مهاجرت تحصیلی کانادا

تحصیل رایگان در کانادا

شرایط تحصیل رایگان در کانادا

 

تحصیل رایگان در کانادا رویای هر دانشجویی میباشد که می خواهد با مطلع شدن از شرایط مهاجرتبه این کشور سفر کند و در بهترین دانشگاه های کانادا مشغول به تحصیل شود. به یاد داشته باشید که هزینه ها و مخارج یک دانشجو به مواردی چون دانشگاه، رشته تحصیلی، محل سکونت، تغذیه و عادات بستگی دارد و هزینه تحصیل در کشور کانادا متغیر می باشد و شما عزیزان در صورت بررسی شرایط خود در این کشور می توانید با یاری کارشناسان موسسه سفیران سروش سعادت به کشور کانادا مهاجرت کنید و مشغول به تحصیل شوید.

مهاجرت از طریق تحصیل رایگان در کانادا موقعیت بسیار رویایی و منحصر بفردی است که هرفردی ممکن است با شنیدن آن به این پروسه علاقه مند شود. اما برای اینکه بدانیم چه کسانی می توانند از این طریق به کانادا مهاجرت داشته باشند. ممکن است با خواندن این موضوع سوالاتی از قبیل ذیل ممکن است ذهن خوانندگان عزیز را به خود مشغول کند که در ادامه مقاله به پاسخ تک تک آنها خواهیم پرداخت:

چه کسانی میتوانند در کانادا تحصیل رایگان داشته باشند؟

شرایط تحصیل رایگان در کانادا کدام است؟

و چه بورس هایی در زمینه تحصیل در این کشور به دانشجویان اعطا می شود؟

دولت کشور کانادا در سال 2017 میلادی اعلام کرد که اعضای خانواده هایی که درآمد سالانه آن ها کمتر از 50000 $ می باشد، می توانند به صورتی رایگان در معتبرترین دانشگاه های کانادا مشغول به تحصیل شوند. تحصیل رایگان در کانادا شرایط خاصی دارد و تمام افراد نمی توانند از این مزیت بهره مند شود. در این نوشتار سعی شده تا درباره موضوع تحصیل رایگان در کانادا و شرایط آن اطلاعات کامل به شما عزیزان ارائه شود تا شما نیز از این مزیت به طور کامل مطلع شوید.

تحصیل رایگان در کانادا 2019

برای تحصیل رایگان در کشوری چون کانادا شما بایستی شرایط مربوط به آن را محقق نمایید تا بتوانید با اخذ ویزای تحصیلی این کشور به تحصیل در آن بپردازید. این مسئله که آیا تحصیل رایگان در کانادا برای هر فردی امکانپذیر است یا خیر، نیاز به بررسی بیشتر دارد. اما قطعا برای افرادی که در این خصوص واجد شرایط مورد نیاز هستند امکانپذیر خواهد بود.

از جمله شرایطی که با وجود آن در این خصوص ضروری به نظر می رسد اخذ پذیرش از دانشگاهی است که قصد تحصیل در آن را خواهید داشت. لذا تا زمانی که پذیرش تحصیلی مورد نظر را دریافت ننموده اید نمی توان برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور خیز برداشت. چرا که ویزای تحصیلی مورد نظر تنها با در دست داشتن پذیرش تحصیلی صادر خواهد شد. پس در اولین نقطه شروع مسیر نیازمند داشتن پذیرش تحصیلی خواهید بود. لذا اهمیت دریافت آن در این زمان محرز می شود. پس در خصوص اخذ این پذیرش دانستن نکات ضروری ارسال درخواست پذیرش یا اپلای نمودن بسیار حائز اهمیت می باشد.

تحصیل رایگان در کانادا در مقطع دکترا

نکته کلی در خصوص اخذ پذیرش، در وهله اول داشتن دانش زبان کافی جهت تحصیل در رشته مورد نظر می باشد و دومین نکته اینکه معمولا برای اخذ پذیرش رایگان در کشور کانادا باید برای مقطع دکترا اقدام نمود. در مقطع دکترا شانس گرفتن پذیرش رایگان بسیار بیشتر است. اما نیازمند فراهم نمودن شرایطی است که آن شرایط نیز به سادگی فراهم نمی شود. زیرا افرادی که در مقطع دکترا سعی در اخذ پذیرش رایگان دارند بایستی در مرحله اول شخصی را به عنوان یک استاد و یا سوپروایزر در دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارند پیدا نمایند که آن استاد برای مقاطع دکترا برای دانشجویان فاند صادر می نماید.

برای گرفتن فاند نیز دانشجوی مورد نظر بایستی از طریق مکاتبه با استاد رزومه علمی، پژوهش ها و مقالات ISI و همچنین پایان نامه خود را نشان دهد تا وی را متقاعد نماید که او یکی از چند دانشجویی است که آن استاد در هر سال برای مقطع دکترا جذب می نماید.

تحصیل رایگان دبیرستان در کانادا

یکی از مقاطع تحصیلی که در کشور کانادا بسیار مورد استقبال دولت این کشور می باشد تحصیل در مقطع دبیرستان می باشد. دولت کانادا همواره از دانش آموزانی که قصد ادامه تحصیل خود در این کشور را دارند حمایت کرده و آنها را با آغوش باز می پذیرد. معمولا افراد زیر 18 سال شانس بسیار بالایی برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا را دارند و سیاست های این کشور این است که ویزای تحصیلی خود را بیشتر اعطا کند که در سنین زیر 18 سال هستند. این افراد برای ویزای تحصیلی کانادا در اولویت هستند. لذا برای تحصیل این افراد مدرک زبان نیاز نخواهند داشت و بدون مدرک زبان می توانند برای تحصیل به این کشور وارد شوند.

برای تحصیل رایگان این افراد در کانادا نیاز است که والدین وی در کانادا اقامت دائم و یا تابعیت این کشور را داشته باشند. در غیر این صورت نیز اگر یکی از والدین وی بتواند از این کشور پذیرش تحصیلی اخذ نماید از آن تاریخ دیگر تحصیل وی رایگان خواهد شد.

شرایط تحصیل رایگان در کانادا

دانشجویان و متقاضیان با داشتن شرایط مورد نیاز می توانند به صورت رایگان و بدون پرداخت هزینه ها و شهریه دانشگاهی در بهترین دانشگاه های کشور کانادا در رشته مورد نظر مشغول به تحصیل شوند و از مزایای مختلف برخوردار شوند. شایان ذکر است که تحصیل رایگان در کالج های کانادا نیز ممکن می باشد اما متقاضیان باید حتما شرایط خاصی داشته باشند تا بتوانند از این مورد بهره مند شوند. در جدول زیر برخی از هزینه های تحصیلی در کشور کانادا ذکر شده اند:

هزینه دوره تحصیلی دوره تحصیلی
2400 $ دوره دیپلم
3600 $ دوره های گواهی فارغ التحصیلی
5151 $ دوره های اشتراکی
6151 $ دوره لیسانس

تحصیل رایگان در کانادا شامل دانشگاه ها، کالج ها و دوره های قبل از دانشگاه می شود.

نکات مثبت تحصیل در کانادا

شما عزیزان می توانید بعد از تحصیل رایگان در کانادا و به طور کلی تحصیل در مراکز تحصیلی و معتبر ترین دانشگاه های کانادا، نوع روادید خود را تغییر دهید و سپس وارد بازار کار این کشور پیشرفته شوید. با کسب مدرک از دانشگاه های کانادا می توانید با ارائه مدرک خود، شغل مناسبی پیدا کنید و درآمد بالایی داشته باشید؛ در این صورت در صورتی که شرایط مورد نیاز را داشته باشید و بتوانید هزینه ها و مخارج زندگی خود را پرداخت کنید و ساکن کانادا شوید، دولت این کشور به شما اجازه اقامت خواهد داد.

دانشجویان خارجی زیادی به کشور کانادا سفر می کنند تا در دانشگاه های این کشور مشغول به تحصیل شوند زیرا دانشگاه های کانادا سطح فوق العاده بالایی دارند و در جهان به عنوان بهترین دانشگاه ها شناخته می شوند. نظام تحصیلی در کانادا بسیار مدرن می باشد و تمامی درس ها و رشته های مختلف در دانشگاه های کانادا با جدیدترین متد آموزشی تدریس می شوند و این موضوع باعث جذب متقاضیان زیادی از سراسر جهان شده است. مهاجرت به کانادا دارای موارد مثبت زیادی می باشد و شما عزیزان با مراجعه به دفتر موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید از روش ها و مزایای مهاجرت به کانادا به صورت کامل مطلع شوید.

تحصیل داروسازی در کانادا

برای تحصیل در رشته داروسازی و شرایط تحصیل در این رشته نیازمند داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی با معدل معقولی که حداقل زیر 15 نباشد خواهید بود. در کانادا بسته به دانشگاهی که فرد در آن به تحصیل خواهد پرداخت به مدت 1 تا 2 سال دروس مربوط به علوم پایه را می گذرانند. زبان مورد نیاز برای تحصیل در اکثر استان های این کشور زبان انگلیسی خواهد بود. مدت زمان تحصیل در رشته داروسازی 5 سال تحصیلی خواهد بود.

تحصیل رایگان در کانادا

شرایط کار حین تحصیل در کانادا

دانشجویانی که در دانشگاه های کشور کانادا دوره های درسی و تحصیلی خود را به پایان می رسانند، می توانند با کسب اجازه ی کار، در این کشور کار کنند و درآمد خوبی داشته باشند. دانشجویانی که در دانشگاه های کشور کانادا مشغول به تحصیل هستند، مانند اکثر دانشجو های کشور های مختلف، می توانند در زمان تحصیل مشغول به کار شوند؛ به طوری که شغل مورد نظر باید با رشته تحصیلی دانشجو مرتبط باشد. دانشجویانی که در دانشگاه های کشور کانادا مشغول به تحصیل هستند در صورتی که ازدواج کرده باشند می توانند برای همسر خود نیز اقدام به کسب روادید کانادا کنند. پیشنهاد می شود با مطالعه مقاله مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در کانادا اطلاعات خود را تکمیل نمایید.

کمک هزینه های تحصیلی در کانادا

دانشجویان دانشگاه های کشور کانادا در صورتی که بتوانند نمرات عالی کسب کنند و شرایط خوبی داشته باشند، می توانند از کمک هزینه های تحصیلی کانادا و بورسیه تحصیلی برخوردار شوند. دو نوع بورسیه یا کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان دانشگاه های کشور کانادا ارائه می شود:

  • کمک هزینه تحصیلی دانشگاه ها
  • کمک هزینه تحصیلی وزارت علوم کانادا

با دریافت یکی از این بورسیه ها، دانشجو می تواند مشغول به تحصیل رایگان در کانادا شود. اکثر کمک هزینه های تحصیلی به دانشجویان دوره دکترا تعلق می یابد و به طور کلی دریافت بورسیه نیاز به داشتن اطلاعات مورد نیاز درباره این امر دارد.

تحصیل رایگان در کانادا در مقطع لیسانس

ورود به دانشگاه های کانادا برای تحصیل در دوره لیسانس با مدارک زیر ممکن خواهد بود:

  • داشتن مدرک دیپلم با معدل بالای 15
  • کسب قبولی از دانشگاه مورد نظر
  • داشتن مدرک زبان مورد نیاز دانشگاه
  • پاس کردن درس های پیش نیاز

مخارج تحصیلی دانشجویانی که در دانشگاه های کانادا در دوره لیسانس مشغول به تحصیل هستند حداکثر 17000 $ در سال می باشد و این مبلغ بستگی به محل سکونت، رشته و دانشگاه مورد نظر دارد. جهت بدست آوردن کمک هزینه های تحصیلی، دانشجوی باید در اولین ترم جزء دانشجویان برتر محسوب شود.

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

تحصیل کانادا با مدرک دیپلم ایران نیز برای دانشجویان ایرانی در هر رشته ای اعم از تجربی، ریاضی و یا انسانی امکانپذیر خواهد بود. لذا دانش آموزانی که می خواهند مستقیما بعد از اخذ دیپلم برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر اعم از لیسانس، فوق لیسانس و دکتری به کانادا مهاجرت تحصیلی نمایند این شانس را خواهند داشت که در این کشور به تحصیل بپردازند. با توجه به شرایطی که دولت کانادا برای تحصیل در این کشور فراهم کرده است مانند امتیازات ویژه ای که تحصیل در کانادا برای متقاضیان آن در امر اخذ اقامت دائم در برخواهد داشت. این گزینه می تواند سکوی پرتابی برای دانشجویان بین المللی در خاک کانادا باشد تا بعد از دوران تحصیل اقدام به اخذ اقامت دائم خود نمایند.

صرفا متقاضیان از این نکته آگاه باشند که تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم نیازمند داشتن مدرک زبان مناسب خواهد بود که این مدرک زبان شامل آیلتس آکادمیک با نمره 6 در مقطع لیسانس می باشد. لذا دانش آموزان باید طبق یک برنامه ریزی مدون در زمان تحصیل خود، در دوران دبیرستان سعی نمایند تا مدرک زبان خود را تکمیل نمایند تا بعد از کسب دیپلم با در دست داشتن مدرک زبان دچار گپ تحصیلی ناشی از خلاء زمانی موجود بین مدرک تحصیلی و مدرک تحصیلی خود به دلیل طی زمان برای اخذ مدرک زبان نشوند. زیرا آفیسر سفارت در این کشور بر روی  گپ تحصیلی بسیار حساس خواهد بود.

شرایط بورسیه تحصیل در کانادا

در کشور کانادا بورس های تحصیلی بسیار زیادی وجود دارد که تمام دانشجویان و متقاضیانی که قصد تحصیل با بورسیه در این کشور را دارند بایستی شرایط مربوط به این بورس ها را داشته باشند تا بتوانند با تکیه بر آن از این بورس ها استفاده نمایند. در حال حاضر می توان گفت هر کدام از این بورس ها شرایط و ویژگی های متفاوتی دارند که باید به آن ها پرداخت و در ادامه نیز ما بخشی از بورس های این کشور را به شما معرفی می نماییم

بورسیه تحصیلی رایگان کانادا

بورسیه های تحصیلی کانادا در این مقاله عبارتند از :

بورس خارج از دانشگاه مانند بورس ونیه: با این بورسیه سالانه به تعداد 500 دانشجو که در مقطع دکتری می خواهند تحصیل نمایند اعم از اینکه کانادایی و یا خارجی باشند اعطا خواهد شد. مبلغی که بابت این بورس به فرد اعطا می شود مبلغ 50.000 $ در سال خواهد بود.

بورس ترودو: این بورس تحصیلی نیز برای متقاضیان تحصیل در مقطع دکتری صادر خواهد شد که مبلغی از طریق بورس ترودو به دانشجویان تعلق می گیرد 60.000 $ برای یک سال کامل خواهد بود.

بورس بنتینگ پست دکتری: برای این بورس که به دانشجویان دوره های پست دکتری اعطا می شود مبلغ 70.000 $ اعطا خواهد شد. ضمن اینکه این بورس را سالانه به 70 دانشجو برای دوره های فلوشیپ تعلق خواهد گرفت.

بورس کوئین الیزابت دوم: این بورسیه به دانشجویانی که در حوزه های سلامت و بهداشت به تحصیل می پردازند تعلق خواهد گرفت که به مدت 2 سال به وی پرداخت می شود.

بورس وزارت امور خارجه کانادا: این بورس سالیانه به 900 دانشجو تعلق خواهد گرفت.

تحصیل رایگان در کانادا در واقع دریافت کمک هزینه های تحصیلی موجود در این کشور و یا برخوردار شدن از فاند می باشد. افرادی که موفق به کسب کمک هزینه های تحصیلی نمی شوند باید توان مالی کافی برای اقامت دانشجویی داشته باشند. اگر به فکر مهاجرت به کشور های اروپایی یا آمریکایی یا به طور کلی هر کشوری می باشید، می توانید از طریق متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت برای کسب روادید مربوطه اقدام کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + هشت =