ویزای تحصیلی

تحصیل دندانپزشکی در دومینیکا

تحصیل دندانپزشکی در دومینیکا

یکی از گرایش های تحصیلی رشته پزشکی که بسیار پرمخاطب و پرمتقاضی است، رشته تحصیلی دندانپزشکی می باشد. تحصیل دندانپزشکی در دومینیکا در دانشگاه های معتبر این کشور برای متقاضیان خارجی و بین المللی امکان پذیر است و مورد بررسی قرار می گیرد. تحصیل دندانپزشکی در دومینیکا از استانداردهای علمی معادل دانشگاه های علوم پزشکی کشور آمریکا برخوردار می باشد، برنامه های تحصیلی در هر دوره به روز شده و با آخرین اطلاعات ارائه شده در دانشگاه های پزشکی آمریکا منطبق است. همچنین باید به این نکته اشاره کرد که کتب و برنامه های درسی با کیفیتی که در موسسات آموزش عالی آمریکا ارائه می شود در دانشگاه های دومینیکا نیز ارائه می شود. مقاله ای که در ادامه مطالعه می کنید توسط تیم مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، در رابطه با شرایط تحصیل دندانپزشکی در دومینیکا به نگارش درآمده است.

شرایط کلی تحصیل دندانپزشکی در دومینیکا

از دلایل مهاجرت به کشور دومینیکا شهریه و هزینه های زندگی پایین است، متقاضیان ایرانی که قصد دارند پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه به کشور بازگردند باید بدانند که دانشگاه های پزشکی دومینیکا مورد تایید وزارت بهداشت نمی باشند. در موسسات آموزشی دومینیکا امکان تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری وجود دارد، زبان تحصیل دندانپزشکی در دومینیکا انگلیسی و اسپانیایی می باشد. اگر قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در دومینیکا را دارید باید بدانید که در بیشتر دانشگاه های دولتی دروس آموزشی به زبان اسپانیایی ارائه می شود. پس لازم است دانشجویان برای تحصیل دندانپزشکی در دومینیکا مدرک معتبر زبان انگلیسی یا زبان اسپانیایی ارائه دهند. طول مدت تحصیل دندانپزشکی در دومینیکا حدود 5.5 سال بوده که این مدت با توجه به مقطع تحصیلی متفاوت است. ضمنا ساختار برنامه تحصیل دندانپزشکی در دومینکا از قرار زیر است:

  • ترم 1 تا 5: آموزش مبانی دندانپزشکی
  • ترم 6 تا 11: کار کلینیکی

اینفوگرافیک تحصیل دندانپزشکی در دومینیکا

شرایط پذیرش در رشته دندانپزشکی در دومینیکا

متقاضیانی که قصد دارند تحصیل دندانپزشکی در دومینیکا را تجربه کنند باید در اولین قدم پذیرش یکی از دانشگاه های معتبر این کشور را به دست بیاورند، از دانشگاه های معتبر پزشکی در دومینیکا می توان به دانشگاه راس، All Saints University، موسسه UWI و دانشگاه سانتا دومینیگو اشاره کرد. جهت اخذ پذیرش از موسسات آموزش عالی دومینیکو لازم مدارکی مانند تکمیل فرم مربوطه، انگیزه نامه، گواهی تمکن مالی، اسکن از پاسپورت و مدارک شناسایی معتبر، ارائه سوابق تحصیلی کامل و دقیق، پرداخت مبلغ 100$ (دلار آمریکا) و ارائه رسید آن، مدارک تحصیلی پیشین و ریز نمرات را به دانشگاه مورد نظر ارسال کنید. طول مدت بررسی درخواست و اعلام نتایج به دانشجو بین 2 تا 6 هفته است.

تحصیل دندانپزشکی در دومینیکا به زبان انگلیسی

از جمله مهمترین امتیازات برای تحصیل رشته دندانپزشکی در دومینیکا، تحصیل این رشته جذاب و پرطرفدار به زبان انگلیسی است. در این کشور کوچک برخی از دانشگاه ها مثل دانشگاه new world university برنامه های پزشکی خودشان را به زبان انگلیسی ارایه می دهند. از همین رو نیز آمار پذیرش از این دانشگاه ها در دومینیکا نیز بالاست. منتها برای این منظور دانشجویان خارجی بایستی با ارایه مدرک زبان مثل IELTS و یا TOEFL مهارت زبانشان را اثبات کنند.

شهریه تحصیل دندانپزشکی در دومینیکا

کلیه دانشگاه های موجود در دومینیکا از دانشجویان رشته پزشکی و دندانپزشکی شهریه اخذ می کنند. منتها سطح شهریه دریافتی از دانشگاهی به دانشگاه دیگر در دومینیکا متفاوت است. مثلا سطح هزینه های تحصیلی دانشجویان بین المللی در دانشگاه راس دومینیکا Ross Medical School از قرار زیر می باشد:

عناوینعلوم مدیکال ترم های 1 تا 5کار کلینیکی ترم های 6 تا 11
شهریه در هر ترم$23284$27447
هزینه های اداری$5883$3420
هزینه تکنولوژی آموزشی$779
بیمه سلامت$1306$1306

منبع: medical.rossu.edu

موضوع بعدی در خصوص هزینه زندگی دانشجویی در دومینیکا 2024 است. که به سبک زندگی (لایف استایل) و نیز محل استقرارتان در دومینیکا بستگی دارد. مطابق آخرین آمارها متوسط هزینه یک زندگی معمولی در دومینیکا بین 1000 تا USD$ 1500 (دلار) در ماه هزینه دارد.

منبع: nextgenerationequity

در باب هزینه زندگی در دومینیکا لینک فوق را مطالعه کنید.

شرایط کلی تحصیل دندانپزشکی در دومینیکا

تحصیل دندانپزشکی در دومینیکا با بورس تحصیلی

عزیزان در جریان باشند که مثل سال های قبل امسال نیز دانشجویان بین المللی می توانند بخش قابل توجهی از هزینه های تحصیلی اشان در دومینیکا را از طریق اخذ بورس تحصیلی و گرانت تامین کنند. منتها نباید فراموش کنید که اکثر برنامه های بورس تحصیلی دومینیکا از نوع شایسته محور هستند و شرط اصلی برای دریافت آنها ارایه نمره خوب در آزمون MCAT و نیز معدل GPA عالی است. از معروفترین برنامه های بورس دومینیکا 2024 می توان به بورسیه های زیر اشاره کرد:

عنوان بورس تحصیلیمبلغ بورس به دلار
Ross Scholar Award$30000 تا $80000 (دلار) برای 8 ترم تحصیلی
The Medical Education Scholar Award$17000 تا $35000 (دلار) برای 8 ترم تحصیلی
Adtalem’s Medical Education Readiness Program (MERP)$9500 (دلار) گرانت شهریه یکباره
HBCU/HSI School Partnership Benefitپوشش شهریه و هزینه زندگی
Canadian Housing Granکل پاداش حدود $7500 الی $15000 (دلار)
Community Health Leadership Awardکل پاداش حدود $7500 الی $15000 (دلار)
Dean’s Scholar Awardکل پاداش حدود $3000 الی $5000 (دلار)

برترین دانشگاه ها برای تحصیل دندانپزشکی در دومینیکا

همانطور که می دانید، یکی از اصلی ترین مزیت های تحصیل دندانپزشکی در این کشور، وجود دانشگاه های معتبر با رتبه بالای جهانی در این کشور می باشد. به عبارت دیگر، دانشجویان بین المللی که به دنبال تحصیل دندانپزشکی در دومینیکا هستند، می توانند از دانشگاه های معتبر جهت تحصیل در دومینیکا بهره مند شوند. برخی از مهمترین و معتبرترین دانشگاه های دومینیکا برای تحصیل پزشکی به شرح زیر می باشد:

برترین دانشگاه های دندانپزشکی در دومینیکاتوضیحات
دانشگاه راس (Ross University School of Medicine)دانشگاه بین المللی راس، برترین موسسه آموزشی برای تحصیل دندانپزشکی در دومینکا می باشد.
دانشگاه آل سنت (All Saints University)دانشگاه آل سنت که در سال 2006 تاسیس شد، سالانه به بیش از ده ها دانشجوی بین المللی بورسیه دندانپزشکی ارائه می دهد.
 دانشگاه دنیای جدید (New World University)یکی از موسسات آموزشی خصوصی در رشته های پزشکی و دندانپزشکی می باشد.

با مطالعه این مقاله اطلاعاتی در خصوص تحصیل دندانپزشکی در این کشور کسب کردید، برای کسب اطلاعات جامع و کامل در رابطه با شرایط تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های برتر در دنیا و نحوه ورود به بازار کار دندانپزشکی در دنیا می توانید همه روزه با کارشناسان و وکلاء موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید و از مشاوره های در نظر گرفته شده بهره مند شوید.

سوالات متداول در خصوص تحصیل دندانپزشکی در دومینیکا

با توجه به سوالات مکرر شما عزیزان در خصوص تحصیل دندانپزشکی در این کشور، در این بخش از مقاله قصد داریم تا به برخی از سوالات شما عزیزان در این زمینه پاسخ دهیم. کلیدی ترین سوالات شما در این حوزه عبارت اند از:

  • شرایط ورود برای تحصیل دندانپزشکی در دومینیکا چگونه است؟ بر خلاف اغلب کشورهای مدرن حوزه کارائیب، شرایط ورود برای تحصیل دندانپزشکی در دومینیکا بسیار ساده است.
  • تحصیل دندانپزشکی در دومینیکا چقدر طول می کشد؟ طول مدت تحصیل دندانپزشکی در دومینیکا 5.5 سال بوده که این مدت با توجه به مقطع تحصیلی متفاوت است.
  • آیا امکان تحصیل این رشته در دومینیکا به زبان انگلیسی فراهم است؟ بله، در اغلب دانشگاه های پزشکی دومینیکا تحصیل به زبان انگلیسی است.
  • شهریه تحصیل رشته دندانپزشکی در دومینیکا چقدر است؟ سطح شهریه دریافتی از دانشگاهی به دانشگاه دیگر در دومینیکا متفاوت است.
  • هزینه زندگی در دومینیکا 2024 چقدر می باشد؟ متوسط هزینه یک زندگی معمولی در دومینیکا بین 1000 تا USD$ 1500 (دلار) در ماه هزینه دارد
  • آیا تحصیل دندانپزشکی در دومینیکا برای اتباع ایرانی گزینه مناسبی است؟ به طور کلی، تحصیل دندانپزشکی در دومینیکا برای تمامی اتباع کشورهای ثالث به ویژه اتباع ایرانی، گزینه بسیار مطلوبی محسوب می شود. زیرا اتباع کشورهای ثالث از امکانات بسیار پایینی در حوزه دندانپزشکی برخوردار هستند.
4.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *