مهاجرت تحصیلی اتریش

تحصیل رایگان در اتریش

تحصیل رایگان اتریش

از آنجا که نظام تحصیلی اتریش رایگان میباشد و دانشگاه های این کشور نیازمند ارائه مدرک زبان نیستند متقاضیان مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل در سالهای اخیر رشد داشته اند. تحصیل رایگان در اتریش گزینه بسیار ارزنده ای است که شمار قابل توجهی از دانشجویان به منظور ادامه تحصیل خود خواستار به دست آوردن آن می باشند. بی گمان، اصلی ترین دلیل این تقاضای همگانی، رایگان بودن آن است. تحصیل در یک کشور اروپایی پیشرفته با چنان سطح علمی و آموزشی، به تنهایی کافی است تا افراد بسیاری خواهان آن باشند. حال اگر برخورداری از این امکان فوق العاده، رایگان هم باشد که دیگر هیچ حرفی باقی نمی ماند.

 1. آیا بابت تحصیل در اتریش هیچ مبلغی پرداخت نمیشود یا اینکه مبلغ بسیاری کمی پرداخت میشود؟

 2. شرایط گرفتن پذیرش تحصیلی اتریش چیست؟

 3. آیا اتریش جهت صدور پذیرش نیازمند مدرک زبان نیست؟

نظام آموزشی در کشور اتریش از سطح استاندارد و کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. مهمتر آن که اتریش از معدود کشورهایی در دنیا است که تحصیل دانشگاهی در آن حتی برای دانشجویان خارجی نیز رایگان است. بنابراین فردی که برای تحصیل در اتریش درخواست دهد، اگر پذیرفته شود این فرصت را خواهد داشت که به طور رایگان تحت یکی از برترین سیتم های آموزش دنیا تحصیل نماید. ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تلاش می کنیم تا شما را به هدف تحصیل رایگان در اتریش برسانیم.

مدارک لازم جهت درخواست پذیرش از اتریش

متقاضیان به منظور اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش مدارک زیر را باید ارائه نمایند:

 • ارائه اصل شناسنامه و کارت ملی
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
 • ارائه گواهی قبولی در آزمون سراسری
 • ارائه اسکن و کپی پاسپورت به همراه اصل آن
 • ارائه مدرک و ریزنمرات دوره دیپلم و پیش دانشگاه
 • گواهی اشتغال به تحصیل در دانشگاه با پذیرش در آزمون سراسری
 • ارائه گواهی استطاعت مالی برای پرداخت هزینه‌ زندگی در اتریش

زمان اقدام و رشته‌ های تحصیلی در اتریش

متقاضیان، امکان تقاضا برای پذیرش در دانشگاه ها را در دو بازه زمانی دارا می باشند. این دو بازه زمانی مربوط به تحصیل در دو ترم پاییز و بهار می باشد. برای ترم پاییز از ماه اکتبر تا اول ماه ژانویه مهلت ارسال مدارک وجود دارد. و برای ترم بهار از ماه مارس تا اول ماه آگوست می توان نسبت به ارسال مدارک اقدام نمود. دانشجویان امکان تحصیل در رشته های تحصیلی اتریش را در دانشگاه های این کشور دارا می باشند. رشته های معماری و موسقی در این کشور بسیار مشهور و تحصیل در این رشته ها تقریبا رایگان است. برخی رشته ها در این کشور دارای محدودیت در پذیرش می باشند. این رشته ها عبارتند از: پزشکی، دندانپزشکی، روانشناسی، دامپزشکی، خبرنگاری، علوم ارتباطات.

دانشگاه ها جهت تحصیل رایگان در اتریش

کشور اتریش دارای موسسات آموزشی با انواع و تعداد زیر می باشد: دانشگاه دولتی 22، کالج دانشگاهی 27، دانشگاه خصوصی 12 و دانشگاه علمی کاربردی غیر دولتی 21. تحصیل در تمام این دانشگاه به زبان آلمانی امکان پذیر می باشد. تنها برخی از این دانشگاه ها در مقطع تحصیلات تکمیلی دروس را به زبان انگلیسی ارائه می نمایند. دانشگاه های برتر اتریش به ترتیب رتبه جهانی در جدول زیر ارائه شده اند:

نام دانشگاه رنکینگ جهانی شهر
وین 175 وین
صنعتی وین 199 وین
(لئوپولد فرانسس) اینسبروک 279 اینسبروگ
تکنیک گراتس 363 گراتس
یوهانس کپلر لینز 456 لینز
گراتس 570-561 گراتس
آلپن آدریا کلاگینفورد 750-701 کرنتن
پاریس لوردون زالتسبورگ 800-751 زالتسبورگ

شرایط تحصیل رایگان در اتریش

تحصیل دانشگاهی در این کشور مطابق استاندارد جهانی در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا صورت می پذیرد. زمان تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور اتریش 3-4 سال می باشد. لازمه اقدام برای اخذ پذیرش تحصیلی دراین مقطع قبولی در آزمون سراسری در کشور مبداء می باشد. افراد محصل در این مقطع، مجوز کار هفتگی به مدت 10 ساعت و با حقوق ساعتی 8-10 € دارند و اما در مقطع ارشد مدت تحصیل درکشور اتریش 2 سال می باشد. دانشجویان با قبولی در آزمون سراسری امکان اقدام برای اخذ پذیرش را دارا می باشند.

دانشجویان این مقطع مجوز کار به مدت 20 ساعت در هفته با دستمزد ساعتی 8-10 یورو را دارند. برای فارغ التحصیلان امکان یک سال اقامت موقت در اتریش برای کاریابی در اتریش وجود دارد. چنانچه افراد موفق به یافتن کار مناسب گردند ویزای تحصیلی را با ویزای کاری تعویض می نمایند.

و نهایتا مقطع دکترا می باشد که طول این دوره در کشور اتریش 3 سال می باشد. دانشجویان دکترا در اتریش حقوقی معین را برای پرداخت هزینه تحصیل و زندگی در اتریش اخذ می نمایند. دانشجویان در این مقطع امکان دریافت بورسیه تحصیلی به منظور تامین هزینه های خود را خواهند داشت. تحصیل در اتریش مزایایی همچون امکان کار ضمن تحصیل در اتریش و اخذ بورسیه تحصیلی را دارد. این راه، یکی از راه های اخذ کارت قرمز سفید قرمز اتریش می باشد.

تحصیل رایگان در اتریش

بورسیه تحصیلی در اتریش

متقاضیان اخذ بورسیه تحصیلی اتریش برای تحصیل در این مقطع باید مدارک زیر را داشته باشند:

 • داشتن مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه‌ معتبر
 • مقالات ISI
 • کتاب یا تحقیقات علمی بین المللی
 • داشتن استاد راهنما

دانشجویان این مقطع مجوز 30 ساعت کار در هفته با دستمزد ساعتی 8-10 € را دارا می باشند.

هزینه تحصیل در اتریش

دانشگاه های اتریش دارای شهریه های متفاوتی می باشند. میزان شهریه در این کشور برای دانشگاه ها ثابت نمی باشد. برخی دانشگاه ها در این کشور دولتی بوده و تحصیل رایگان در آنها امکان پذیر می باشد اما دانشگاه های خصوصی در اتریش شهریه اخذ می نمایند. هزینه شهریه تحصیل در دانشگاه های دولتی در اتریش به صورت زیر می باشد:

دانشجویان عضو اتحادیه اروپا؛ تحصیل در اتریش برای این دسته از دانشجویان رایگان می باشد. این افراد در هر ترم تنها موظف به پرداخت 18 € بابت بیمه دانشجویی می باشند. دانشجویان سایر کشورها به چه ترتیبی است؟

 • هزینه تحصیل در اتریش برای این دسته از دانشجویان سالیانه 1400-800 € می باشد.
 • دانشجویان بین المللی کشورهای غیر اتحادیه اروپا برای تحصیل رایگان در اتریش باید مبالغی را بپردازند.
 • این مبلغ پرداختی برای این دانشجویان 18 € به علاوه مبلغ 800-300 € به عنوان شهریه می باشد.
 • اگر دانشجویان بیشتر از یک مقطع در سایر دانشگاه ها تحصیل نمایند، یک بار ملزم به پرداخت شهریه هستند.

در اتریش دانشگاه های علمی کاربردی بطور مستقل درباره دریافت شهریه تصمیم گیری می نمایند. در حال حاضر 17 دانشگاه از 20 دانشگاه علمی کاربردی شهریه اخذ می نمایند. شهریه هر ترم 363 € است که از متقاضیان عضو اتحادیه اروپا تحصیل رایگان در اتریش اخذ می گردد. این مبلغ شامل بیمه دانشجویی می گردد. چنانچه قصد تحصیل رایگان در اتریش را دارید؛ جهت اقدام به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه نمایید. مشاورین ما بطور کلی نحوه اقدامات لازم در ا خصوص را به شما اعلام می نمایند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *