مهاجرت تحصیلی نیوزلند

تحصیل دکترا نیوزلند

تحصیل دکترا در نیوزلند
تحصیل دکترا نیوزلند
میانگین امتیاز 5 تعداد 1

فرصتی ایده آل در برنامه های تحقیقاتی جهت تحصیل دکترا نیوزلند در سال 2019 برای دانشجویان خارجی وجود دارد که امکان اخذ اقامت را به آن ها می دهد. مقوله های پژوهشی منحصر به فرد که می تواند هر دانشجویی را برای تحصیل مقطع دکترا در این کشور جذب نماید. شما با اطلاعات در مورد دانشگاه ها، مدارک و شرایط مورد نیاز می توانید جهت تحصیل در این کشور اخذ ویزا نمائید.  موسسه سفیران سروش سعادت با بررسی شرایط افراد در خصوص تحصیل در نیوزلند، تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و تحصیل دکترا در نیوزلند مفتخر به ارائه راهنمایی تکمیلی در همین باب می باشد.

انتخاب نیوزلند برای دکترا

فعالیت ها و موقعیت های فوق العاده تحقیقاتی و هزینه های مقرون به صرفه از جنبه های مثبت برنامه دکترای نیوزلند است. دانشجویان بین المللی همانند یک شهروند نیوزلندی هزینه های یکسان را بابت شهریه های مقطع دکترا پرداخت می کنند. البته پشتیبانی دولت و حمایت موسسات دولتی نیز موقعیت های از کمک هزینه های تحصیلی را فراهم می سازند.

این کشور تنها دارای 8 دانشگاه دولتی است که البته همه آن ها در رتبه بندی برتر جهانی قرار دارند. فرصت های تحصیل دکترا در نیوزلند در این دانشگاه ها و سایر موسسات دولتی برای دانشجوی خارجی فراهم است. در گرایش های زیست شناسی، انسان شناسی، مهندسی و علوم و فناوری، برنامه های نوین و منحصر به فردی یافت می شود. این کشور نیز به عنوان یک کشور مهاچرپذیر دانشجویان مستعد و فعال را برای ماندن در کشورش تشویق می نماید.

دانشگاه های نیوزلند برای تحصیل دکترا

عمده برنامه های دکترا در این 8 دانشگاه ارائه می شود که آنها از سوی دولت این کشور حمایت می شوند. نیوزلند از معدود کشورهایی است که 6 دانشگاه از 8 دانشگاه دولتی آن در رتبه زیر 300 دنیا قرار دارد. قدیمی ترین دانشگاه های این کشور با رتبه 175 دنیا، دانشگاه اوتاگو نام دارد که در سال 1869 میلادی تاسیس شده است.

البته در حال حاضر بهترین رنکینگ جهانی در سال 2019 را در این میان دانشگاه اوکلند با رتبه 85 در اختیار دارد. فارغ از دانشگاه ها، برخی مراکز تخصصی دیگر نیز برنامه های دکترای مشترک به عنوان PhDs ارائه و اعطا می کنند. همچنین موسسات تکنولوژی و تحقیقاتی از مراکز آموزش عالی، برنامه های تحقیقاتی را در کارشناسی ارشد ارائه می کنند. البته بیشتر تمرکز آنها بر روی آموزش حرفه ای در مقاطع کارشناسی ارشد و قبل از ورود و تحقیق مقطع دکتراست.

ساختار (PHD) دکترای نیوزلند

سیستم تحصیل دکترا در نیوزلند همانند انگلستان به تحقیق در یک موضوع خاص و در نهایت ارائه یک پایان نامه ختم می شود. در طول این برنامه زیر نظر یک سرپرست متخصص در رشته و موضوع تحصیلی سر و کار خواهید داشت این ناظر نه تنها کار نظارت و توسعه علمی را به عهده داشته، بلکه در روند درخواست دکترا نیز می بایست با او ارتباط گرفت.

طول برنامه تمام وقت تحصیل دکترا نیوزلند بین 3 تا 4 سال می باشد اما نیمه وقت زمان بیشتری می برد. شروع سال تحصیلی در برنامه دکترا از ماه فوریه بوده و تا ماه نوامبر به طول می انجامد که با سایر کشورها تفاوت دارد. این وقفه به منظور زمان کافی برای تکمیل موضوع تحقیقاتی دانشجویان بعد از اتمام کارشناسی ارشد می باشد. دانشجویان در زمان تحصیل دکترای کشور نیوزلند بیشتر زمان خود را بر روی موضوع تحقیقاتی خود می گذرانند.

منابع مالی، شهریه و بورسهای تحصیلی نیوزلند

این کشور بر خلاف انگلستان و بسیاری از کشورهای اروپایی هزینه های پایینی از دانشجویان بین المللی دریافت می کند. شهریه سالیانه تحصیل مقطع دکترا در نیوزلند برای دانشجویان خارجی بین 6500 تا 9000 $ نیوزلند می باشد، البته این نرخ از سوی دانشگاه ها و موسسات اعلام می شود و می تواند برای یک برنامه خاص بیش از این باشد.

هزینه های زندگی در این کشور برای یک دانشجوی خارجی می تواند سالیانه بین 15.000 تا 20.000  $ نیوزلند باشد. تعداد زیادی از برنامه های دکترای دانشگاه ها در قالب یک پروژه تحقیقاتی مشمول ارائه کمک هزینه تحصیلی هستند. بورسیه تحصیلی مقطع دکترا در نیوزلند به میزان 25000 $ نیوزلند برای زندگی و 600 $برای بیمه و درمان می باشد. فرآیند درخواست این برنامه ها از طریق دانشگاه صورت گرفته و پذیرش دانشجویان تحت رقابت شدیدی صورت می گیرد.

نحوه درخواست تحصیل دکترا نیوزلند

سرویس درخواست متمرکزی در نیوزلند وجود نداشته و دانشجویان باید درخواست خود را مستقیم به دانشگاه بزنند. دانشگاه های نیوزلند نیازمندیها، مدارک و شرایط پذیرش و تحقیق در پروژه و برنامه دکترای خود اعلام می کنند. دانشجویان باید دو شرط اصلی را برای پذیرش در این مقطع رعایت نمایند و دارای مدرک کارشناسی ارشد مرتبط باشند. یا در رزومه پژوهشی خود آنقدری قوی و به روز باشند که معادل با یک مدرک کارشناسی ارشد مورد پذیرش قرار گیرند.

شاید در برخی برنامه ها به مدرک کارشناسی ارشد نیاز نباشد اما دانش اضافی از موضوع تحقیقی خاصی نیاز باشد. باید درخواست را به یک سرپرست که از سوی دانشگاه ها برای هر گروه پژوهشی مشخص گردیده ارسال نمائید. این سرپرست، پژوهشگر، محقق برجسته و عضو هیئت علمی در راستای موضوع پژوهشی است که شما انتخاب کردید.

تحصیل دکترا نیوزلند

فرآیند حین و پس از درخواست پذیرش

پس از بدست آوردن حمایت یک سرپرست باید درخواست به همراه مدارک مورد نیاز به دانشگاه ارسال گردد. اشخاص می بایست از تاریخ اتمام ثبت نام آگاه بوده و مدارکی از قبیل رونوشت های علمی و مقالات و بیانیه شخصی ارائه نمایند. البته دانشگاه ها در مورد زمان بندی ثبت نام دکترا منعطف بوده و امکان شروع آن در هر زمانی ممکن است. اشخاص تقریبا برای موفقیت در امر پذیرش نیاز به چهار ماه زمان خواهند داشت تا سپس برای اخذ ویزا برنامه ریزی نمایند.

برخی دانشگاه ها نیز برای پذیرش دانشجویان شاید با او یک جلسه مصاحبه به صورت کنفرانس در نظر داشته باشند. در حین پروسه اخذ پذیرش شما می بایست کم کم به فکر رزرو زمان سفارت جهت مصاحبه ویزای تحصیلی شوید. مدارک ویزا و دریافت روادید از یک کشور نیاز به علم و دانش یک وکیل و یا کارشناس حقوقی خواهد داشت.

سایر شرایط تحصیل دکترا نیوزلند

در حین تحصیل دکترا در نیوزلند نیز این امکان وجود دارد که در صورتی که زمان کافی وجود داشته باشد، دانشجویان مشغول کار تمام وقت شوند. افراد نیز می توانند زمانیکه در حال تحصیل در نیوزلند مقطع PHD هستند همسر و فرزندان زیر 18 سال را کنار خود داشته باشند.

همسر افراد می توانند برای تحصیل و کار اجازه دریافت کنند و فرزند وی در نظام آموزشی این کشور تحصیل نماید. پس از اتمام تحصیل در این مقطع افراد نیز می توانند اقامت خود را به دو صورت تمدید و اقامت دائم دریافت نمائید. در صورتی که اشخاص در جستجوی شغل باشند نیز می توانند برای 12 ماه دیگر اقامت خود را تمدید نمایند. اگر یک پیشنهاد شغلی نیز وجود داشته باشد افراد می توانند برای دو سال دیگر اقامت را تمدید کنند و سپس درخواست اقامت دائم نمایند.

موفقیت شما در این پروسه به آگاهی کامل شما از شرایط و قوانین مهاجرتی کشور نیوزلند مرتبط خواهد بود. برای اخذ اطلاعات در خصوص تحصیل دکترا نیوزلند می توانید با ما در تماس باشید. مشاوران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده اند تا شما را جهت تحصیل دکترا در نیوزلند و اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند راهنمایی نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =