مقاله ي جامع
  در مورد PHD هزينه ها به چه مورد هست؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *