مهاجرت تحصیلی کانادا

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا

سالیانه دانشجویان بسیاری علاقه ­مند به تحصیل در کانادا و اخذ پذیرش در دانشگاه ها و موسسات آموزشی این کشور می شوند و بر تعداد آنها افزوده میشود. پیش از هر اقدامی نیاز است در خصوص شرایط و مزایای تحصیل در کشور کانادا، نحوه اخذ پذیرش و ویزا از کانادا، مدارک مورد نیاز، هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور و بسیاری از نکات دیگر اطلاعاتی کسب شود که در این مقاله که توسط موسسه سفیران سروش سعادت نگارش شده است، به توضیحاتی در این باره پرداخته شده است. برای تحصیل در کانادا قطعا به شرایطی نیاز است که با وجود آن می توان امیدوار بود که متقاضی این امر، شانس تحصیل در این کشور را دارا باشد.

لذا در ذهن مخاطبین سوالاتی در این خصوص شکل می گیرد که؛

 • تحصیل در کانادا چه شرایطی دارد؟
 • شرط معدل برای تحصیل در کانادا چیست؟
 • آیا شرط سن در این خصوص ملاک است؟
 • هزینه های زندگی در کانادا چه میزان است؟
 • آیا تحصیل در این کشور رایگان است؟
 • برای ویزای تحصیلی کانادا چه مدارکی نیاز خواهد بود؟

پاسخ به تمامی این سوالات و سوالات دیگری که ممکن است ذهن خوانندگان این مقاله را به خود مشغول نموده باشد در ادامه این مقاله برای مخاطبین گرد آمده است.

درباره زندگی در کانادا

کانادا دومین کشور پهناور جهان می باشد که تنها جمعیتی در حدود 40 میلیون نفر دارد و از همین رو یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا به شمار می رود. کانادا در آمریکای شمالی واقع شده و با کشور ایالات متحده همسایه است. این کشور از شرق و غرب، محصور به دو اقیانوس بزرگ است و از شمال نیز به قطب شمال راه دارد و تنها از سمت جنوب مرز مشترک بسیار طولانی با کشور آمریکا دارد.

کانادا دارای یک ساختار اجتماعی مدرن است و از این رو برای داشتن یک زندگی امن و راحت در محیط آموزشی عالی مناسب است. کانادا دارای 2 زبان رسمی انگلیسی و فرانسوی است که البته فرانسوی زبان ها بیشتر در استان کبک زندگی می­ کنند. تحصیل در این کشور به منظور ورود به بازار کار و اخذ اقامت این کشور از سایر مزیت های ورود تحصیلی محسوب می شود.

اینفوگرافیک تحصیل در کانادا

اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا در سال 2020

آموزش عالی در کانادا هر ساله در حال تکامل است که باعث می­ شود کانادا برای دانشجویان بین المللی کشوری بسیار جذاب محسوب شود. متقاضیان برای تحصیل در کانادا در سال 2020 باید الزامات مورد نیاز را برآورده نموده و برای دریافت مجوز تحصیلی و پذیرش در دانشگاه فرآیند آن را طی نمایند. مدت زمان دوره کارشناسی در کانادا حدودا 3 الی 4 سال، دوره کارشناسی ارشد بین 1 الی 2 سال و دوره دکترا معمولا 2 الی 3 سال است. آغاز سال تحصیلی در این کشور هر ساله از ماه سپتامبر می باشد اما برخی از دانشگاه ها دوره های بسیار مهمی را برای تحصیلات تکمیلی خود ارائه می کنند. دو معیار مهم جهت دریافت پذیرش تحصیلی کانادا، سطح نمرات اشخاص متقاضی در آخرین مقطع تحصیلی و همچنین مهارت های زبان انگلیسی (در اکثر استان ها) و یا فرانسوی در بعضی ایالات فرانسوی زبان می باشد.

شرایط مدرک زبان انگلیسی جهت تحصیل در کانادا شرح
نمره آزمون زبان IELTS حدود 6.5 به بالا
نمره آزمون TOEFL 80 یا 90

شرط معدل برای اخذ پذیرش از بسیاری از دانشگاه های کشور کانادا نیز اهمیت بسیار بالایی دارد و همین مسئله می تواند روند اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور کانادا را کمی تخصصی کند چراکه هر فرد باید با توجه به معدل و سوابق تحصیلی خود در سال های گذشته برای اخذ پذیرش در کشور کانادا اقدام کند. علاوه بر وضعیت تحصیل، شرایط سنی نیز در مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل نقش ویژه ای دارد.

شرط معدل برای تحصیل در کانادا

در این خصوص چیزی که کاملا واضح و مبرهن است این است که شرط معدلی که بتوان به صورت رسمی بیان نمود وجود ندارد و هیچ دانشگاهی هم در وب سایت های خود از آن یاد نمی کند اما اتفاقی که در عمل می افتد چیز دیگری است. برای بیان ساده تر بهتر است بگوییم تجربه در این میان بسیار دخیل است و بر اساس کسب تجارب فراوان در زمینه اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا بهتر آن است که فرد متقاضی حداقل نمره معدل 15 را داشته باشد تا بتوان شانس بالایی برای پذیرش از اکثر دانشگاه های این کشور برای او قائل شد. طبیعتا برای گرفتن پذیرش از دانشگاه هایی که دارای رتبه عملی بسیار بالایی هستند بهتر است که حداقل معدل 17 یا 18 را کسب نموده باشند.

البته با توجه به این که دانشگاه های این کشور به دانشگاه های دولتی و خصوصی تقسیم می شوند، می توان برای افرادی با معدل پایین تر نیز پذیرش تحصیلی از دانشگاه های خصوصی این کشور بدست آورد که این خود مستلزم صرف هزینه های فراوان برای تحصیل در کانادا می شود. با در نظر گرفتن این مساله که این دانشگاه ها عمدتا در وهله اول به سود و منفعتی که از جذب دانشجو به دست می آورند اهمیت می دهند، قاعدتا به مسائلی چون معدل وی خیلی توجهی نخواهند کرد.

شرایط سنی تحصیل در کانادا

برای تحصیل در کانادا شرایط سنی بسیار حائز اهمیت می باشد و کانادا جزء کشورهایی است که به شرایط سنی افراد متقاضی تحصیل در این کشور بسیار حساس است. در این مورد نیز مانند شرط معدل نکته مکتوبی وجود ندارد اما چیزی که بنا بر عرف تحصیلی وجود دارد این است که سنین مشخصی در مورد مقاطع تحصیلی مختلف وجود دارد که متقاضی تحصیل در هر مقطع باید در میانگین سنی آن مقطع قرار داشته باشد.

معمولا در مورد دانش آموزانی که می خواهند به تحصیل در مقاطع قبل از دانشگاه بپردازند باید بین سنین 10 تا 18 سال باشند. افرادی که این مقاطع را پشت سر نهاده و می خواهند در مقطع کارشناسی به تحصیل بپردازند معمولا در سنین بین 18 تا 20 سال قرار دارند و در مقاط کارشناسی ارشد نیز برای افرادی با سن زیر 30 سال به شرط نداشتن فاصله تحصیلی می توانند ویزای تحصیلی این کشور را بدست آورد. شرایط سنی برای تحصیل در مقطع دکترا محدودیت سنی چندانی را برای متقاضیان ایجاد نمی کند. متقاضیان می توانند شرایط تحصیل دکترا در استرالیا را نیز برای خود در نظر داشته باشند.

روند مهاجرت تحصیلی به کانادا

قبل از شروع مراحل ویزا اولین قدم برای تحصیل در کانادا اخذ پذیرش از یک موسسه آموزشی در این کشور است. این موسسات می­ توانند مدارس، کالج ها، مراکز آموزش فنی حرفه ای یا دانشگاه ها باشند. در مرحله دوم برای تحصیل در کانادا شخص نیاز به یک سند صادر شده توسط دولت کانادا دارد که بعنوان مجوز دانشجویی شناخته می­ شود. برای اکثر دوره های تحصیلی در کانادا مجوز دانشجویی ضروری است.

ارزیابی اصلی مربوط به امور مالی افراد نیز می باشد. اشخاص متقاضی باید مدارکی که نشان دهنده توانایی های کافی برای پوشش هزینه­ های کالج یا دانشگاه خود باشد، را ارائه نمایند. علاوه بر آن، اشخاص باید مدرکی داشته باشند که نشان دهد می­ توانند در طول اقامت خود در کانادا از نظر مالی، هزینه های زندگی خود را حمایت کنند. اگر خانواده­ اشخاص متقاضی بعنوان همراه با نفر اصلی می آیند، باید با منابع مالی کافی ثابت کنند که هزینه­ های آن ها را نیز می­ توانند فراهم کنند. به صورت مختصر، روند مهاجرت تحصیلی به کانادا به شرح زیر است:

 • در اختیار داشتن مدرک تحصیلی
 • برآورد هزینه های تحصیل در کانادا
 • اخذ مدرک زبان متناسب با درخواست دانشگاه مورد نظر
 • ترجمه ریز نمرات و مدرک تحصیلی آخرین دوره تحصیل
 • انتخاب دانشگاه مورد نظر
 • در اختیار قراردادن مدارک مورد نیاز دانشگاه برای اخذ پذیرش
 • دریافت نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه
 • اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا
 • سفر به کانادا برای قطعی کردن ثبت نام در کشور کانادا

انتخاب دانشگاه مورد نظر جهت تحصیل در کانادا 2020

یکی از مهم ترین مسائلی که برای تحصیل در کشور کانادا در سال 2020 باید مورد توجه قرار گیرد، انتخاب دانشگاه برای تحصیل در این کشور است. دانشجویان باید در نظر داشته باشند که برای مثال تحصیل در اکثر استان های کانادا به زبان انگلیسی ممکن است اما برای تحصیل در کبک، تسلط به زبان فرانسوی الزامی است. به همین دلیل است که آگاهی از شرایط دانشگاه ها بسیار حائز اهمیت است.

در جدول زیر برترین دانشگاه های کشور کانادا در سال 2020 معرفی شده اند:

نام دانشگاه رتبه QS  رتبه شانگهای رتبه USN رتبه THE  رتبه وبومتریک
دانشگاه تورنتو 29 24 20 21 19
دانشگاه McGill 35 90 43 44 28
بریتیش کلمبیا 51 35 29 27 56
دانشگاه آلبرتا 113 101-150 137 132 65
دانشگاه مونترال 137 151-200 136 90 160
دانشگاه McMaster 140 90 130 77 131
دانشگاه واترلو 173 151-200 215 201-250 85
اونتاریو غربی 211 201-300 276 190 172
دانشگاه کلگری 233 151-200 178 199 96
دانشگاه کینگستون 239 301-400 371 251-300 196

هزینه تحصیل در کانادا

یکی از مهم­ترین جنبه­ های انتخاب محل تحصیل در خارج از کشور، دانستن هزینه تحصیل در آن کشور است. هزینه­ های تحصیل در کانادا برای دانشجویان ملی و بین المللی مناسب است و هزینه­ های تحصیل در کانادا بسته به دوره ­های آموزشی، دانشگاه ها و ایالت­ ها متفاوت خواهد بود. به طور کلی هزینه تحصیل در کانادا را می­ توان به 4 بخش تقسیم کرد:

 • هزینه ثبت­ نام (هزینه های بررسی مدارک 50$ الی 150$ (دلار) بسته به نوع دانشگاه متفاوت است)
 • هزینه صدور ویزا 150$ (دلار کانادا)
 • هزینه­ های تحصیل
 • هزینه زندگی و هزینه ­های دیگر (از جمله بیمه، هزینه های سفر و هزینه ویزا)
هزینه های تحصیل در کانادا قیمت به دلار کانادا
اخذ پذیرش تحصیلی 50$ تا 150$ (دلار)
شهریه دانشگاه (سالیانه) 20000$ تا 32000$ (دلار)
بیمه و کتاب (ماهیانه) 1000$ تا 2000$ (دلار)
هزینه های زندگی (ماهیانه) 1000$ تا 2000$ (دلار)

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی کانادا

برای بورسیه تحصیلی از کشور کانادا نیاز است اطلاعاتی در زمینه نحوه اخذ بورسیه از دانشگاه های این کشور را بدست آورده شود تا افراد با دانش کافی در این زمینه اقدام به اخذ بورس تحصیلی نمایند. روند دریافت بورسیه به علت نکات مهم و ریزه کاری هایی که در آن وجود دارد می تواند حتی برای شخصی با یک رزومه قوی پژوهشی و علمی نیز غیرممکن باشد، زیرا روال اخذ بورسیه نیازمند رعایت نکاتی خاصی است که در ادامه به آن اشاره می شود. خوب است در این زمینه به این نکته آگاه باشیم که اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا از کشوری چون کانادا کار راحت و آسوده ای نخواهد بود زیرا تعداد افرادی که متقاضی بورسیه تحصیلی از این کشور هستند و رقابتی که در این زمینه وجود دارد بسیار زیاد است.

در مقطع دکترا در هر استاد یا سوپروایزر تنها می تواند در هر سال به تعداد انگشتان یک دست دانشجو پذیرش نماید. لذا دور از ذهن نیست اگر در این مقطع کسی با وجود سابقه درخشان نتواند موفق به اخذ بورسیه تحصیلی کانادا شود. در هر حال برای دریافت بورسیه تحصیلی باید رزومه علمی قابل توجه و قابل رقابتی داشت. یعنی باید اولا نمرات بالایی داشت و بعد از آن سوابق تحقیقاتی و پژوهشی ارزنده ای داشت که مجموعا متقاضی را به عنوان یک دانشجوی فعال و سطح بالا معرفی نماید.

اخذ بورسیه در حین تحصیل در کانادا

برای دریافت بورسیه تحصیلی در کانادا، ابتدا دانشجویان متقاضی باید با صرف وقت و حوصله فراوان به مکاتبات فراوانی از دانشگاه های مختلف مشغول شوند. در ادامه با یافتن یک استاد از دانشگاهی به مکاتبه با آن شخص و نامه نگاری های اصولی و صحیح در راستای ابراز علاقه به فعالیت های علمی و پژوهشی با آن استاد بر اساس سابقه کاری ایشان و مرتبط بودن فعالیت های علمی ایشان با پروهش های خود و همچنین ارائه رزومه علمی مناسب از خود بپردازد.

از دیگر مواردی که در این خصوص بسیار به فرد متقاضی کمک خواهد نمود، داشتن یک توصیه نامه از اساتید دانشگاه خود است که می تواند در راستای اخذ پذیرش و بورسیه تحصیلی بسیار مفید فایده واقع شود. البته شرایط اخذ بورسیه در هر دانشگاه متفاوت با دیگر دانشگاه ها خواهد بود که دانشجویان باید با مطالعه آن شرایط مربوط به آن را نیز فراهم نمایند. از دیگر مواردی که دانشجویان باید برای آن اهمیت ویژه ای قائل شوند داشتن رزومه قوی یا CV خواهد بود که در روند اخذ بورسیه تحصیلی بسیار تاثیرگذار است. انواع بورسیه تحصیلی در کشور کانادا به شرح زیر هستند:

 • وام های دانشجویی بلند مدت و بدون بهره
 • بورسیه تحصیلی پوشش دهنده هزینه های تحصیل
 • بورسیه تحصیلی پوشش دهنده هزینه های تحصیل و کمک هزینه زندگی
 • بورسیه تحصیلی پوشش دهنده بخشی از هزینه های زندگی
 • بورسیه تحصیلی با مبلغ مشخص

اخذ بورسیه در حین تحصیل در کانادا

شرایط تحصیل در کالج های کانادا

یکی از پر مخاطب ترین روش های مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا، استفاده از امکان تحصیل در کالج های کانادا است. کالج های مختلفی در کشور کانادا وجود دارد و هر فرد بسته به نیاز خود و شرایط تحصیل در این کشور باید یکی از آن ها را برای خود انتخاب کند. اولین نکته در رابطه با تحصیل در کالج های کشور کانادا، انتخاب رشته تحصیلی است چرا که همه رشته ها در کالج های این کشور برای دانش آموزان بین المللی وجود ندارد. برای تحصیل در کالج های کشور کانادا سه دوره وجود دارد که عبارتند از:

 • ترم پاییزه ماه آگوست/ سپتامبر
 • ترم زمستانه ماه ژانویه
 • ترم بهاره ماه می

شرط دیگر شروع تحصیل در کالج های کشور کانادا، تسلط به یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسوی بسته به محل قرارگیری کالج مورد نظر افراد است. برای کسب اطلاع از حداقل نمره مورد نظر برای ورود به کالج در کشور کانادا هر فرد باید به سایت رسمی کالج مورد نظر خود مراجعه کند. شهریه کالج ها در کشور کانادا از 14000$ (دلار کانادا) در سال شروع می شود و ممکن است تا 35000$ (دلار کانادا) نیز افزایش پیدا کند. متقاضیان تحصیل در کالج های کشور کانادا نیز باید برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا در سال 2020

دانشجویانی که تمایل به تحصیل در کانادا در سال 2020 را دارند نیز باید با ارائه مدارک زیر و احراز شرایط نسبت به این امر اقدام نمایند. البته لازم به ذکر است که مدارکی را که باید ارائه گردد، بسته به شرایط و وضعیت اشخاص متفاوت است ولی به صورت کلی برای دریافت ویزای تحصیلی در کشور کانادا به مدارک زیر نیاز خواهد بود:

 • گواهی اخذ پذیرش از یکی از موسسات معتبر علمی کشور کانادا
 • پاسپورت معتبر
 • 2 قطعه عکس رنگی جدید و پشت نویسی شده
 • گواهی تمکن مالی که نشان دهنده توان متقاضی برای پوشش مخارج تحصیل در کانادا باشد.
 • اظهار نامه سرپرست برای افراد کمتر از 18 سال برای معرفی قیم قانونی
 • پرداخت 150$ (دلار کانادا) حق صدور ویزا

شرایط کار برای دانشجویان در کانادا

بسیاری از دانشجویان که کانادا را برای تحصیل انتخاب می کنند در حقیقت هدف آن ها تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری کانادا می باشد. برای تحقیق و تحلیل در مورد کار در کانادا روی لینک مربوطه کلیک نمائید و اطلاعات لازم را کسب کنید. تنها دانشگاه ها و کالج ­های خوب کانادا از جاذبه­ های این کشور برای دانشجویان محسوب نمی شوند. یکی دیگر از عوامل جذابیت این کشور این است که دانشجویان می­ توانند در حالی که تحصیلات خود را دنبال می­ کنند، به کار بپردازند.

برای کار در طول دوره تحصیل، افراد باید یک مجوز کار از دانشگاه نیز داشته باشند. مجوز کار بسته به مقطع تحصیلی به افراد اجازه کار پاره وقت در طول هفته را می ­دهد. در بسیاری از برنامه های آموزشی آکادمیک برای دانشجویان، دوره ای کوتاه و گاهی اوقات اجباری بر اساس موضوع مورد مطالعه، تحت عنوان دوره کارآموزی در نظر می گیرند که برای تجربه کاری افراد بسیار ارزشمند می باشد. در این رابطه می توان بیان کرد که بر خلاف کشورهای اروپایی، همراهان دانشجویان در کشور کانادا می توانند بدون محدودیت در این کشور کار کنند.

ساعات قانونی کار دانشجویان در کانادا

در غالب کشورهای دنیا، دانشجویان اجازه کار تمام وقت ندارند و تنها به صورت پاره وقت می توانند مشغول به کار باشند. نحوه پیدا کردن کار دانشجویی در کانادا نیز بدین صورت است که تمامی دانشگاه های کانادا تابلوی اعلانات دارند و آگهی این شغل ها رو این تابلو قرار داده می شود. این شغل ها در دانشگاه هستند، به عنوان مثال کمک به اساتید در کارهای تحقیقاتی و معمولا 10$ (دلار کانادا) در ساعت بابت انجام آن ها حقوق دریافت می شود.

نکته مهم دیگر این است که انجام آن ها نیاز به اخذ اجازه کار ندارد اما شغل های خارج از محیط دانشگاه متفاوتند یعنی هم فرد ساعات محدودی اجازه کار دارد و هم باید برای انجام آن وقتی 6 ماه از شروع تحصیلاتش در کانادا گذشت، اجازه کسب کند. البته درآمد شغل های خارج از محیط دانشگاه بیشتر از شغل های داخل دانشگاه است. در جدول ذیل تعداد ساعاتی که دانشجو در کانادا می تواند خارج از محیط دانشگاه مشغول به کار باشد بیان شده است:

مقطع تحصیلی تعداد ساعات در هفته
لیسانس 10
فوق لیسانس 20
دکتری 30

کار پس از تحصیل در کانادا

پس از فارغ التحصیلی، دانشجویان خارجی حق دارند که برای کار در کانادا به مدت طول دوره تحصیل در این کشور درخواست تمدید ویزا دهند. هنگامی که دانشجویان در این کشور مشغول به تحصیل شوند ویزای تحصیلی آن ها به ویزای کاری تبدیل خواهد گردید. این افراد سپس می توانند اقامت موقت بگیرید و کشور کانادا این امکان را به ایشان می دهد که این اقامت موقت را در صورت یافتن کار به اقامت دائم تبدیل گردد.

راه های اقامت پس از تحصیل در کانادا عبارتند از:

 • تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری کانادا
 • تبدیل ویزای تحصیلی به سرمایه گذاری
 • تبدیل به ویزای تحصیلی به ازدواج
 • تبدیل تحصیل به پناهندگی در کانادا

شایان ذکر است که اصولا برای یافتن کار در کانادا، هنگامی که یک مدرک را از یک موسسه کانادایی اخذ می­ گردد، شانس افراد برای کار و اخذ اقامت دائم در کانادا افزایش می­ یابد. افرادی که مدرک تخصص و مهارت از یک موسسه کانادایی دارند، با سرعت بیشتری موفق به یافتن کار در این کشور می شوند و شغل آنان نیز طبیعتا از کیفیت بیشتری برخوردار است. علاوه بر این به دلیل ارزش بالای مدارک تحصیلی در کانادا، دانشجویانی که مدرک تحصیلی خود را از این کشور دریافت کرده اند شانس بالایی برای کاریابی در اروپا خواهند داشت.

هزینه زندگی در کانادا در سال 2020

معمولا دانشگاه ها برای دانشجویان محل اقامتی را نزدیک به دانشگاه در نظر می­ گیرند. اتاق های خصوصی را به سختی میتوان اخذ نمود زیرا اتاقها بیشتر با سایر دانشجویان مشترک هستند، اما قطعا از طریق جنسیت جدا می شوند. اگر شخصی بخواهد برای خود خانه اجاره کند، اجاره بسته به موقعیت، کیفیت و در دسترس بودن متفاوت است. اگر چه هزینه زندگی هر فرد متناسب با شهر محل اقامت و سبک زندگی وی متفاوت است اما هزینه زندگی به طور متوسط در کانادا در سال 2020 به شرح ذیل میباشد:

آیتم شرح
میانگین هزینه اجاره آپارتمان 400$ الی 1500$ (دلار کانادا) در ماه
میانگین هزینه زندگی در کانادا بین 1000$ الی 2000$ (دلار کانادا) در هر ماه

توجه کنید که از بین هزینه های زندگی در کانادا نیز بیشترین هزینه مربوط به هزینه بازار با 33.29% می باشد که حتی از هزینه اجاره خانه نیز بالاتر است.

نمودار توزیع هزینه های زندگی دانشجویی در کانادا

اکنون که صحبت از هزینه های زندگی در کانادا است، بهتر است با گرانترین شهرهای این کشور یعنی تورنتو با شاخص هزینه زندگی 73.32، ونکوور 70.81 و ویکتوریا با 69.25 آشنا شوید. در این بین ارزانترین شهر کانادا نیز لاندن با شاخص 58.46 می باشد. تحصیل در کانادا به دلایل مختلف از جمله مهاجرپذیر بودن این کشور و ارزان بودن هزینه ها در آن به عنوان یک کشور انگلیسی زبان بسیار پرطرفدار است و علاقه مندان میتوانند به منظور کسب اطلاعات بیشتر با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرند.

سوالات پرتکرار در خصوص تحصیل در کانادا

متقاضیان تحصیل در کانادا در سال 2020 سوالات زیر را مطرح می نمایند:

 • کدام شهرها برای تحصیل در کانادا مفید می باشند؟ طبق رتبه بندی QS شهرهای مونترال، تورنتو، ونکوور، اوتاوا و کبک جز بهترین شهرها برای تحصیل هستند.
 • آیا امکان تحصیل رایگان در کانادا وجود دارد؟ تحصیل در کانادا رایگان نیست اما مقرون به صرفه است. متوسط هزینه یک دانشجوی خارجی برای یک سال تحصیلی (8 ماه) در یک برنامه کارشناسی ارشد 11903$ (دلار کانادا) است.
 • درآمد دانشجویان در کانادا چقدر می باشد؟ میانگین حقوق پاره وقت دانشجویان در کانادا 35100$ (دلار) در سال یا 18$ (دلار) در ساعت است.
 • درصد ریجکتی ویزای کانادا در سال 2020 چقدر است؟ عمدتا کانادا بر روی تمکن مالی افراد و هدف افراد برای سفر به کانادا بسیار حساس می باشد، اما اگر آفیسر تشخیص دهد که ممکن است دانشجو هدفش ازمهاجرت، پناهندگی باشد ویزا را رد میکند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تا به امروز تعداد بالایی ویزای کانادا اخذ نموده است.
 • محدودیت سنی برای ویزای تحصیلی کانادا چقدر است؟ برای تحصیل در کانادا، شما باید حداقل 18 سال سن داشته باشید و محدودیت سنی در هر استان متفاوت است.

25 دیدگاه برای “تحصیل در کانادا

 1. مینا گفت:

  عیتش آقای داوری من امسال کنکور دارم و گفتم اگر بهداشت عمومی ام دربیام می رم دوست ندارم پشت کنکور بمونم و اگر هم رفتم سعی میکنم با معدل خوب ۳ساله تمام کنم و هدفم هم رفتن هست اما نمیدونم بازار کارش توکدام کشور ها خوبه ک من تا سه سال دیگه روی زبان اون کشور کار کنم المان یا کاندیدا انگلیس خوبه بنظرتون تا سه یا چهارسال دیگه؟؟ ک من روی زبان انگلیسی یا المانی کار کنم

 2. مینا گفت:

  واقعیتش آقای داوری من امسال کنکور دارم و گفتم اگر بهداشت عمومی ام دربیام می رم دوست ندارم پشت کنکور بمونم و اگر هم رفتم سعی میکنم با معدل خوب ۳ساله تمام کنم و هدفم هم رفتن هست اما نمیدونم بازار کارش توکدام کشور ها خوبه ک من تا سه سال دیگه روی زبان اون کشور کار کنم المان یا کاندا خوبه بنظرتون تا سه یا چهارسال دیگه؟؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   چطور میتونم پیش بینی کنم که این رشته در 3 الی 4 سال آینده در کشور کانادا یا آلمان بازار کارش خوبه یا خیر
   من فقط میتونم بگم که این کشورها خوبن و بازار کار خوبی دارن چون نرخ بیکاریشون پایینه طبیعتا بازار کارشون در این رشته هم خوبه

 3. داوری گفت:

  سلام و درود
  خیر متاسفانه در اون برهه زمانی شانس ویزا شدن رو نخواهید داشت
  بهتر اینه که با توجه به شرایط سنیتون همین امسال اقدام کنید
  بهتره که مقاله تحصیل در انگلستان از طریق ویزای تحصیلی انگلستان و تحصیل در کانادا رو مطالعه کنید و برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

  1. مینا گفت:

   خب دیپلم خودم ۱۵ به بالا هستش شنیدم داروسازی المان شرایط سنی نداره حداقل تا ۲۶ سالگی اگر کارشناسی مو بگیرم تا سه چهار سال دیگه هم زبان المانی رو بهb2یاc1برسونم میتونم اونجا برای داروسازی اقدام کنم؟ مثلا با کارشناسی پرستاری اول برای کار بدم بعدم تحصیل؟ یا راه دیگه برای تحصیل رایگان میخوام ببینم اگر راهی هست ک از الان زبان المانی رو بخونم چون میگن خیلی سخته

   1. داوری گفت:

    سلام
    شما مقالاتی که معرفی کردم رو مطالعه کردید؟ بهتره که بی گدار به آب نزنید و اول تحصیل داروسازی در آلمان و تحصیل در آلمان رو مطالعه نکید اگر سوالی داشتید در خدمتتون هستم

    1. مینا گفت:

     بله خوندم‌
     ببخشید من‌خیلی سوال میکنم درباره شرایط سن ک چیزی ننوشته بود و اینکه گفته بود در صورتی رایگان نیست ک بخوای رشته متفاوت بخونی الان رشته متفاوت منظور اینه ک مثلا یکی کارشناسی فرضا یه رشته رو داره الان میخواد ارشد یه رشته دیگه رو بگیره یا منظور اینه ک یکی کارشناسی یه رشته رو گرفته تو ایران الان باز بخواد کارشناسی یه رشته دیگه رو تو المان بگیره باید هزینه کنه؟

     1. مینا گفت:

      درباره معدل مورد نیاز هم چیزی ننوشته بود فقط گفته بود ریز نمرات برسی میشه

     2. داوری گفت:

      سلام و درود
      قطعا معدل شما تاثیرگذار خواهد بود اما اگر ریزنمراتتون خوب باشه و معدلتون متوسط باشه امکان پذیرش شما بیشتر خواهد شد

     3. داوری گفت:

      سلام
      همه مطالب که در یک مقاله نمیگنجه. من و همکارانم به همین خاطر اینجا هستیم که پاسخ این سوالات رو بدیم
      شرایط سنی هم مهمه و اگر رعایت نشه امکان پذیرش و ویزا پایین میاد. اما برخی از کشورها کمتر روی این قضیه حساسیت نشون میدن
      میتونید برای اون کشورها اقدام کنید

 4. مینا گفت:

  سلام ببخشید آقای داوری
  من دیپلم تجربی ایران دارم و اگر بخوام مثلا تو انگلیس یا کاندا تحصیل کنم امکان داره ک آزمون بدم دیپلم مجددهمون کشوری ک قراه توش تحصیل کنم رو بگیرم یا نمیشه؟؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   خیر شما باید برای کارشناسی اقدام کنید دوره های انگلستان برای بچه هایی که دیپلم ندارن شامل FOUNDATION و ALEVEL هست که در
   مقاله دوره های ALEVEL, FOUNDATION, GCSE در انگلستان کامل توضیح داده

   1. مینا گفت:

    مرسی آقای داوری انشاالله شرایطم‌ک‌معلوم‌شد زنگ میزنم موسسه تون برای پیگیری و هماهنگی

    1. داوری گفت:

     خواهش میکنم
     در خدمتتون هستم

 5. مینا گفت:

  با رشته مامایی و هوشبری و اتاق عمل هم‌میشه مهاجرت کار کاندا و استرالیا رو گرفت؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   ابتدا باید مدارکتون رو معادلسازی کنید و در وهله اول مقاله های کار در کانادا و کار در استرالیا رو مطالعه نمایید.

 6. مینا گفت:

  سلام ببخشید با رشته بهداشت عمومی معدل ۱۶به بالا و آیلتس۷ و سن ۲۵ میشه مهاجرت کاری کاندا یا استرالیا و یا کشور های حاشیه خلیج فارس مثل عمان و قطر رو گرفت؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   شما با روش مهاجرت تحصیلی میتونید به کانادا مهاجرت کنید

 7. رضا محمدي گفت:

  سلام
  ممنون از مقاله ي جامع
  در مورد PHD هزينه ها به چه مورد هست؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   لطفا ابتدا مقاله تحصیل دکتری در کانادا رو مطالعه بفرمائید اگر سوالی بود در خدمتتون هستم

 8. علیرضا سلطانی گفت:

  سلام بنده ۲۱ سالم هستش و لیسانس مهندسی پزشکی با معدل ۱۷.۳۲دارم و مسلط ب تمامی مدارک علوم کامپیوتر و نرم افزار ها هستم،ایتلس ۷.۵زبان هم دارم،میخواستم برای ادامه تحصیل واسه ارشد رشتم ب کانادا اقدام کنم و همزمان درکنار تحصیل کار هم بکنم،سوالم این بود ک با ویزای کار بنده میتونم هم تحصیل و هم کار کنم،ضمنا بنده میخوام حتما بورسم بشم ایا این امکان وجود داره؟

  1. em.user2 گفت:

   سلام و عرض ارادت
   در صورتی که ویزای کار اخذ نمایید امکان تبدیل ویزا به ویزای تحصیلی برای شما وجود ندارد اما با ویزای تحصیلی امکان کار حین تحصیل وجود خواهد داشت. برای بررسی شرایط در خصوص اخذ بورس تحصیلی پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما از طریق شماره ۲۶۷۰۵۳۵۶ تماس حاصل نمایید.

 9. شیخان گفت:

  سلام. ممنون از این مقاله ی خیلی خوبتون. کامل بود و جامع. به نظرم یکی از بهترین کشورها جهت مهاجرت همین کشور کاناداست. من که خیلی روشن شدم با این مقاله.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *