مهاجرت تحصیلی اتریش

تحصیل دندانپزشکی در اتریش

شرایط تحصیل دندانپزشکی در اتریش

تحصیل در اتریش همیشه متقاضیان بسیاری دارد و از این میان، تحصیل دندانپزشکی در اتریش در سال 2019-2020 یکی از محبوب ترین ها برای دانشجویان است. تحصیل دندانپزشکی در اتریش، دو جزء عمده دارد که هر یک از آن دو به تنهایی، بسیار ارزنده و مطلوب می باشد و دانشجویان فراوانی به دنبال آن هستند که باید قبل از اقدام به اخذ ویزای تحصیلی اتریش از شرایط زیر مطلع شد.

دلیل انتخاب کشور اتریش از سوی افراد چیست؟

شرایط تحصیل دندانپزشکی در اتریش چگونه است؟

برترین دانشگاه های دندانپزشکی اتریش کدامند؟

یکی تحصیل رشته دندانپزشکی است که در همه کشورها جزء پرطرفدارترین رشته ها می باشد و نیازی به توضیح درباره آن ها نیست و دیگری، تحصیل در اتریش است که به دلایل مختلف و مخصوصا نظام دانشگاهی رایگان، حتی برای دانشجویان خارجی، از برترین و پرمتقاضی ترین مقاصد تحصیلی و مهاجرت تحصیلی از سوی جوانان و دانشجویان از سرتاسر دنیاست. اگر شما هم به دنبال رسیدن به چنین موقعیت ویژه ای هستید و خواهان موفقیت در آن می باشید، با ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس گرفته و از مشاوره و همراهی کارشناسان امر بهره مند گردید.

چرا کشور اتریش؟

اتریش یکی از بهترین کشورهای قاره اروپا است که در بسیاری از زمینه ها جزء کشورهای برتر و سرآمد در جهان است. برای اثبات این مطلب،تنها کافی است به این مطلب اشاره کنیم که پایتخت این کشور یعنی شهر وین در دهه گذشته همواره به عنوان بهترین یا دست کم یکی از بهترین شهرهای دنیا برای زندگی انتخاب شده است، اما افزون بر این سطح کیفی بالا، دو عامل است که نقش بسیار مهمی در انتخاب این کشور به عنوان یکی از اصلی ترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان خارجی بوده است: یکی تحصیل دانشگاهی رایگان در این کشور است که حتی دانشجویان خارجی را نیز در بر می گیرد و دیگری نیز عدم شرط داشتن مدرک زبان برای پذیرش تحصیلی است.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در اتریش

ارائه مدرک قبولی متقاضی در آزمون سراسری در کشورش، اصلی ترین شرط می باشد. متقاضی تحصیل در دانشگاه های دولتی کشور اتریش، ابتدا باید در دانشگاهی دولتی در کشور خویش پذیرفته شود. تنها بعد از آن است که می تواند خواستار پذیرش در دانشگاه های کشور اتریش شود. دانستن زبان آلمانی در این زمینه اهمیت زیادی دارد زیرا دوره های آموزشی و خصوصا در مقطع کارشناسی به زبان رسمی این کشور یعنی آلمانی صورت می پذیرد. البته دانستن زبان آلمانی و داشتن مدرک آن، جزء پیش شرط های پذیرش نیست. اما باید به یاد داشت که جزء پیش شرط های شروع دوره آموزشی اصلی می باشد. برای متقاضیان، امکان یادگیری آلمانی در اتریش نیز وجود دارد.

برای تحصیل در برخی رشته ها و از جمله تحصیل دندان پزشکی در اتریش، افزون بر موارد فوق، باید در آزمون ورودی شرکت کرد و نمره لازم را به دست آورد. اکثر متقاضیان، برای بالا بردن شانس موفقیت خود در این زمینه، قبلا در کالج های آماده سازی آزمون دندان پزشکی ثبت نام می کنند تا در دروس مواد امتحانی، متبحر گردند. متقاضیان در انتخاب دانشگاه خصوصی و دولتی جهت تحصیل دندان پزشکی در اتریش آزاد می باشند. البته مسلّما تحصیل در دانشگاههای خصوصی هزینه بیشتر دارد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی در اتریش

مهم ترین مدارک برای اخذ پذیرش و یزا اتریش به شرح زیر می باشند:

 • ارائه ترجمه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات برای اخذ پذیرش مقطع لیسانس
 • ارائه ترجمه مدرک لیسانس به همراه ریز نمرات برای اخذ پذیرش مقطع فوق لیسانس
 • ارائه ترجمه مدرک فوق لیسانس به همراه ریز نمرات برای اخذ پذیرش مقطع دکترا
 • 3 عدد توصیه نامه از اساتید دانشگاه مبدا به همراه انگیزه نامه SOP
 • ارائه روزمه تحصیلی و کاری CV
 • ترجمه مدارک هویتی مانند شناسنامه و گذرنامه
 • تکمیل فرم ویزا به همراه نامه پذیرش از دانشگاه مقصد
 • ارائه گواهی اشتغال به تحصیل مبتنی بر قبولی و اشتغال به ترم اول و دوم از دانشگاه سراسری روزانه در کشور مبدا
 • ارائه گواهی مبتنی بر عدم وجود منع تحصیل از دانشگاه مقصد برای پذیرش مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا
 • گواهی مبتنی بر عدم وجود سو پیشینه در 5 سال اخیر برای هر فرد
 • ارائه عقد نامه در صورت متاهل بود
 • 2 قطعه عکس مشابه پاسپورت
 • ارائه نامه از بانک مبتنی بر تمکن مالی با پیرینت 3 ماهه به منظور هزینه های زندگی در اتریش
 • پرداخت 6 ماه اجاره آپارتمان و یا خوابگاه در اتریش
 • پوشش بیمه 3 ماهه تا سقف 30 هزار یورو
 • ارائه بیمه بهداشت و درمان
 • ارائه ترجمه مدارک به زبان آلمانی و انگلیسی
 • اخد مهره تاییدیه سفارت، وزارت امور خارجه و دادگستری

هزینه تحصیل دندانپزشکی در اتریش

هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی پایین است و تقریبا رایگان میباشد ولی به طور دقیق باید گفت، هزینه های تحصیل دندان پزشکی در اتریش در حدود 400-700 € (یورو) میباشد. البته این مقدار با توجه به شهر و دانشگاه انتخابی متفاوت است. اما تمام هزینه های تحصیل، مربوط به هزینه های دانشگاه نیست بلکه هزینه های جانبی تحصیل و زندگی در دوران تحصیل هم میباشد. مثلا هزینه اجاره خوابگاه در اتریش ماهانه 200-300 € (یورو) میباشد ضمن آن که ارائه اجاره نامه در اتریش برای اخذ ویزا نیز الزامی است. بطور کلی می توان هزینه ای در حدود 1000 € (یورو) در ماه را به عنوان میزان هزینه ها اعلام کرد.

برای تامین هزینه ها 2 راه وجود دارد: بورسیه تحصیلی در اتریش و کار ضمن تحصیل در اتریش. اشتغال به کار ضمن تحصیل در اتریش بطور پاره وقت در تحصیل دندان پزشکی ممکن است. دستمزد کار به این صورت ساعتی حدود 7-10 € (یورو) میباشد و پس از اتمام تحصیل،افراد قادر به کار در بیمارستان ها می باشند.

فارغ التحصیلان، مجوز اقامت برای کاریابی در اتریش را برای مدتی دارا میباشند و با یافتن کار در اتریش و انجام اقدامات لازم، قادر به اخذ کارت قرمز سفید قرمز اتریش می باشند. همچنین در کشور اتریش بورسیه های مختلفی وجود دارد که از سوی بخش دولتی و بخش خصوصی به متقاضیان واجدالشرایط اعطا می گردد. اصولا در مقاطع تکمیلی شانس اخذ بورسیه تحصیلی اتریش بیشتر است. برای تحصیل دندانپزشکی در اتریش نیز می توان بورسیه تحصیلی دریافت کرد.

تحصیل دندانپزشکی در اتریش

سیستم آموزش دندانپزشکی در اتریش

در اتریش برای ارائه مدرک پزشکی، الزامی به گذراندن دوره کارآموزی وجود ندارد. سیستم اتریش دراین زمینه بدین صورت می باشد که دانشجویان پس از 3 سال تحصیل (در یک برنامه درسی) یا 6 سال (با برنامه تخصص) فارغ التحصیل می گردند. بعد از آموزش تخصص یعنی دوره 6 ساله به فارغ التحصیلان مدرک دیپلم ارائه می گردد. این مدرک حق تقدم پزشکی را به افراد اعطا می نمایند در اتریش سندی جهت تایید مجوز پزشکی وجود ندارد.

در مورد دندان پزشکی نیز مقطع لیسانس برای تحصیل در این رشته 3-4 سال می باشد. دروس در این مدت به زبان آلمانی ارائه می گردد. اقدام برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دندانپزشکی در اتریش مستلزم قبولی در کنکور در کشور مبداء می باشد. این مقطع در رشته دندانپزشکی 2 سال زمان می برد که با تلاش دانشجو در زمان کمتر هم ممکن می باشد. لازمه تحصیل در مقطع دکترا در اتریش در رشته دندانپزشکی نیز داشتن مدرک فوق لیسانس از دانشگاه معتبر است.

برترین دانشگاه های دندانپزشکی در اتریش

برترین دانشگاه های دندانپرشکی در اتریش عبارتند از:

اسم دانشگاه  محل دانشگاه 
 Medical University of Vienna وین
Medical University of Innsbruck اینسبروک
Medical University of Graz گراتس
University of Vienna وین
Paracelsus Private Medical university سالزبورگ

برای اقدام از این طریق و موفقیت در انجام آن می توانید از راهنمایی تیم کارشناسان ما برخوردار گردید. مشاوران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با دانش به روز و تجربه ای بالا در زمینه مهاجرت تحصیلی به اتریش و مخصوصا تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در اتریش ضامن موفقیت شما خواهند بود. پرونده های موفق ما، گواه توانایی ما می باشند.

10 دیدگاه برای “تحصیل دندانپزشکی در اتریش

 1. امیرحسین گفت:

  با سلام
  مقاله خوبی بود.

 2. امیر عباس گفت:

  بابت مطلب جالبتون در مورد تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در اتریش تشکر می کنم اگه امکانش هست در مورد اقامت اتریش هم مطلب بذارید

 3. دنیز گفت:

  سلام. آیا رشته بهداشت حرفه ای هم توسط دانشگاههای اتریش ساپورت میشه؟

 4. فربد رضایی گفت:

  درصد قبولی برای رشته های پزشکی در اتریش به چه میزان است؟
  زبان تحصیل چی؟

 5. عادل گفت:

  با سلام. میخواستم ببینم با توجه به طولانی بودن زمان سفارت ایا موسسه شما راهکاری برای حل این مشکل داره یا خیر؟؟؟

 6. asal گفت:

  حداقل میزان سرمایه برای تحصیل پزشکی در اتریش چقدر است ؟

 7. مهراد گفت:

  میشه رفت تو رشته های پزشکی بدون آزمون ورود کرد؟ میشه یه کشور به غیر از این کشور هم معرفی کنید ؟ بدون آزمون بشه رفت دانشگاه پزشکی خوند ؟

 8. اصغری گفت:

  درسته که سفارت اتریش به سختی ویزا میده؟

 9. کیوان خرسند گفت:

  اتریش میتونه به ما تابعیت هم بده

 10. ستاره گفت:

  من اگر اینجا کنکور قبول شم شانسی برای پذیرش دارم؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − نه =