مهاجرت تحصیلی اتریش

تحصیل دکتری در اتریش

تحصیل مقطع دکتری در اتریش

تحصیل دکتری در اتریش یکی از برترین فرصت های مهاجرتی و تحصیلی است که می تواند با شرایط مطلوب خود زندگی فرد را به کلی تغییر دهد. امروزه دانشگاه های اتریش، موسسات بسیار پیشرفته ای هستند که محققان دکترای خود را ارزش گذاری می کنند و از دانشجویان بین المللی استقبال می کنند. دانشجویان با استعداد و سخت کوشی که رزومه تحصیلی درخشانی دارند، می توانند برای تحصیل دکتری در اتریش اقدام نمایند. بی شک اگر حقیقتا دانشجوی شایسته ای باشند، از آن ها استقبال خواهد شد. برای تحصیل دکتری در اتریش ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت یاور شما خواهیم بود.

مزایای تحصیل دکتری در اتریش

در اینجا چند دلیل وجود دارد که چرا اتریش می تواند مکان ایده آلی برای تحصیل دوره دکتری باشد: کیفیت و تنوع: اتریش دارای دانشگاه های متعددی است که برخی از آن ها از قدیمی ترین دانشگاه های اروپا هستند. این دانشگاه ها مبتنی بر استانداردهای روز جهانی اداره می شوند و فراتر آن که در بسیاری زمینه نیز حتی پیشرو و پیشگام هستند. این دانشگاه ها همواره در میان رتبه بندی برترین دانشگاه های جهان قرار دارند مانند دانشگاه ملی وین.

تحصیل رایگان: دانشجویان تقریبا هزینه ای بابت تحصیل دکترا در دانشگاه های دولتی اتریش را پرداخت نمی کنند و حتی مبلغی را نیز به عنوان حقوق دریافت می کنند. این مسئله البته مربوط به دانشگاه های دولتی این کشور است ولی برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی باید هزینه را پرداخت کرد.

فرصت های بعد از تحصیل: دانشجویان فارغ التحصیل از کشور اتریش خصوصا در مقطع دکترا، فرصت های بسیار ارزنده و درخشانی را پیش روی خود خواهند داشت. این افراد که اولا خود دارای استعداد و توانایی بالایی بوده اند و ثانیا در یک سیستم باکیفیت آموزش دیده اند، نیروهای متخصصی خواهند بود که به عنوان سرمایه های ارزشمند محسوب می گردند و مورد استقبال بسیاری از مجموعه های علمی و تجاری قرار می گیرند.

دانشگاه های اتریش

در اتریش چهار نوع دانشگاه وجود دارد که رویکردهای مختلفی برای آموزش، تحقیق و بودجه دارند. همه این مراکز به طور کامل معتبر هستند:

دانشگاه های دولتی اتریش: 22 دانشگاه های دولتی اتریش (Öffentliche Universitäten) قدیمی ترین و بزرگترین موسسات کشور هستند. آنها منابع مالی دولت را دریافت می کنند و بنابراین برای دانشجویان تقریبا رایگان می باشند. اغلب تحقیقات را در طیف گسترده ای از زمینه ها انجام می دهند و مجموعه ای متنوع از برنامه های دکترا را ارائه می دهند. تعداد کمی در هنر و یا موضوعات پزشکی تمرکز می کنند.

دانشگاه های خصوصی اتریش: در اتریش 13 دانشگاه خصوصی (Privatuniversitäten) وجود دارد. آنها منابع مالی دولت را دریافت نمی کنند و بنابراین دانشجویان باید هزینه های مربوط به تحصیل دانشگاهی خود را بپردازند. مدارک صادر آنها، توسط آژانس رسمی تضمین کیفیت و اعتباربخشی اتریش (AQ) تأیید شده است. موسسات می توانند به دنبال تحقیقات تخصصی تر و توسعه برنامه های PhD منحصر به فرد خود باشند.

تحصیل دکتری در اتریش به زبان انگلیسی

دانشگاه های علوم کاربردی اتریش: 21 دانشگاه علوم کاربردی (Fachhochschulen) در اتریش وجود دارد. این موسسات در سال 2001 تاسیس شده و تمرکز خود را بر آموزش حرفه ای و حرفه ای می گذارند و اغلب شامل آموزش و کارآموزی به عنوان اجزای اصلی برنامه های خود می شوند.

دانشکده های تحصیلات تکمیلی در اتریش: 14 دانشگاه کالج های آموزش معلمان اتریش (Pädagogische Hochschulen) بر آموزش حرفه ای و مدارک تحصیلی برای معلمان ابتدایی و متوسط ​​تمرکز می کنند. آنها برخی تحقیقات را در زمینه فعالیت های آموزشی و نظریه آموزش انجام می دهند اما معمولا برنامه ها را در سطح فوق العاده ای ارائه نمی دهند.

فرصت های دیگر تحصیلی در اتریش

همه آموزش های دکترا در اتریش، در موسسات نامبرده نیست. این کشور همچنین دارای یک مؤسسه پژوهشی بین المللی اختصاصی و یک دانشگاه آموزش مداوم متخصص در دوره های تحصیلات تکمیلی می باشد. موسسه علم و فناوری اتریش (IST اتریش)، بر تحقیقات در علوم و ریاضی تمرکز دارد. مدرسه فارغ التحصیل ویژه آن یک برنامه دکترای بین رشته ای منحصر به فرد ارائه می دهد. دانشگاه کونمو دانمارک تنها “دانشگاه آموزش مداوم” اتریش است. این تمرکز صرفا بر روی مدارک تحصیلات تکمیلی مانند دوره های کارشناسی ارشد است. از سال 2014 DUK نیز برنامه های دکترای خود را ارائه می دهد.

شرایط تحصیل دکتری در اتریش

یک دکترا (Doktorat) در اتریش، یک رکورد درجه سوم است که براساس چارچوب کیفی که در سراسر اروپا به عنوان بخشی از فرآیند بولونیا به تصویب رسیده است، سازمان یافته است. فرایند بولونیا چندین کشور را برای ایجاد منطقه آموزش عالی اروپا (EHEA) به ارمغان می آورد. اعضای EHEA یک چارچوب سه چرخه مشترک دارند که اجازه می دهد درجه ها از یک کشور به راحتی در دیگران به رسمیت شناخته شود. علیرغم فعالیت در یک چارچوب اروپایی مشترک، دکترای اتریشی یک مربی بسیار متمایز است و رویکرد بسیار سازمان یافته برای آموزش و توسعه دانش آموزان دارد.

دانشگاه های اتریش تمایل به تبلیغ پروژه های تحقیقاتی خاص دکترا ندارند و یا متقاضیان دکترا را دعوت می کنند تا پیشنهادهایی را ارائه دهند. در عوض آنها برنامه های PhD را با تمرکز بر مناطق خاص ارائه می دهند. برخی از برنامه ها نسبتا عمومی هستند و فرصت ها برای دانش آموزان در طیف وسیعی از موضوعات وجود دارد. دیگران به عنوان برنامه های تخصصی PhD ساختاری متمرکز شده اند که تمرکز بر تحقیقات در زمینه موضوعات پیشین را ارائه می دهند. این برنامه ها معمولا در مدارس تکمیلی (Doktoratskollegs) ایجاد شده توسط دانشگاه ها ارائه می شوند.

طول برنامه دکتری در اتریش

سال تحصیلی اتریش از اکتبر تا سپتامبر اجرا می شود و شامل دو ترم آموزشی می شود: ترم زمستانی که از 1 اکتبر تا 30 ژانویه می باشد و ترم تابستان که از 1 مارس تا 30 سپتامبر است. شما در یک برنامه دکترای اتریش برای 6-8 ترم (3-4 سال) به عنوان یک دانش آموز تمام وقت مطالعه خواهید کرد. ممکن است طول بکشد، اما انجام این کار به عنوان یک دانشجوی اتحادیه اروپا / EEA در دانشگاه های دولتی هزینه خواهد شد.

در بعضی موارد طول دوره PhD اتریش می تواند به شرایط موجود شما بستگی داشته باشد. اگر شما دارای مدرک کارشناسی ارشد هستید، دکترا خود معمولا 3 سال است. دانش آموزان بدون استادان ممکن است برای تکمیل دوره های اضافی نیاز به تحصیل در چهار سال داشته باشند.

فرآیند تحصیل دکتری در اتریش

برنامه های PhD اتریش معمولا از یک برنامه مجموعه ای شامل مطالعه و آموزش سازمان یافته و تحقیقات مستقل پیروی می کنند. در طول اولین دوره دکترای خود، دوره هایی را برای پیشرفت دانش خود و مهارت های تحقیقاتی عملی تکمیل خواهید کرد. این ارزش اعتباری اختصاص داده می شود و به طور مشابه به طبقات و سمینارهایی که مدرک تحصیلی (مانند کارشناسی ارشد) را تشکیل می دهند، سازماندهی می شود.

در پایان سال اول باید تصمیم بگیرید برای یک موضوع تحقیق اصلی که برای برنامه شما مناسب باشد اقدام نمایید. این باید به طور رسمی به سرپرست شما و یا سایر محققان ارشد پیشنهاد شود، فرایندی که ممکن است شامل یک روش معاینه برای تأیید اینکه شما آماده پیشرفت در مرحله تحقیق مستقل دکترای خود هستید، باشد. هنگامی که پروژه تحقیقاتی شما پذیرفته می شود، باقی برنامه شما به سمت پایان نامه دکترای اولیه صرف خواهد شد. این جزء اصلی PhD شما و تمرکز ارزیابی نهایی شما خواهد بود.

شما حداقل یک سرپرست دانشگاهی برای راهنمایی در طول دکترای خود تعیین می کنید. این فرد به توسعه پایان نامه دکترا نظارت خواهد کرد و همچنین ممکن است مسئول ارزیابی پیشرفت شما از طریق برنامه درسی برنامه باشد. دانشگاه های اتریشی به طور معمول برای کمک به دانشجویان علاوه بر سرپرست اصلی، خود نیز به آن اهمیت می دهند. این می تواند شامل ورود یکی دیگر از “سرپرست دوم” یا یک کمیته رسمی رسمی متشکل از سایر دانشگاهیان مرتبط با برنامه شما باشد.

ارزیابی و معاینه در اتریش

دکترای اتریشی با استفاده از سیستم اعتباری ECTS مطابق با فرایند بولونیا است. یک دکترا ارزش 180 اعتبار دارد که باید تمام آن ها برای کسب مدرک دکترا به دست آید. تقریبا 20 تا 30 اعتبار برای تکمیل دوره در برنامه شما اهدا خواهد شد. این ممکن است شامل اتمام ارزیابی رسمی مانند کارهای درس یا اعتبارات به سادگی می تواند برای حضور و مشارکت اعطا شود. اعتبارات باقی مانده پس از ارسال موفق و بررسی پایان نامه دکترای خود اهدا خواهد شد.

این نیاز به یک دفاع رسمی به نام Rigorosum دارد. این روند شبیه به viva voce است که در انگلستان و سایر کشورها استفاده می شود، اما شامل معاینه عمومی می شود. دو یا بیشتر متخصصان علمی به شما در مورد پایان نامه شما سؤال خواهند کرد تا تعیین کنید که تحقیق شما اصلی است و دانش موضوع شما برای مدرک دکترا کافی است. بعضی از برنامه ها ممکن است انتظار داشته باشند که نامزدان دکترای خود یک یا چند نشریه علمی بررسی شده را قبل از اعطای مدرک تحصیلی خود تهیه کنند.

اعتبار ECTS

سیستم اعتبار انتقال و انباشت اروپا (ECTS) یک معیار استاندارد برای پیشرفت و پیشرفت تحصیلی در طیف وسیعی از سیستم های دانشگاهی مختلف کشور را فراهم می کند. یک دکترا معمولا حداقل 180 اعتبار ECTS ارزش دارد.

مدارک تحصیلی دکترای اتریشی

اکثر دانشگاه های اتریش به عنوان یک دکترای استاندارد «یا دکتر فیل» مدرک دکترا را دریافت می کنند. دیگران از عناوین خاص تر برای دکترا در زمینه های تخصصی استفاده می کنند. در زیر مدارک تحصیلی دکترای سنتی اتریش نسبتا معمول است:

 • دکترای هنر (دکتر آرتیوم)
 • دکترای علوم اقتصادی (دکتر ر. ا.)
 • دکترای علوم پزشکی (دکتر دانشکده پزشکی )
 • دکترای علوم طبیعی (دکتر ر. نات.)
 • دکترای علم روانشناسی (دکتر دکتر پت)
 • دکترای فنی (فنی مهندسی)

اکثر اینها دکترای دانشگاهی معادل با دکترا هستند و به دنبال فرمت ذکر شده در بالا هستند.

هزینه های دکترا در اتریش و تامین آن

مبلغی که برای یک دکترای اتریشی پرداخت می کنید بستگی به ملیت شما، نوع دانشگاهی که در آن تحصیل می کنید و این که چه مدت طول می کشد، خواهد داشت. دانش آموزان از سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا و اتحادیه اروپا هیچ هزینه ای برای برنامه های دکترا در دانشگاه های عمومی هزینه نمی کنند، در صورتی که دوره های خود را در زمان خود تکمیل می کنند. در عمل این بدان معنی است که شما تا هشت ترم (4 سال) برای پایان دادن به دکترای خود فرصت دارید. هر مطالعات اضافی هزینه 363.36 € در هر ترم را خواهد داشت.

دانشجویان بین المللی در دانشگاه های دولتی هزینه اندکی می پردازند، اما حداکثر میزان آن توسط دولت اتریش در مدت معینی 726.72 € هزینه می شود. برای دانش آموزان برخی از کشورهای در حال توسعه یا کشورهای غیر اتحادیه اروپا در اروپای شرقی و مرکزی، موارد استثنایی وجود دارد. تمام دانشجویان برای برنامه های دکترا در دانشگاه های خصوصی هزینه می کنند. مؤسسات فردی می توانند هزینه های خود را تعیین کنند و این هزینه ها تقریبا 5000 € در هر ترم است. دانشگاه های علوم کاربردی نیز حق دارند هزینه های همه دانش آموزان را بپردازند. هزینه ها متفاوت هستند. علاوه بر هزینه های دکترا نیز باید هزینه اجباری را به انجمن دانشجویان اتریش (OH) پرداخت کنید. این مبلغ در هر ترم به قیمت 19.20 € تعیین شده است. بعضی از دانشگاه های خصوصی نیز ممکن است هزینه های درخواست را طلب کنند.

تحصیل دکتری در اتریش

کمک هزینه تحصیل دکتری در اتریش

ماهیت این بودجه با توجه به مؤسسه ای که آن را ارائه می دهد متفاوت است. بورس تحصیلی در دانشگاه های عمومی ممکن است محدود به پشتیبانی نگهداری باشد. دانشگاه های خصوصی ممکن است مبلغ بیشتری را برای جبران هزینه های بالاتری ارائه دهند. هزینه های کم (و یا غیرممکن) به این معنی است که بورس تحصیلی کامل PhD در اتریش نسبتا نادر است. بسیاری از دانشجویان صرفا به حمایت از هزینه های زندگی نیاز دارند و این به این معنی است که بسته های بودجه ای را پیشنهاد می دهند.

قراردادهای کار در اتریش

کمک مالی PhD در اتریش ممکن است به شکل یک قرارداد کار در اتریش یا مشارکت ارائه شود. این، دانشجویان را به عنوان یک کارمند در دانشگاه با حقوق و مزایای خود تعریف می کند. در عوض انتظار می رود که با تدریس، فعالیت های آزمایشگاهی و بعضی از مسئولیت های اداری، با توجه به شرایط قرارداد شما کمک شود. این وظایف ممکن است کمی کمبود تحصیلی خود را افزایش دهند، اما آنها همچنین تجربه عالی و مواد اضافی برای CV شما را نشان می دهند. قراردادهای استخدامی در برنامه های ساختاری PhD در دانشگاه های عمومی رایج هستند. بعضی از دانشگاه های خصوصی نیز ممکن است تعدادی از کمک های دانشجویی را به بهترین متقاضیان اعطا کنند. برای اطلاعات بیشتر با دانشگاه خود چک کنید.

پروسه پذیرش جهت تحصیل دکتری در اتریش

روند برنامه برای یک دکترای اتریشی متفاوت از آنچه در انگلستان (و برخی از کشورهای دیگر) است. در بیشتر موارد شما برای کار بر روی یک پروژه تبلیغاتی یا ارائه پیشنهاد برای موضوع دکترای خود درخواست نخواهید کرد. در عوض شما بدنبال پذیرش در یک برنامه دکترا که متناسب با موضوع شماست (و منافع تحقیق) می باشید. فرآیند پذیرش برای یک برنامه PhD اتریش برای ارزیابی این پلان طراحی شده است.

پذیرش به برنامه دکترای اتریش به طور معمول نیاز به داشتن مدرک کارشناسی ارشد در یک موضوع مناسب دارد. این باید به ارزش 180 ECTS (یا معادل آن) باشد. ممکن است مستقیما از لیسانس به تحصیلات دکترا برسد. با این حال، این احتمالا باعث می شود که PhD شما بیشتر باشد (و نیازمند آموزش بیشتر). بعضی از برنامه های دکترا نیز ممکن است آزمون های ورودی را تعیین کنند. این به احتمال زیاد برای برنامه های PhD ساختار یافته و یا کسانی که قراردادهای کاری را به دانشجویان دکترا ارائه می دهند، به عنوان استاندارد است.

معاینه ورودی تضمین می کند که متقاضیان دارای مهارت ها و تجربه های لازم برای مقابله با تحقیقات خاص هستند (و به طور بالقوه مسئولیت های تدریس را انجام دهند یا کار دیگری را به عنوان کارکنان دانشگاه انجام دهند). احتمالا دانشگاه شما امتحان ورودی خود را بر موضوعاتی قرار می دهد که برای تخصص خاص برنامه ریزی شده اند. برخی نیز ممکن است از آزمون های استاندارد مانند آزمون پیشرفته تحصیلات تکمیلی (GRE) یا آزمون پذیرش مدیریت مدرک (GMAT) استفاده کنند.

الزامات زبان در اتریش

زبان اتریش، آلمانی است و این وسیله برای اکثر مدارک تحصیلی، از جمله دکترا است. به یاد داشته باشید که یک برنامه PhD اتریش معمولا شامل واحدهای آموزش داده شده و همچنین کار تحقیق مستقل و نظارت است. اگر شما یک آلمانی بومی نیستید (و هیچ تجربه قبلی در آلمان ندارید)، باید بخشی از درخواست خود را از یک آزمون زبان آلمانی ارسال کنید. برخی از برنامه های تخصصی ممکن است به زبان انگلیسی ارائه شود چون امکان تحصیل در دانشگاه های خصوصی و دولتی اتریش به زبان انگلیسی نیز وجود دارد. اگر چنین است، ممکن است مجبور نباشید مهارت های آلمانی را نشان دهید، اما اگر بخواهید، می توانید درخواست کنید که یک آزمون زبان انگلیسی داشته باشید.

مصاحبه ها و امتحانات دانشگاه های اتریش

دانشگاه شما ممکن است بخواهد در بخشی از روند انتخاب شما مصاحبه کند و یا از شما بخواهد که در امتحان ورودی شرکت کنید (به احتمال زیاد برای یک برنامه دکترا که شامل یک قرارداد کاری است). مصاحبه ها ممکن است از راه دور انجام شود (با استفاده از اسکایپ یا دیگر ابزار ویدئو کنفرانس)، اما امتحانات ورودی بیشتر احتمال دارد حضوری بوده و نیازمند سفر به اتریش باشد. برای انجام این کار، ویزای خاص برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا / EEA در دسترس هستند.

ویزای دانشجویی اتریش

شرایط ویزای تحصیلی اتریش و مهاجرت برای تحصیل دکتری در اتریش بستگی به ملیت شما دارد. دانشجویان کشورهای دیگر اتحادیه اروپا / EEA به ویزا نیاز ندارند تا در یک دوره دکترا در اتریش تحصیل کنند. با این وجود، باید ظرف سه ماه پس از ورود خود به مقامات محلی ثبت نام کنید. شما علاوه بر گذرنامه باید اسناد زیر را نیز ارائه دهید:

 • اثبات پذیرش در دانشگاه
 • اثبات منابع مالی تا 12 ماه؛ که دانش آموزان 24 سال و بالاتر باید به € 502.24 در هر ماه دسترسی داشته باشند و دانش آموزان 24 سال و بالاتر به € 909.42
 • اثبات بیمه درمانی

15 $ برای ثبت نام وجود خواهد داشت که فقط یک بار در طول دکترا نیاز است. دانشجویان از کشورهای غیر اتحادیه اروپا / EEA باید از سفارت اتریش در مورد ویزای اقامت Aufenthaltsvisum) D) درخواست کنند. این به شما اجازه خواهد داد که برای مدت شش ماه به اتریش وارد شوید، در این مدت شما باید برای اجازه اقامت اتریش درخواست کنید. علاوه بر فرم درخواست تکمیل شده، باید برای ویزای دانشجویی اتریشی موارد زیر را ارائه دهید:

 • اثبات پذیرش در دانشگاه
 • اثبات اقامت در اتریش
 • اثبات منابع مالی (همان که برای دانشجویان اتحادیه اروپا / EEA در بالا وجود دارد)
 • اثبات بیمه درمانی

همچنین برای پردازش پرونده درخواست و مدارک ویزا شما باید 120 دلار هزینه داشته باشید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارائه دهنده مشاوره تخصصی تحصیل دکتری در اتریش و تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در اتریش می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =