مهاجرت تحصیلی کلمبیا

تحصیل در کلمبیا

تحصیل در کلمبیا

تنوع برنامه های تحصیلی و هزینه های تحصیلی ارزان به علاوه اعطای بورسیه های مختلف از جمله امتیازات تحصیل در کلمبیا محسوب می شود. از آنجایی که کلمبیا یک کشور اسپانیایی زبان در آمریکای جنوبی است، تسلط متقاضیان به این زبان جزء الزامات پذیرش و اعزام دانشجو به کلمبیا محسوب می شود. به همین دلیل و برای برخورداری از امتیازات تحصیل در این کشور، اخذ مدرک DELE (دیپلم زبان اسپانیولی) قبل از ارائه درخواست پذیرش الزامی است.

بنابراین داشتن مدرک دیپلم دبیرستان و نیز مدرک زبان اسپانیولی دو شرط احراز صلاحیت برای اخذ پذیرش و دریافت ویزای تحصیلی کلمبیا (TP-3) محسوب می شود. برای اطلاع بیشتر در باب شرایط اخذ پذیرش و اعزام دانشجو به کلمبیا تا آخر این مقاله با ما، در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همراه شوید. در باب شرایط و مدارک تحصیل در کلمبیا سوالات فراوانی مدنظر است. اهم این سوالات به قرار ذیل می باشد:

  • شرایط تحصیل در دانشگاه های کلمبیا چگونه است؟
  • هزینه تحصیل و زندگی در کشور کلمبیا به چه صورتی می باشد؟
  • آیا اصولا امکان اخذ بورسیه تحصیلی برای دانشجویان خارجی در کلمبیا فراهم است؟
  • آیا کار دانشجویی در کلمبیا از نظر قانونی امکان پذیر است یا خیر؟
  • شرایط و مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی کلمبیا چیست؟

حقایقی درباره کشور کلمبیا

کشور کلمبیا با نام لاتین Colombia یکی از کشورهای آمریکای لاتین محسوب می شود. این کشور آمریکایی با نویسنده معروف خود یعنی گابریل گارسیا مارکز در جهان مشهور است. پایتخت کلمبیا و بزرگترین شهر این کشور بوگوتا است. برآوردها نشانگر جمعیت 48 میلیونی کلمبیا است.ک لمبیا با اکوادور، پرو، ونزوئلا و برزیل هم مرز است. بد نیست بدانید که کلمبیا تنها کشور آمریکای جنوبی است که هم در اقیانوس آرام و هم دریای کارائیب دارای خط ساحلی است.

شرایط تحصیل در کشور کلمبیا

تحصیل در هر سه مقطع کارشناسی (4 یا 5 ساله)، کارشناسی ارشد (2 ساله) و دکتری (5 ساله) در کشور کلمبیا برای متقاضیان فراهم است. تحصیل کارشناسی در کلمبیا معمولا 5 سال طول می کشد. 3 سال از این مدت به آموزش مهارت های فنی خاص ویژه مسیر آکادمیک یا حرفه ای اختصاص دارد. پس از اتمام این 5 سال، دانشجویان می توانند وارد مقاطع بالاتر شوند. نکته بسیار مهم در این زمینه آن است که اغلب دانشگاه های کلمبیایی برنامه های خود را به زبان اسپانیایی ارائه می دهند. بنابراین، دانش زبان اسپانیایی برای ادامه تحصیل در کشور کلمبیا جزء ضروریات می باشد.

اغلب دانشگاه های کلمبیایی همانند دانشگاه های دولتی ترکیه و کشورهای غربی دیگر از سیستم ترمی برخوردار هستند. ترم اول از سپتامبر شروع و تا دسامبر ادامه می یابد و ترم دوم از ژانویه شروع و تا ژوئن ادامه می یابد. متقاضیان محترم می توانند جزئیات برنامه های تحصیلی دانشگاه های کلمبیا در سال 2022 را در جدول زیر مشاهده نمایند:

برنامه تحصیلی  کارشناسی کارشناسی ارشد دکتری
علوم کاربردی 4 برنامه 1 برنامه 1 برنامه
مجموعه هنر و معماری 8 برنامه 5 برنامه 2 برنامه
مدیریت 5 برنامه 3 برنامه 2 برنامه
آموزش و پرورش 8 برنامه 4 برنامه 1 برنامه
مجموعه مهندسی 6 برنامه 3 برنامه 3 برنامه
علوم محیطی 6 برنامه 3 برنامه 1 برنامه
علوم انسانی 12 برنامه 8 برنامه 8 برنامه
حقوق 6 برنامه 3 برنامه 3 برنامه
مجموعه علوم بهداشتی و سلامت 6 برنامه 6 برنامه 4 برنامه
مجموعه علوم طبیعی 13 برنامه 6 برنامه 6 برنامه
علوم اجتماعی 11 برنامه 8 برنامه 6 برنامه

شرایط تحصیل در کشور کلمبیا

نحوه پذیرش جهت تحصیل در کلمبیا

داشتن مدرک دیپلم متوسطه و ریزنمرات تحصیلی از شروط اصلی برای اخذ پذیرش کلمبیا به حساب می آید. اما یکی از شرایط مهم پذیرش در دانشگاه های کلمبیایی داشتن مدرک زبان اسپانیایی است. در این مورد، متقاضیان بایستی در آزمون زبان DELE (دیپلم زبان اسپانیولی) شرکت نموده و نمره قبولی در سطح B دریافت کنند. متقاضیان عزیز توجه نمایند که این آزمون یک آزمون استاندارد طراحی شده توسط دانشگاه سالامانکا اسپانیا است. علاوه بر خود کشور اسپانیا، این آزمون همه ساله در ایران توسط کانون زبان ایران برگزار می شود. اگر دانشجویی قصد تحصیل در کشور کلمبیا برای مدت زمان بیش از 3 ماه را در سر دارد، نیازمند دریافت ویزای تحصیلی کلمبیا (TP-3) می باشد. اما فرآیند درخواست ویزای TP-3 به صورت جدول زیر می باشد:

مدارک لازم شرایط
مدرک مسافرتی با اعتبار 3 ماه بعد از اتمام اعتبار ویزا
مدارک هویتی 2 قطعه عکس پاسپورتی جدید
مدرک زبان مدرک DELE
دعوت نامه نامه پذیرش از دانشگاه کلمبیایی
گواهی هزینه درخواست پرداخت مبلغ 50$ (دلار آمریکا) به صورت الکترونیکی

تامین مالی جهت تحصیل در کلمبیا

در کلمبیا فرصت هایی برای تامین مالی دانشجویان خارجی جهت ادامه تحصیل وجود دارد. کار دانشجویی و اخذ بورس تحصیلی دو نمونه از موارد برای پوشش هزینه های تحصیلی در این کشور می باشد. بعضی برنامه های بورس سطح فوق لیسانس و PhD برای دانشجویان خارجی از طریق موسسه کلمبیایی اعطای بورسیه تحصیلی به دانشجویان خارجی یا (ICETEX) امکان پذیر است. اما دانشجویان تحت برنامه انتقال دانشجو یا برای انجام کار و یا دوره انترنی به عنوان پیش نیاز برنامه تحصیلی خود از امتیاز کار حداقل 10 تا 20 ساعت در هفته برخوردارند.

کارشناسان ارشد و حقوقی ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آمادگی کامل دارند تا با اطلاع کامل از قوانین و شرایط اعزام دانشجو به خارج، هموطنان را درجریان صفر تا صد اخذ ویزای تحصیلی قرار دهند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و هر زمینه مهاجرتی دیگر و اخذ ویزای مربوطه همانند ویزای کار آلمان به آدرس دفتر موسسه در تهران مراجعه شود.

4/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *